Σελ. 2 από 4 ΠρώτηΠρώτη 1234 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 16-30 από 50
  1. #16
    Εγγραφή
    25-11-2005
    Μηνύματα
    674
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    ISP
    none
    Δεν ισχυει ουτε το ενα ουτε το αλλο. Σου λεω την πραγματικοτητα.
    Εαν θες μπορεις να αγνοησεις αυτο που εγραψα, εγω για δικο σου οφελος το εγραψα.

  2. #17
    Εγγραφή
    15-08-2003
    Μηνύματα
    192
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από orck Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν ισχυει ουτε το ενα ουτε το αλλο. Σου λεω την πραγματικοτητα.
    Εαν θες μπορεις να αγνοησεις αυτο που εγραψα, εγω για δικο σου οφελος το εγραψα.
    Διάβασες όλο το ιστορικό και το συμπέρασμα που έβγαλες είναι ότι μπορώ να κάνω ακύρωση όποτε θέλω. Τώρα τι να πω, έκανα και τόσο κόπο να τα γράψω ακριβώς γιά να επικοινωνήσω ότι ο ΟΤΕ με έχει γράψει κανονικά...

  3. #18
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Πάντως γιατί ακριβώς και εγώ με το jetspeed οταν πήγα στα 8 μου δώσανε κανονικά εξοπλισμό (και ξανά μετά με το tv)
    ξανά πάρε τους τηλέφωνο και πες τους οτι ο εξοπλισμός σου δεν υποστηρίζει την ταχύτητά που έχεις

  4. #19
    Εγγραφή
    15-08-2003
    Μηνύματα
    192
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πάντως γιατί ακριβώς και εγώ με το jetspeed οταν πήγα στα 8 μου δώσανε κανονικά εξοπλισμό (και ξανά μετά με το tv)
    ξανά πάρε τους τηλέφωνο και πες τους οτι ο εξοπλισμός σου δεν υποστηρίζει την ταχύτητά που έχεις
    Α...έχω χάσει κάθε προσδοκία γιά συνεννόηση. Πες με ηττοπαθή, θα σου πω ότι έχω δοκιμάσει τα πάντα:

    Πιστεύω ότι απλά δεν είναι στο πετσί του Έλληνα το δίκιο!

    (Αχ-βαχ κι αμάν αμάν...και με την κρίση δεν μου περισσεύουν τα ρημάδια τα 50€!)

  5. #20
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ABEZ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Α...έχω χάσει κάθε προσδοκία γιά συνεννόηση. Πες με ηττοπαθή, θα σου πω ότι έχω δοκιμάσει τα πάντα:

    Πιστεύω ότι απλά δεν είναι στο πετσί του Έλληνα το δίκιο!

    (Αχ-βαχ κι αμάν αμάν...και με την κρίση δεν μου περισσεύουν τα ρημάδια τα 50€!)

    Δεν ξέρω που έπεσες, αλλά σου λέω τι έγινε με εμένα,
    Μιλάμε πάντα για το ότι πήγε σε πακέτο 8 και πάνω, αν πήγες σε 2 δεν δίνουν

  6. #21
    Εγγραφή
    15-08-2003
    Μηνύματα
    192
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν ξέρω που έπεσες, αλλά σου λέω τι έγινε με εμένα,
    Μιλάμε πάντα για το ότι πήγε σε πακέτο 8 και πάνω, αν πήγες σε 2 δεν δίνουν
    Που έπεσα; Σε όλα τα κανάλια του ΟΤΕ που έχουν να κάνουν με την εξυπηρέτηση πελατών...και όλα ήταν κλειστά. Νομίζω ότι μετά από τόσο τρέξιμο και χάσιμο χρόνου δικαιούμαι να μιλάω γιά αντιπροσωπευτικό δείγμα του εταιρικού ήθους του ΟΤΕ.

    Το ίντερνετ+ομιλία ήταν 8mbps...και είχε δώρο μόντεμ. Τελεία και παύλα.

  7. #22
    Εγγραφή
    29-09-2007
    Περιοχή
    Νέα Ιωνία- Αττική
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    3.097
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    5124/680
    ISP
    OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΙΩΝΙΑ
    Router
    Speedport Entry 2i
    SNR / Attn
    9(dB) / 40,6(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Αν θες μπορώ να σου δώσω το δικό μου που δεν το χρησιμοποιώ.

  8. #23
    Εγγραφή
    15-08-2003
    Μηνύματα
    192
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Vitruvian78 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν θες μπορώ να σου δώσω το δικό μου που δεν το χρησιμοποιώ.
    Ευχαριστώ μόρτη, όμως μένω επαρχία και ντρέπομαι να σε βάλω σε κόπο να μου το στείλεις. Άσε που μπορεί να σου χαλάσει αυτό που χρησιμοποιείς και να έχω τύψεις ότι στο στέρησα. Ευχαριστώ...

  9. #24
    Εγγραφή
    10-01-2010
    Μηνύματα
    866
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49999/4975
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    Cisco 887VA-W
    Τα δωρα ειναι κινητρα για καινουργιους πελατες. Μπορει να μην μας αρεσει αυτη η πολιτικη αλλα ... ετσι ειναι τι να κανουμε? Και εγω ειμαι πελατης απο το 2000, αρχικα με 512, με τις διαφορες αναβαθμησεις ειτε δωρεαν ειτε οχι και νομιζω ενα baudtek μαυρο μου χουν στειλει δωρο, κι αυτο δεν εχω ιδεα γιατι απλα βρηκα μια μερα ενα σημειωμα απο τον courrier στο σπιτι μου. Α και το πακετο του connex-tv.

    Αν θες με το ζορι τζαμπα modem οπως σου ειπαν και πριν πρεπει να διακοψεις και να κανεις καινουργια αιτηση. Aν δεν μπορεις περνα απο ενα oteshop και γκρινιαξε λιγο μπορει να σε βοηθησουν. Ε αν δε σε βοηθησουν δωσε 30euro και παρε ενα modem να κανεις τη δουλεια σου, δεν ειναι και κανενα τεραστιο εξοδο.

  10. #25
    Εγγραφή
    15-08-2003
    Μηνύματα
    192
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από neshtar Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τα δωρα ειναι κινητρα για καινουργιους πελατες. Μπορει να μην μας αρεσει αυτη η πολιτικη αλλα ... ετσι ειναι τι να κανουμε? Και εγω ειμαι πελατης απο το 2000, αρχικα με 512, με τις διαφορες αναβαθμησεις ειτε δωρεαν ειτε οχι και νομιζω ενα baudtek μαυρο μου χουν στειλει δωρο, κι αυτο δεν εχω ιδεα γιατι απλα βρηκα μια μερα ενα σημειωμα απο τον courrier στο σπιτι μου. Α και το πακετο του connex-tv.

    Αν θες με το ζορι τζαμπα modem οπως σου ειπαν και πριν πρεπει να διακοψεις και να κανεις καινουργια αιτηση. Aν δεν μπορεις περνα απο ενα oteshop και γκρινιαξε λιγο μπορει να σε βοηθησουν. Ε αν δε σε βοηθησουν δωσε 30euro και παρε ενα modem να κανεις τη δουλεια σου, δεν ειναι και κανενα τεραστιο εξοδο.
    Ευχαριστώ που δεν διάβασες το νήμα πριν απαντήσεις. Γιατί αν το πάτημα στον κάλο που μόλις μου έκανες το έκανες εσκεμμένα τότε θα έβαζα τα κλάματα.

  11. #26
    Εγγραφή
    25-11-2005
    Μηνύματα
    674
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    ISP
    none
    Να σου πω μηπως εισαι λιγο υπερβολικος; Γιατι εχεις εμμονη οτι δεν διαβασαμε αυτα που εγραψες;
    Για ποιο λογο τα εγραψες; Να ξαλαφρωσεις η θα ηθελες να διαβασεις προτασεις για να βγαλεις ακρη;
    Μηπως εσυ δεν διαβαζεις τι σου εχουμε γραψει;

  12. #27
    Εγγραφή
    10-01-2010
    Μηνύματα
    866
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49999/4975
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    Cisco 887VA-W
    μια χαρα το διαβασα ολο το νημα, να σου πω την αληθεια ? Το ολο δεν με αφηναν στο 134 να διακοψω δεν μου ακουγετε πολυ πειστικο. Αν δε σε αφηναν τη μια μερα θα σε αφηναν την επομενη, η 2 μερες μετα, εχεις συμβατικα το δικαιωμα να μην αποδεχτεις την υπηρεσια για 30 μερες απο την ενεργοποιηση. Δεν πιστευω οτι για 30 μερες επερνες καθε μερα τηλεφωνα στο 134 και δεν σε αφηναν να διακοψεις. Sorry. Πλεων των 30 ημερων, απο την στιγμη που σε αναγνωριζουν ως παλιο πελατη δεν δεσμευεσε απο το 12μηνο. Οποτε θες παιρνεις την ταυτοτητα και το ΑΦΜ σου, πας σ ενα Oteshop, και ακυρωνεις οτι θες. Τι να την κανεις την εγγραφη αποδειξη απο τον γερμανο οτι ζητησες ακυρωση? Γεια σας κυριοι oteshopades, με θεωρειτε παλιο πελατη? ΟΚ ακυρωστε το πακετο μου χθες. Δεν μπορειτε? ΟΚ γιατι? Α καινουργια συμβαση αρα 12 μηνο ? Φερτε τα δωρα μου. Δεν υπαρχει η επιλογη παλιος πελατης + αναβαθμηση = 12 μηνο υποχρεωτικο. Εγω το ιντερνετ και ομιλια το εκοψα 2 μηνες αφου το εβαλα (ως παλιος πελατης) και γυρισα σε απλο σκετο ADSL και δε μου πε κανεις τιποτα ουτε με χρεωσε τιποτα.

  13. #28
    Εγγραφή
    07-05-2006
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    597
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    16384/1024
    ISP
    Vodafone
    Path Level
    Interleaved
    Συγνώμη, αλλά δεν καταλαβαίνω. Δε μπορώ να αντιληφθώ το θέμα αρχής, αν υπάρχει τέτοιο εδώ. Για λόγους marketing δίνεται ο "δωρεάν" εξοπλισμός με φάκα την υποχρεωτική 12μηνη παραμονή. Δεν είναι δώρο, είναι ανταλλαγή, το τυράκι στη φάκα. Μου δίνεις αυτό, σου δίνω εκείνο. Δώρο σημαίνει σου δίνω κάτι χωρίς αντάλλαγμα. Ε, αυτό δεν είναι. Μη μπερδεύουμε τη γλώσσα του marketing με το λεξικό του Μπαμπινιώτη. Φίλε μου, κανένα δώρο δεν έκαναν σε κανένα. Μη τα μπερδεύεις.

    Τώρα, αν πιστευεις πως κάποια στιγμή διέκοψες και δεσμεύτηκες εκ νέου για ένα δωδεκάμηνο, ζήτα το. Έδωσες, πρέπει να πάρεις. Αλλά μη μας λες για δώρα και τέτοια. ιδιωτική εταιρία είναι ο ΟΤΕ, όχι ο Αγιος Βασίλης να μοιράζει δώρα στα "καλά" παιδιά.

    ΥΓ: Σε παρακαλώ πολύ, άλλαξε τη γραμματοσειρά σου. Είναι δυσανάγνωστη.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος ares : 06-05-10 στις 02:51.
    Η φαλάκρα είναι απόδειξη αρρενωπότητας μόνο αν είσαι Klingon.

  14. #29
    Εγγραφή
    27-05-2007
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    620
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    20023/951
    ISP
    Conn-x OTE/Otenet
    Router
    Netgear DG834 Router
    SNR / Attn
    9(dB) / 9(dB)
    Αν αλλάξεις ταχύτητα και πας σε Adsl2+ και το ρουτερ σου δεν υποστηρίζει αυτές τις ταχύτητες δικαιούσαι είτε ενσύρματο δωρεάν, είτε ασύρματο με 30 euro. Πάρε το 134 και απαίτησέ το, γιατί είναι υποχρεωμένοι να σου το δώσουν. Και χωρίς να χρειάζεσαι να μείνεις για 6 ή 12 μήνες στο δίκτυό του.
    Εγώ Ποτέ Δεν Απορρίπτω.... Ποτέ Δεν Αντιλέγω....
    Εγώ Απλά Ξεχνάω....!

  15. #30
    Εγγραφή
    07-05-2006
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    597
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    16384/1024
    ISP
    Vodafone
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από gvenos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν αλλάξεις ταχύτητα και πας σε Adsl2+ και το ρουτερ σου δεν υποστηρίζει αυτές τις ταχύτητες δικαιούσαι είτε ενσύρματο δωρεάν, είτε ασύρματο με 30 euro. Πάρε το 134 και απαίτησέ το, γιατί είναι υποχρεωμένοι να σου το δώσουν. Και χωρίς να χρειάζεσαι να μείνεις για 6 ή 12 μήνες στο δίκτυό του.
    Πουθενά δε γραφει κατι τέτοιο η συμβαση ADSL του ΟΤΕ

    Αντίθετα γράφει "4.3 Ο Τερματικός Εξοπλισμός εγκαθίσταται στις τερματικές εγκαταστάσεις του Πελάτη από τον ΟΤΕ σύμφωνα με το άρθρο 4.1 της παρούσης υπό την προϋπόθεση υπογραφής της παρούσης από τα μέρη και την εξόφληση του αντίστοιχου τιμήματος από τον Πελάτη στον ΟΤΕ."

    Το τι κάνει για λόγους marketing είναι άλλη ιστορία. Η ουσία είναι πως με βαση τη σύμβαση δε δικαιούσαι ουτε καν το αρχικο router δωρεάν.
    Η φαλάκρα είναι απόδειξη αρρενωπότητας μόνο αν είσαι Klingon.

Σελ. 2 από 4 ΠρώτηΠρώτη 1234 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 30
    Τελευταίο Μήνυμα: 26-12-09, 20:37
  2. Μηνύματα: 8
    Τελευταίο Μήνυμα: 24-05-08, 00:07
  3. Μηνύματα: 11
    Τελευταίο Μήνυμα: 28-01-08, 21:48
  4. Μηνύματα: 65
    Τελευταίο Μήνυμα: 06-07-06, 19:09

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας