Σελ. 3 από 9 ΠρώτηΠρώτη 123458 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 31-45 από 135
  1. #31
    Εγγραφή
    15-01-2008
    Περιοχή
    Πατρα
    Μηνύματα
    350
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ OTE
    Ταχύτητα
    4096/256
    ISP
    OTEnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΡΙΟ
    Router
    585 v6
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από euklidis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Oxi φιλε μου, κανει μεγαλο λαθος. Τα νετμπουκ κανουν οτι κανεις και στο λαπτοπ, σχεδον τα παντα εκτος απο παιχνιδια. Με το Ipad:

    δεν μπορεις να μπεις με ethernet στο δικτυο της εταιριας σου,

    δεν μπορεις να τραβηξεις καμια ταινια απο τον εξωτερικο σου δισκο,

    δεν μπορεις να το χρησιμοποιησεις τοσο ανετα οταν καθεσαι σε γραφειο (εκτος αν θες να κανεις μια καμπουρα σαν του κουασιμοδου),

    δεν μπορεις να να το συγχρονησεις με το κινητο σου ή με τον υπολογιστη σου,

    δεν μπορεις να τρεξεις vpn και να συνδεθεις στην εταιρια σου και να δουλεψεις απο μακρια.

    Δεν μπορεις να το συνδεσεις στην τηλεοραση σου και να δεις ταινια,
    ουτε να κανεις streaming μεσω δικτυου στην τηλεωραση σου μια ταινια.

    δεν μπορεις να το βαλεις σε οποιαδηποτε οθονη για να κανεις την δουλεια σου σε κανονικη οθονη υπολογιστη,

    δεν μπορεις να περασεις τις φωτογραφιες απο την φωτογραφικη σου στις διακοπες σου για να αδειασεις της καρτες της φωτογραφικης,

    δεν μπορεις ουτε καν να το ακουμπας στο πλυντηριο στις προσωπικες στιγμες με τον εαυτο σου για να εχεις ελευθερα τα χερια σου

    δεν μπορεις να κανεις συνομιλια με mic και cam στο msn και στο skype.
    ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΤΟ ΑΠΟΚΤΗΣΕΙΣ ΜΕ 300 ΕΥΡΩ.

    Δωσε μου λοιπον ενα καλο λογο για να παρω το ipad οταν για παραδειγμα μπορω να παρω ΑΥΤΟ... και να κανω ολα τα παραπανω και ακομα περισσοτερα; εισαι σαν τον τυπο στο βιντεο παραπανω με το laptop χωρις πληκτρολογιο. Εκανε 45 λεπτα να γραψει ενα mail με την πατεντα της apple και απο ολο αυτο καταλαβε οτι του την σπανε τα πληκτρολογια... χαχαχαχα. Get smart.

    +10000

    πες τα ρε ανθρωπε γιατι σε λιγο θα το βγαλουν και must have...

  2. #32
    Εγγραφή
    20-11-2005
    Περιοχή
    Π. Φάληρο
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    2.583
    Downloads
    17
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    16.300/1023
    ISP
    On Telecoms
    DSLAM
    On Telecoms - ΚΑΛΑΜΑΚΙ
    Router
    Linksys WAG120
    SNR / Attn
    7(dB) / 23(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Α και κατι αλλο, το ipad στην ουσια ειναι ebook reader. Ποσοι απο οσους ειναι fan διαβαζουν βιβλια. Και ποσοι απο αυτους που διαβαζουν βιβλια, την παλευουν να διαβαζουν σε μια μικρη οθονη; Γιατι πιστεψε με, διαβαζοντας τα curriculum της cisco σε 20αρα οθονη ξεστραβωθηκα, φαντασου ποσο θα ξεστραβωνομουν στο ipad.
    TechManiacs.gr για λάτρεις της τεχνολογίας
    Μην λογομαχείς με έναν ηλίθιο, θα σε ρίξει στο επίπεδο του και θα σε νικήσει λόγω πείρας!!!

  3. #33
    Εγγραφή
    17-03-2008
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    318
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    DSLAM
    Forthnet - ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΟΙ
    δεν μπορεις ουτε καν να το ακουμπας στο πλυντηριο στις προσωπικες στιγμες με τον εαυτο σου για να εχεις ελευθερα τα χερια σου
    Έγραψες
    Resistance is futile, you will be assimilated. Your technological distinctiveness will be added to our own.

  4. #34
    Εγγραφή
    26-01-2006
    Περιοχή
    Athens
    Μηνύματα
    4.521
    Downloads
    22
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΓ. ΒΑΡΒΑΡΑ
    Router
    Speedport Entry 2i
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από euklidis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δωσε μου λοιπον ενα καλο λογο για να παρω το ipad οταν για παραδειγμα μπορω να παρω
    Γιατι ειναι "μαγικο" προιον -οπως ειπε και ο Θεος στην θεση του Θεου, Στηβ- ανοητε.

    Γιατι ειναι μαγικο? Για 3 λογους.

    1) Γιατι ειναι Apple
    2) Γιατι το ειπε ο Θεος στην θεση του Θεου
    3) Ε...χμ...Γιατι ετσι!
    No Justice - No Peace

  5. #35
    Εγγραφή
    31-07-2006
    Περιοχή
    Berlin, Deutschland
    Μηνύματα
    4.560
    Downloads
    20
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/10240
    ISP
    1&1
    Router
    FRITZ!Box 7362 SL
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dimitriskot Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έγραψες
    Ζωγράφισε βασικά...

  6. #36
    Εγγραφή
    27-08-2004
    Περιοχή
    internet
    Μηνύματα
    23.371
    Downloads
    58
    Uploads
    17
    Άρθρα
    9
    Ταχύτητα
    49999 / 4999
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΟΥΝΟΥΠΙΔΙΑΝΩΝ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από euklidis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Α και κατι αλλο, το ipad στην ουσια ειναι ebook reader. Ποσοι απο οσους ειναι fan διαβαζουν βιβλια. Και ποσοι απο αυτους που διαβαζουν βιβλια, την παλευουν να διαβαζουν σε μια μικρη οθονη; Γιατι πιστεψε με, διαβαζοντας τα curriculum της cisco σε 20αρα οθονη ξεστραβωθηκα, φαντασου ποσο θα ξεστραβωνομουν στο ipad.
    Εξαρτάται. Διάβασα και τα 4 πρώτα Harry Potter σε μια 17άρα οθόνη μέσα σε μια εβδομάδα. Ήταν πολύ πιο άνετο από ότι αν τα διάβαζα σε χαρτί.
    Gentoo Linux: mess with the best and you might learn something
    δικτυακή παράσταση | twitter | within specifications
    Αν φτάσω τα 100 και με ρωτήσουν το μυστικό της μακροζωίας θα πω: Πάντα είχα 3 ποτήρια μπροστά μου· ένα με νερό, ένα με καφέ & ένα με αλκοόλ.

  7. #37
    Εγγραφή
    05-10-2004
    Περιοχή
    Santa Clara, CA, USA
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    1.307
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    Cable
    Ταχύτητα
    200/5 Mbps
    ISP
    Comcast
    Router
    Netgear C7000v2
    Όταν συγκρίνουμε χαρτί vs οθόνη να έχουμε υπ' όψιν ότι παίζουν ρόλο και οι συνθήκες φωτισμού. Αν διαβάζεις βιβλίο σε χαμηλό φωτισμό ή διαβάζεις από την οθόνη έχοντάς την σε υψηλή φωτεινότητα τότε είναι απίστευτα κουραστικά να διαβάσεις έστω και 10 σελίδες. Anyway, 10" σίγουρα δεν είναι αρκετές για να διαβάζεις βιβλία. Για κανένα e-mail ή διάβασμα κανενός thread σε forum είναι οκ, για οτιδήποτε μεγαλύτερο σε διάρκεια από αυτά νομίζω ότι ένα tablet pc είναι ακατάλληλο.

  8. #38
    Εγγραφή
    21-03-2008
    Ηλικία
    36
    Μηνύματα
    9.892
    Downloads
    8
    Uploads
    2
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Nova
    Router
    VMG8623-T50B & Debian
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ownagE_ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Overpriced μπορεί να είναι, αλλά για newbies σίγουρα δεν είναι.
    Το ότι είναι πολύ απλό στη χρήση δε σημαίνει ότι είναι για newbies.
    Newbies μπορεί να μην είναι, αλλά μάλλον δεν νοιάζονται ιδιαίτερα για τις ψηφιακές ελευθερίες τους.

    Ποιος ο λόγος να αγοράσει κανείς υπολογιστή χωρίς δυνατότητα ελεύθερης εγκατάστασης εφαρμογών, πάντα στο έλεος του iTunes (άρα δέσμευση σε Windows/Mac) και της λογοκρισίας του; Αν γινόταν αυτό στους «μεγάλους» υπολογιστές, δεν θα το θεωρούσαν όλοι παράλογο;
    - Κάνετε τη δουλειά σας γρήγορα, αξιόπιστα, με ασφάλεια, χωρίς τεχνητούς περιορισμούς και δωρεάν με το Linux.
    - Οι δίσκοι χαλάνε! Σκεφτείτε τα αρχεία σας πριν την πατήσετε. Κάνετε τακτικά backup.

  9. #39
    Το avatar του μέλους oxyd
    oxyd Guest
    Το iPad το έχει ένας φίλος μου, το έχω δει και το έχω χρησιμοποιήσει. Είναι φοβερό! Αν είχα λεφτά θα έπαιρνα κι εγώ ένα!

  10. #40
    Εγγραφή
    06-06-2008
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    182
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    20480/1024
    ISP
    Vodafone
    καποιοι ζηλευουν την επιτυχια και γραφουν οτι γραφουν γιατι απλα κλαινε που εδωσαν 450ε για μουφα ζαντες και οχι για το ipad.

    αλλα βεβαια μονο εσεις ξερετε καλυτερα...

    υπαρχουν αλλοι που περιμενουμε το iphone 4.0 και αλλοι που θελουν το ipad, για δουλεια, σπιτι, διαβασμα...

    και υπαρχουν και αυτοι που ενω θα ηθελαν κατι απο τα δυο βολευονται αλιως

  11. #41
    Εγγραφή
    05-05-2009
    Περιοχή
    Παλαιό Φάληρο
    Μηνύματα
    12.719
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    FTTH Φως το αληθ
    ISP
    OTE
    Router
    Fritz 7590
    Να ρωτήσω

    Με τα λεφτά που κάνει, μήπως είναι τεκμήριο στην Ελλάδα ?

  12. #42
    Εγγραφή
    06-10-2005
    Μηνύματα
    336
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    4096/1024
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    SNR / Attn
    12(dB) / 34(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dimitri_ns Εμφάνιση μηνυμάτων
    Να ρωτήσω

    Με τα λεφτά που κάνει, μήπως είναι τεκμήριο στην Ελλάδα ?

    Στο νέο φορολογικό νομοσχέδιο υπάρχει διάταξη για κατόχους Ipad???

  13. #43
    Εγγραφή
    26-10-2005
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    1.121
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΑΛΑΜΑΚΙ
    Router
    Netgear DGN2200v3
    SNR / Attn
    10(dB) / 32(dB)
    1.000.000 άχρηστες overpriced συσκευές πουλήθηκαν σε ένα μήνα! Έχει καταντήσει γελοίο αυτό το πράγμα! Και δεν έχει να κάνει με το ipad συγκεκριμένα και τις δυνατότητές του, αλλά γενικώς με τα χαρακτηριστικά της κατηγορίας tabletpc!

    Προ 2 μηνών μου πρόσφεραν να μου κάνουν δώρο ένα τέτοιο μηχάνημα για το πτυχίο (για την ακρίβει το ArchOS 5) ή αλλιώς θα μου έπαιρναν ένα ακριβό ρολόι. Τα είχα βάλει κάτω και έλεγα: ειλικρινά αξίζει να δώσεις 500-550€ για να μην κάνεις τίποτα καινούργιο σε σχέση με ένα laptop/netbook/smartphone; Ποιός ο λόγος; Ποιά η χρησιμότητα; Ακόμα και αν υποθέσουμε ότι επειδή ταξιδεύω συχνά με τρένο θα με βόλευε περισσότερο στο ταξίδι, 500€ είναι απλά κοροιδία για κάτι τέτοιο! Και έτσι πήρα ένα καλό ρολόι, που θα μου μείνει κιόλας...

    Τα TabletPC είναι πραγματικά συσκευές χωρίς νόημα για το μέσο κοινό. Η χρησιμότητά τους είναι πολύ εξειδικευμένη, για μένα, κυρίως λόγω υψηλού κόστους. Δεν είναι μια συσκευή που κάνει 100-150€ να πω "δε πάει στο καλό, το παίρνω να έχω να σερφάρω στον καναπέ"! Επομένως αξίζει να έχεις ένα TabletPC μόνο αν θες να αναπτύξεις κάτι καινοτόμο και ιδιαίτερο (είχα σκεφτεί κάποαι πράγματα κατά την ανάπτυξη της διπλωματικής μου, σχετικά με επαγγελματική αξιοποίηση TabletPC -πριν ανακοινωθεί το iPad-).

    Τέλος πάντων, είναι που είναι άχρηστα τα TabletPCs, έρχεται και το iPad με τους περιορισμούς και τις κλασικές περιέργιες και λες "να μια συσκευή που δε θα σκεφτόμουν ποτέ να πάρω"! Παρόλα αυτά πούλησε 1.000.000! Τι να πω... Να ναι καλά να τα χαίρονται εκεί στην Apple...

  14. #44
    Εγγραφή
    18-09-2003
    Περιοχή
    Athens
    Μηνύματα
    685
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    16384/1024
    ISP
    OTEnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΣΟΛΩΝΟΣ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Νikosanagn Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πραγματικά χωρις να αρχίσω πόλεμο ενατίον το προιόντος, δεν μπορώ να καταλάβω ποιούς βολεύει αυτό το μηχάνημα....
    Αυτούς που θέλουν να χαζεύουν στο internet αραχτοί στον καναπέ τους!

    Εμένα δλδ!!!

    (μην μου πεις ότι γίνεται και με laptop, καμία σχέση η άνεση του ενός με το άλλο)
    Look at a sportbike and you see studied, purposeful aggression. From the flowing bodywork to the race-inspired seating position to the short, stubby clipons, the message is unmistakable. There is power here, and speed. Wield it as you will.....

  15. #45
    Εγγραφή
    05-02-2008
    Περιοχή
    London, UK
    Μηνύματα
    647
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    1Gbps
    ISP
    FTTH
    Είναι τρομερό το τυφλό μίσος που υπάρχει εδώ για κάθε τι Apple... Αρκεί να δείτε τι γράφαμε (κι εγώ μέσα έριχνα χολή) όταν είχε ανακοινωθεί το πρώτο iPhone που τελικά απλά άλλαξε όλη την αγορά της κινητής από τους κατασκευαστές μέχρι τα δίκτυα και τους χρήστες!

    Περιμένετε λίγο να δείτε κι εδώ! Τα netbooks ήταν, κατά τη γνώμη μου, ένα ατσούμπαλο πρώτο βήμα και η Apple απλά έδειξε το δρόμο όπως έκανε και με το iPhone και μετά βγήκανε όλα τα υπέροχα Android που τόσο αγαπάνε όσοι θάβουν την Apple!

    PS: Message posted lying on my bed, couldn't have done that on a netbook...

Σελ. 3 από 9 ΠρώτηΠρώτη 123458 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Αν διακόψω μέσα σε 4 μέρες θα χρεωθώ;
    Από Qman834 στο φόρουμ Vodafone
    Μηνύματα: 33
    Τελευταίο Μήνυμα: 31-03-09, 16:38
  2. Μηνύματα: 63
    Τελευταίο Μήνυμα: 09-12-08, 20:15
  3. Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 16-09-08, 09:56
  4. 30.000 υπογραφές μέσα σε 4 μέρες για τα Windows XP
    Από nm96027 στο φόρουμ Ειδήσεις
    Μηνύματα: 306
    Τελευταίο Μήνυμα: 01-02-08, 17:51
  5. Μηνύματα: 16
    Τελευταίο Μήνυμα: 10-09-05, 12:50

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας