Εμφάνιση 1-9 από 9
  1. #1
    Εγγραφή
    19-11-2002
    Περιοχή
    Greece.gif
    Μηνύματα
    85
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    καλημερα,εκανα αιτηση για forthnet adsl box χθες,
    και θελω να μαθω μετα απο απο ποσες μερες
    πηγαινοντας στη www.forthnet.gr και στο adsl status
    8a μπορω να παρακολουθω
    την πορεια της αιτησης μου?
    ποτε δηλαδη θα κατεχωρηθει στο συστημα τους.

  2. #2
    Εγγραφή
    19-11-2004
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    374
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Στη δικιά μου περίπτωση τους πήρε δύο μέρες για να το εμφανίσουν στο site τους.

  3. #3
    Εγγραφή
    12-01-2005
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    22
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Συνήθως μετά από κανα δυο μέρες εμφανίζει ότι καταχωρήθηκε στο σύστημα του ΟΤΕ και μετά από 3 εώς 5 μέρες λογικά θα λέει ότι βρίσκεται σε τελικό στάδιο υλοποίησης από τον ΟΤΕ. Αν είσαι αρκετά τυχερός μετά κι από την δεύτερη φορά που θα λέει "βρίσκεται σε τελικό στάδιο υλοποίησης από ΟΤΕ' θα ενεργοποιηθεί η γραμμή σου σε 3-4 μέρες.Αλλιώς... όπως λέει και στο thread http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=35446 θα χρειαστεί αρκετή υπομονή. Αν πάντως θες μια συμβουλή μην περιμένεις το site και κάθε μια-δυο μέρες παίρνε τους τηλέφωνο.

  4. #4
    Εγγραφή
    23-03-2006
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    28
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    12032/1014
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΡΑΝΙΔΙ
    Router
    zte H108NS
    SNR / Attn
    13.1(dB) / 15.9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    βρίσκεται σε τελικό στάδιο υλοποίησης από τον ΟΤΕ, ανα 2 τρείς μέρες μου ξαναέγραφε το ίδιο (πιο το νόημα?). Μην τους πάρεις τηλ. ούτα να κοιτάς το site, σύνδεσε το μόντεμ και δες πότε θα συγχρονίσει, έμενα ενοργοποιήθηκε Πέμπτη η γραμμή μου και μετά από 4 μέρες το έμαθε η forthnet, καλά που το κατάλαβα πρώτος και τους πήρα τηλ. και μου έδωσαν demo γιατί αν δεν τους ενημέρωνε επίσημα ο οτε δεν μπορούσαν να μου δωσουν τα κανονικά στοιχεία!!! Απλά Ε Λ Ε Ο Σ

  5. #5
    Εγγραφή
    12-01-2005
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    22
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Έχει απόλυτο δίκιο ο llouis_13 στο ότι πρέπει να κοιτάς το μόντεμ αλλά υπάρχει και η πιθανότητα (όπως είχε συμβεί σε μένα) να έχουν χάσει την αίτηση, να μην έχει πάει στον ΟΤΕ, να μην υπάρχουν διαθέσιμες πόρτες ή απλά να έχουν καθυστερήσει όλα αυτά (όπως άλλωστε συνηθίζεται). Γι'αυτό πρέπει και να τους πιέζουμε και λίγο τηλεφωνικά μπας και κάνουμε τη δουλειά μας.

  6. #6
    Εγγραφή
    19-11-2004
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    374
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Σύνδεσε το μοντεμ σου για να ξέρεις πότε θα συγχρονίσει η γραμμή σου αλλά αυτό με το τηλέφωνο κάθε δύο μέρες είναι υπερβολή. Μην ξεχνάς ότι δεν αρκεί μόνο ο συγχρονισμός για να συνδεθείς πρέπει να γίνουν και άλλα πράγματα που αργούν λίγο περισσότερο.

    Αν δεις ότι πέρασε η προθεσμία τότε πάρτους. Τι θα σκεφτόσουν εσύ αν κάποιος σου τηλεφωνούσε απλά για να σου θυμίσει να κάνεις τη δουλειά σου όταν του έχεις δώσει ήδη κάποια ημερομηνία ολοκλήρωσης. Είμαστε πελάτες αλλά κάποια στιγμή δεν έχουμε δίκιο.

  7. #7
    Εγγραφή
    12-01-2005
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    22
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Έχεις ένα δίκιο satel αλλά αν έχεις στείλει την αίτηση μέσω mail, μετά από 7 μέρες παίρνεις και ανακαλύπτεις ότι έχει χαθεί, στη συνέχεια την ξαναστέλνεις αλλά ενώ λαμβάνουν την αίτηση δεν παίρνουν τη συννημένη φωτοτυπία του λογαριασμού (άγνωστο το πως!!) και για τρίτη φορά ξαναστέλνεις mail ενώ έχουν ήδη περάσει 10 μέρες χωρίς να έχει γίνει τίποτα, ίσως τότε τα βλέπεις αλλιώς τα πράγματα. Και βέβαια υπάρχει και συνέχεια αφού μπορεί η αίτηση να πήγε στον ΟΤΕ αλλά ύστερα από μια 9 εργάσιμες είδαν ότι δεν έχει πόρτες και επειδή μακρυγόρησα ήδη η ουσία είναι ότι χρειάστηκε στη συνέχεια να κάνω πολλά τηλέφωνα για να γίνει η δουλειά μου και αφού βέβαι περίμενα περίπου 1μιση μήνα.
    Ίσως να ήταν λίγο ακραία η περίπτωσή μου αλλά έτσι κι αλλιώς όσο αυτοί δεν θα κάνουν καλά τη δουλειά τους θα πρέπει κι εμείς να γινόμαστε λίγο πιεστικοί για να κάνουμε τη δική μας.
    Συγγνώμη για το μέγεθος του post και ευχαριστώ

  8. #8
    Εγγραφή
    19-11-2004
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    374
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Μα και εσύ παιδί μου πόσες αναποδιές πέτυχες τη μία μετά την άλλη? Ναι τότε έχεις δίκιο να πιέζεις καταστάσεις αφού δεν παρέχουν αυτό που λένε ότι θα κάνουν.

  9. #9
    Εγγραφή
    12-03-2005
    Περιοχή
    @Χονολουλου@
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    1.959
    Downloads
    9
    Uploads
    6
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    2048/256
    ISP
    OTEnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΝΕΑΠΟΛΗΣ ΚΟΖ
    Router
    U.S. Robotics 9108
    Να μείνεις απτόητος και όπως αναφέρει και ο satel πρέπει να πιέζεις και να απελήσεις.
    Πχ.Θα την κόψω!και με κατάλληλο ύφος.
    Τότε θα δείς πως θα γίνουν Ερμής!

Παρόμοια Θέματα

  1. ADSL Status
    Από Dr.FeelGooD στο φόρουμ Nova
    Μηνύματα: 9
    Τελευταίο Μήνυμα: 27-09-07, 10:34
  2. ADSL STATUS problem
    Από theodoros2004 στο φόρουμ Nova
    Μηνύματα: 9
    Τελευταίο Μήνυμα: 25-11-06, 21:33
  3. πρόβλημα με adsl status
    Από berykios στο φόρουμ Nova
    Μηνύματα: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 07-07-06, 09:21

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας