Σελ. 3 από 4 ΠρώτηΠρώτη 1234 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 31-45 από 50
  1. #31
    Εγγραφή
    27-05-2007
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    620
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    20023/951
    ISP
    Conn-x OTE/Otenet
    Router
    Netgear DG834 Router
    SNR / Attn
    9(dB) / 9(dB)
    πάρε ένα τηλέφωνο στο 134 και έπειτα πες μου αν ισχύουν τα όσα αναφέρεις!
    Εγώ Ποτέ Δεν Απορρίπτω.... Ποτέ Δεν Αντιλέγω....
    Εγώ Απλά Ξεχνάω....!

  2. #32
    Εγγραφή
    07-05-2006
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    597
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    16384/1024
    ISP
    Vodafone
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από gvenos Εμφάνιση μηνυμάτων
    πάρε ένα τηλέφωνο στο 134 και έπειτα πες μου αν ισχύουν τα όσα αναφέρεις!
    Επαναλαμβανω: Το τι κάνει ο ΟΤΕ για λογους marketing είναι άλλη ιστορία. Τη συμβαση που υπέγραψες τη διάβασες; Δηλαδή εσύ έχεις την εντύπωση πως άλλα υπογράφεις και άλλα ισχύουν; Ο ΟΤΕ δεν έχει καμία υποχρέωση να κάνει αυτο που λες. Το τι κάνει για να προσελκύσει πελάτες, ποια είναι η πολιτική του, είναι άλλη ιστορία, όχι υποχρέωση. Αντιλαμβάνεσαι τη διαφορά;

    Δηλαδή αμφισβητεις τη συμβαση που υπέγραψες;!!
    Η φαλάκρα είναι απόδειξη αρρενωπότητας μόνο αν είσαι Klingon.

  3. #33
    Εγγραφή
    27-05-2007
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    620
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    20023/951
    ISP
    Conn-x OTE/Otenet
    Router
    Netgear DG834 Router
    SNR / Attn
    9(dB) / 9(dB)
    Όχι αλλά αυτή την είχα υπογράψει πριν από 3 χρόνια. Τώρα είμαι αορίστου χρόνου. Όταν από τα 8 με πήγαν στα 24 πήρα τηλέφωνο το 134 και τους είπα να μου δώσουν router. Η απάντηση της κοπέλας ήταν ότι έπρεπε να το είχα πάρει όταν από τα 2Mb είχα πάει στα 8 και όχι τώρα. Της είπα ότι δεν με είχε ενημερώσει σχετικά ο τότε συνάδελφός της και αναγκάστηκα και αγόρασα εγώ κάποιο το οποίο να υποστηρίζει ADSL2+. Οπότε το router που δεν είχα πάρει τότε το θέλω τώρα. Με πήραν τηλέφωνο έπειτα από περίπου 2 ώρες και μου είπαν ότι δικαιούμαι είτε ενσύρματο δωρεάν, είτε ασύρματο με κάποια σχετική έκπτωση στα 30euro. Τότε τους έκανα φασαρία, και μου έστειλαν την επομένη με courier το ασύρματο δωρεάν.
    Εγώ Ποτέ Δεν Απορρίπτω.... Ποτέ Δεν Αντιλέγω....
    Εγώ Απλά Ξεχνάω....!

  4. #34
    Εγγραφή
    07-05-2006
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    597
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    16384/1024
    ISP
    Vodafone
    Path Level
    Interleaved
    Αυτο που περιγράφεις, και έτσι είναι, είναι η πολιτική πωλήσεων του ΟΤΕ, όχι συμβατική υποχρέωση που απορρέει από τους όρους της σύμβασης που υπέγραψες (η οποία ισχύει ακόμα στο ακέραιο και δεν περιλαμβάνει δωρεάν router). Αν ο ΟΤΕ διαφημίζει δωρεάν router, πρέπει να το δίνει αλλιώς παραπλανεί τον καταναλωτή. Αν δηλώσει αλλαγή πολιτικής, θα το πληρώνεις όπως λέει η σύμβαση. Αν δε διαφήμισε ποτέ δωρεάν router με κάθε αναβάθμιση που δεν υποστηρίζεται απο πρότερο εξοπλισμό, δεν δεσμεύεται νομικά να τον προσφέρει, ακόμα και αν σε άλλους δίνει και σε άλλους όχι. Είναι θέμα marketing.
    Η φαλάκρα είναι απόδειξη αρρενωπότητας μόνο αν είσαι Klingon.

  5. #35
    Εγγραφή
    23-08-2005
    Περιοχή
    ILION
    Μηνύματα
    3.499
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    232000/33000
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΙΛΙΟΝ
    Οποιοσδηποτε πελάτης δεν έχει πάρει ποτέ Adsl2+ router δικαιουται 100% οταν βαλει μεγαλη ταχυτητα να του δωσουν καινουριο ρουτερ εστω και αν αυτο ειναι ενσυρματο.
    Στο 134 που πηρες τηλ τους ζητησες το ρουτερ και δε στο εδωσαν;Αν ναι υπαρχει θεμα...
    Αν δε το ζητησες...

  6. #36
    Εγγραφή
    15-08-2003
    Μηνύματα
    192
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από neshtar Εμφάνιση μηνυμάτων
    μια χαρα το διαβασα ολο το νημα, να σου πω την αληθεια ? Το ολο δεν με αφηναν στο 134 να διακοψω δεν μου ακουγετε πολυ πειστικο. Αν δε σε αφηναν τη μια μερα θα σε αφηναν την επομενη, η 2 μερες μετα, εχεις συμβατικα το δικαιωμα να μην αποδεχτεις την υπηρεσια για 30 μερες απο την ενεργοποιηση. Δεν πιστευω οτι για 30 μερες επερνες καθε μερα τηλεφωνα στο 134 και δεν σε αφηναν να διακοψεις. Sorry. Πλεων των 30 ημερων, απο την στιγμη που σε αναγνωριζουν ως παλιο πελατη δεν δεσμευεσε απο το 12μηνο. Οποτε θες παιρνεις την ταυτοτητα και το ΑΦΜ σου, πας σ ενα Oteshop, και ακυρωνεις οτι θες. Τι να την κανεις την εγγραφη αποδειξη απο τον γερμανο οτι ζητησες ακυρωση? Γεια σας κυριοι oteshopades, με θεωρειτε παλιο πελατη? ΟΚ ακυρωστε το πακετο μου χθες. Δεν μπορειτε? ΟΚ γιατι? Α καινουργια συμβαση αρα 12 μηνο ? Φερτε τα δωρα μου. Δεν υπαρχει η επιλογη παλιος πελατης + αναβαθμηση = 12 μηνο υποχρεωτικο. Εγω το ιντερνετ και ομιλια το εκοψα 2 μηνες αφου το εβαλα (ως παλιος πελατης) και γυρισα σε απλο σκετο ADSL και δε μου πε κανεις τιποτα ουτε με χρεωσε τιποτα.
    Ε, εντάξει...απλά έχεις πρόβλημα κατανόησης + το ότι με θεωρείς ψεύτη. Δεν έχουμε να πούμε τίποτε ο ένας στον άλλον. Τα γραπτά μένουν όμως.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ares Εμφάνιση μηνυμάτων
    Συγνώμη, αλλά δεν καταλαβαίνω. Δε μπορώ να αντιληφθώ το θέμα αρχής, αν υπάρχει τέτοιο εδώ. Για λόγους marketing δίνεται ο "δωρεάν" εξοπλισμός με φάκα την υποχρεωτική 12μηνη παραμονή. Δεν είναι δώρο, είναι ανταλλαγή, το τυράκι στη φάκα. Μου δίνεις αυτό, σου δίνω εκείνο. Δώρο σημαίνει σου δίνω κάτι χωρίς αντάλλαγμα. Ε, αυτό δεν είναι. Μη μπερδεύουμε τη γλώσσα του marketing με το λεξικό του Μπαμπινιώτη. Φίλε μου, κανένα δώρο δεν έκαναν σε κανένα. Μη τα μπερδεύεις.

    Τώρα, αν πιστευεις πως κάποια στιγμή διέκοψες και δεσμεύτηκες εκ νέου για ένα δωδεκάμηνο, ζήτα το. Έδωσες, πρέπει να πάρεις. Αλλά μη μας λες για δώρα και τέτοια. ιδιωτική εταιρία είναι ο ΟΤΕ, όχι ο Αγιος Βασίλης να μοιράζει δώρα στα "καλά" παιδιά.

    ΥΓ: Σε παρακαλώ πολύ, άλλαξε τη γραμματοσειρά σου. Είναι δυσανάγνωστη.
    Εσύ μάλλον πρέπει να ζεις στην χώρα της καπιταλιστικής νιρβάνας όπου όλα είναι φτιαγμένα από ροδοκόκκινα εταιρικά ονειρούλια και όποιος κάνει κριτική είναι σκυθρωπός κάτοικος της κόλασης του σοσιαλισμού. Να το δεχθώ. (δεν θα μπορέσω όμως να ικανοποιήσω την απαίτησή σου να χρησιμοποιήσω την Arial, δεν μπορεί να πέσει τόσο χαμηλά η αισθητική μου)

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από orck Εμφάνιση μηνυμάτων
    Να σου πω μηπως εισαι λιγο υπερβολικος; Γιατι εχεις εμμονη οτι δεν διαβασαμε αυτα που εγραψες;
    Για ποιο λογο τα εγραψες; Να ξαλαφρωσεις η θα ηθελες να διαβασεις προτασεις για να βγαλεις ακρη;
    Μηπως εσυ δεν διαβαζεις τι σου εχουμε γραψει;
    Έχεις δίκιο, ίσως πρέπει να αρχίσω να πιστεύω και εγώ ότι ΔΕΝ ΕΙΠΑ ΞΕΚΑΘΑΡΑ ΟΤΙ Ο ΟΤΕ ΜΕ ΕΧΕΙ ΧΕΣΕΙ ΣΕ ΚΑΘΕ ΚΑΝΑΛΙ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑΣ ΤΟΥ ΠΟΥ ΔΟΚΙΜΑΣΑ ΝΑ ΔΙΑΜΑΡΤΥΡΗΘΩ. Έλεος πιά! Το θέμα που έθεσα είναι η πρακτική του ΟΤΕ και μου αρχίσατε με τα «μίλα» και «διαμαρτυρήσου». Κατόπιν εξιστόρησα την εμπειρία μου γιά να δείξω ότι διαμαρτυρήθηκα όμως δεν βγήκε τίποτε. Μην με βάζεις να αποδείξω ότι δεν είμαι ελέφαντας! Τώρα αν εσένα δεν σε ενδιαφέρει το θέμα της κριτικής στον ΟΤΕ είναι άλλο πράγμα.

  7. #37
    Εγγραφή
    18-02-2004
    Μηνύματα
    3.400
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΧΑΛΑΝΔΡΙ
    Router
    Fritz!box Fon 7590
    SNR / Attn
    10(dB) / 21(dB)
    Αυτό το νήμα αρχίζει να μου θυμίζει το ανέκδοτο με το γρύλο...

  8. #38
    Εγγραφή
    15-08-2003
    Μηνύματα
    192
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από gcf Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτό το νήμα αρχίζει να μου θυμίζει το ανέκδοτο με το γρύλο...
    Αυτό το ποστ μου θυμίζει καλικάντζαρους.

  9. #39
    Εγγραφή
    18-02-2004
    Μηνύματα
    3.400
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΧΑΛΑΝΔΡΙ
    Router
    Fritz!box Fon 7590
    SNR / Attn
    10(dB) / 21(dB)
    δεν θα μπορέσω όμως να ικανοποιήσω την απαίτησή σου να χρησιμοποιήσω την Arial, δεν μπορεί να πέσει τόσο χαμηλά η αισθητική μου)
    Αυτό το ποστ μου θυμίζει καλικάντζαρους.
    Κάτι πρέπει να κάνεις με την αισθητική σου, πέφτει εύκολα...

  10. #40
    Εγγραφή
    16-09-2008
    Μηνύματα
    212
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    199999/9999
    ISP
    OTEnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΚΑΛΗ
    Router
    ASUS DSL-AC68VG
    SNR / Attn
    12(dB) / 1.5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Δεν το μπορω το μελοδραμα ... 10 τυποι σου ειπαν τι γινετε συμφωνα με τις δικες τους εμπειριες, εσυ τους λες ολους ψευτες και απαιτεις να κανουμε τι? Πορεια στο μεγαρο του ΟΤΕ για να υπερασπιστουμε το δικαιωμα του ελληνα στο τζαμπα μοντεμ?

    Αμα δε μπορεις να το παρεις τζαμπα αγορασε το. Κι αν δε μπορεις να το αγορασεις κατσε με το μοντεμ που εχεις. Αφου δεν εχεις καταφερει να κανεις κατι που αλλοι λενε οτι γινετε παιζει το προβλημα να ειναι σ 'εσενα κι οχι στους αλλους.

  11. #41
    Εγγραφή
    15-08-2003
    Μηνύματα
    192
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Tecate Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν το μπορω το μελοδραμα ... 10 τυποι σου ειπαν τι γινετε συμφωνα με τις δικες τους εμπειριες, εσυ τους λες ολους ψευτες και απαιτεις να κανουμε τι?
    Που ακριβώς είπα τον οποιονδήποτε ψεύτη εδώ μέσα και που ακριβώς απαίτησα να κάνει ο οποιοσδήποτε...«τι»;

  12. #42
    Εγγραφή
    09-11-2006
    Μηνύματα
    2.252
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΓ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ
    Router
    Speedport Plus 2
    SNR / Attn
    26(dB) / 2(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Βλέπω ότι δεν άλλαξαν και πολλά πράγματα..

    http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=30831

    Σου έχουνε πει ΤΟΣΕΣ φορές τι μπορείς να κάνεις και συνεχίζεις να κάνεις οτι δεν καταλαβαίνεις.
    Όπως τότε άλλωστε (βλ. link)

  13. #43
    Εγγραφή
    15-08-2003
    Μηνύματα
    192
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από gcf Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κάτι πρέπει να κάνεις με την αισθητική σου, πέφτει εύκολα...
    Υποθέτω ότι Υποθέτω ότι το δικαίωμά σου να τρολάρεις το θεωρείς ανάλογο με τα αστέρια δίπλα από το όνομά σου; Πολύ άνετο σε κόβω.Τέλος πάντων, πες αυτό το ανέκδοτο να μην πει κανείς ότι δεν συνεισέφερες τίποτε στο νήμα προτού κλειδωθεί λόγω κατάληψης από τρολ.

    ........Auto merged post: ABEZ πρόσθεσε 9 λεπτά και 34 δευτερόλεπτα αργότερα ........

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Fusmoker Εμφάνιση μηνυμάτων
    Βλέπω ότι δεν άλλαξαν και πολλά πράγματα..

    http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=30831

    Σου έχουνε πει ΤΟΣΕΣ φορές τι μπορείς να κάνεις και συνεχίζεις να κάνεις οτι δεν καταλαβαίνεις.
    Όπως τότε άλλωστε (βλ. link)
    Αν Πρώτον δεν είπα ότι δεν καταλαβαίνω τις προτάσεις των άλλων. Απλώς τα έχω δοκιμάσει όλα και κάποιοι κάνουν σαν μην το έχω πει ούτε μία φορά αυτό το πράγμα. Εν πάσει περιπτώσει, δεν νομίζω ότι με το γίνεσαι αυτόκλητος δικηγόρος τους έχεις να πεις τίποτε. Λόγο έχει ο καθένας να εκφέρει αν θέλει να μου απαντήσει.

    Δεύτερον όταν ξεκινάς μία ad-hominem φρόντισε τουλάχιστον να έχεις την ηθική νομιμοποίηση του να γνωρίζεις τι ακριβώς παιζόταν με το σάιτ τότε γιά να το βγάλεις ως απωθημένη χολή. Είσαι 3 χρόνια καθυστερημένος γι'αυτό αν κρίνω από την ημερομηνία εγγραφής.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος ABEZ : 06-05-10 στις 19:29. Αιτία: auto merged post

  14. #44
    Εγγραφή
    09-11-2006
    Μηνύματα
    2.252
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΓ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ
    Router
    Speedport Plus 2
    SNR / Attn
    26(dB) / 2(dB)
    Path Level
    Interleaved
    ABEZ λυπάμαι αλλά αν κάποιος τρολλάρει αυτή την στιγμή (κατά την γνώμη μου) είσαι εσύ.

    ........Auto merged post: Fusmoker added 7 minutes and 9 seconds later ........

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ABEZ Εμφάνιση μηνυμάτων
    ...........Αν Πρώτον δεν είπα ότι δεν καταλαβαίνω τις προτάσεις των άλλων. Απλώς τα έχω δοκιμάσει όλα και κάποιοι κάνουν σαν μην το έχω πει ούτε μία φορά αυτό το πράγμα. Εν πάσει περιπτώσει, δεν νομίζω ότι με το γίνεσαι αυτόκλητος δικηγόρος τους έχεις να πεις τίποτε. Λόγο έχει ο καθένας να εκφέρει αν θέλει να μου απαντήσει.

    Δεύτερον όταν ξεκινάς μία ad-hominem φρόντισε τουλάχιστον να έχεις την ηθική νομιμοποίηση του να γνωρίζεις τι ακριβώς παιζόταν με το σάιτ τότε γιά να το βγάλεις ως απωθημένη χολή. Είσαι 3 χρόνια καθυστερημένος γι'αυτό αν κρίνω από την ημερομηνία εγγραφής.
    Tο post σου τότε μου είχε κάνει τόση εντύπωση που όπως βλέπεις το θυμάμαι ακόμη (και το username σου). Και μην ψάχνεις τζάμπα τι και πως, με άλλο nick ήμουν.

    Δεν είμαι δικηγόρος κανενός, απαντάω για την πάρτη μου.
    Αν νομίζεις ότι το παραπάνω link είναι άσχετο τότε άσε να το κρίνουν οι άλλοι.
    Η συμπεριφορά σου έχει πολλές ομοιότητες.

    To "ad-hominem" στο επιστρέφω πίσω.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος FuS : 06-05-10 στις 19:38. Αιτία: auto merged post

  15. #45
    Εγγραφή
    15-08-2003
    Μηνύματα
    192
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Fusmoker Εμφάνιση μηνυμάτων
    ABEZ λυπάμαι αλλά αν κάποιος τρολλάρει αυτή την στιγμή (κατά την γνώμη μου) είσαι εσύ.

    ........Auto merged post: Fusmoker added 7 minutes and 9 seconds later ........



    Tο post σου τότε μου είχε κάνει τόση εντύπωση που όπως βλέπεις το θυμάμαι ακόμη (και το username σου). Και μην ψάχνεις τζάμπα τι και πως, με άλλο nick ήμουν.

    Δεν είμαι δικηγόρος κανενός, απαντάω για την πάρτη μου.
    Αν νομίζεις ότι το παραπάνω link είναι άσχετο τότε άσε να το κρίνουν οι άλλοι.
    Η συμπεριφορά σου έχει πολλές ομοιότητες.

    To "ad-hominem" στο επιστρέφω πίσω.
    Τρολάρω το ίδιο μου το νήμα δηλαδή! Ωραία, ας ασχοληθώ με την δική σου συνεισφορά εδώ λοιπόν, η οποία ήταν...ad-hominem επίθεση. Γιά ποιά πάρτη σου απάντησες; Γιά λογαριασμό άλλων μίλησες (χώρια ότι είχες λάθος παρατήρηση). Τέλος πάντων άσ'το να πάει. Γιά την ιστορία...σε εκείνο το παλιό νήμα δεν μπορούσα να γράψω ένα μήνυμα γιά να απαντήσω εγκαίρως στον καταιγισμό που δεχόμουν από ένα σωρό άτομα, προτού κλειδωθεί το νήμα (αν όντως ήσουν μέλος τότε). Και όντως έφταιγε το λογιμσικό του φόρουμ τότε, απλώς ήταν λάθος μου, λόγω απειρίας, να ξεσπάσω μπροστά σε ένα τόσο ελιτίστικο περιβάλλον που νόμιζα ότι ήταν προδιαθετημένο φιλικά απέναντί μου. Απλά έπρεπε να σκάσω και να αποφύγω το vbulletin μέχρι να πάρω νέο υπολογιστή. Κρίμα που κράτησες τέτοια απωθημένα. Κρίμα διπλό που τα έφερες γιά να τα θυμήσεις σε άλλους.

Σελ. 3 από 4 ΠρώτηΠρώτη 1234 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 30
    Τελευταίο Μήνυμα: 26-12-09, 20:37
  2. Μηνύματα: 8
    Τελευταίο Μήνυμα: 24-05-08, 00:07
  3. Μηνύματα: 11
    Τελευταίο Μήνυμα: 28-01-08, 21:48
  4. Μηνύματα: 65
    Τελευταίο Μήνυμα: 06-07-06, 19:09

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας