Εμφάνιση 1-9 από 9
  1. #1
    Εγγραφή
    01-03-2008
    Περιοχή
    Aγ.Παρασκευη
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    62
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ On Telecoms Full
    Ταχύτητα
    15000/1023
    ISP
    On Telecoms
    DSLAM
    Vivodi - ΑΓ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ
    Router
    Linksys WAG-200g
    SNR / Attn
    5/10(dB) / 19(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Τι παίζει βρε παιδιά εάν καποιοs π.χ. είναι σε ένα παροχο ADSL και ανανεώνει το συμβόλαιο του πάνω από 1 χρόνο? Τι γίνεται με το modem? Κανονικά τον 2ο χρόνο δεν θα έπρεπε να του δώσουν άλλο modem η απλά άμα λήξει (Κανονικά) η σύμβαση του και έχει μείνει με το αρχικό modem πανω από =2χρονια Toτε δεν του ανήκει ? **Μιλάω εαν καποιοs φύγει κανονικά χωριs να χρωστάει και πάει σε άλλο παροχο.

  2. #2
    Εγγραφή
    11-09-2004
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    807
    Downloads
    14
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    12032 kbps / 997 kbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΣΜΥΡΝΗ
    Router
    ZTE
    SNR / Attn
    18(dB) / 13(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Χρησιδάνειο σημαίνει ότι στο δανείζουν όσο θα είσαι στην εταιρεία συνδρομητής. Όταν τελειώσει η σύμβαση το επιστρέφεις. Ο μόνος λόγος για να σου αλλάξουν το modem είναι αν το υπάρχον modem δεν υποστηρίζει κάποια λειτουργία π.χ. σε περίπτωση αναβάθμισης σε Annex M ή αν χαλάσει.

  3. #3
    Εγγραφή
    01-03-2008
    Περιοχή
    Aγ.Παρασκευη
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    62
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ On Telecoms Full
    Ταχύτητα
    15000/1023
    ISP
    On Telecoms
    DSLAM
    Vivodi - ΑΓ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ
    Router
    Linksys WAG-200g
    SNR / Attn
    5/10(dB) / 19(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Αυτό καλέ μου φίλε το γνώριζα....Αλλά γιατί τότε σε καποιεs αλλεs εταιριεs με το που μπαίνεις στο παιχνίδι...σου το κάνουν και δώρο? Π.χ. Forth..... Βέβαια να σου πω ...δεν είμαι λιγουρηs .ΑΣ ΈΦΤΙΑΧΝΑΝ ΤΑ ΜΠΑΧΑΛΑ ΔΥΚΤΙΑ ΤΟΥΣ και τοτε θα τους έκανα εγω μερικά δώρο ! Γιατί κατά βαθοs μοναχά να τα ΠΑΊΡΝΟΥΝ ΞΈΡΟΥΝΕ....ΚΑΙ ΟΥΤΕ ΜΙΑ ΒΛΑΒΗ ΣΤΟΝ ΟΤΕ ΔΕΝ ΔΙΝΟΥΝΕ.

  4. #4
    Εγγραφή
    11-09-2004
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    807
    Downloads
    14
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    12032 kbps / 997 kbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΣΜΥΡΝΗ
    Router
    ZTE
    SNR / Attn
    18(dB) / 13(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Κι εγώ στην Netone που είμαι το router είναι με χρησιδάνειο. Όταν το router κοστίζει 30 ευρώ είναι σίγουρα πιο εύκολο να το δώσουν "δωρεάν" που τελικά το πληρώνεις. Όταν όμως η τιμή εμπορίου είναι τα 150 ευρώ όπως για το router της Netone τότε τα πράγματα αλλάζουν.
    Πάντως αν δε σου αρέσει η Vivodi γιατί δεν αλλάζεις πάροχο να πας στη forthnet? Αλλά πρώτα πήγαινε στο forum της forthnet να δεις ότι και αυτοί έχουν προβλήματα.

  5. #5
    Εγγραφή
    08-01-2009
    Περιοχή
    Νότια Προάστεια
    Ηλικία
    36
    Μηνύματα
    24
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Forthnet Full
    Ταχύτητα
    16384/1024
    ISP
    Forthnet
    Router
    Thomson TG585 v.7
    Του προτείνεις να πάει πρώτα στο forum της forthnet για να δει αν και εκεί έχουν προβλήματα???
    OMG!!! Καταλάβετε επιτέλους ένα πράγμα φίλτατοι.... Σε ΟΛΟΥΣ τους παρόχους υπάρχουν προβλήματα!! Ακόμα και στον ΟΤΕ! Δε ζούμε στην Χώρα των Θαυμάτων όπου δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα με τα δίκτυα και δεν ξέρεις σε ποιό πάροχο να πρωτοπάς...
    Και στην τελική... το οτι στους 300,000 συνδρομητές μιας εταιρίας, οι 10,000 (και πολλούς λέω) μπορεί να αντιπετωπίζουν κάποιο πρόβλημα, δε σημαίνει οτι και αυτός που θέλει να κάνει μια νέα αίτηση θα έχει τα ίδια προβλήματα.
    Όσο για τα ρουτερ.... στη Vivo τουλάχιστον το κόστος τους ξεκινα απο 125€ οπότε δε νομίζω να τα χάριζε έτσι απλά, ακόμα και αν είναι κάποιος 5 χρόνια πελάτης της.
    Ειδικά η συγκεκριμένη, σου ζητάει πίσω ακόμα και τα καλώδια αλλιώς σου στέλνει λογαριασμό και στα χρεώνει... σιγά μη χάριζε ολόκληρο ρουτερ.

  6. #6
    Εγγραφή
    10-02-2010
    Μηνύματα
    10
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    DSLAM
    Wind - ΦΡΕΑΤΤΥΔΑ
    Φαντάζομαι ότι όσο καιρό και να είσαι τα παίρνουν πίσω, εκτώς αν σου που ότι είναι δωρεάν.

    Εγώ σε vivodi cabletv που είχα από το 2007 που ξεκίνησε μέχρι και πριν 2 μήνες που το άλλαξα σε telefonet+ μου ζήτησαν πίσω τον αποδικοποιητή της τηλεόρασης μετά από 2 χρόνια, απλά σας ενημερώνω πριν τον στείλετε στην ανακοίκλωση

    ΥΓ: το στέλνεις πίσω με 2 εταιρίες courier, με χρέωση στην vivo.

  7. #7
    Εγγραφή
    18-11-2008
    Μηνύματα
    108
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    HOL
    DSLAM
    HOL - ΣΚΑΓΙΟΠΟΥΛΕΙΟ
    Router
    netfaster iad 2
    SNR / Attn
    9(dB) / 17.7(dB)
    Path Level
    Interleaved
    εγω παντως εκανα αλλαγη σε netfaster iad 2 και το παλαιο δεν το ζητησαν πισω..πανε χρονια που ειμαι συνδρομητης..
    ομοιως η αδερφη μου τοσα χρονια σε hol πρεπει να εχει 2-3 σπιτι,μιας κ ειχε κατι αποσυνδεσεις και τις ειχαν στειλει netfaster 2-3 φορες...οταν αλλαξε παροχο,δεν της ζητησαν τπτ πισω..μπορει απλα να την ξεχασαν...

  8. #8
    Εγγραφή
    18-03-2010
    Μηνύματα
    20
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    DSLAM
    On Telecoms - ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ
    Εγω παντως εχω κανει αιτηση μεταφορας σε on οι ιδιοι με εστειλαν δλδ.ειμαι 4 χρονια συνδρομητης αμα μου το ζητησουν και πισω δεν θα εχω να τους το δωσω εχω πεταξει και το κουτι του και το ιδιο χαλασε το Μαρτιο και φυσικα δεν το πληρωνω!!!

  9. #9
    Εγγραφή
    09-11-2006
    Μηνύματα
    2.252
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΓ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ
    Router
    Speedport Plus 2
    SNR / Attn
    26(dB) / 2(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από KIRA Εμφάνιση μηνυμάτων
    Του προτείνεις να πάει πρώτα στο forum της forthnet για να δει αν και εκεί έχουν προβλήματα???
    OMG!!! Καταλάβετε επιτέλους ένα πράγμα φίλτατοι.... Σε ΟΛΟΥΣ τους παρόχους υπάρχουν προβλήματα!! Ακόμα και στον ΟΤΕ! Δε ζούμε στην Χώρα των Θαυμάτων όπου δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα με τα δίκτυα και δεν ξέρεις σε ποιό πάροχο να πρωτοπάς...
    Και στην τελική... το οτι στους 300,000 συνδρομητές μιας εταιρίας, οι 10,000 (και πολλούς λέω) μπορεί να αντιπετωπίζουν κάποιο πρόβλημα, δε σημαίνει οτι και αυτός που θέλει να κάνει μια νέα αίτηση θα έχει τα ίδια προβλήματα.
    Όσο για τα ρουτερ.... στη Vivo τουλάχιστον το κόστος τους ξεκινα απο 125€ οπότε δε νομίζω να τα χάριζε έτσι απλά, ακόμα και αν είναι κάποιος 5 χρόνια πελάτης της.
    Ειδικά η συγκεκριμένη, σου ζητάει πίσω ακόμα και τα καλώδια αλλιώς σου στέλνει λογαριασμό και στα χρεώνει... σιγά μη χάριζε ολόκληρο ρουτερ.
    To ότι στην vivodi είναι γύφτοι, το γνωρίζει όποιος έκανε το λάθος να περάσει κάποια περίοδο από εκεί (και εγώ μέσα σε αυτούς).

    Αλλά ΑΝ πιστεύεις ότι τόσο γύφτοι είναι και στους άλλους παρόχους, τότε πρόβλημα σου, απλά βλέπεις φαντάσματα

    Εξόπλισμοί χαρίζονται σε διάφορους παρόχους. Σε έναν [που έχω στο μυαλό μου αυτή την στιγμή, χαρίζεται εξοπλισμός των 160 περίπου ευρώ ή εξοπλισμός των 250+ ευρώ τον παίρνεις με 50.
    Ξέχασα βέβαια ότι η vivodι θα σου ζητήσει πίσω και το τηλεφωνικό καλώδιο ακόμη.
    Κάτι σαν το "ευχαριστώ" για τις άψογες υπηρεσίες της..
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος FuS : 27-05-10 στις 22:12.

Παρόμοια Θέματα

  1. Καρτοκινητα:μεχρι ποτε τα δηλωνουμε;
    Από zoug100 στο φόρουμ Σταθερή & Κινητή Τηλεφωνία
    Μηνύματα: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 28-11-09, 19:35
  2. ΤΙΜΕΣ ΜΕΧΡΙ ΠΟΤΕ ΙΣΧΥΕΙ Η ΠΡΟΣΦΟΡΑ!
    Από crazyalex στο φόρουμ ADSL
    Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 24-01-07, 18:28
  3. Modem/router μέχρι 100 ευρώ
    Από dimangelid στο φόρουμ ADSL & Broadband Hardware, routers και modems...
    Μηνύματα: 17
    Τελευταίο Μήνυμα: 06-09-05, 09:26
  4. Μηνύματα: 32
    Τελευταίο Μήνυμα: 25-01-05, 21:48
  5. Αναμονή μεχρί πότε?
    Από Pope στο φόρουμ Γεγονότα και Απόψεις
    Μηνύματα: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 11-09-03, 23:58

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας