Σελ. 3 από 5 ΠρώτηΠρώτη 12345 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 31-45 από 64
  1. #31
    Εγγραφή
    02-12-2003
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    720
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ HOL Full
    Ταχύτητα
    15.872 / 792
    ISP
    HOL
    DSLAM
    HOL - ΡΟΣΤΑΝ
    Router
    SpeedTouch 585(i) v6
    Το έχασα και εγώ το επεισόδιο, δεν πειράζει όμως είμαι σίγουρος ότι όλα πήγαν καλά!
    Αντε και εις ανώτερα...

  2. #32
    Εγγραφή
    05-03-2006
    Περιοχή
    Περιστέρι
    Ηλικία
    61
    Μηνύματα
    98
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Forthnet Full
    Ταχύτητα
    10240/1024
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
    Router
    Speedtouch 585v7
    SNR / Attn
    18(dB) / 33,5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από DSLamer
    Ναι κάντε μια περίληψη για τους απώντες...

    Δεν άκουσα το Νεκτάριο αλλά δε νομίζω να έχει νοημα να τον κριτικάρουμε για την όποια "απόδοση" του. Δεν ειναι ευκολο να μιλας σε κοινό ειδικα άμα δεν εχεις εμπειρία, και μην περιμένουμε να γινουν θαυματα με μια ολιγόλεπτη εμφάνιση. Η προθεση μετραει πολυ περισσοτερο εδω. Ενα "adslgr.com" να ακουστηκε κατι εγινε.

    Νεκτάριος
    συμφωνώ, εξάλλου πιστεύω τα σχόλια για τον Νεκτάριο ήταν άκρως θετικά και τα μηνύματα μετά την συνέντευξη βρήκαν τον στόχο τους

  3. #33
    Εγγραφή
    12-01-2004
    Μηνύματα
    219
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Συγχαρητήρια για την επιτυχία αυτή.. Δεν άκουσα τη συνέντευξη ζωντανά, αλλά το mp3 που ανέβασε ένας φίλος εδώ.. Δεν ξέρω αν δεν υπήρχε στο mp3, αλλά δεν άκουσα κάποιο σχόλιο για την ποιότητα της ADSL και τα πιταρισμένα DSLAM.. Η συζήτηση περιορίστηκε στο κόστος κυρίως.. Νομίζω πρέπει να καταλάβουν οι δημοσιογράφοι το πρόβλημα αυτό , μήπως πιέσουν και αυτοί με τη σειρά τους..

  4. #34
    Εγγραφή
    06-03-2005
    Περιοχή
    @ Copenhagen, DK
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    15.569
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Άρθρα
    1
    ISP
    Οtenet
    Σαν αρχη το βρισκω πολυ καλο, θα περιμενα λιγο πιο επιθετικο τον Νεκταριο, θα ηθελα να κατακρινει λιγο το γεγονος οτι οι πάροχοι δεν ειναι σε θεση να δωσουν τις υπηρεσιες που διαφημιζουν οπως το "κατεβασμα" και το voIP. Το εξη(ι?)σε το θεμα στα "περι υποδομων".

    Φυσικα και ειναι αρχη, πολλα πρεπει να ειπωθουν, αλλα επειδη δεν βλεπω να εχουμε αλλες ευκαιριες συντομα θα ηταν καλο να ηταν λιιιιιγο (οχι πολυ ) επιθετικος.

    Κατα τα αλλα μια χαρα ηταν ο δημοσιογραφος..... για δημοσιογραφος φυσικα.
    Μου την εσπασε λιγο ομως αυτη η σταση του "εγω δεν ξερω και πολλα, ο καλος συναδερφος μπλα μπλα.... εσεις που ξερετε απο αυτα μπλα μπλα...." διαφημιζε λιγακι με το υφος του την αμαθεια. Καλος ο σαρκασμος στον αερα, αρκει να εχει και μια δοση αυτοκριτικης και ειλικρινειας που κατα την αποψη μου δεν ειχε. 'Εστω οχι αρκετη για τα δικα μου γουστα για να μην τον αδικω τον ανθρωπο.

  5. #35
    Εγγραφή
    22-04-2002
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    6.828
    Downloads
    40
    Uploads
    1
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    ΟΤΕ FTTH
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΧΑΛΑΝΔΡΙ
    Router
    ZTE H1600
    SNR / Attn
    -(dB) / -(dB)
    Ευχαριστώ πολύ παιδιά για τα σχόλιά σας!

    Ένα μεγάλο μπράβο και ευχαριστώ στον PopManiac, στον Yiapap και στον Evilhawk που βοηθήσαν τα μέγιστα στα "παρασκήνια"!

    Θα ήθελα να επισημάνω ότι δεν ειπώθηκαν πολλά και δεν μπόρεσα να εμβαθύνω σε τίποτε, ο χρόνος που σου δίνουν δυστυχώς είναι μηδαμινός και τα θέματα που ανοίγουν τεράστια και απανωτά το ένα μετά το άλλο. Θέματα που το καθένα για να εξαντληθεί θέλει πάρα πολλές ώρες.

    Έπρεπε με 2 λόγια, μία άποψη δηλαδή γενικευμένη να περάσουμε τα μυνήματά που πρέπει και αυτό πιστεύω ότι το πετύχαμε.

    EDIT: ορθογραφικό
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος NeK : 27-04-06 στις 01:45.

  6. #36
    Εγγραφή
    26-07-2005
    Περιοχή
    City Of Greyhawk(κοντά στο ποτάμι,σε ξύλινη καλύβα)
    Ηλικία
    35
    Μηνύματα
    674
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    768/192
    ISP
    OTEnet
    DSLAM
    Ο.Τ.Ε. - ΚΑΡ-ΠΕΛΟΠΑΣ
    Router
    Speedtouch v585
    Απόλυτα!
    Carbonated Lemonade!!!!!!!

    Who watches the watchmen...?

  7. #37
    Εγγραφή
    09-08-2004
    Περιοχή
    Άνω Πατήσια
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    531
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Forthnet Full
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    HOL
    DSLAM
    HOL - ΑΛΥΣΙΔΑ
    Router
    Thomson 585v7
    Path Level
    Interleaved
    Good Job
    ISTJ

  8. #38
    Εγγραφή
    16-11-2005
    Περιοχή
    London, UK
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    746
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500Mbps/500Mbps
    ISP
    Vodafone Gigafast
    Μπράβο και από εμένα. Αν και δεν έχω ακούσει ακόμα το mp3 και μόνο που ακούστηκε το ADSLgr στον αέρα του ραδιοφώνου είναι σπουδαία αρχή. Μακάρι να συνεχιστεί αυτή η προσπάθεια με ακόμη καλύτερα αποτελέσματα!

  9. #39
    Εγγραφή
    29-11-2005
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    1.145
    Downloads
    18
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΚΑΛΛΙΘΕΑ
    Router
    Technicolor TG789vac v2
    Παιδιά κι εγώ πριν λίγο άκουσα την συζήτηση. Και μόνο το γεγονός ότι ακούστηκαν και από αλλού κάοια παράπονα πιστεύω είναι πολύ καλό. Μπράβο!!

  10. #40
    Εγγραφή
    29-06-2005
    Μηνύματα
    15.829
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    ISP
    .
    Οντως δεν υπηρχε χρονος για να αναλυθουν θεματα. Αλλα οταν επεσε η ερωτηση για αναπτυξη σε περιφερεια (αλλα και η ερωτηση για το πως μπορει να βελτιωθει η κατασταση γενικοτερα ή αν μπορουμε να φτασουμε τους εξω) επρεπε να υπαρξει μια αναφορα στο wimax. Γιατι το wimax δεν αποτελει σταδιακο built-up οπως τα ενσυρματα δικτυα. Ειναι μεγαλο bandwidth - fast deployment - λογικο κοστος και μπορει να σε φερει απ'ευθειας σε ενα σχετικα υψηλο επιπεδο.

    Ο μονος λογος να μην γινει κατι τετοιο ειναι φυσικα η ΕΕΤΤ και η πλειοδοσια απο αυτους που στην ουσια θελουν να το "σκοτωσουν" γιατι αυτο με τη σειρα του απειλει τις παραδοσιακες "αγορες" τους απ'τις οποιες βγαζουν εκατονταδες δις ετησιως.

  11. #41
    Το avatar του μέλους AddictedToChaos
    AddictedToChaos Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Νεκτάριος
    Έπρεπε με 2 λόγια, μία άποψη δηλαδή γενικευμένη να περάσουμε τα μυνήματά που πρέπει και αυτό πιστεύω ότι το πετύχαμε.

    EDIT: ορθογραφικό
    Κι αλλο ορθογραφικο. Αναστροφη

  12. #42
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MNP-10
    Οντως δεν υπηρχε χρονος για να αναλυθουν θεματα. Αλλα οταν επεσε η ερωτηση για αναπτυξη σε περιφερεια (αλλα και η ερωτηση για το πως μπορει να βελτιωθει η κατασταση γενικοτερα ή αν μπορουμε να φτασουμε τους εξω) επρεπε να υπαρξει μια αναφορα στο wimax. Γιατι το wimax δεν αποτελει σταδιακο built-up οπως τα ενσυρματα δικτυα. Ειναι μεγαλο bandwidth - fast deployment - λογικο κοστος και μπορει να σε φερει απ'ευθειας σε ενα σχετικα υψηλο επιπεδο.

    Ο μονος λογος να μην γινει κατι τετοιο ειναι φυσικα η ΕΕΤΤ και η πλειοδοσια απο αυτους που στην ουσια θελουν να το "σκοτωσουν" γιατι αυτο με τη σειρα του απειλει τις παραδοσιακες "αγορες" τους απ'τις οποιες βγαζουν εκατονταδες δις ετησιως.
    Και μετά θα πέρναν τηλέφωνο οι κυράτσες να πούνε ααα κεραίες του διαβόλου ααααα!


    αμαν ποια με το wimax ρε παιδιά δεν είναι η λύση στα πάντα,

  13. #43
    Εγγραφή
    29-06-2005
    Μηνύματα
    15.829
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    ISP
    .
    Κι'ομως ειναι. Γιατι σε λιγα μολις χρονια, ολα θα ειναι wireless data. Συμφερει απ'ολες τις αποψεις.

    Οσο για τις κυρατσες: Αμα βαλεις 1 κεραια wimax (ή απογονο wimax), μετα θα βγαλεις 10 κεραιες αλλου τυπου (κινητων/τηλεορασεων/ραδιοφωνων κτλ κτλ). Και οι κυρατσες ακομα, χαρουμενες θα ειναι (!).

    Win-win for all.

  14. #44
    Εγγραφή
    01-04-2005
    Ηλικία
    36
    Μηνύματα
    861
    Downloads
    17
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    HOL
    Router
    Crypto F200 Ultra Super
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από drkostas
    Συγχαρητήρια για την επιτυχία αυτή.. Δεν άκουσα τη συνέντευξη ζωντανά, αλλά το mp3 που ανέβασε ένας φίλος εδώ.. Δεν ξέρω αν δεν υπήρχε στο mp3, αλλά δεν άκουσα κάποιο σχόλιο για την ποιότητα της ADSL και τα πιταρισμένα DSLAM.. Η συζήτηση περιορίστηκε στο κόστος κυρίως.. Νομίζω πρέπει να καταλάβουν οι δημοσιογράφοι το πρόβλημα αυτό , μήπως πιέσουν και αυτοί με τη σειρά τους..
    Kαι εγώ απο το Mp3. Συμφωνώ απόλυτα σε αυτό που λές πως δεν αναφέρθηκε τίποτα για την ποιότητα της DSL αλλά και του ΟΤΕ.
    Όμως ήταν λίγη η ώρα και ο Νεκτάριος είχε σίγουρα τράκ ειδικά στην αρχή. Οπότε ίσως να μην μπόρεσε να πεί όλα αυτά που ήθελε.

  15. #45
    Εγγραφή
    18-11-2004
    Περιοχή
    Περισσός
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    550
    Downloads
    108
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1 Gbps/100 Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΛΥΣΙΔΑ
    Router
    Fritzbox 5530
    Συγχαρητηρια στο Νεκταριο. Ηταν σαφης και περιεκτικος σε αυτά που ειπε, αν και ο χρονος ήταν ελαχιστος. Αντε σύντομα και σε τηλεοπτική εκπομπή.

    ΞΥΠΝΗΣΤΕ ΟΡΝΙΑ!!!! 0% μόνο στην Ελλάδα μπορείς να ακούσεις!!!

Σελ. 3 από 5 ΠρώτηΠρώτη 12345 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Απορία στο refresh στις σελίδες του adslgr
    Από meg στο φόρουμ Η Γνώμη σας
    Μηνύματα: 7
    Τελευταίο Μήνυμα: 27-04-06, 12:15
  2. Στίς πρώτες 60 ομάδες του κόσμου η ομάδα του aDSLgr στο Folding@Home
    Από EvilHawk στο φόρουμ Αρχείο Ανακοινώσεων
    Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-12-05, 20:00
  3. Στίς πρώτες 70 ομάδες του κόσμου η ομάδα του aDSLgr στο Folding@Home
    Από EvilHawk στο φόρουμ Αρχείο Ανακοινώσεων
    Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 24-09-05, 10:50
  4. Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 08-09-04, 05:10
  5. Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 27-06-04, 11:23

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας