Σελ. 1 από 12 123611 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1-15 από 174
  1. #1
    Το avatar του μέλους alexis79
    alexis79 Guest
    Ευτηχως δεσμευτηκε χθες ο Λαφαζανης ( ευρωβουλευτης του ΣΥΝ) για την ειρηνικοτητα της σημερινης πορειας...."ΜΠΡΑΒΟ" ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΑΝ!!!ΑΦΟΥ ΤΑ ΕΣΠΑΣΑΝ ΣΤΗΝ ΕΡΜΟΥ Ο ΜΠΟΥΣ ΘΑ ΦΥΓΕΙ ΑΠΟ ΤΟ ΙΡΑΚ!!"Μπραβο" στην νεοαριστερα την αντιπαγκοσμοιοποιημενη για τον καινουργιο κοσμο που ονειρευετε..."Μπραβο" της που υποθαλπτουνε στις πορειες τους 1000 ΑΛΗΤΕΣ ΑΝΤΙ ΝΑ ΤΟΥΣ ΠΛΑΚΩΣΟΥΝΕ ΟΙ ΙΔΙΟΙ ΣΤΟ ΞΥΛΟ....ΑΛΛΑ UNA FATSA UNA RATSA ΤΙ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙΣ....ΚΑΤΑ ΤΑ ΑΛΛΑ ΑΙΣΘΑΝΟΝΤΑΙ ΟΤΙ ΤΟΥΣ ΚΑΤΑΠΑΤΟΥΝΕ ΕΛΕΥΘΕΡΙΕΣ ΜΕ ΤΙΣ ΚΑΜΕΡΕΣ ΣΤΟΥΣ ΛΕΩΦΟΡΕΙΟΔΡΟΜΟΥΣ....


    Υ.Γ αντε να δουμε πως θα ηρεμισει η γυναικα μου που εκανε την καπιταλιστικη της βολτα στα μαγαζια απο το μεσημερι και βιωσε στα 50 μετρα το ταξικο μισος των "προοδευτικων νεων"

    Υ.Γ2¨αν ειχαμε κρατος οι διοργανωτες αυτης της αηδιας που λεγεται κοινωνικο φορουμ αυριο θα πρεπει να πανε στον εισαγγελεα

    ΥΓ 3 αν ειχαμε κρατος αυτου του ειδους τα καραγκιοζιλικια επρεπε να απαγορευονται απο την αρχη...αλλα ξεχασα θα μας χαρακτηρισουνε ως αντιδημοκρατες....

  2. #2
    Εγγραφή
    12-08-2002
    Περιοχή
    Στο cockpit μίας Ferrari
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    4.238
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor TG789vac v2
    Path Level
    Interleaved
    ΥΓ 3 αν ειχαμε κρατος αυτου του ειδους τα καραγκιοζιλικια επρεπε να απαγορευονται απο την αρχη...αλλα ξεχασα θα μας χαρακτηρισουνε ως αντιδημοκρατες....
    Θα διαφωνήσω. Να επιτρέπονται.. αλλά αν γίνονται επισόδεια, οι διοργανωτές να πηγαίνουν αυτόφωρο.

    Και θα μου πείτε, μα ειναι υπεύθυνοι αυτοί αν 50-100-1000 αναρχικοί παρυσφρίουν κλπ ;

    Η περιφρούριση της πορείας ειναι ευθύνη αυτων που την πραγματοποιούν, δεν ειναι δυνατόν στο όνομα ενος "σκοπού" η Αθήνα να διαλύεται.

    ΟΜΩΣ, για να μη ξεχνιομαστε ευθύνες πρέπει να δοθουν και στην ηγεσία της αστυνομίας, 9,000 αστυνομικοί ήταν έξω. 9000! Και τι έγινε τελικά; Θα υπάρξουν σοβαρές συλλήψεις; Αποδόσεις ευθυνών;


    Feel free to attack the post. Do not feel free to attack the poster.
    "If someone said to me that you can have three wishes, my first would have been to get into racing, my second to be in Formula 1, my third to drive for Ferrari" - Gilles Villeneuve

  3. #3
    Εγγραφή
    24-01-2003
    Περιοχή
    αρβανιτοχωριον
    Ηλικία
    69
    Μηνύματα
    15.364
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    ISP
    cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΜΑΡΟΥΣΙ
    Router
    speedport entry 2i
    <<"Μπραβο" της που υποθαλπτουνε στις πορειες τους 1000 ΑΛΗΤΕΣ ΑΝΤΙ ΝΑ ΤΟΥΣ ΠΛΑΚΩΣΟΥΝΕ ΟΙ ΙΔΙΟΙ ΣΤΟ ΞΥΛΟ>>
    Θες να πεις οτι σε πορεια που συμμετειχαν μελη του ΣΥΝ υπηρξαν πανω απο 1000- (χιλια) ατομα???
    Ε αυτο εγω θα πληρωνα να το δω!!!
    Α ΝΑΙ και θα πρεπε να τους μαστιγωσουνε τους αλητες τους διοργανωτες
    (δειξε μου τους φιλους σου να σου πω ποιος εισαι) δημοσια στην πλατεια Κλαυθμωνος!
    Μα να μην σεβονται ουτε την ιερη μερα του Σαββατου!
    ΥΓ Οι αστυνομικοι δεν ειναι για να διατηρουν την ταξη στις συγκεντρωσεις/διαδηλωσεις και να κυνηγανε τους εγκληματιες, αλλα για να προσεχουν του επωνυμους που κινδυνευουν απο τους τρομοκρατες
    και να κανουν επιχειρησεις σκουπα για τους λαθρομεταναστες...
    Τα πέντε "Α" του Μανόλη Γλέζου:
    Αγανάκτηση
    , Αμφισβήτηση, Αυτογνωσία, Αλληλεγγύη, Αντίσταση.

    Μένανδρος:
    Όσοι δεν έχουν
    δικά τους προσόντα, καταφεύγουν στους ενδόξους προγόνους και παππούδες τους, με άλλα λόγια, σε τάφους και μνήματα.

  4. #4
    Το avatar του μέλους mskalamari
    mskalamari Guest
    Απαράδεκτη κατάσταση.

    Διαταράχθηκε η καθημερινή ζωή της πόλης μας, μαγαζιά μείνανε κλειστά, άνθρωποι δεν έχουν βγεί απο το σπίτι τους, σε ολόκληρα τετράγωνα οι κάτοικοι υποχρεώθηκαν να πάρουν τα αυτοκινητα τους και να τα βάλουν σε αλλες περιοχές.

    Κανονικό καθεστώς φόβου και τρομοκρατίας για αυτούς που ζουν στις περιοχές που υπάρχουν τέτοιες εκδηλώσεις. Θα έπρεπε να απαγορευτεί τελικά αυτή η εκδήλωση ή να περιοριστεί σε ένα χώρο. Όλοι ξέρουμε οτι η εισβολή στο Ιράκ είναι λάθος κλπ , αυτή η γνώση δεν ανήκει μόνο σε κάποιους που είναι σε συγκεκριμένο πολιτικό χώρο και δεν είναι ανάγκη να τα καίμε κάθε φορά που ο monkeyface κάνει κάποια εισβολή.

  5. #5
    Εγγραφή
    10-04-2005
    Περιοχή
    Καματερό, Αθήνα
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    291
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL Tellas Shared
    Ταχύτητα
    1024/256
    ISP
    Tellas
    DSLAM
    Ο.Τ.Ε. - ΚΑΜΑΤΕΡΟΥ
    Η πορεια που ξεκινησε απο το μοναστηρακι δεν ειχε σχεση με το Κοινωνικο Φορουμ, την διοργανωσαν ατομα του αντιεξουσιαστικου χωρου. Καλο ειναι να μην μπερδευουμε τα πραγματα.
    Εάν κοιτάξεις την άβυσσο για αρκετή ώρα, τότε και η άβυσσος θα κοιτάξει εσένα...

  6. #6
    Εγγραφή
    20-05-2003
    Περιοχή
    Στο καζάνι που βράζουμε όλοι..
    Μηνύματα
    1.297
    Downloads
    41
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΑΚΡΟΠΟΛΗ
    Router
    Technicolor TD5136V2
    SNR / Attn
    6.1(dB) / 8.5(dB)
    Κι επίσης κύριε Αλέξη79 ΒΟΥΛΩΣΕ ΤΟ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ μέχρι να συνέλθω τουλάχιστο από τα 100 άδες χημικά που αμόλησαν οι μπάτσοι φίλοι σου! ΕΝΤΑΞΕΙ;

    Και μη πει καποιος από τη ΣΟ ότι είμαι προκλητικός αλλά αυτά τα περί ξύλου, αηδίας και δε συμμαζεύεται τα παίρνω προσωπικά. Γιατί εγώ μετέχω κι εγώ σε αυτά, άρα ΚΑΙ σε μένα απευθύνονται.

    Επιτέλους με το κάθε μικροαστό ψευτο-τσαμπουκά εδώ μέσα που του χαλάσαμε τα ψώνια! Δηλαδή ΕΛΕΟΣ!
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος odd : 06-05-06 στις 19:38.
    * Όταν ακούς «τάξη» ανθρώπινο κρέας μυρίζει.
    * Μες την έρμη κι άδεια πολιτεία μένει, το χέρι που μονάχα, με μπογιά θα γράψει στους μεγάλους τοίχους, ΨΩΜΙ ΚΙ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ.

    Οδυσσέας Ελύτης

    οδηγός δικαιωμάτων μισθωτών εκπαιδευτικών

  7. #7
    Εγγραφή
    01-07-2003
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    462
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΓ. ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από odd
    Και μη πει καποιος από τη ΣΟ ότι είμαι προκλητικός αλλά αυτά τα περί ξύλου, αηδίας και δε συμμαζεύεται τα παίρνω προσωπικά. Γιατί εγώ μετέχω κι εγώ σε αυτά, άρα ΚΑΙ σε μένα απευθύνονται.
    Θέλω να πιστεύω ότι εννοείς στη διαδήλωση.

  8. #8
    Εγγραφή
    24-01-2003
    Περιοχή
    αρβανιτοχωριον
    Ηλικία
    69
    Μηνύματα
    15.364
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    ISP
    cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΜΑΡΟΥΣΙ
    Router
    speedport entry 2i
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από aroutis
    Θα διαφωνήσω. Να επιτρέπονται.. αλλά αν γίνονται επισόδεια, οι διοργανωτές να πηγαίνουν αυτόφωρο.

    Και θα μου πείτε, μα ειναι υπεύθυνοι αυτοί αν 50-100-1000 αναρχικοί παρυσφρίουν κλπ ;

    Η περιφρούριση της πορείας ειναι ευθύνη αυτων που την πραγματοποιούν
    A γι αυτο εκκρεμει ενταλμα συλληψης για το μεγα γκαντεμηηηη!!!

    Για την προεκλογικη συγκεντρωση που εσκασε η βομβα

    στην Αιγυπτιακη πρεσβειαααααα
    Τα πέντε "Α" του Μανόλη Γλέζου:
    Αγανάκτηση
    , Αμφισβήτηση, Αυτογνωσία, Αλληλεγγύη, Αντίσταση.

    Μένανδρος:
    Όσοι δεν έχουν
    δικά τους προσόντα, καταφεύγουν στους ενδόξους προγόνους και παππούδες τους, με άλλα λόγια, σε τάφους και μνήματα.

  9. #9
    Το avatar του μέλους EvilHawk
    EvilHawk Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από spyrosn
    Θέλω να πιστεύω ότι εννοείς στη διαδήλωση.
    Προφανώς εννοεί την πορεία που οργάνωσε το "Kοινωνικό Φόρουμ", 80.000 άτομα πήγαν στην πορεία, δεν μπορεί να ταυτίζονται με το πολύ 100 άτομα που έκαναν επεισόδια ...

  10. #10
    Εγγραφή
    14-01-2005
    Περιοχή
    Σαπίλας και Σκουριάς 38-Ζαχλωρού Καλαβρύτων
    Μηνύματα
    12.889
    Downloads
    21
    Uploads
    3
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    100Τbit fiber
    ISP
    sdikr-net
    DSLAM
    Ο.Τ.Ε. - Ν.ΣΜΥΡΝΗΣ
    Router
    Fuzzy gutsu-gutsu
    SNR / Attn
    112(dB) / 0.9(dB)
    Προτείνω να απαγορεύονται αι συγκεντρώσεις πέραν του ενός ατόμου.
    Επίσης, αυτοί που κυκλοφορούν έξω μετά τις 22:30 θα πυροβολούνται επί τόπου. Αν δεν πεθάνουν αμέσως, θα ξαναπυροβολούνται.
    Όποιος βρίζει το Κράτος δημόσια, θα τον ταΐζουν 6 γεμάτες κουταλιές της σούπας κόκκινο πιπέρι.

    Good... Bad... I'm tha guy with tha Gun...
    WAntilles: Ούτε σε όλους έχει αφαιρεθεί με βάναυσο - γκεμπελικό χειρουργείο, το μέρος του εγκεφάλου που συμπαθεί τα Windows.
    Trolling με γεύση παπάγια

  11. #11
    Εγγραφή
    20-05-2003
    Περιοχή
    Στο καζάνι που βράζουμε όλοι..
    Μηνύματα
    1.297
    Downloads
    41
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΑΚΡΟΠΟΛΗ
    Router
    Technicolor TD5136V2
    SNR / Attn
    6.1(dB) / 8.5(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από spyrosn
    Θέλω να πιστεύω ότι εννοείς στη διαδήλωση.
    Όχι Σπύρο δεν ήμουν σε αυτά τα μπλοκ. Για το φόρουμ λέω. Μάλιστα λίγο έλλειψε να φάω κάτι πετρούλες στη μάπα από αναρχικούς, για τους γνωστούς λόγους.

    Αυτό όμως δεν σημαίνει, ότι δεν θα υπερασπιστώ και τον χειρότερο καμμένο μπάχαλο, από τον κάθε ηλίθιο του καναπέ που θέλει να πιει με την ησυχία του τον καφέ του και μάλιστα να βρίζει όλους όσους τους νοιάζει κάτι άλλο εκτός από τη πάρτη τους.
    * Όταν ακούς «τάξη» ανθρώπινο κρέας μυρίζει.
    * Μες την έρμη κι άδεια πολιτεία μένει, το χέρι που μονάχα, με μπογιά θα γράψει στους μεγάλους τοίχους, ΨΩΜΙ ΚΙ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ.

    Οδυσσέας Ελύτης

    οδηγός δικαιωμάτων μισθωτών εκπαιδευτικών

  12. #12
    Εγγραφή
    10-04-2005
    Περιοχή
    Καματερό, Αθήνα
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    291
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL Tellas Shared
    Ταχύτητα
    1024/256
    ISP
    Tellas
    DSLAM
    Ο.Τ.Ε. - ΚΑΜΑΤΕΡΟΥ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από odd
    Αυτό όμως δεν σημαίνει, ότι δεν θα υπερασπιστώ και τον χειρότερο καμμένο μπάχαλο, από τον κάθε ηλίθιο του καναπέ που θέλει να πιει με την ησυχία του τον καφέ του και μάλιστα να βρίζει όλους όσους τους νοιάζει κάτι άλλο εκτός από τη πάρτη τους.
    Ε, τωρα ομως δεν αντεχω εγω. Δεν μου λες, τι δικαιωμα εχουν αυτοι οι καμμενοι οπως τους λες να στερουν το εισοδημα στους υπαλληλους των καταστηματων που καινε; Τι δικαιωμα εχουν να καινε περιουσιες απλων - ή οχι - ανθρωπων; Τι δικαιωμα εχουν να πετουν μολοτωφ εναντιων αστυνομικων - κατι που απο απλους ακτιβιστες τους μετατρεπει σε εν δυναμει δολοφονους;
    Οι απλοι πολιτες δεν εχουν δικαιωμα να παρουν μερος σε μια διαδηλωση χωρις να φοβουνται καδρονια και μολοτωφ; Ή εχεις την εντυπωση οτι αν δεν υπηρχαν οι "γνωστοι-αγνωστοι" δεν θα επερναν μερος περισσοτεροι ανθρωποι σε τετοιες πορειες;
    Ξερεις τι απαντησε η αστυνομια στους εφημεριδοπολες σημερα οταν τους ρωτησαν τι να κανουμε εμεις; "Αν ανοιξετε τα μαγαζια σας, την ευθυνη την εχετε εσεις".

    Συνεχισε να υπερασπιζεσαι τους καμμενους καφρους.
    Εάν κοιτάξεις την άβυσσο για αρκετή ώρα, τότε και η άβυσσος θα κοιτάξει εσένα...

  13. #13
    Εγγραφή
    30-01-2006
    Περιοχή
    Racoon City
    Μηνύματα
    451
    Downloads
    20
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    49998/5000
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΧΑΛΚΙΔΑ
    Router
    Technicolor TD5136V2
    SNR / Attn
    6.3(dB) / 19.5(dB)
    Path Level
    Fastpath
    οι καμμένοι είναι ενεργοι πολίτες όχι σαν τους καναπέδες που είναι αραχτοί στην τηλεόραση
    .Ξέρεις τί δουλειά θα κάνουν αύριο οι τζαμάδες,στα σπασμένα μαγαζιά?
    Δηλαδή τι θα έκαναν χωρίς τους αναρχικούς?Θα γινόνταν κλέφτες οι άνθρωποι?

  14. #14
    Εγγραφή
    01-07-2003
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    462
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΓ. ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από odd
    Αυτό όμως δεν σημαίνει, ότι δεν θα υπερασπιστώ και τον χειρότερο καμμένο μπάχαλο, από τον κάθε ηλίθιο του καναπέ που θέλει να πιει με την ησυχία του τον καφέ του και μάλιστα να βρίζει όλους όσους τους νοιάζει κάτι άλλο εκτός από τη πάρτη τους.
    Μη σε τυφλώνει η αντιπάθειά σου για τους "ηλίθιους του καναπέ" όπως τους αποκαλείς, από το να βλέπεις τι είναι σωστό και τι λάθος. Θα σου άρεσε να έχεις εσύ μαγαζί στην Ερμού (ή οπουδήποτε) και να στο κάνουν γυαλιά καρφιά κάποιοι τύποι που την έχουν ακούσει κάπως;

    Το "όσοι δεν είναι μαζί μας είναι εναντίον μας" ο Μπους δεν το είχε πει;

  15. #15
    Εγγραφή
    06-04-2006
    Περιοχή
    Moschato City
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    12
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    PSTN
    Ταχύτητα
    56 kB
    ISP
    Panafonet (Vodafone)
    Router
    Robotics
    Θέλω να δουλέψεις για 4-5 μέρες για να βγάλεις 150 ευρώ για καινούργια φανάρια στο αμάξι σου και να δεις έναν "ενεργό πολίτη" να τα σπάει.
    Ich will endlich meine Anfangsbeschaftigung bekommen!
    Ich will eine Zigarette rauchen!
    Es ist mir lieber, uber mich zwei als nur eine Dame zu fuhlen!

Σελ. 1 από 12 123611 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Συγχαρητήρια! Άλλη μια νίκη για τη "δημοκρατία"
    Από apd στο φόρουμ Πολιτική, Κοινωνικά Θέματα, Επιστήμες και Aθλητισμός
    Μηνύματα: 132
    Τελευταίο Μήνυμα: 04-10-07, 21:21
  2. "Ψήφο και σύνταξη στους ομογενείς"
    Από stelpas στο φόρουμ Πολιτική, Κοινωνικά Θέματα, Επιστήμες και Aθλητισμός
    Μηνύματα: 153
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-08-07, 00:28
  3. "Επίθεση" στους root DNS servers
    Από gpolic στο φόρουμ Γεγονότα και Απόψεις
    Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 07-03-07, 01:51

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας