Σελ. 1 από 4 123 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1-15 από 53
  1. #1
    Εγγραφή
    17-02-2008
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    1.599
    Downloads
    10
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    10.997 / 109.996
    ISP
    Forthnet
    Router
    TPLink C7 - TG788vn v2
    SNR / Attn
    20,3(dB) / 3(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Χαιρετώ το forum.
    Πρέπει να αλλάξω τα πλακάκια σε μερικά δωμάτια στο σπίτι. 22 τμ. δαπέδου, 11 τμ τοίχου. Ο πλακάς μου ζήτησε 1.150 Euro, για να ξηλώσει τα παλιά, να μεταφέρει τα μπάζα έξω από το σπίτι και να τοποθετήσει τα καινούρια. Οι εργασίες αυτές θα κρατήσουν 2 με 3 ημέρες. Τα υλικά/πλακάκια δεν περιλαμβάνονται στη τιμή αυτή.
    Τον πλακά αυτόν τον έχω χρησιμοποιήσει και στο παρελθόν και έκανε καλή δουλειά. Η τιμή πως σας φαίνεται ?
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος stel67 : 20-04-10 στις 19:12.
    Guardian angels, lay a bed
    Shed their light on my sleepy head
    I am a threshold yearning to sing
    Down with the the dancers having one last fling
    Here's to the moment when you said, "Hello"
    Come on my spirit are you ready, let's go
    https://www.covidstats.gr

  2. #2
    Εγγραφή
    11-03-2009
    Περιοχή
    Central Europe/Canada
    Μηνύματα
    479
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    ISP
    Proximus/Telus
    Τσαμπα μαστορα βρηκες!!!

    επειδη η μητερα μου ασχολειται το τελευταιο μηνα με παρομοια ανακαινηση νομιζω οτι για 10 m2 βρηκε συνεργειο (οχι εναν) με 200-300 (το πολυ) αν θυμαμαι απλως δεν ειναι Ελληνες....
    Σε αυτη τη τιμη θα τους βαλει να στρωσουν και κατι πλακες πεζοδρομιου!!!

  3. #3
    Εγγραφή
    29-06-2005
    Μηνύματα
    7.517
    Downloads
    56
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΓ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ
    Router
    Speedport Plus
    SNR / Attn
    11.7(dB) / 34.0(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Στις τιμές που γράφετε περιλαμβάνεται και το νέο πλακάκι; Κι εμένα με ενδιαφέρει να στρώσω 16τμ στην αποθήκη μου

  4. #4
    Εγγραφή
    11-03-2009
    Περιοχή
    Central Europe/Canada
    Μηνύματα
    479
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    ISP
    Proximus/Telus
    συνηθως με τους πλακαδες περνεις δυο τιμες
    1) με τα υλικα δικα σου (ετσι παει σχεδον παντα)
    2)Να παρεις πλακακια να σου φερουν κολλες+σταυρους και αλλα υλικα

    Οι τιμες που εγραψα εγω ειναι για το 1

  5. #5
    Εγγραφή
    21-04-2007
    Μηνύματα
    523
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Wind Full
    Ταχύτητα
    19107 /1021
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Tellas - ΒΥΡΩΝΑΣ
    Router
    D Link 2740B
    SNR / Attn
    9(dB) / 15(dB)
    Παίζει ρόλο και για το αν η διάστρωση των πλακιδίων θα είναι σε ορθογωνική ή διαγώνια διάταξη με την τελευταία ελαφρώς πιο ακριβή...

  6. #6
    Εγγραφή
    17-02-2008
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    1.599
    Downloads
    10
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    10.997 / 109.996
    ISP
    Forthnet
    Router
    TPLink C7 - TG788vn v2
    SNR / Attn
    20,3(dB) / 3(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Θέλω απλή τοποθέτηση όχι διαγώνια, σε κουζίνα και διάδρομο. Ζητάω επίσης επαγγελματική δουλειά.
    Στο παρελθόν είχα χρησιμοποιήσει κάποιο φθηνό πλακά, αλλά η δουλειά που έκανε ήταν χάλια. Δηλαδή τα πλακάκια δεν ήταν τέλεια ευθυγραμμισμένα, δεν ήταν ίδιοι οι αρμοί κ.λ.π.
    Συνήθως τι τιμές ζητάνε στην αγορά οι πλακάδες το τετραγωνικό ?

    ........Auto merged post: stel67 πρόσθεσε 5 λεπτά και 18 δευτερόλεπτα αργότερα ........

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από manicx Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στις τιμές που γράφετε περιλαμβάνεται και το νέο πλακάκι; Κι εμένα με ενδιαφέρει να στρώσω 16τμ στην αποθήκη μου
    Όχι, δεν περιλαμβάνονται τα πλακάκια.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος stel67 : 20-04-10 στις 19:22. Αιτία: auto merged post
    Guardian angels, lay a bed
    Shed their light on my sleepy head
    I am a threshold yearning to sing
    Down with the the dancers having one last fling
    Here's to the moment when you said, "Hello"
    Come on my spirit are you ready, let's go
    https://www.covidstats.gr

  7. #7
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από stel67 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Θέλω απλή τοποθέτηση όχι διαγώνια, σε κουζίνα και διάδρομο. Ζητάω επίσης επαγγελματική δουλειά.
    Στο παρελθόν είχα χρησιμοποιήσει κάποιο φθηνό πλακά, αλλά η δουλειά που έκανε ήταν χάλια. Δηλαδή τα πλακάκια δεν ήταν τέλεια ευθυγραμμισμένα, δεν ήταν ίδιοι οι αρμοί κ.λ.π.
    Συνήθως τι τιμές ζητάνε στην αγορά οι πλακάδες το τετραγωνικό ?

    ........Auto merged post: stel67 πρόσθεσε 5 λεπτά και 18 δευτερόλεπτα αργότερα ........


    Όχι, δεν περιλαμβάνονται τα πλακάκια.
    Θα έλεγα οτι είναι κάπως ακριβός, άλλα αν είναι να κάνει σωστή δουλειά να τα δώσεις.

    Αυτό που λές, με το να ψάχνεις γιατί σου χτυπάει στο μάτι στραβά το πλακάκι είναι τα φθηνά.

  8. #8
    Εγγραφή
    08-06-2006
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    47
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    16785/1023
    ISP
    OTEnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΣΠΕΡΧΕΙΑΔΑ
    Router
    ZTE H108NS
    SNR / Attn
    8.2(dB) / 22(dB)
    Path Level
    Fastpath
    εχω πατερα πλακα κ εχω δουλεψει αρκετα μαζι του(πλεον συν/χος) σου λεω τα εξης
    τα 1150 ειναι αρκετα εως πολλα.σου χτυπαει τη τιμη λογω της ''χαμαλοδουλειας" που του ανεθεσες.
    1150 για 20τμ απλη τοποθετηση δαπεδο κ 11τμ τοιχο(διαφορετικη τιμη πιο ακριβη απο το δαπεδο) ειναι πολλα.πρεπει να το παζαρεψεις κοντα στα 1000.
    ΑΛΛΑ
    ανεφερε o vam για 'συνεργεια'.προσωπικη αποψη,μακρια απο τετιου ειδους 'συνεργεια' συνηθως δε βγαινουν σε καλο .
    πλεον οι καλοι πλακαδες σπανιζουν οι γενιες οπως του πατερα μου αρχιζουν να σταματουν,εχουν μαθει τελειως διφορετικα τη δουλεια απο οσους 30-40-50δες που θεωρουνται πλακαδες.αν θες κ 2η τιμη ψαξε μονο απο συγγενεις-γνωστους κ προπαντων να δεις ο ιδιος με τα ματια σου τi δουλεια εχουν κανει.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος syllom : 20-04-10 στις 20:46.
    Αραγε θα θυμάται κάποιος το όνομά μας?Tης ζωής μας τα εξαίσια φεγγάρια?Τα πάθη μας,τις λύπες,τα δεινά μας?Αραγε υπήρξαμε ποτέ?Στα όνειρά μας...

  9. #9
    Εγγραφή
    11-03-2009
    Περιοχή
    Central Europe/Canada
    Μηνύματα
    479
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    ISP
    Proximus/Telus
    φιλαρακο ειδαμε και τους "μαστορες" τι τιμες δινουν (ουστ λαμογια)

    Η μητερα μου δουλευει με τους συγκεκριμενους πανω απο 2 χρονια και κανουν αψογη δουλεια απλως δεν ειναι ενας...

    Δεν ειναι πυρηνικη φυσικη πλακακια βαζεις, εμπειρικο ειναι το θεμα

  10. #10
    Εγγραφή
    30-09-2006
    Περιοχή
    Athens, Greece, Greece
    Μηνύματα
    352
    Downloads
    14
    Uploads
    0
    Άρθρα
    6
    Ταχύτητα
    1024/256
    ISP
    Conn-x OTE/Otenet
    Η όλη φασαρία είναι στο ξήλωμα δεν είναι και εύκολο πράγμα είναι αγγαροδουλειά και μετά θέλει ίσιωμα για τη σωστή τοποθέτηση των νέων πλακιδίων... πιθανότατα να χρησιμοποιήσουν κομπρεσεράκι..
    …. για αυτό μάλλον σας ζητά αυτό το ποσό €....

    προσοχή αν κάνεις αλλαγή και σε δάπεδο μπάνιου προσοχή να έχει σωστή ρύση προς το σιφόνι
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος mosaic : 21-04-10 στις 01:32.
    - - «Ανθολογία της Οικονομίας»
    Φιλόμουσοι της Τεχνολογικής Κοινότητας, "Άρωμα Γυναίκας" στο SNR.gr το ραδιόφωνο του ADSLgr.com
    Πρόληψη/Ενημέρωση «Χρέος μας…η ζωή» . . .

  11. #11
    Εγγραφή
    27-10-2006
    Ηλικία
    36
    Μηνύματα
    728
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Forthnet Full
    Ταχύτητα
    8192/512
    ISP
    HOL
    Router
    FRITZ box
    SNR / Attn
    6(dB) / 35(dB)
    1)Η τιμη που σου εδωσε ειναι τσουχτερη, αλλοι υπολογιζουν ξεχωριστα τα μεροκαματα που θελουν για τη δουλεια του ξυλωματος + τα μετρα

    ΠΡΟΣΟΧΗ!!!
    2)Το πρωτο που κανεις με το καθε μαστορα ειναι να του κανεις εξιγηση.
    Το θελω ετσι και ετσι αν δεν το κανεις πας σπιτι σου και δεν παιρνεις μια...

    3)Μην πας με το πιο φτηνο, αμα γινει καμια στραβη θα το βλεπεις μια ζωη και θα τραβας τα μαλλια σου,θα σου αναιβει η πιεση ,
    που στο τελος θα πεις καλυτερα 300ε παραπανω παρα ολη αυτη η ψυχολογικη καταπονιση
    Τα εχω παθει για αυτο στο λεω

    Α παιδια λαθος 300ε τα 10τμ ειναι normal τιμη , ξερω και εγω πλακα ελληνα που παιρνει νομιζω γυρω στα 20ε το μετρο.
    Αναλογα και τη δουλεια βεβαια μπορει και πιο λιγο, αμα θες να ρωτησεις για προσφορα πες μου να σου στειλω pm

    Παντως και η εθνικοτητα παιζει ρολο, αμα πετυχεις καλο αλβανο μαστορα μπορει να ειναι πιο καλος και απο Ελληνα,
    ειχα εμπειρια με συνεργειο αλβανων που εκανε σοβαντισμα, 2 μερες δεν πηραν ανασα, ο ελληνας θελει να πιει και τη μπυριτσα του Οσοι ελληνες περασα να δουν τη δουλεια, αχ ελεγε ο ενας βαχ ο αλλος και θα δω , για λεφτα ουτε λογος , μαλιστα δεν εγινε και αναφορα τιμης, δεν ειπα κατεβασε τη τιμη η κατι αλλο.
    Αποκορύφωμα σε αλλη εργασια, μαστορας(ελληνας) με κρεμασε αφου ειχα παραγγειλει τις πλακες και ειχε παρει μετρα για να ερθει να τις βαλει.
    Αλλα σε τοποθετηση σκαλας μαρμαρινης μου εχουν τυχει και οι καλυτεροι ελληνες επαγγελματιες , με δουλεια αψεγαδιαστη χωρις να πω κουβεντα.Σε αυτη τη περιπτωση δεν κοιταξα με τιμη, μπορει να πηγε λιγο πιο ακριβα αλλα βλεπω τη σκαλα και τη χαιρομαι και λεω χαλαλι αν πηραν κατι παραπανω
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος JERY : 21-04-10 στις 03:03.

  12. #12
    Εγγραφή
    08-06-2006
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    47
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    16785/1023
    ISP
    OTEnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΣΠΕΡΧΕΙΑΔΑ
    Router
    ZTE H108NS
    SNR / Attn
    8.2(dB) / 22(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από vamvakoolas Εμφάνιση μηνυμάτων
    φιλαρακο ειδαμε και τους "μαστορες" τι τιμες δινουν (ουστ λαμογια)

    Η μητερα μου δουλευει με τους συγκεκριμενους πανω απο 2 χρονια και κανουν αψογη δουλεια απλως δεν ειναι ενας...

    Δεν ειναι πυρηνικη φυσικη πλακακια βαζεις, εμπειρικο ειναι το θεμα
    να κατσω να σου αναλυσω τη δουλεια δε προκιτε,βαριεμαι να γραφω κιολας,εδω ουτε τονους δε βαζω.:P
    be my guest,παρε ενα σακι κολλα κ 15 πλακακια κ προσπαθησε να τα βαλεις.:P

    @jery:2 μερες δεν πρεπει να σου λεει τιποτα,στην οικοδομη η κακοτεχνια κ τα προβληματα φενονται αργοτερα.οσο πιο αργοτερα βγουν τοσο καλυτερη δουλεια εγινε.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος syllom : 21-04-10 στις 03:23.
    Αραγε θα θυμάται κάποιος το όνομά μας?Tης ζωής μας τα εξαίσια φεγγάρια?Τα πάθη μας,τις λύπες,τα δεινά μας?Αραγε υπήρξαμε ποτέ?Στα όνειρά μας...

  13. #13
    Εγγραφή
    11-03-2009
    Περιοχή
    Central Europe/Canada
    Μηνύματα
    479
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    ISP
    Proximus/Telus
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από JERY Εμφάνιση μηνυμάτων
    1)Η τιμη που σου εδωσε ειναι τσουχτερη, αλλοι υπολογιζουν ξεχωριστα τα μεροκαματα που θελουν για τη δουλεια του ξυλωματος + τα μετρα

    ΠΡΟΣΟΧΗ!!!
    2)Το πρωτο που κανεις με το καθε μαστορα ειναι να του κανεις εξιγηση.
    Το θελω ετσι και ετσι αν δεν το κανεις πας σπιτι σου και δεν παιρνεις μια...

    3)Μην πας με το πιο φτηνο, αμα γινει καμια στραβη θα το βλεπεις μια ζωη και θα τραβας τα μαλλια σου,θα σου αναιβει η πιεση ,
    που στο τελος θα πεις καλυτερα 300ε παραπανω παρα ολη αυτη η ψυχολογικη καταπονιση
    Τα εχω παθει για αυτο στο λεω

    Α παιδια λαθος 300ε τα 10τμ ειναι normal τιμη , ξερω και εγω πλακα ελληνα που παιρνει νομιζω γυρω στα 20ε το μετρο.
    Αναλογα και τη δουλεια βεβαια μπορει και πιο λιγο, αμα θες να ρωτησεις για προσφορα πες μου να σου στειλω pm

    Παντως και η εθνικοτητα παιζει ρολο, αμα πετυχεις καλο αλβανο μαστορα μπορει να ειναι πιο καλος και απο Ελληνα,
    ειχα εμπειρια με συνεργειο αλβανων που εκανε σοβαντισμα, 2 μερες δεν πηραν ανασα, ο ελληνας θελει να πιει και τη μπυριτσα του Οσοι ελληνες περασα να δουν τη δουλεια, αχ ελεγε ο ενας βαχ ο αλλος και θα δω , για λεφτα ουτε λογος , μαλιστα δεν εγινε και αναφορα τιμης, δεν ειπα κατεβασε τη τιμη η κατι αλλο.
    Αποκορύφωμα σε αλλη εργασια, μαστορας(ελληνας) με κρεμασε αφου ειχα παραγγειλει τις πλακες και ειχε παρει μετρα για να ερθει να τις βαλει.
    Αλλα σε τοποθετηση σκαλας μαρμαρινης μου εχουν τυχει και οι καλυτεροι ελληνες επαγγελματιες , με δουλεια αψεγαδιαστη χωρις να πω κουβεντα.Σε αυτη τη περιπτωση δεν κοιταξα με τιμη, μπορει να πηγε λιγο πιο ακριβα αλλα βλεπω τη σκαλα και τη χαιρομαι και λεω χαλαλι αν πηραν κατι παραπανω
    συμφωνω απολυτα
    Επιπλεον αν βρεις ελληνα "μαστορα" που για μικροδουλειες μεχρι 20m2 σου παρει κατω απο 16-7 το m2 ελα να μου το πεις χωρια που πρεπει να τους παρακαλας για να ερθουν για μια τετοια (ευτελη στα ματια τους) δουλιτσα.

    Δεν εχω κατι με τους Ελληνες πλακαδες αλλα η εμπειρια της μανας μου στο χωρο δυστηχως αυτο με εμαθε.

  14. #14
    Εγγραφή
    11-07-2005
    Περιοχή
    Λουξεμβούργο
    Ηλικία
    58
    Μηνύματα
    12.570
    Downloads
    6
    Uploads
    1
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500Μ Download/260M Uploa
    ISP
    Διάφοροι. Ολο
    Router
    Fritzbox!7490
    νομίζω ότι με την κρίση στην οικοδομή, πλεον δεν υπάρχουν δουλειές, λογικά πρέπει να πέσουν και τα θεικά μεροκάματα που ζητάνε κάποιοι. Οπως επίσης και τα ραντεβού, τώρα θα ρθώ, όχι τώρα θα ρθώ και πάει λέγοντας... Αν δεν έχουν πέσει ήδη, θα πέσουν σίγουρα. Για 3 μέρες δουλειά ένα χιλιάρικο; Ναι ξέρω έχει χαμαλίκι, αλλά προσωπικά προτιμώ να τα βγάλω μόνος μου, παίρνοντας 3 μέρες άδεια απο την δουλειά παρα να πληρώσω τόσα, επειδή λέει είναι χαμαλίκι... Να μεταφέρεις μπάζα πλακάκια 20 τμ; Αλλοι δουλεύουν ένα μήνα για ένα χιλιάρικο... όχι 3 μέρες... (3 μέρες ένα χιλιάρικο, σε ένα μήνα, με 23 εργάσιμες, 7600 ευρώ! )

  15. #15
    Εγγραφή
    27-10-2006
    Ηλικία
    36
    Μηνύματα
    728
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Forthnet Full
    Ταχύτητα
    8192/512
    ISP
    HOL
    Router
    FRITZ box
    SNR / Attn
    6(dB) / 35(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από syllom Εμφάνιση μηνυμάτων
    να κατσω να σου αναλυσω τη δουλεια δε προκιτε,βαριεμαι να γραφω κιολας,εδω ουτε τονους δε βαζω.:P
    be my guest,παρε ενα σακι κολλα κ 15 πλακακια κ προσπαθησε να τα βαλεις.:P

    @jery:2 μερες δεν πρεπει να σου λεει τιποτα,στην οικοδομη η κακοτεχνια κ τα προβληματα φενονται αργοτερα.οσο πιο αργοτερα βγουν τοσο καλυτερη δουλεια εγινε.
    εννοειται οτι η δουλεια ηταν τελεια

Σελ. 1 από 4 123 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Πλακάκια - που θα βρω το ίδιο σχέδιο?
    Από bikey77 στο φόρουμ Εκτός θέματος
    Μηνύματα: 15
    Τελευταίο Μήνυμα: 11-09-09, 11:26
  2. Γνώμες για τιμή Η/Υ
    Από biozweistein22 στο φόρουμ Εκτός θέματος
    Μηνύματα: 9
    Τελευταίο Μήνυμα: 10-05-09, 11:22
  3. πλακακια
    Από frnk στο φόρουμ Εκτός θέματος
    Μηνύματα: 7
    Τελευταίο Μήνυμα: 05-05-09, 13:56
  4. ερώτηση για τιμή σε λογαριασμό
    Από cypherth στο φόρουμ ADSL
    Μηνύματα: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 28-04-07, 10:55
  5. Περί PSTN φίλτρου & φοράς τοποθέτησης
    Από Patentman στο φόρουμ ADSL
    Μηνύματα: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 28-06-06, 17:07

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας