Σελ. 12 από 19 ΠρώτηΠρώτη ... 27101112131417 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 166-180 από 280
  1. #166
    Εγγραφή
    05-08-2012
    Ηλικία
    58
    Μηνύματα
    0
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Ανακάλυψα ένα θέμα με 160 σελίδες για ενεργειακά Τζάκια σε ένα άλλο forum για την ενέργεια και το περιβάλλον που το έχουν αναλύσει το θέμα για τα καλά.

  2. #167
    Εγγραφή
    04-06-2010
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    0
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από science Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ανακάλυψα ένα θέμα με 160 σελίδες για ενεργειακά Τζάκια σε ένα άλλο forum για την ενέργεια και το περιβάλλον που το έχουν αναλύσει το θέμα για τα καλά.
    Ετσι μαζευετε κοσμο εκει?? Εκανες τ κοπο να γραφτεις εδω μονον κ μονον για να μας πεις αυτο? Ελληναρα εσυ πω πω πω... Τι αναλυσαν οι πανασχετοι ρε φιλε? Διαφημηση συγκεκριμενες μαρκες που πωλουνται στο Λιροι κανετε εκει!!! Ντροπη σας!

  3. #168
    Εγγραφή
    28-02-2012
    Ηλικία
    59
    Μηνύματα
    0
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Γειά σου φίλε Stelio2 καλό χειμώνα,επειδή πλησιάζει ο καιρός και μου είχες προτείνει παραπάνω να μικρύνω τη διατομή της καπνοδόχου μου λόγω του ότι κάπνιζε έχω Φ30 πως θα σου φαινόταν η ιδέα να βάλω μέσα στους χτιστούς δακτύλιους που έχουν σχηματίσει την καμινάδα σωλήνα τζακιού Φ25 ή να βάλω Φ20 έτσι αυτομάτως δεν μικραίνει η διατομή;θα ήθελα τη γνώμη σου γιατί το τζάκι τραβάει πάρα πολύ καλά αλλά όπως είχαμε πει καπνίζει γιατί μάλλον δεν του επαρκεί ο αέρας που του διοχετεύω στην εστία του απ'έξω και χρειάζεται ελαφρώς το παράθυρο γιατί έκανα τη χαζομάρα και έβαλα Φ30 για πες μου σε παρακαλώ,ευχαριστώ

  4. #169
    Εγγραφή
    05-08-2012
    Ηλικία
    58
    Μηνύματα
    0
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από stelios2 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ετσι μαζευετε κοσμο εκει?? Εκανες τ κοπο να γραφτεις εδω μονον κ μονον για να μας πεις αυτο? Ελληναρα εσυ πω πω πω... Τι αναλυσαν οι πανασχετοι ρε φιλε? Διαφημηση συγκεκριμενες μαρκες που πωλουνται στο Λιροι κανετε εκει!!! Ντροπη σας!

    Την ξέρεις την παροιμία "Όσα δεν φτάνει η αλεπού....". Τόσο πολύ σε πειράζει να πάει ο κόσμος να ρίξει μια ματιά και εκεί?
    Λες να τα παίρνουν και από το Λερόι? Αλλά βέβαια σου χαλάσαν τις δουλειές. Ντροπή τους!!!

  5. #170
    Εγγραφή
    18-09-2012
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    0
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    On Telecoms
    καλησπερα θελω να βαλω ενεργιακο τζακι σε ενα σπιτι περιπου 80 τμ το οποιο ειναι πολυ συσκολο να περασουν σωληνες με αεραγωγους στα μεσα δωματια και δεν ξερω κατα ποσο αξιζει να βαλω ενεργειακο σε ενα σαλονι.Δηλαδη υπαρχει περιπτωση να μην μπορυμε να σταθουμε απο την ζεστη;;;; εκει μεσα

  6. #171
    Εγγραφή
    04-09-2004
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Ηλικία
    54
    Μηνύματα
    131
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Forthnet Double-Play Soho
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΛΗΤΗ
    Router
    Linksys WAG200G
    SNR / Attn
    6(dB) / 13(dB)
    Η ένταση που θα καίει το τζάκι ρυθμίζεται. Μπορεί να έχεις και 4-5 βαθμούς διαφορά σαλόνι δωμάτια. Θα δουλεύεις πχ 25 σαλόνι 20 δωμάτια, που νομίζω είναι μιά χαρά για ύπνο...

    Κοίτα μόνο μην σε ξεγελάσει κανένας για μετατροπή με τα γνωστά φουρφούρια και τους κακάσχημους σωλήνες σαν μηχανοστάσιο μέσα στο τωρινό σου τζάκι, θα πάρεις ούτε 30-35% απόδοση, όταν το πιό απλό ενεργειακό τζάκι δίνει 70% με ελάχιστα παραπάνω λεφτά...

  7. #172
    Εγγραφή
    05-08-2012
    Ηλικία
    58
    Μηνύματα
    0
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από stelios2 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ετσι μαζευετε κοσμο εκει?? Εκανες τ κοπο να γραφτεις εδω μονον κ μονον για να μας πεις αυτο? Ελληναρα εσυ πω πω πω... Τι αναλυσαν οι πανασχετοι ρε φιλε? Διαφημηση συγκεκριμενες μαρκες που πωλουνται στο Λιροι κανετε εκει!!! Ντροπη σας!
    Πάντως Στέλιο πλάκα πλάκα σου αρέσει εκείνη η παρέα
    http://www.energ.gr/j15/index.php?op...temid=53#25817
    Το γιατί την την κατηγορείς εδώ μέσα δεν ξέρω όμως?
    Είναι παράξενος ο κόσμος τελικά ....

  8. #173
    Εγγραφή
    04-06-2010
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    0
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Path Level
    Interleaved
    skience Πολυ σωστα ξεκινας το ονομα σου με μικρο.. Εγω κακεντρεχε μιλαω επωνυμα και σε οποιο φορουμ και να μπω δεν κρυβομαι, επισης ο λογος που θα μπω αφορα το μερακι μου για την δουλεια μου. Μερακι μου ειναι πρωτ απ ολα και μετα δουλεια. Δηλαδη εκει στο ενερτζ που μπηκα με ειδες να κανω τον καλο? Να χαιδευω αυτακια? Δεν σας τα εχωσα εκει? Αφου για να σας τα χωσουν εισαστε.. Δεν πουλαω κατι κακομοιρε! Η.. δεν παιρνετε χαμποαρι εκει και ειστε τοσο χοντροπετσοι? Παιρνετε βεβαια!! Να σου και ο αστεριους στ καπακι.. Σας προκαλεσα για συγκρισεις και το βουλωσατε. Και ισχυουν αυτες οι προκλησεις και δημοσια για οποτε θελετε! αστεριους μπορω να σου δειξω σε πμ δεκαδες μην που μου ζητανε κατασκευη και διακριτικα αρνιεμαι, γιατι απλα δεν εχω τ χρονο. Εγω ειχα παντα δουλεια και οταν τελειωσει τ πανυγυρι παλι θα εχω! Οσα προλαβαινω θα κανω οκ! Εσυ βλεπω.. εχεις χρονο για αυτα ε?? Εγω δουλευω μονος, δεν εχω χρονο ουτε και λογο να παραμυθιαζω κανεναν οπως εσεις. Εσυ εχεις κανεναν να δειξεις που πηγα να τον ψησω? Δεν εχεις κανεναν τετοιον και ουτε θα βρεις ποτε.
    Και φυσικα δεν θα σας κανω τ χατηρι να σας αδειασω τ γωνια. Δικαιωμα μου.
    Μα ειναι ηλιου φαεινοτερο, πρωτομπαινεις κακομοιρε σκιν και λες.. κοιταξτε εκει! Ε.. ολοι διαβαζουν, τα γραπτα μενουν λεμε, ετσι δε λεμε? Εγω πιστευω οτι μπηκες εδω για να παρεις κοσμο εκει! Αυτο πιστευω!

    - - - Updated - - -

    Γνωμονας δεν υπαρχει ισσοροπια εκει, αν βαλεις 20 εκ ενδεχεται με υγρα ξυλα να φραξει πιο γρηγορα, απο 20 εκ διατομη περνα οση ποσοτητα αερα θες. Κατι θα κανει κ αυτο, ομως το κυριο ειναι η εισαγωγη αερα για καυση και στο που θα τον δωσεις, αυτο εξαρταται κ απ τ τζακι σου. 8 εκ εισαγωγη ειναι πολυ μικρη. Αν οντως δεν υπαρχει αλλος τροπος ανοιξε αλλη μια 15 αρα πισω απο σωμα καλοριφερ ωστε να σπαει εκει τ ρευμα και να μην τ αισθανεσαι. Βγαλε και τ μπαλα απο πανω και βαλε ενα απλο καπελο. Για την διατομη τ σωληνα δε ξερω τ τζακι σου (οτι μας λες ξερω) προσωπικα θα την μειωνα στ 20 ξεροντας οτι πρεπει να τ καθαριζω λιγο συχνοτερα.

    - - - Updated - - -

    Αντιγκ εισαι τυχερος που δεν μπορεις να στειλεις αεραγωγους (αληθεια τι παραμυθι κ αυτο! Στα δεκα σπιτια το ενα μπορει να δεχθει τετοια εγκατασταση!) γιατι οταν γεμισουν βρωμα και σκονη δεν θα εχεις τροπο να τους καθαρισεις με τιποτα!

  9. #174
    Εγγραφή
    05-08-2012
    Ηλικία
    58
    Μηνύματα
    0
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από stelios2 Εμφάνιση μηνυμάτων
    skience Πολυ σωστα ξεκινας το ονομα σου με μικρο.. Εγω κακεντρεχε μιλαω επωνυμα και σε οποιο φορουμ και να μπω δεν κρυβομαι, επισης ο λογος που θα μπω αφορα το μερακι μου για την δουλεια μου. Μερακι μου ειναι πρωτ απ ολα και μετα δουλεια. Δηλαδη εκει στο ενερτζ που μπηκα με ειδες να κανω τον καλο? Να χαιδευω αυτακια? Δεν σας τα εχωσα εκει? Αφου για να σας τα χωσουν εισαστε.. Δεν πουλαω κατι κακομοιρε! Η.. δεν παιρνετε χαμποαρι εκει και ειστε τοσο χοντροπετσοι? Παιρνετε βεβαια!! Να σου και ο αστεριους στ καπακι.. Σας προκαλεσα για συγκρισεις και το βουλωσατε. Και ισχυουν αυτες οι προκλησεις και δημοσια για οποτε θελετε! αστεριους μπορω να σου δειξω σε πμ δεκαδες μην που μου ζητανε κατασκευη και διακριτικα αρνιεμαι, γιατι απλα δεν εχω τ χρονο. Εγω ειχα παντα δουλεια και οταν τελειωσει τ πανυγυρι παλι θα εχω! Οσα προλαβαινω θα κανω οκ! Εσυ βλεπω.. εχεις χρονο για αυτα ε?? Εγω δουλευω μονος, δεν εχω χρονο ουτε και λογο να παραμυθιαζω κανεναν οπως εσεις. Εσυ εχεις κανεναν να δειξεις που πηγα να τον ψησω? Δεν εχεις κανεναν τετοιον και ουτε θα βρεις ποτε.
    Και φυσικα δεν θα σας κανω τ χατηρι να σας αδειασω τ γωνια. Δικαιωμα μου.
    Μα ειναι ηλιου φαεινοτερο, πρωτομπαινεις κακομοιρε σκιν και λες.. κοιταξτε εκει! Ε.. ολοι διαβαζουν, τα γραπτα μενουν λεμε, ετσι δε λεμε? Εγω πιστευω οτι μπηκες εδω για να παρεις κοσμο εκει! Αυτο πιστευω!
    Εχεις απάντηση αλλά οχι εδώ αλλά εκεί

  10. #175
    Εγγραφή
    04-06-2010
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    0
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Path Level
    Interleaved
    Σιγα μην σου κανω το χατηρι σκινχεντ να ακολουθησω τ υποδειξεις σου..
    Ντεν καταλαβαινετε μερικοι τι θα πει μερακι και ορεξη μπε? Ντεν καταλαβαινετε οτι θα μπαινω οπου γουσταρω γιατι μου αρεσει το θεμα κ οχι οι ανθρωποι εκει η ο σκοπος τους? Ντεν πειραζει μπε, καλη καρδια..

    - - - Updated - - -

    Skinxent εσυ εισαι ο συνταγματαρχης εκει? Ελικρινα προσπαθησα να σου απαντησω εκει αλλα.. δεν με αφηνει κατι. Η κακια μου τυχη να ναναι? Κακο συναπαντημα να ναι?? ξενος δακτυλος εναντιον μου να ναι??? Οχι. Απλοι ανθρωποι που μαγειρευουν σουπα ειναι! Ειναι ηλιου φαεινοτερον οτι ψαρευετε κοσμο για εκει! Δεν θα υιοθετησω τ δικη σας αγενεια να παραθεσω τι ειπαμε αλλου κτλ (αυτα ειναι προβληματα μικρα που δεν με αγγιζουν), διωξε με ΚΥΡΙΕ συνταγματαρχα απο εκει αφου εχεις τον τροπο και την εξουσια δικη σου. Ποσο νομιζεις θα παει το μαγαζι με τετοια νοοτροπια? Επταετια αποκλειεται, αλλες εποχες εκεινες κ αλλες οι σημερινες. Μεχρι να με διωξεις εγω θα μαι εκει, δεν θα χωνομαι σε κανεναν αθλιο αλλα.. Δεν μπορω να αντισταθω σε καμια προκληση. Προσεξτε με και παρακαλω-απαιτω πληθυντικο ως ανεφαιρετο δικαιωμα μου!
    Κανενα προβλημα απο μερους μου κυρ συνταγματαρχα να σεβαστω το οποιοδηποτε Ελληνικο ονομα! Αλλα να διαβαζω διαφορα παρατσουκλια και να τα σεβαστω κ απο πανω? Σοβαρευτειτε! Εχουμε ξεφυγει σαν ανθρωποι, σαν πολιτες, σαν Χριστιανοι (οσοι ειστε χριστιανοι) σαν πατριωτες, σαν Εθνος.. Κ χιλια δυο αλλα τοσα!
    Μπηκες εδω ''κυριε'' για να προσυλητησεις κοσμο στ μαγαζι σας! Κ ενω το εκανες αυτο υποχθονια και με αλλο ονομα.. Ειχες και την απαιτηση να καταλαβω εγω οτι εισαι.. ο ταδε! Ο συνταγματαρχης απο καπου αλλου? Διωξε με απο εκει εσυ που εχεις την εξουσια κυριε ΜΙΚΡΕ καισαρ! Εγω δεν φευγω, εγω μιλω απο μερακι κ οχι απο εμπορικο σκοπο!
    Οπου βλεπω εγω θεμα για τζακια θα χωνω τ μουρη μου, τελος! Διωξε με, η συνεννοησου δημοσια μαζι μου (αν καταδεχεσαι εσυ ο.. μικρος καισαρας να μιλας μαζι μου. Το καταλαβαινω κ αυτο και την δυσκολια του..) δεν ειναι κατι κακο αυτο..


    Συγνωμη σε ολους! Αναγκαζομαι διαρκως και συνεχως να ειμαι εκτος θεματος κ επι προσωπικων.

  11. #176
    Εγγραφή
    04-06-2010
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    0
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Path Level
    Interleaved
    Εσυνεβη! Ο Συνταγματαρχης που νομιζει οτι ειναι Καισαρας δεν με εσβησε απο εκει, αλλα και δεν μπορω να γραψω τιποτα εκει.. Τυχαιο??? Ο συνταγματαρχης, που νομιζει ειναι καισαρας, ειναι (κατα παρατσουκλιον) ο σκινχεντ εδω και ο Τζου νετ εκει. Εγω ειμαι ο στελιος Φιλιππιδης. Οσο κ αν προσπαθουν καποιοι να καπελωσουν τ ιντερνετ απλα εχουν νοοτροπια αλλων εποχων.

  12. #177
    Εγγραφή
    16-06-2008
    Μηνύματα
    545
    Downloads
    38
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    5000/50000
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΑΛΑΜΑΚΙ
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από science Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ανακάλυψα ένα θέμα με 160 σελίδες για ενεργειακά Τζάκια σε ένα άλλο forum για την ενέργεια και το περιβάλλον που το έχουν αναλύσει το θέμα για τα καλά.
    Το ανακάλυψες ή είσαι admin ???

  13. #178
    Εγγραφή
    04-06-2010
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    0
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Path Level
    Interleaved
    Μα καλα science γιατι κανεις την κυρα Κατινα?
    Στο φορουμ σου!
    Προχθες!
    Εσυ!
    Μου τονισες οτι.. με εσενα τα εβαλα εγω εδω, οτι με εσενα μιλουσα εδω, λες κ εγω ειμαι υποχρεωμενος να μυριζω τα δαχτυλα μου να βρω ποιος εισαι.. Ε κ αμα εσυ εισαι ο θλιβερος συνταγματαρχης j net που αισθανεται καισαρας φταιω εγω? Αμα μπαινεις εδω ραδιουργα, κρυφα, πονηρα και υποχθονια, να ψαρευεις κοσμο γι το μερος σου, ειμαι εγω υποχρεωμενος να σεβαστω τ ραδιουργιες σου? Σβησατε μηνυματα μου εκει, δεν με διαγραψατε αλλα δεν μπορω να στειλω μην εκει, χιλία δυο! Ξερετε οτι υπαρχουν εισαγγελεις, αλλα ξερετε και οτι για τετοια μικρα θεματα κανεις δεν θα τρεξει σε εισαγγελεα. Λογαριαστε και το πεισμα του καθενος ομως, το οποιο και δεν το ξερετε.

  14. #179
    Εγγραφή
    03-08-2007
    Ηλικία
    55
    Μηνύματα
    427
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    210/210 Mbps
    ISP
    INALAN
    Router
    Huawei
    Αν δεν κάνω λάθος εδω είναι νήμα για προβλήματα με ενεργειακά τζάκια και όχι αντιπαράθεσης από αλλα φορουμ .

    Εξάλλου ΔΕΝ μας ενδιαφέρουν αυτές οι αντιπαραθέσεις .Εχουμε που εχουμε θεματα με τα τζάκια ΗΜΑΡΤΟΝ

  15. #180
    Εγγραφή
    16-06-2008
    Μηνύματα
    545
    Downloads
    38
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    5000/50000
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΑΛΑΜΑΚΙ
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από zaras27 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν δεν κάνω λάθος εδω είναι νήμα για προβλήματα με ενεργειακά τζάκια και όχι αντιπαράθεσης από αλλα φορουμ .

    Εξάλλου ΔΕΝ μας ενδιαφέρουν αυτές οι αντιπαραθέσεις .Εχουμε που εχουμε θεματα με τα τζάκια ΗΜΑΡΤΟΝ
    Νομίζω ότι σε όλο το νήμα είναι ο μονός επαγγελματίας του χώρου που μπήκε στον κόπο να δώσει βοήθεια και συμβουλές.
    Ένα παράπονο είχε ο άνθρωπος, ασ'τον να το βγάλει οπό μέσα του

Σελ. 12 από 19 ΠρώτηΠρώτη ... 27101112131417 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 33
    Τελευταίο Μήνυμα: 17-03-12, 15:59
  2. Μηνύματα: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 27-03-10, 10:53
  3. ** προβλημα με το ασυρματο δικτυο στο σπιτι ***
    Από adpapa1971 στο φόρουμ Wireless Networking
    Μηνύματα: 10
    Τελευταίο Μήνυμα: 31-01-09, 20:00
  4. Πρόβλημα με αλλα τηλέφωνα στο σπίτι
    Από SSocratous στο φόρουμ ADSL
    Μηνύματα: 14
    Τελευταίο Μήνυμα: 28-03-08, 13:37
  5. χοντρό πρόβλημα με γραμμή στο σπίτι
    Από sepultribe στο φόρουμ Networking
    Μηνύματα: 7
    Τελευταίο Μήνυμα: 30-12-05, 18:11

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας