Σελ. 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1-15 από 30
  1. #1
    Εγγραφή
    25-01-2008
    Περιοχή
    Καλαμάκι
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    2.276
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    4900/980
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΚΑΛΑΜΑΚΙ
    Router
    Netgear DGN2200
    SNR / Attn
    6(dB) / 48(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Καλησπέρα παιδιά. Επειδή δυστυχώς έχω αποκτήσει μια ωραιότατη δισκοκήλη με αποτέλεσμα να αναγκαστώ να κόψω το χωρό εδώ και 5 μήνες θα ήθελα τη γνώμη σας αν κάποιος έχει κάνει μικροδισεκτομή, που αποτελεί την χειρουργική θεραπεία του προβλήματος.

    Απλά με φοβίζει μια επέμβαση στη σπονδυλική στήλη... αλλά επειδή πονάω και εκτός χορού, έχω αρχίσει να το σκέφτομαι.

  2. #2
    Εγγραφή
    15-11-2005
    Μηνύματα
    36
    Downloads
    53
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    4096/256
    ISP
    Conn-x OTE
    Ποτέ δεν είναι αργά να σταματήσετε το κάπνισμα. Έρευνες έχουν αποδείξει ότι 10 χρόνια μετά την διακοπή του καπνίσματος ο οργανισμός επανέρχεται στα ίδια περίπου επίπεδα που βρισκόταν, πριν ξεκινήσει.



  3. #3
    Εγγραφή
    06-03-2005
    Περιοχή
    @ Copenhagen, DK
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    15.569
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Άρθρα
    1
    ISP
    Οtenet
    Προσεχε μην μπλέξεις την disectomy με την vasectomy

    Sorry, και περαστικά !!!

  4. #4
    Εγγραφή
    18-09-2007
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    4.558
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    107.4 Mbps/10.7 Mbps
    ISP
    Vodafone
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Antre Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα παιδιά. Επειδή δυστυχώς έχω αποκτήσει μια ωραιότατη δισκοκήλη με αποτέλεσμα να αναγκαστώ να κόψω το χωρό εδώ και 5 μήνες θα ήθελα τη γνώμη σας αν κάποιος έχει κάνει μικροδισεκτομή, που αποτελεί την χειρουργική θεραπεία του προβλήματος.

    Απλά με φοβίζει μια επέμβαση στη σπονδυλική στήλη... αλλά επειδή πονάω και εκτός χορού, έχω αρχίσει να το σκέφτομαι.
    Θέλει προσοχή....γνωμη μου είναι να δοκιμάσεις πρώτα όλες τις άλλες λύσεις και μετά το νυστέρι.

    Προσωπικά είχα φτάσει σε σημείο να μην μπορώ να σκύψω αλλά του έδωσα χρόνο και ξεκούραση (καθόλου βάρη) και τώρα κάνω και βαρύ άθλημα για τη μέση.


  5. #5
    Εγγραφή
    25-01-2008
    Περιοχή
    Καλαμάκι
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    2.276
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    4900/980
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΚΑΛΑΜΑΚΙ
    Router
    Netgear DGN2200
    SNR / Attn
    6(dB) / 48(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από KLG Εμφάνιση μηνυμάτων
    Προσεχε μην μπλέξεις την disectomy με την vasectomy

    Sorry, και περαστικά !!!
    Τι λες ρε φίλε... και να χαθεί το είδος. Θα βγει η Greenpeace και θα λέει "save Andreas".

    Μην ζητάς sorry. Η καφρίλα και ο χαβαλές χρειάζεται... δεν θα πεθάνουμε κιόλας

    @B.giorgos θα τα διαβάσω. Thanks. Εσύ έχεις κάποια εμπειρία επι αυτού ή έτυχε και τα βρήκες;

    @Rebel Scum δισκοκήλη έχεις ή κάποιο άλλο πρόβλημα; Η αλήθεια είναι ότι και εγώ τις ίδιας άποψης είμαι αλλά έχουν περάσει 5 μήνες και ακόμα δεν μπορώ να πω ότι έχω συνέλθει, χώρια ότι έχω πάθει στερητικό σύνδρομο του tango . Τώρα απλά μαζεύω πληροφορίες. Θα ξεκινήσω φυσιοθεραπείες προς το παρόν και βλέπουμε (μέχρι στιγμής έκανα ασκήσεις στο κολυμβητήριο υπό την επίβλεψη όμως φυσιοθεραπευτή). Παρεμπιπτόντως, τι άθλημα κάνεις;

  6. #6
    Εγγραφή
    18-09-2007
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    4.558
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    107.4 Mbps/10.7 Mbps
    ISP
    Vodafone
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Antre Εμφάνιση μηνυμάτων
    @Rebel Scum δισκοκήλη έχεις ή κάποιο άλλο πρόβλημα; Η αλήθεια είναι ότι και εγώ τις ίδιας άποψης είμαι αλλά έχουν περάσει 5 μήνες και ακόμα δεν μπορώ να πω ότι έχω συνέλθει, χώρια ότι έχω πάθει στερητικό σύνδρομο του tango . Τώρα απλά μαζεύω πληροφορίες. Θα ξεκινήσω φυσιοθεραπείες προς το παρόν και βλέπουμε (μέχρι στιγμής έκανα ασκήσεις στο κολυμβητήριο υπό την επίβλεψη όμως φυσιοθεραπευτή). Παρεμπιπτόντως, τι άθλημα κάνεις;
    Δισκοκήλη "περιποιημένη" όπως είπε ο ορθοπεδικός(θείος) και ο χειριστής του μαγνητικού τομογράφου (συνεννοημένοι ήταν για να με ψυχοπλακώσουν).

    Ο θείος ανέφερε την εγχείριση αλλά αφού πρώτα του δώσω χρόνο...τραυματίστηκα Οκτώβρη του 2008(απότομο σήκωμα βάρους...ασήκωτου)...μέχρι και Απρίλη του 2009 ήμουν χάλια (πόνος ακόμα και ξαπλωμένος κάποια φάση). Μετά σιγά σιγά βελτιώθηκα οπότε τον Σεπτέμβρη ξεκίνησα προπόνηση.

    Δεν λέω ότι αυτό που ισχύει για εμένα είναι ευαγγέλιο αλλά γενικά από αυτά που είδα καλύτερα να μην προτρέχουμε και μπαίνουμε χειρουργίο άμεσα...και καταλαβαίνω ότι είναι άσχημο να χάνεις το χόμπυ σου αλλά δεν παίζουμε με την μέση.

    Και κάνω Brazilian Jiu Jitsu κυρίως.


  7. #7
    Εγγραφή
    25-01-2008
    Περιοχή
    Καλαμάκι
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    2.276
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    4900/980
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΚΑΛΑΜΑΚΙ
    Router
    Netgear DGN2200
    SNR / Attn
    6(dB) / 48(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Rebel Scum Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δισκοκήλη "περιποιημένη" όπως είπε ο ορθοπεδικός(θείος) και ο χειριστής του μαγνητικού τομογράφου (συνεννοημένοι ήταν για να με ψυχοπλακώσουν).

    Ο θείος ανέφερε την εγχείριση αλλά αφού πρώτα του δώσω χρόνο...τραυματίστηκα Οκτώβρη του 2008(απότομο σήκωμα βάρους...ασήκωτου)...μέχρι και Απρίλη του 2009 ήμουν χάλια (πόνος ακόμα και ξαπλωμένος κάποια φάση). Μετά σιγά σιγά βελτιώθηκα οπότε τον Σεπτέμβρη ξεκίνησα προπόνηση.

    Δεν λέω ότι αυτό που ισχύει για εμένα είναι ευαγγέλιο αλλά γενικά από αυτά που είδα καλύτερα να μην προτρέχουμε και μπαίνουμε χειρουργίο άμεσα...και καταλαβαίνω ότι είναι άσχημο να χάνεις το χόμπυ σου αλλά δεν παίζουμε με την μέση.

    Και κάνω Brazilian Jiu Jitsu κυρίως.
    Ενθαρρυντικό αυτό που λες. Ελπίζω να μην σε ξαναπονέσει

    Πάντως φρόντισα να την βοηθήσω την μεσούλα μου. Έχασα μερικά κιλά, στο κολυμβητήριο παίζω δυνατά στο χτίσιμο κοιλιακών και ραχιαίων και ελπίζω και εγώ να την γλιτώσω. Αλλά και πάλι αν ακόμη το καθυστερήσω απλά μερικά χρόνια κέρδος είναι. Η εμπειρία των γιατρών συνεχώς αυξάνετε.

    Και το άσχημο ρε φίλε είναι ότι δεν το παθα στο χορό. Που να με βλέπεις να έχω την ντάμα στον αέρα, η να σπάω ολόκληρο το σώμα μου για να βγει μια δύσκολη κίνηση. Αλλά έτσι είναι... σε αυτά που είσαι έμπειρος και χεις την αναγκαία τεχνική δεν την παθαίνεις... στα ανύποπτα την παθαίνεις.

    Εσύ τώρα παίρνεις καθόλου αντιφλεγμονώδη και μυοχαλαρωτικά ή τα χεις κόψει τελείως; Πόσο καιρό έχεις να πάρεις;
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Antre : 17-03-10 στις 18:35.

  8. #8
    Εγγραφή
    18-09-2007
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    4.558
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    107.4 Mbps/10.7 Mbps
    ISP
    Vodafone
    Path Level
    Interleaved
    Πήρα λίγα αντιφλεγμονώδη στην αρχή αλλά μετα τέρμα, δεν κάνουν και τίποτα από κάποια στιγμή και μετά, δεν είναι φλεγμονή.

    Αυτά που κάνεις είναι τα σωστά, χάσιμο κιλών και ενδυνάμωση κοιλιακών (όλων). Κοίτα και λίγο κάποια χαλαρά μασάζ (όχι πονηρά) ή και κατι ρεφλεξολογίες (προσοχή μην πέσεις σε κάνα κομπγιανίτη)γιατί οι φυσιοθεραπευτές καμιά φορά είναι βίαιοι


  9. #9
    Εγγραφή
    25-01-2008
    Περιοχή
    Καλαμάκι
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    2.276
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    4900/980
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΚΑΛΑΜΑΚΙ
    Router
    Netgear DGN2200
    SNR / Attn
    6(dB) / 48(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Όχι χειροπρακτικό... φυσιοθεραπευτή

    Χειροπρακτικός μακρυά... ή θα σε φτιάξει... ή θα σε στείλει

    Και κάτι ακόμα, ανάμεσα σε ποιους δίσκους έβγαλες την δισκοκήλη; Αν δεν θυμάσαι, τουλάχιστον θυμάσαι αν ήταν χαμηλά; Ισχυαλγίες είχες (δηλαδή πόνοι - μουδιάσματα στα πόδια) ;

  10. #10
    Εγγραφή
    18-09-2007
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    4.558
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    107.4 Mbps/10.7 Mbps
    ISP
    Vodafone
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Antre Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όχι χειροπρακτικό... φυσιοθεραπευτή

    Χειροπρακτικός μακρυά... ή θα σε φτιάξει... ή θα σε στείλει

    Και κάτι ακόμα, ανάμεσα σε ποιους δίσκους έβγαλες την δισκοκήλη; Αν δεν θυμάσαι, τουλάχιστον θυμάσαι αν ήταν χαμηλά; Ισχυαλγίες είχες (δηλαδή πόνοι - μουδιάσματα στα πόδια) ;
    Τώρα θα σε γελάσω σε ποιον ακριβώς....από Δευτέρα που θα είμαι σπίτι θα σου πω ακριβώς.

    Πάντως είναι χαμηλά (λέω είναι γιατί δεν φεύγει έτσι γρήγορα, ακόμα το έχω σίγουρα)...και είχα πόνο στην μέση και για λίγο και στα πόδια. Δεν χρειάζεται να σου πω τι ένιωθα αν προσπαθούσα να λυγίσω τη μέση μου με τα πόδια τεντωμένα (ακόμα και ένα μόνο).
    Μούδιασμα δεν είχα ποτέ.

    Και οι φυσιοθεραπευτές καμιά φορά είναι απότομοι...αν και τελευταία όλο με μηχανήματα δουλεύουν...χειροπρακτικούς μακριά...δεν αξίζει το ρίσκο.

    Πάντως δώσε στο σώμα σου χρόνο και βοήθα το με την σωστή γυμναστική...αν δεν δεις βελτίωση τότε σκέψου το νυστέρι.


  11. #11
    Εγγραφή
    25-01-2008
    Περιοχή
    Καλαμάκι
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    2.276
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    4900/980
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΚΑΛΑΜΑΚΙ
    Router
    Netgear DGN2200
    SNR / Attn
    6(dB) / 48(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Ok φίλε. Μου δωσες θάρρος με τα λόγια σου. Σου εύχομαι να μην σε ξαναενοχλήσει ποτέ (δυστυχώς η δισκοκήλη δεν φεύγει ποτέ) και να σαι καλά. Thanks

  12. #12
    Το avatar του μέλους ts0ukak1
    ts0ukak1 Guest
    Θα σου πω κ τη δικια μου ιστορια!

    Ειμαι 28 κ εχς 2 δισκοκηλες απο το 2006: ο1-ι5, ι4-ι5.

    Η ι4-ι5 ειναι μικρη (προβολη) αλλα η ο1-ι5 ασκει πιεση στον μυνιγκικο σακο.

    Μετα την αρχικη κριση ημουν καλα για 2 χρονια χωρις σχεδον κανενα προπβλημα!

    Αλλα με κατι κουβαληματα η κατασταση χειροτερεψε κ για ενα χρονο τωρα τρεχω!

    Κανω κολυμβηση, ασκησεις ενδυναμωσης, αλλα συνεχως εχω πονους.

    Κ το περιεργο, οι μαγνητικες μου δειχνουν βελτιωση της καταστασης σε σχεση με το 2008 που ημουν μια χαρα!

    2 τα συμπερασματα, το νευρο γινεται σιγα σιγα ευαισθητο απο τη διαρκη πιεση που του ασκειται!

    κ ο δισκος εκφυλιζεται, οποτε καθεται κ πιεζει νευρα!

    Γι'αυτο προσοχη, απο τη στιγμη που αποκτας δισκοκηλη πρεπει να την προσεχεισ διαρκως κ να εχεισ το νου σου στο τι κανεις κ πως κινεισαι!

    Κ το χειρουργια δεν ειναι λυση, κοβει μεν το κομματι που προβαλει κ παταει το νευρο, αλλα με τον εκφυλισμο δεν μπορεισ να κανεισ τιποτα, μονο σπονδυλοδεσια η δισκο απο τιτανιο αλλα ειναι too much!

    Δες κ αυτο, εχει πολλες χρησιμες λπηροφοριες
    http://www.chirogeek.com/

    Κ κατι ακομη,

    δεν ειμαι γιατρος, απλα την εμπειρια μου κ τις συζητησεις μου με γιατρους σου μεταφερω!

    Νικος

  13. #13
    Εγγραφή
    25-01-2008
    Περιοχή
    Καλαμάκι
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    2.276
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    4900/980
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΚΑΛΑΜΑΚΙ
    Router
    Netgear DGN2200
    SNR / Attn
    6(dB) / 48(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Καταρχήν να σε ευχαριστήσω για την απάντηση και να σου ευχηθώ περαστικά.

    Το πρόβλημα εμένα βρίσκεται μεταξύ 5ου-4ου και 4ου-3ου οσφυϊκού. Έχοντας κάνει και κάποιες φυσιοθεραπείες πριν λίγο καιρό, πάω αρκετά καλύτερα. Ίσως βοήθησε και ο θερμότερος καιρός... θα δείξει. Αλλά φυσικά πρέπει να προσέχεις συνεχώς. Το ότι υποφέρεις αυτό το καιρό δεν σημαίνει ότι πας χειρότερα ή ότι το νεύρο έγινε απαραίτητα πιο ευαίσθητο... μπορεί απλά να σε πιασει μια κρίση επειδή τη κούρασες - δεν την ξεκούρασες και τώρα πρέπει αν μην κάνεις καθόλου ασκήσεις μέχρι να περάσει (ακόμα και η κολύμβηση πρέπει να είναι χαλαρή). Ίσως να ήταν καλό να κάνεις και καμια φυσιοθεραπεία . Το ότι ενδεχομένως δεν σε πιάνουν τα χάπια όπως παλιά, δεν σημαίνει ότι έχεις μεγαλύτερο πρόβλημα... απλά όσο πιο συχνά τα παίρνεις τόσο λιγότερο σε πιάνουν.

    Ένας φίλος μου που είναι βολεϊμπολίστας σε επαγγελματικό επίπεδο (δεν λέω ομάδα για λόγους διακριτικότητας) έχει και αυτός δισκοκοίλη. Πραγματικά με εξέπληξε όταν μου το είπε... εγώ γκρινιάζω ότι θα χάσω τον χορό και αυτός μπορεί και πιέζει τον εαυτό του σε τέτοιο επίπεδο. Από ότι μου είπε, καλή η γυμναστική, καλές οι φυσιοθεραπείες, αλλά αν δεν κάνεις διατάσεις μην περιμένεις και πολλά. Το σώμα για να προστατέψει το πονεμένο μέρος έχει την τάση να γίνεται πιο άκαμπτο σε αυτό το σημείο. Όμως αυτό αν και σε προστατεύει εκείνη τη στιγμή, μακροπρόθεσμα δεν είναι καλό καθώς αρχίζει να μαζεύει και να πιέζουν περισσότερο. Και ότι ίσως θα ταν καλό να πήγαινα να κάνω 1-2 συνεδρίες σε χειροπράκτη να με "ξεμαγκώσει" λίγο. Ακόμη, όπως μου είπε, όταν σε πιάνει κρίση - λουμπάγκο μόνο μια λύση έχεις. Να απέχεις από όλα.

    Προσωπικά, πριν μια βδομάδα πήγα να ξεκινήσω μια διάταση που μου πρότεινε (μόνο μετά απο δική μου προτροπή) η φυσιοθεραπεύτρια, αλλά επειδή ένιωσα ενόχληση, δεν ξανα έκανα. Όταν δεν με ενοχλεί θα ξαναξεκινήσω απλά λίγο πιο χαλαρά.

  14. #14
    Το avatar του μέλους ts0ukak1
    ts0ukak1 Guest
    αυτο που σου ελεγα κ πριν ειναι πως απο τη στιγμη που σπασει ο δισκος υπασχουν καποιες συνεπειες:

    χανει τα υγρα του κ αρχιζει να εκφυλιζεται!

    Αυτο σημαινει πως περα απο την κηλη που πιεζει νευρα, αρχιζουν να πλησιαζοθν κ οι σπονδυλοι μεταξυ τους κ μπορει να εγκλωβισουν ριζες!

    Ολα αυτα ειναι πιθανα κ οχι σιγουρα, αλλα ειναι η μεση πορεια μιας κηλης.

    Η λεπτομεπεια που κανει τη διαφορα ειναι η εκταση που θα παρουν.

    Κ εκει ερχεται αυτο που λες: θελει ασκησεις για να κρατησεις την περιοχη δυνατη κ ελαστικη ωστε να υποστηριζει σωστα την τραυματισμενη περιοχη!

    ΔΕΣ ΑΥΤΟ: http://www.chirogeek.com/
    ΑΞΙΑ: ΑΝΕΚΤΙΜΗΤΗ :-)

    Οσο για τον φιλο σου, μαγκια του κ μακαρι να μπορουσαν ολοι να αντιδρασουν ετσι!

    Κ εγω εκανα πιο παλια αγωνιστικη αναριχηση αλλα το εχω αφησει πια τελειως λογω του τραυματισμου!

    Παντως υπηρχαν παιχτες με ασχημες δισκοκηλες με πολυ καλη πορεια: απλα σου αναφερω τον κορυφαιο Larry Bird κ τον T.Henry που παιζει ακομη μπαλα.

    Απλα να προσεχεις κ να κανεις καλη εκτιμηση των δυναμεων σου. Τα λαθη δεν συγχωρουνται με τις δισκοκηλες.

    Εγω ενω ημουν πολυ καλα τα τελευταια 3 χρονια, εκανα ενα λαθος σε ενα κουβαλημα πριν ενα χρονο κ ποναω πολυ ασχημα απο τοτε, παρολο που κανω φυσικοθεραπεις , κολυμβηση , περπατημα. Κ οι μαγνητικες μου ειναι καλυτερες απο παλια αλλα εγω αισθανομαι χειροτερα.

    Παντως δεν ηρθε το τελος του κοσμου.

    Χαλαρα.......

  15. #15
    Εγγραφή
    25-01-2008
    Περιοχή
    Καλαμάκι
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    2.276
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    4900/980
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΚΑΛΑΜΑΚΙ
    Router
    Netgear DGN2200
    SNR / Attn
    6(dB) / 48(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Πιστεύω ότι θα ανακάμψεις. Πόσο καιρό είσαι χάλια; Το ενδεχόμενο να πας σε χειροπράκτη την σκέφτηκες;

    Απλά πιστεύω ότι περνάς μια κρίση και θα συνέλθεις. Και όσον αφορά το ψυχολογικό... δεν είναι καθόλου λίγο.

    ........Auto merged post: Antre πρόσθεσε 5 λεπτά και 26 δευτερόλεπτα αργότερα ........

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ts0ukak1 Εμφάνιση μηνυμάτων
    χανει τα υγρα του κ αρχιζει να εκφυλιζεται!
    Όσον αφορά αυτό, αργά η γρήγορα, ότι υγρά ήταν να χάσει, τα χει χάσει. Μάλιστα μετά από κανα 2-3 χρόνια, το σώμα έχει την δυνατότητα να καλυτερεύει... ποτέ να χειροτερεύει. Εκτός αν παχύνεις, δεν κάνεις ασκήσεις κλπ και γενικά να προσέχεις. Εδώ και υγιείς να είσαι, αν πας απρόσεχτα και σηκώσεις ένα βαρυ κιβώτιο πάλι μπορεί να σε κρεβατώσει. Απλά εμείς είμαστε πιο επιρρεπής.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Antre : 27-04-10 στις 14:49. Αιτία: auto merged post

Σελ. 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Δισκοκηλη,προβλημα που ολοι αντιμετωπιζουμε
    Από B3rny στο φόρουμ Εκτός θέματος
    Μηνύματα: 54
    Τελευταίο Μήνυμα: 22-11-14, 18:52
  2. Desktop pc και Οθόνες pc και TV's και NAS και Eνισχυτής
    Από polv στο φόρουμ Προσφορά - Ανενεργές Αγγελίες
    Μηνύματα: 11
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-04-10, 11:40
  3. Μηνύματα: 170
    Τελευταίο Μήνυμα: 04-03-10, 14:30
  4. Crypto f200 και 2mbits ή fritz.box και 1mbit ή μήπως alcatel 585 και 768kbps?
    Από cpu0 στο φόρουμ ADSL & Broadband Hardware, routers και modems...
    Μηνύματα: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 28-12-06, 01:35

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας