Σελ. 12 από 18 ΠρώτηΠρώτη ... 27101112131417 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 166-180 από 261
  1. #166
    Εγγραφή
    23-04-2011
    Μηνύματα
    3.016
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Σινταλκας Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλημερα και ευχαριστω τους φιλους για τις απαντησεις τους.Εγινε σημερα η ενεργοποιηση και θελω να ρωτησω αν υπαρχει τροπος να παρει τις ρυθμισεις της on το pirelli που εχω απο τον αλλο παροχο η πρεπει να εχω παση θυσια ρουτερ απο την on;Αν δεν γινετε να τους παρω τηλεφωνο να μου στειλουν η θα μου κανουν νερα;
    Για την IP TV θες router από την ΟΝ αναγκαστικά δυστηχώς.

    Περίεργο δεν σου έχουν στείλει εξοπλισμό μέσα σε αυτόν και το router εννοείται ακόμα;Πρώτα ενεργοποιήθηκες;

  2. #167
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Z€r0 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για την IP TV θες router από την ΟΝ αναγκαστικά δυστηχώς.

    Περίεργο δεν σου έχουν στείλει εξοπλισμό μέσα σε αυτόν και το router εννοείται ακόμα;Πρώτα ενεργοποιήθηκες;
    Φιλε μου ευχαριστω για την απαντηση.Ειχα απο παλια συμβολαιο το ειχα διακοψει και εκανα νεο.Ετσι ειχα κρατησει τον παλιο εξοπλισμο.Οταν ομως πηγα να βαλω το ρουτερ ειδα οτι ειχε χαλασει και ετσι εβαλα ενα αλλο που ειχα.Ομως μιλησα μαζι τους και σημερα μου εστειλαν ενα αλλο και ετσι ολα καλα.
    Δοκιμασα ομως την τηλεοραση μεσω on και ειδα οτι δεν πιανει ολα τα καναλια οπως αντ1,αλτερ,ουτε σαν ψηφιακα ουτε σαν αναλογικα.Φταιει κατι για αυτο;Το μηχανημα για την τηλεοραση εχει αλλαξει;Εχω απο τα πρωτα που εδιναν.

  3. #168
    Εγγραφή
    25-08-2006
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    425
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    14884/1011
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΒΥΡΩΝΑΣ
    Router
    Michelin Pilot exalco
    SNR / Attn
    9(dB) / 15(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Δεν βλέπεις μέσα από την On "over internet" τα ελληνικά κανάλια. Μόνο μέσα από τον αποδικοποητη της ON που θα πρέπει να κάνεις Scan πρώτα.

  4. #169
    Εγγραφή
    24-01-2008
    Περιοχή
    Χαλάνδρι
    Ηλικία
    59
    Μηνύματα
    1.880
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    95/11 Mbps
    ISP
    Vodafone
    SNR / Attn
    10.3(dB) / 16.7(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από LEFTKOYL Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν βλέπεις μέσα από την On "over internet" τα ελληνικά κανάλια. Μόνο μέσα από τον αποδικοποητη της ON που θα πρέπει να κάνεις Scan πρώτα.
    Και αφού του συνδέσεις κεραία...

  5. #170
    Μεσα απο τον αποδικωποιητη δεν βλεπω ολα τα ελληνικα καναλια.Εχω συνδεσει την κεραια οπως και το καλωδιο σκαρτ.Εκανα και σκαν και εβγαλε τα μισα.Μηπως φταιει οτι δεν εχω πολυ καλο σημα;

  6. #171
    Εγγραφή
    24-01-2008
    Περιοχή
    Χαλάνδρι
    Ηλικία
    59
    Μηνύματα
    1.880
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    95/11 Mbps
    ISP
    Vodafone
    SNR / Attn
    10.3(dB) / 16.7(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Πιθανό... αν γνωρίζεις ότι στην περιοχή σου εκπέμπουν περισσότερα απ'όσα πιάνεις, το σήμα της κεραίας είναι το πρώτο ύποπτο.
    ΕΙδική περίπτωση αποτελεί το να πιάνεις μόνο τα κρατικά, το οποίο υποδηλώνει ότι ο αποκωδικοποιητής σου είναι mpeg2 μόνο. Πιστεύω ότι της On είναι mpeg4, τουλάχιστον το hardware, αν όμως για κάποιο λόγο έχει παλιό firmware, δεν ξέρω τί παίζει.

  7. #172
    Εγγραφή
    05-12-2007
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    714
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΝΙΚΑΙΑ
    Εμενα ουτε με το ρουτερ ουτε χωρις βρισκει τα καινουργια καναλια.Τι συμβαινει ρε ον;

  8. #173
    Εγγραφή
    05-12-2007
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    714
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΝΙΚΑΙΑ
    Πηρα τηλεφωνο την εξυπηρετηση πελατων και μου ειπαν οτι το προβλημα ειναι με την digea και οτι πρεπει να τους ενημερωσω για να δω τι θα κανω με το πιο πιθανο να πρεπει να στρεψω την κεραια προς την Αιγινα.Καλα κρασια δηλαδη.

  9. #174
    Εγγραφή
    19-11-2007
    Περιοχή
    Κυψέλη
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    232
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ On Telecoms Full
    Ταχύτητα
    10011/1160
    ISP
    On Telecoms
    DSLAM
    On Telecoms - ΑΡΗΣ
    Router
    pirelli
    SNR / Attn
    15(dB) / 25(dB)
    Επανέρχομαι και πάλι στο φορουμ μετά από κάποια χρόνια. Είμαι από τους πρώτους πελάτες τις ΟΝ και έχω το παλιό πακέτο ''όλα σε ένα'' με πάγιο γύρω στα 38 ευρώ. Αποφάσια να κόψω την iptv αφού πλέον την ανοίγω ελάχιστα (πάνε οι καλές εποχές με το Onrec να δουλεύει με όλα τα κανάλια, πάει και το σχέδιο για αθλητικό πρόγραμμα-για όσους δεν γνωρίζουν η ΟΝ πριν κάποια χρόνια είχε αποκτήσει τα δικαιώματα του κυπέλου UEFA αλλά τα έδωσε πίσω ανήμπορη να ανταπεξέλθει οικονομικά, και σχεδιάζε πολλά αρκετά αθλητικά κανάλια κάτι αντίστοιχο που έκανε μετά ο ΟΤΕ με το connx - πάνε και οι υποσχέσεις για HD πρόγραμμα - είχαν αρχίσει οι δοκιμές σε ένα-δυο κανάλια θυμάμαι). Επειδή έχω χάσει επαφή και δεν γνωρίζω αν υπάρχουν εξελίξεις πάνω στο κομμάτι iptv, αναμένεται κάποια σημαντική αλλαγή που να αξίζει να περιμένω ?

    ΥΓ. Το γεγονός ότι δεν επισκέφτομαι συχνά το φορουμ είναι ότι ελαχιστοποιήθηκαν τα προβλήματα που αντιμετώπιζα τους πρώτους μήνες σύνδεσής μου με την ΟΝ. Είναι γεγονός ότι από τότε έχει βελτιωθεί σε όλα τα επίπεδα. Εγώ πλεόν έχω πάψει να ασχολούμε με τη σύνδεσή μου αφού δουλεύει απροβλημάτιστα. Εκτός από μία-δύο περιπτώσεις που είχε μπλεχτεί η τηλεφωνική γραμμή μου με άλλη και μπορούσα να ακούω τα τηλέφωνά τους!
    Οι ανόητοι ισχυρίζονται ότι μαθαίνουν με την πείρα τους. Εγώ προτιμώ να επωφελούμαι από την πείρα των άλλων.

  10. #175
    Εγγραφή
    05-12-2007
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    714
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΝΙΚΑΙΑ
    Καλησπερα μαγκες!Να κανω μια ερωτηση;Στο καναλι με τα ντοκιμαντερ θα βαλουν καθολου ελληνικους υποτιτλους;
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Prince Of Persia : 09-01-12 στις 15:24.

  11. #176
    Εγγραφή
    05-12-2007
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    714
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΝΙΚΑΙΑ
    Παιδια καποιος να απαντησει σε αυτο που ρωτησα;

  12. #177
    Εγγραφή
    05-01-2006
    Περιοχή
    Α. Πατήσια, Αθήνα
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    2.153
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    13002/838
    ISP
    HOL
    DSLAM
    Cyta Hellas - ΠΛΑΤΥ
    Router
    Alcatel-Lucent CellPipe
    SNR / Attn
    11(dB) / 28(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Prince Of Persia Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παιδια καποιος να απαντησει σε αυτο που ρωτησα;
    Πριν από 2 χρόνια (τέτοιο καιρό αν θυμάμαι καλά...) είχαν στείλει ένα email newsletter που υποσχόταν ότι θα έχουμε (επιτέλους) υπότιτλους στα κανάλια Discovery Science, Travel & Living και National Geographic Wild.
    Κάτι τέτοιο δεν έγινε ποτέ και στο μεσοδιάστημα έφυγαν τα Discovery κανάλια.

    Γενικότερα η τηλεόραση της On έχει μείνει στάσιμη εδώ και πολύ καιρό... ούτε νέες ταινίες δε προσθέτουν.

    Ελπίζω σύντομα να "αναβαθμίσουν" το τομέα OnTV, διαφορετικά θα μείνουν πάρα πολύ πίσω από τον ανταγωνισμό...
    (Βέβαια με τη γενικότερη οικονομική κατάσταση στην Ελλάδα, δεν το βλέπω να συμβαίνει )
    no comment...

  13. #178
    Εγγραφή
    05-12-2007
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    714
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΝΙΚΑΙΑ
    Καταλαβα,μια ζωη πισω δηλαδη αυτη η ον ε;Πραγματικα κριμα..

  14. #179
    Εγγραφή
    19-10-2004
    Περιοχή
    Μαρούσι
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    1.031
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΜΑΡΟΥΣΙ
    Router
    Fritz 5530
    Μπα μάλλον το έχει εγκαταλείψει το άθλημα η On. Βλεέπεις να έχει γεμίσει ο τόπος με διαφημίσεις του ΟΤΕ, της HOL της Forthnet, και η On που ήταν πρωτοπόρα τίποτα. Βλέπουμε συνέχεια κανάλια να φεύγουν, τίποτα καινούργιο.

  15. #180
    Εγγραφή
    05-01-2006
    Περιοχή
    Α. Πατήσια, Αθήνα
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    2.153
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    13002/838
    ISP
    HOL
    DSLAM
    Cyta Hellas - ΠΛΑΤΥ
    Router
    Alcatel-Lucent CellPipe
    SNR / Attn
    11(dB) / 28(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Πρόσφατα, ψάχνοντας για κάτι άλλο, έπεσα στο παρακάτω έγγραφο από το diavgeia.gov.gr
    ΠΕΡΙΛΗΨΗ ΟΛΟΚΛΗΡΩΣΗΣ - ΟΡΙΣΤΙΚΟΠΟΙΗΣΗΣ ΤΟΥ ΚΟΣΤΟΥΣ ΚΑΙ ΠΙΣΤΟΠΟΙΗΣΗΣ ΤΗΣ ΕΝΑΡΞΗΣ ΤΗΣ ΠΑΡΑΓΩΓΙΚΗΣ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑΣ ΕΠΕΝΔΥΣΗΣ ΤΗΣ ΕΤΑΙΡΕΙΑΣ "ON TELECOMS Ανώνυμη Εταιρεία Τηλεπικοινωνιών" με δ.τ "ON TELECOMS A.E."

    Ίσως μέσα στο 2012 να δούμε κάτι νέο από την On (ελπίζω), δυστυχώς το έγγραφο δε μπαίνει σε λεπτομέρειες σχετικά με το σκοπό της χρηματοδότησης...
    no comment...

Σελ. 12 από 18 ΠρώτηΠρώτη ... 27101112131417 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 23
    Τελευταίο Μήνυμα: 04-10-09, 19:27
  2. Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 11-12-07, 14:28
  3. Πληροφορίες για νέα σύνδεση
    Από wavesoft στο φόρουμ Nova
    Μηνύματα: 11
    Τελευταίο Μήνυμα: 15-11-07, 20:21
  4. Μηνύματα: 7
    Τελευταίο Μήνυμα: 07-10-07, 14:59
  5. Μηνύματα: 43
    Τελευταίο Μήνυμα: 16-06-07, 03:23

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας