Σελ. 8 από 8 ΠρώτηΠρώτη ... 3678
Εμφάνιση 106-115 από 115

Θέμα: Στρατος

  1. #106
    Εγγραφή
    29-12-2005
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    4.542
    Downloads
    18
    Uploads
    0
    ISP
    Inalan
    ηρθαν στα χέρια μου αποκλειστικές φωτογραφίες απο την στρατιωτική εκπαίδευση του πρακτορα

    Spoiler:

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  m8.jpg 
Εμφανίσεις:  8 
Μέγεθος:  14,6 KB 
ID: 180118

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  m4.jpg 
Εμφανίσεις:  9 
Μέγεθος:  31,5 KB 
ID: 180119

  2. #107
    Εγγραφή
    02-04-2005
    Περιοχή
    Κλωζάνη
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    3.552
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    ISP
    Μπάμπης νετ
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΥΚΟΧΩΡΙ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από 8anos Εμφάνιση μηνυμάτων
    ηρθαν στα χέρια μου αποκλειστικές φωτογραφίες απο την στρατιωτική εκπαίδευση του πρακτορα

    Spoiler:

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  m8.jpg 
Εμφανίσεις:  8 
Μέγεθος:  14,6 KB 
ID: 180118

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  m4.jpg 
Εμφανίσεις:  9 
Μέγεθος:  31,5 KB 
ID: 180119
    Κοίτα αυτά είναι για εμάς τους μικρούς που αντέχουμε ακόμα.
    Δε νομίζω να σε βάλουν να κάνεις τα ίδια

    Πέρα από την πλάκα:

    Όσους τους ενδιαφέρει να μπουν σε κάποια ευνοϊκή ρύθμιση (οποιουδήποτε είδους), να έχουν διαβάσει καλά τα ΦΕΚ. Πέφτει πολύ ράδιο αρβύλα (βασικά είναι απίστευτο το πόσο - ακόμα και από επίσημα χείλη) και είναι κρίμα να γίνει μαλακία αν κάποιος βασίζεται στο π.χ. να φύγει νωρίτερα (και έχει κανονίσει έτσι ζωή και δουλειές).

    Καλώς ή κακώς, οι αιτήσεις για μειωμένη θητεία γίνονται μετά την κατάταξη (όπως και η κατάθεση των περισσότερων δικαιολογητικών) με ότι αυτό σημαίνει σε περίπτωση λάθους. Και είδα ανθρώπους ούτε μικρούς αλλά ούτε και χαζούς να κάνουν τέτοια λάθη.
    Υδραυλικός, φωτογράφος, εραστής και ποιητής...
    http://www.flickr.com/photos/120411235@N06/

  3. #108
    Το avatar του μέλους hemlock
    Το μέλος hemlock δεν είναι συνδεδεμένο Τι εννοείς δεν ξέρεις πως το deadline ειναι ΑΥΡΙΟ?
    Εγγραφή
    13-05-2006
    Περιοχή
    ΑΧΑΡΝΑΙ -ΑΤΤΙΚΗΣ(ΜΕΝΙΔΙ)
    Μηνύματα
    10.044
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/512
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΑΧΑΡΝΩΝ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Φανερός Πράκτωρ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κοίτα αυτά είναι για εμάς τους μικρούς που αντέχουμε ακόμα.
    Δε νομίζω να σε βάλουν να κάνεις τα ίδια

    Πέρα από την πλάκα:

    Όσους τους ενδιαφέρει να μπουν σε κάποια ευνοϊκή ρύθμιση (οποιουδήποτε είδους), να έχουν διαβάσει καλά τα ΦΕΚ. Πέφτει πολύ ράδιο αρβύλα (βασικά είναι απίστευτο το πόσο - ακόμα και από επίσημα χείλη) και είναι κρίμα να γίνει μαλακία αν κάποιος βασίζεται στο π.χ. να φύγει νωρίτερα (και έχει κανονίσει έτσι ζωή και δουλειές).

    Καλώς ή κακώς, οι αιτήσεις για μειωμένη θητεία γίνονται μετά την κατάταξη (όπως και η κατάθεση των περισσότερων δικαιολογητικών) με ότι αυτό σημαίνει σε περίπτωση λάθους. Και είδα ανθρώπους ούτε μικρούς αλλά ούτε και χαζούς να κάνουν τέτοια λάθη.
    Tο ρεζουμε είναι να έχεις κανα σοβαρό άνθρωπο δίπλα σου να σου πεί τι είναι πραγματικά ο ΕΣ και να σε "σπρώξει" στο να μην πας.Οι σπουδές ή η καριέρα είναι οι καλυτερότεροι λόγοι για να ΜΗΝ το κάνεις.
    ΚΑΙ 50.000 ΚΡΟΎΣΜΑΤΑ ΤΗΝ ΜΈΡΑ Κ ΤΙ ΈΓΙΝΕ? ΤΣΆΜΠΑ ΡΑΜΠΙΤ = ΣΟΒΙΕΤΙΚΗ ΕΝΩΣΗ.
    ΑΥΤΟ ΘΈΛΕΤΕ, ΤΟΝ ΣΤΆΛΙΝ? ΤΕΛΟΣ ΤΑ ΜΝΗΜΌΝΙΑ, ΖΩΉ ΜΑΓΙΚΉ.
    ΓΙΑ ΤΟ ΚΑΤΥΝ ΚΟΥΒΈΝΤΑ ΈΤΣΙ, ΜΟΝΌ ΓΙΑ ΤΙΣ ΜΕΘ ΛΈΤΕ. ΞΥΔΑΚΙ ΜΑΔΟΥΡΙΑ.

  4. #109
    Εγγραφή
    29-12-2005
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    4.542
    Downloads
    18
    Uploads
    0
    ISP
    Inalan
    @hemlock δυστυχώς ή ευτυχώς δεν μπορούνε ολοι να το αποφύγουν, οχι γιατί δεν υπάρχει τρόπος αλλά χρειάζεται προετοιμασία, χρόνο και στομάχι για να μπεις σε αυτη τη διαδικασία.
    Για τους λοιπούς τεμπελάκους η εξαγορά ειναι ενας δρόμος εαν θέλουν ή χρειάζεται να απαλλαχτούν απο αυτή την υποχρέωση.
    και οπως ειπε ο πράκτορας ακόμα και σε αυτόν τον δρόμο ή ακομα και για να κανεις μειωμένη θητεία πρέπει να πας διαβασμένος.

  5. #110
    Το avatar του μέλους hemlock
    Το μέλος hemlock δεν είναι συνδεδεμένο Τι εννοείς δεν ξέρεις πως το deadline ειναι ΑΥΡΙΟ?
    Εγγραφή
    13-05-2006
    Περιοχή
    ΑΧΑΡΝΑΙ -ΑΤΤΙΚΗΣ(ΜΕΝΙΔΙ)
    Μηνύματα
    10.044
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/512
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΑΧΑΡΝΩΝ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από 8anos Εμφάνιση μηνυμάτων
    @hemlock δυστυχώς ή ευτυχώς δεν μπορούνε ολοι να το αποφύγουν, οχι γιατί δεν υπάρχει τρόπος αλλά χρειάζεται προετοιμασία, χρόνο και στομάχι για να μπεις σε αυτη τη διαδικασία.
    Για τους λοιπούς τεμπελάκους η εξαγορά ειναι ενας δρόμος εαν θέλουν ή χρειάζεται να απαλλαχτούν απο αυτή την υποχρέωση.
    και οπως ειπε ο πράκτορας ακόμα και σε αυτόν τον δρόμο ή ακομα και για να κανεις μειωμένη θητεία πρέπει να πας διαβασμένος.
    Και εγώ πήγα μεγάλος στρατό (στα 28 μου) και είδα πολλά που δεν με άρεσαν.Αν μου ζητούσαν να πάω στην ηλικία του πράκτορα το μόνο που θα έκανα θα ήταν να στείλω φακελάκι στο τάγμα με φωτογραφίες αγκαζέ με την γυναίκα αγναντεύοντας τις Αλπεις ,μαζί με φωτο της μισθοδοσίας και απο κάτω ένα PS "δυστυχώς ΔΕΝ θα μπορέσω".
    ΚΑΙ 50.000 ΚΡΟΎΣΜΑΤΑ ΤΗΝ ΜΈΡΑ Κ ΤΙ ΈΓΙΝΕ? ΤΣΆΜΠΑ ΡΑΜΠΙΤ = ΣΟΒΙΕΤΙΚΗ ΕΝΩΣΗ.
    ΑΥΤΟ ΘΈΛΕΤΕ, ΤΟΝ ΣΤΆΛΙΝ? ΤΕΛΟΣ ΤΑ ΜΝΗΜΌΝΙΑ, ΖΩΉ ΜΑΓΙΚΉ.
    ΓΙΑ ΤΟ ΚΑΤΥΝ ΚΟΥΒΈΝΤΑ ΈΤΣΙ, ΜΟΝΌ ΓΙΑ ΤΙΣ ΜΕΘ ΛΈΤΕ. ΞΥΔΑΚΙ ΜΑΔΟΥΡΙΑ.

  6. #111
    Εγγραφή
    02-04-2005
    Περιοχή
    Κλωζάνη
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    3.552
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    ISP
    Μπάμπης νετ
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΥΚΟΧΩΡΙ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από 8anos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για τους λοιπούς τεμπελάκους η εξαγορά ειναι ενας δρόμος εαν θέλουν ή χρειάζεται να απαλλαχτούν απο αυτή την υποχρέωση.
    Πάντως εγώ δεν θεωρώ τον εαυτό μου "τεμπελάκο". ΟΚ, ήταν ένα πολύ fair deal για μένα (σε περίπτωση που γυρίσω Ελλάδα κάποια στιγμή) και έφυγε εύκολα μια υποχρέωση. Αλλά το να σώζεις πολύτιμο χρόνο μόνο τεμπελιά δεν είναι (άσε που ένας ΕΠΟΠ - τον μισθό του οποίου πλήρωσα - θα κάνει καλύτερη δουλειά από εμένα).

    Και για όσους θεωρούν αυτή την εκδοχή εύκολη (όχι φαντάζομαι εσύ επειδή το ξέρεις - αλλά επειδή το άκουσα αυτό το "ανέκδοτο" από διάφορους - που στη συντριπτική πλειοψηφία χρησιμοποιούσαν κάθε είδους μέσο για να "βολευτούν"), η απάντηση είναι "ιδού η ρόδος ιδού και το πήδημα". Δλδ οι πόρτες είναι ανοιχτές σε όποιον θέλει να δοκιμάσει να μείνει νόμιμα (ή μη) εκτός στρατεύματος μέχρι τέτοια ηλικία (ακολουθώντας μια αντίστοιχη πορεία) και παράλληλα χωρίς να αρχίσει να τρέχει σε γιατρούς και να "πουλάει τρέλα".
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Φανερός Πράκτωρ : 16-02-17 στις 13:14.
    Υδραυλικός, φωτογράφος, εραστής και ποιητής...
    http://www.flickr.com/photos/120411235@N06/

  7. #112
    Εγγραφή
    29-12-2005
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    4.542
    Downloads
    18
    Uploads
    0
    ISP
    Inalan
    "τεμπελάκος" ειναι όρος που χρησιμοποιείται σε άλλο φόρουμ που ειδικεύεται στη θεματική αυτή
    Προσωπικά μου φαίνονται δύσκολες ακόμα και οι 20 μέρες, έβαλα τον εαυτό μου στην θέση σου και μου σηκώθηκε η τρίχα.
    Αν ποτέ χρειαστεί να γυρίσω Ελλάδα θα προσπαθήσω να κάνω εναλλακτική θητεία 40 ημερών και να εξαγοράσω μετά.

  8. #113
    Εγγραφή
    23-12-2004
    Ηλικία
    61
    Μηνύματα
    912
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    DrayTek
    20 ημερες στρατο και μιλατε;
    22 μηνες μετεωρολογος παρατηρητης.6 μηνες Σουδα και υπολοιπο radiozone του Ελληνικου.Πριν αρχισετε τα σχολια περι βυσματος για αεροπορια να πω οτι καθε 3 ημερες στη Σουδα ειχα νυχτερινο δηλ. 11 μμ - 7 πμ αυπνος,χωρις δυνατοτητα λουφας αφου καθε μιση ωρα εφευγε σημα στην ΕΜΥ με τις τοπικες καιρικες συνθηκες.Στο Ελληνικο ηταν μονο 4ωρες αυπνια το βραδυ.Το αγγουρι ηταν οταν ειχε καταιγιδα και ουσιαστικα εγω επρεπε να οδηγησω ,μεσω πυργου ελεγχου, το αεροπλανο για να περασει μεσα απο την καταιγιδα.Πηγα σε ηλικια 30 ετων λογω σπουδων και διδακτορικων.Δεν μπορω να πω οτι επαθα κατι αυτους τους μηνες,αλλα σιγουρα αν μπορουσα να γλυτωσω τη θητεια θα το εκανα
    Μετεωρολογικός σταθμός Αμαρουσίου
    http://users.otenet.gr/~oyxbc3/myweather/index.html

  9. #114
    Εγγραφή
    26-04-2020
    Ηλικία
    22
    Μηνύματα
    0
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Γερμανικό ίντ
    Παιδιά γειά σας ελπίζω κάποιος να μπορεί να βοηθήσει θα τα πω στα γρήγορα, είναι κάτοικος Γερμανίας (ελληνική υπηκοότητα) και δε την παλεύω άλλο εδώ όποτε θέλω μετά την θητεία μου να γίνω μόνιμος και να δω στην Ελλάδα μας και ας τρώω και μόνο ψωμί το θέμα μου είναι το εξής: Πως μπορώ να γίνω μόνιμος χωρίς να έχω δώσει πανελλήνιες(εφόσον πήγα σε γερμανικό σχολείο μετά την Πέμπτη Δημοτικού)

  10. #115
    Εγγραφή
    31-07-2018
    Περιοχή
    England
    Μηνύματα
    12
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Virgin media
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ΜαριοςΜ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παιδιά γειά σας ελπίζω κάποιος να μπορεί να βοηθήσει θα τα πω στα γρήγορα, είναι κάτοικος Γερμανίας (ελληνική υπηκοότητα) και δε την παλεύω άλλο εδώ όποτε θέλω μετά την θητεία μου να γίνω μόνιμος και να δω στην Ελλάδα μας και ας τρώω και μόνο ψωμί το θέμα μου είναι το εξής: Πως μπορώ να γίνω μόνιμος χωρίς να έχω δώσει πανελλήνιες(εφόσον πήγα σε γερμανικό σχολείο μετά την Πέμπτη Δημοτικού)
    Δωσε Πανελληνιες, εχεις μεγαλη εκπτωση σε μορια μιας και εισαι αποδημος.

Σελ. 8 από 8 ΠρώτηΠρώτη ... 3678

Παρόμοια Θέματα

  1. Τι καρτοκινητά να επιλέξω; (+ Στρατός)
    Από johnson στο φόρουμ Σταθερή & Κινητή Τηλεφωνία
    Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 10-02-10, 01:46
  2. Στρατός
    Από tschris στο φόρουμ The fun section...
    Μηνύματα: 34
    Τελευταίο Μήνυμα: 23-07-07, 15:07

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας