Σελ. 1 από 5 123 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1-15 από 63
  1. #1
    Εγγραφή
    02-12-2005
    Περιοχή
    Τρελά Νερά!
    Ηλικία
    56
    Μηνύματα
    64
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    1024/256
    ISP
    Otenet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΧΑΛΚΙΔΑ
    Router
    AirTies
    Path Level
    Interleaved
    Θα εξιστορίσω την μικρή περιπέτεια μου και θα ήθελα την γνώμη σας:
    Πριν χρόνια έκανα μια αγορά (Zachs) και απαιτούσε έκδοση πιστωτικής κάρτας. Έτσι λοιπόν μετά από 2 μήνες είχα στα χέρια μου την Mastercard της Εθνικής. Επειδή στην δουλειά μου τα οικονομικά ήταν άσχημα (ως συνήθως) για να κινηθώ έκανα χρήση της πιστωτικής. Τις δόσεις τις εξοφλούσα αμέσως και χωρίς πρόβλημα. Όμως κάποια στιγμή με απέλυσαν απ'την δουλειά μου (όπως κι άλλους εργαζόμενους) και έτσι βρέθηκα να έχω στην πλάτη μου 2 κάρτες πιστωτικές φορτωμένες (η μία ήταν της AlphaBank, αλλά την εξόφλησα). Έτσι λοιπόν αυτό που έκανα για να φαίνεται ότι κινείτε η κάρτα ήταν να βάζω κάθε μήνα ένα μικρό ποσό. Πέρασαν 3 χρόνια χωρίς να με ενοχλήσουν! Ξαφνικά πριν μια εβδομάδα δέχομαι ένα τηλεφώνημα (προφανώς από εταιρεία) από κάποια κυρία η οποία μου έλεγε ότι βάση των στοιχείων που έχει στον υπολογιστή της, φαίνεται ότι εγώ το τελευταίο 3μηνο δεν έχω βάλει χρήματα. Της εξηγώ ότι έχει γίνει μάλλον κάποιο λάθος κι ότι έχω τις αποδείξεις στα χέρια μου που δείχνουν ότι έχω πληρώσει έστω κάποιο μηδαμηνό ποσό. Η ίδια παρέμενε αρνητική στα λεγόμενά μου και επιτακτική, ζητώντας μου μέχρι τις 25 Απριλίου να καταθέσω 1300 ευρώ. Της λέω ότι είναι αδύνατο να βρω 1300 ευρώ... "Τότε να δανειστήτε απ'τους δικούς σας ή από κάποιον" ήταν η απάντησή της. Και μου ζήτησε να την ενημερώσω όταν θα κάνω την κατάθεση.
    Δυστυχώς δανεικά δεν βρήκα και έτσι αυτό που κατέθεσα ήταν όλο το δώρο του Πάσχα που πήρε ο άντρας μου απ'την δουλειά του (550 ευρώ). Τα περιθώρια στενεύαν για να βρω τα υπόλοιπα 800, συν του ότι με είχε αγχώσει το γεγονός ότι εγώ -τάχα- είχα απλήρωτη την πιστωτική για ένα 3μηνο! Μια και δυο, αποφάσισα να πάω η ίδια στην Εθνική για να βγάλω μία άκρη. Πιστέψτε με ήταν τρομερά δύσκολη η απόφαση γιατί δεν ήξερα τι μέλλει γενέσθαι, μα πάνω απ'όλα σκεφτόμουν να μην μάθουν οι δικοί μου τα χρωστούμενά μου. Νόμιζα πως πήγαινα για εκτέλεση!
    Στο γραφείο του υποδιευθυντή του εξηγώ τα της περίπτωσής μου. Κοιτάζει τις αποδείξεις, λέγοντας μου πως σε τέτοιες περιπτώσεις μεσολαβούν εταιρείες. Του λέω πως 'ναι να μεσολαβούν όχι όμως να έχουν και μια συμπεριφορά λες και είμαι η χειρότερη εγκληματίας'. Έκανε τους υπολογισμούς του και μου είπε ότι θα γίνει διακανονισμός της οφειλής μου και θα πληρώνω κάθε μήνα 190 ευρώ. Δέχθηκα και του είπα να προχωρήσουμε το θέμα, για να τελειώνει. Η ψυχή μου πήγε στην θέση της με τον διακανωνισμό αυτό μιας και απ'τον Μάη θα υποαπασχολούμαι κάπου κι έτσι θα μπορώ να ανταποκριθώ στις υποχρεώσεις μου.
    Συμπλήρωσε ένα έγγραφο, υπέγραψε και υπέγραψα, λέγοντας μου πως εγώ θα πρέπει να είμαι εντάξει στην μηνιαία καταβολή και κάθε τρίμηνο θα λαβαίνω ένα σχετικό ενημερωτικό έγγραφο.
    Ξέχασα βέβαια να τον ρωτήσω αν πρέπει να έχω κάτι κι εγώ στα χέρια μου, αλλά θα πάω μετά το Πάσχα να τον ρωτήσω.
    Επιστρέφοντας στο σπίτι, θεώρησα σωστό να ενημερώσω την κυρία της εταιρείας ως όφειλα για να μην συνεχίσει να μπερδεύεται η υπόθεση περισσότερο.
    Αντιμετώπισα μια γυναίκα σε σύγχιση! Της είπα ότι εγώ έβαλα 500 ευρώ, ενώ εκείνη επέμεινε ότι είπαμε 1300. Το είπαμε της λέω, αλλά δεν μπόρεσα να βρω παραπάνω χρήματα. Της εξηγώ πως το ποσό αυτό (συν μια μικρή καταβολή στην αρχή του μηνά) για την τράπεζα είναι προκαταβολή και έγινε διακανονισμός για την εξόφληση του χρέους. Ήταν αρκετά εκνευρισμένη και να επιμένει ότι αυτή άλλα μου ζήτησε να κάνω κι άλλα έκανα. Της είπα πως δεν έκανα άλλα, γιατί με έκανε να ανησυχήσω το γεγονός ότι για 3 μήνες η κάρτα δεν κινιόταν και όφειλα να το ψάξω κι από την Εθνική μου είπαν να κάνω τον διακανονισμό. Εκείνη ξανά μανά τα ίδια... Της είπα τελικά ότι όφειλα να την ενημερώσω για τις κινήσεις μου για να γνωρίζει και τελικά υποχώρησε με ευχές για το Πάσχα!

    Ειλικρινά η συμπεριφορά της με έκανε να τα παίξω! Δεν με εκβίασε. Αλλά υπάρχει περίπτωση να κινήσει το θέμα διαφορετικά απ'την στιγμή που εγώ δεν έκανα αυτό που εκείνη ζήτησε, αλλά κινήθηκα μέσω τραπέζης; Θα ήθελα την γνώμη όσων έχουν ανάλογη εμπειρία!

    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος MariaTs. : 19-04-06 στις 14:29.

  2. #2
    Εγγραφή
    15-09-2005
    Περιοχή
    στην πιο όμορφη αγκαλιά...
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    828
    Downloads
    15
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL Vivodi Full
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Vivodi
    DSLAM
    Vivodi - ΠΕΙΡΑΙΑ
    Router
    SpeedTouch 585(i)
    απλά η κοπέλα θε είχε κάποια bonus αν είχες κάνει αυτό που σου έλεγε εκείνη.
    πάντα σε περίμενα και σ΄ονειρευόμουνα...και για σένα αγάπη μου...προετοιμαζόμουνα...

  3. #3
    Εγγραφή
    24-06-2003
    Περιοχή
    Μοσχάτο
    Ηλικία
    51
    Μηνύματα
    1.067
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL Tellas Full
    Ταχύτητα
    12288/512
    ISP
    Tellas
    Router
    SpeedStream
    Κάποιες τράπεζες έχουν ξεκινήσει να δείνουν τα εκπρόθεσμα σε εταιρίες αμέσως μόλις εμφανιστούν στο σύστημά τους. Έχω μια πιστωτική που χρησιμοποιώ για αγορές από το Ιντερνετ, και τον προηγούμενο μήνα ξέχασα να πάω να βάλω χρήματα την πρώτη εβδομάδα του μήνα που πάω πάντα. Πήγα την πρώτη μέρα της δεύτερης εβδομάδας. Την ίδια μέρα, και ενώ είχα κάνει κατάθεση στο online σύστημα που ενημερώνετε αμέσως με πήραν τηλέφωνο για την οφειλή!!! Τους ρώτησα αν φαίνεται στο online σύστημα και μου είπαν ότι δεν είναι online, οπότε δεν μπορούν να ξέρουν αν δεν περάσει μία μέρα και τους ειδοποιήσει η τράπεζα!!! Απίστευτα πράγματα....

  4. #4
    Εγγραφή
    03-09-2003
    Περιοχή
    Όπου υπάρχει PC με δίκτυο :)
    Μηνύματα
    1.647
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    Leased
    Ταχύτητα
    10 Gbps
    ISP
    ΕΔΕΤ
    Router
    Cisco μαραφέτια
    Γράψτους κανονικά. Η μάνα μου έχει πάρει ένα ψυγειοκαταψύκτη από τον Κωτσόβολο με δόσεις και μια φορά άργησε να βάλει μία. Τηλεφωνεί μία 'κυρία΄ και με υφάκι μου λέει θέλω να μιλήσω στην κ. Σ.

    Της λέω είμαι ο γιος της, περί τίνος πρόκειται: Μου λέει για προσωπική της υπόθεση, πείτε της να τηλεφωνήσει στο 210... από τότε μέχρι τότε.

    Της απαντώ πως αφού δεν μου λέει για τι είναι ας πάρει τηλ αύριο η ίδια πάλι, εγώ δεν της μεταφέρω το μήνυμα.

    Την επόμενη της λέει τα γνωστά 'χρωστάτε τόσα κλπ κλπ' (παραπάνω από μία δόση!!) Η μάνα μου της εξηγεί ότι απλά ξέχασε να πληρώσει μια δόση στην ώρα της και μην την πρίζει και πολύ... αλλιώς να έρθει να πάρει το ψυγείο πίσω να ξεμπερδεύουμε...

    Το τηλ που το έψαξα μετά ουδεμία σχέση είχε με τον Κωτσόβoλο. Ήταν μια ΑΕ στην Γλυφάδα.

  5. #5
    Εγγραφή
    24-01-2003
    Περιοχή
    αρβανιτοχωριον
    Ηλικία
    69
    Μηνύματα
    15.364
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    ISP
    cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΜΑΡΟΥΣΙ
    Router
    speedport entry 2i
    Εμας στη γειτονια μας στο ιδιο δρομο υπηρχε ενας ΚΥΡΙΟΣ με το ιδιο ονομα και επωνυμο του αντρα μου,
    που ειχε καταστημα κινητης τηλεφωνιας.
    Αφου φεσωσε τους παντες προμηθευτες και πελατες, εξαφανιστηκε. Μεχρι και η ΕΛΑΣ τον ψαχνει.
    Μας εχουν τρελλανει στα τηλεφωνηματα σε κινητα (που τα βρισκουν???) και σε σταθερα
    για να τον βρουν απο εταιριες, τραπεζες και αργοτερα απο τις εισπρακτικες εταιριες τους...
    Μονο που δεν μας απειλησαν το κανουν κι αυτο εμμεσως.
    Ναι υπαρχουν πολλες τετοιες ακριβως οπως τα λεει και ο Vasper ειναι, ακομη
    και στις μεγαλες κρατικες τραπεζες γινεται αυτη η πατεντα. Προσεχετε πολυ μη γινει καμμια στραβη.
    Τα πέντε "Α" του Μανόλη Γλέζου:
    Αγανάκτηση
    , Αμφισβήτηση, Αυτογνωσία, Αλληλεγγύη, Αντίσταση.

    Μένανδρος:
    Όσοι δεν έχουν
    δικά τους προσόντα, καταφεύγουν στους ενδόξους προγόνους και παππούδες τους, με άλλα λόγια, σε τάφους και μνήματα.

  6. #6
    Εγγραφή
    12-02-2005
    Περιοχή
    Πειραιάς
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    187
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Conn-x OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΓ. ΓΕΩΡΓΙΟΣ
    Router
    Sagem
    Είναι πραγματικά εύλογο και άξιο απορίας πόσο ευγενικά σου φέρονται και σφάζονται για να σου ενεργοποιήσουν μια πιστωτική κάρτα και πόσο απαξιωτικά μπορούν να λειτουργήσουν για να τους δώσεις κάποια χρήματα που χρωστάς λες και είσαι κάνα τέρας αναξιοπιστίας.
    Προσωπικά διαβάζοντας όλα αυτά, έτσι και με πάρει καμιά άλλη εταιρία αντί για την ίδια τη τράπεζα ή κάποιο κατάστημα που έχω αγοράσει κάτι , λέγοντας μου για ποσά που χρωστάω κτλ δεν ξέρω τι θα κάνω και πως θα συμπεριφερθώ από τα νεύρα μου. Δεν θα μπορώ να διανοηθώ πως η τράπεζα ή ο οποιοσδήποτε άλλος έβαλε μεσάζοντα για να μάθει τι γίνεται με τις δόσεις...

    Και κάτι άλλο σχετικό άσχετο με πιστωτικές.
    Είχα πάρει ένα δάνειο 2.000 Ευρώ από μια Χ τράπεζα. Τον περασμένο μήνα έβαλα μέσω αυτόματου μηχανήματος πληρωμής όλα τα λεφτά που είχε υπόλοιπο αλλά δεν πήγα να βγάλω το εξοφληστικό και αυτό το μήνα μου ήρθε λογαριασμός όπου με χρεώνει με 100 Ευρώ για ΕΞ.ΔΙΑΧΕΙΡ. (!!!!!!).
    Τι διάολο είναι αυτό τώρα μιας και ποτέ δεν είχα εμπειρία με άλλα δάνεια;
    Έξοδα διαχείρισης; Και γιατί να χρεωθώ έξοδα διαχείρισης;
    Τι π@π@ριές καινούργιες είναι αυτές;
    Αν ξέρει κάποιος και απαντήσει θα του είμαι ευγνώμων!


  7. #7
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Μάλλον το δάνειο που πήρες είχε εξοδα προεξοφλησης,

  8. #8
    Εγγραφή
    19-06-2003
    Περιοχή
    Ρόδος
    Μηνύματα
    849
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Otenet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΡΟΔΟΥ
    Router
    585
    SNR / Attn
    28.5(dB) / 9(dB)
    Μην ψαρώνετε. Οτι δουλειά-διακανονισμό-συναλλαγη θέλετε να κάνετε να την κάνετε με την Τραπεζά σας. Οι εταιρείες αυτές απλά ενημερώνουν ότι δεν καταβάλατε εμπρόθεσμα την δόση σας και τπτα άλλο.
    Αν δε βάζετε και το ελάχιστο ποσό δεν πρόκειτε ουτε κάν να σας πάρουν τηλ.
    Από την άλλη αν σας πάρουν για οφειλή πείτε τους απλά ότι το συγκεκριμένο μήνα δεν είχατε/δεν γουστάρετε/εχετε άλλες προτεραιότητες κτλ και θα βάλετε χρήματα από τον επόμενο-μεθεπόμενο μήνα. Έτσι κι αλλιώς χρεώνεστε με τόκους και αν δεν βάλετε και το ελάχιστο ποσό, χρεώνεστε και με τόκους υπερημερίας.

  9. #9
    Εγγραφή
    12-06-2005
    Περιοχή
    Θεσσαλονικη
    Ηλικία
    68
    Μηνύματα
    6.463
    Downloads
    24
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    16384/1024
    ISP
    OTEnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΤΟΥΜΠΑΣ
    Router
    Alcatel 585 v7
    Σε γενικες γραμμες δεν μπορω να πω τον εαυτο μου οτι πληρωνει παντα στην ωρα του. Ετσι εχω συνηθισει αυτες τις κυριουλες που παιρνουν και μου τα πρηζουν. Αλλα τι εχω μαθει καλα. Πρωτο ετσι και τολμησει να μιλησει αγενως εχει φαει το κραξιμο της ζωης της, της ζηταω ονομα και θεση εργασιας κλπ. Επισης τρελενομαι οταν παιρνουν μεημεριανες ωρες που ειναι κοινης υσηχιας. Μπορειτε αφοβα να τις κραζετε οσο θελετε αρκει να μην βριζετε γιατι οι συνδιαλεξεις καταγραφονται εστω και αν δεν το λενε.Αν τα πειτε αυστηρα χωρις κακες λεξεις κολωνουν.
    Ειναι απο εταιριες οχι απο τις τραπεζες, και δουλευουν με ποσοστα

    Προχθες πηρε μια για την καρτα της συζηγου. Την ρωτησα τι ειναι ακριβως και μου ειπε χρωσταει τοσα κλπ κλπ. Οποτε αμεσως της ζηταω ονοματεπωνυμο και γενικα ολα τα στοιχεια της για να κανω καταγγελια για παραβιαση προσωπικων δεδομενων. Ζητησε τρεις φορες συγνωμη .
    Προσοχη!!!!!!!! Τα αυτια εχουν τοιχους.

    Ιστοριες καθημερινης τρελλας και παλης.
    Ημερολογιο ανεργου

  10. #10
    Εγγραφή
    20-07-2003
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    11.096
    Downloads
    93
    Uploads
    16
    ISP
    HOL
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από maik49
    Σε γενικες γραμμες δεν μπορω να πω τον εαυτο μου οτι πληρωνει παντα στην ωρα του. Ετσι εχω συνηθισει αυτες τις κυριουλες που παιρνουν και μου τα πρηζουν. Αλλα τι εχω μαθει καλα. Πρωτο ετσι και τολμησει να μιλησει αγενως εχει φαει το κραξιμο της ζωης της, της ζηταω ονομα και θεση εργασιας κλπ. Επισης τρελενομαι οταν παιρνουν μεημεριανες ωρες που ειναι κοινης υσηχιας. Μπορειτε αφοβα να τις κραζετε οσο θελετε αρκει να μην βριζετε γιατι οι συνδιαλεξεις καταγραφονται εστω και αν δεν το λενε.Αν τα πειτε αυστηρα χωρις κακες λεξεις κολωνουν.
    Ειναι απο εταιριες οχι απο τις τραπεζες, και δουλευουν με ποσοστα

    Προχθες πηρε μια για την καρτα της συζηγου. Την ρωτησα τι ειναι ακριβως και μου ειπε χρωσταει τοσα κλπ κλπ. Οποτε αμεσως της ζηταω ονοματεπωνυμο και γενικα ολα τα στοιχεια της για να κανω καταγγελια για παραβιαση προσωπικων δεδομενων. Ζητησε τρεις φορες συγνωμη .

    καλά και αυτα που προτείνεις πάντως δεν είναι τρόπος

    το λέω γιατί δουλευω σε εταιρεία που έχει σχέση με εταιρεία τέτοιου τύπου. Οι άνθρωποι που δουλευουν εκεί είναι ουσιαστικά εργαζόμενοι των 500 ευρώ και συνήθως πληρωνονται με το κομμάτι/ αποτέλεσμα.
    θυμάσαι την εταιρεία που έβαζε τους εργαζόμενους να λένε τραγουδάκια πριν την δουλειά;
    Ενα τέτοιο πράγμα είναι όλες αυτές οι "εταιρείες"

  11. #11
    Εγγραφή
    12-06-2005
    Περιοχή
    Θεσσαλονικη
    Ηλικία
    68
    Μηνύματα
    6.463
    Downloads
    24
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    16384/1024
    ISP
    OTEnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΤΟΥΜΠΑΣ
    Router
    Alcatel 585 v7
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από no_logo
    καλά και αυτα που προτείνεις πάντως δεν είναι τρόπος

    το λέω γιατί δουλευω σε εταιρεία που έχει σχέση με εταιρεία τέτοιου τύπου. Οι άνθρωποι που δουλευουν εκεί είναι ουσιαστικά εργαζόμενοι των 500 ευρώ και συνήθως πληρωνονται με το κομμάτι/ αποτέλεσμα.
    θυμάσαι την εταιρεία που έβαζε τους εργαζόμενους να λένε τραγουδάκια πριν την δουλειά;
    Ενα τέτοιο πράγμα είναι όλες αυτές οι "εταιρείες"
    Δεν τα βαζω με τους εργαζομενους , εκτος απο την περιπτωση της αγενειας. Τι σημαινει δηλαδη οτι καποιος επειδη παιρνει 500 € θα μπορει να με προσβαλει και να μου πουλαει εξυπναδες;;;
    Τους κατανοω απολυτα και τους το λεω μαλιστα αν ειναι ευγενικοι.

    Περυσι μεσα Ιουνιου στις 4.15 νταλα μεσημερι με πηρε μια . Οταν της ειπα οτι η ωρα ειναι ακαταλληλη μου απαντησε " Δεν με ενδιαφερει , εγω δουλευω μεχρι τις 5" Τοτε ειπα και κακες λεξεις πολυ κακες μαλιστα.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος maik : 21-04-06 στις 18:45.
    Προσοχη!!!!!!!! Τα αυτια εχουν τοιχους.

    Ιστοριες καθημερινης τρελλας και παλης.
    Ημερολογιο ανεργου

  12. #12
    Εγγραφή
    11-07-2005
    Περιοχή
    Λουξεμβούργο
    Ηλικία
    58
    Μηνύματα
    12.570
    Downloads
    6
    Uploads
    1
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500Μ Download/260M Uploa
    ISP
    Διάφοροι. Ολο
    Router
    Fritzbox!7490
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από maik49
    Περυσι μεσα Ιουνιου στις 4.15 νταλα μεσημερι με πηρε μια . Οταν της ειπα οτι η ωρα ειναι ακαταλληλη μου απαντησε " Δεν με ενδιαφερει , εγω δουλευω μεχρι τις 5" Τοτε ειπα και κακες λεξεις πολυ κακες μαλιστα.
    Kαι μετά μου λές γιατί ρίχνουμε μπινελίκια κλπ
    Εγώ δουλέυω τουλάχιστον μέχρι τις 6, που για μεσημεριανή σιέστα

    Πάντως το πρόβλημα κατ'εμέ είναι ότι δεν έχουμε καθόλου μα καθόλου οικονομική παιδεία, είτε τυπική είτε εθιμική (δεν ξέρω πως αλλιώς να το πώ). Δηλαδή όλα αυτά τα "προιόντα", δηλαδή κάρτες, καταναλωτικά, paypal, debit cards κλπ είναι καινούργια φρούτα και ο κόσμος πέφτει εύκολα θύμα λόγω ελλιπής εξοικείωσης. Οπως γινόταν πριν 10-20 χρόνια με τις ασφάλειες ζωής. Και φυσικά δεν υπάρχει παιδεία, έτσι ώστε απο μικρά, τα παιδιά να μαθαίνουν να κάνουν "κουμάντο" στα έξοδά τους, και ένα στοιχειώδη προυπολογισμό. Δεν είναι ελληνικό φαινόμενο, ακόμη και στην αμερική το ίδιο συμβαίνει, μην πω χειρότερα όπου όλοι έχουν υποθηκευμένα σπίτια με δάνεια, δάνεια για σπουδές κλπ κλπ.

  13. #13
    Εγγραφή
    12-06-2005
    Περιοχή
    Θεσσαλονικη
    Ηλικία
    68
    Μηνύματα
    6.463
    Downloads
    24
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    16384/1024
    ISP
    OTEnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΤΟΥΜΠΑΣ
    Router
    Alcatel 585 v7
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από anon
    Kαι μετά μου λές γιατί ρίχνουμε μπινελίκια κλπ
    Εγώ δουλέυω τουλάχιστον μέχρι τις 6, που για μεσημεριανή σιέστα

    .
    Πολοι δουλευουν ωραριο καταστηματων και καποιες ωρες θελουν να ξεκουραστουν ενδιαμεσα.
    Οι εργαζομενοι την βιομηχανια δουλευουν 07.00-15.30.
    Επειδη το μπουζουξιδικο δουλευει μεχρι το πρωι εχει δικαωμα να σε ξυπναει;;;
    Οι ωρες κοινης υσηχιας ειναι αποδεκτες απο ολους.
    Προσοχη!!!!!!!! Τα αυτια εχουν τοιχους.

    Ιστοριες καθημερινης τρελλας και παλης.
    Ημερολογιο ανεργου

  14. #14
    Εγγραφή
    24-01-2004
    Περιοχή
    Σταυρούπολη Θεσσαλονίκης
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    5.624
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    NOVA
    DSLAM
    Wind - ΠΑΥΛΟΥ ΜΕΛΑ
    Router
    Nokia κάτι
    Path Level
    Fastpath
    Είχα 2 κάρτες από μία τράπεζα.Μην πω ποια είναι, δεν μας ενδιαφέρει.
    Μετά από 2,5 χρόνια τις ξεπλήρωσα.
    Για 3 μήνες μετά, συνέχισαν να μου στέλνουν μηδενικό λογαριασμό.
    Τους πήρα τηλέφωνο και τους ανέφερα, ότι ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΜΟΥ ΣΤΕΛΝΟΥΝ ΤΙΠΟΤΑ, γιατί τις κάρτες τις έκοψα-πέταξα.
    Μετά από 20 ημέρες από το τηλεφώνημα, μου έρχονται δύο ολοκαίνουργιες κάρτες, με συστημένο ταχυδρομείο.

    Ωχ, τώρα θα γελάσει και το παρδαλό κατσίκι λέω.
    Πάω στην τράπεζα, χωρίς διάθεση για φασαρία(δεν φταίνε οι υπάλληλοι), και τους ζητάω να τηλεφωνήσουν στα κεντρικά στην Αθήνα.
    Στο τηλέφωνο τους αναφέρω, ότι θα κρατήσω τις κάρτες, με την προυπόθεση το πιστωτικό όριο να ανέβει στα 6,000 ευρώ για την κάθε κάρτα.
    Αφού με άφησε στην αναμονή γύρω στο πεντάλεπτο(!!!), μου είπε μια καλοσυνάτη κυρία ότι αυτό δεν γίνεται δεκτό.
    Εντάξει, λέω, ούτε οι κάρτες σας γίνονται δεκτές.Και τις έδωσα πίσω.

    Από τότε, ευτυχώς, ούτε γάτα ούτε ζημιά.
    Greece.
    Chosen by the Gods.

  15. #15
    Εγγραφή
    18-11-2005
    Περιοχή
    Sofia/BG
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    1.221
    Downloads
    32
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    mtel/BG
    Router
    ZXV10 W300 IGD
    Από τα χειρότερα πράγματα που μπορεί να κάνει κανείς στην τσέπη του είναι το να αφήνει υπόλοιπα στις πιστωτικές κάρτες...

Σελ. 1 από 5 123 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Πιστωτικές κάρτες
    Από Ελενα στο φόρουμ Εκτός θέματος
    Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 21-08-07, 11:52
  2. χαθηκα... πιστωτικες,paypal,χρεωστικες...
    Από magicman στο φόρουμ Internet, web surfing και online υπηρεσίες
    Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 22-02-07, 00:28
  3. Attention :ΝΕΑ ΑΠΑΤΗ ΜΕ ΠΙΣΤΩΤΙΚΕΣ
    Από Undertow στο φόρουμ Εκτός θέματος
    Μηνύματα: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-01-05, 22:43

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας