Εμφάνιση 1-4 από 4
  1. #1
    Εγγραφή
    08-12-2008
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    5
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Γεια στην κοινότητα.

    Συνήθως όταν γράφουμε εδώ, γράφουμε για προβλήματα που τυχών έχουμε. Λογικό είναι όταν όλα πάνε καλά να μην ανησυχούμε.

    Στη δική μου περίπτωση είναι λίγο ανάποδο. Τελευταίες 2 μέρες (περίπου) παρατηρώ ότι η σύνδεσή μου 2048/256 (ξέρω είμαι ο τελευταίος των Μοϊκανών-μη γελάτε) έχει γίνει 2048/512 ! Έχει κάποιος παρόμοια εμπειρία αυτές τις μέρες? Μου κάνει μεγάλη εντύπωση γιατί δεν βλέπεις τέτοια δώρα κάθε μέρα.

    Ευχαριστώ

    (Δυτική Ελλάδα, Crypto F200(δουλευει ακόμα!), dynamic IP και ότι άλλες πληροφορίες θέλετε πείτε μου να γράψω)

  2. #2
    Εγγραφή
    30-06-2008
    Περιοχή
    Αλεξανδρούπολη
    Μηνύματα
    1.306
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49999/4997
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗ
    Router
    FritzBox 7430
    SNR / Attn
    6(dB) / 18(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Το συγκεκριμένο λόγω ΑΡΥΣ επωφελήθηκε από τις αναβαθμίσεις ταχύτητας κυκλωμάτων του ΟΤΕ που πλέον εχει μετατρέψει όλα τα 2048/256 σε 2048/512 . Κανονικά θα έπρεπε να πας σε 4Mbps , μπορεις ενδεχόμενα εαν δεν έχει πρόβλημα ή κάποιο ειδικό συμβόλαιο να στείλεις ένα Mail και εαν το DSLAM της περιοχής σου το σηκώνει να περάσεις σε υψηλότερη ταχύτητα χωρίς επιπλέον χρεωση.

  3. #3
    Εγγραφή
    08-12-2008
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    5
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ευχαριστώ για την γρήγορη απάντηση.

    Αν και η χρήση που κάνω είναι μικρή, αυτό το "χωρίς επιπλέον χρέωση" που είπες
    μου άνοιξε την όρεξη. Αν δε βαριέσαι μου λες που να στείλω mail? (πχ portal@forthnet.gr ή κάπου αλλού?).
    Ακόμα:
    Πώς θα μπορούσα γρήγορα και εύκολα να ζητήσω τα 4Mbps με mail και το τμήμα πωλήσεων μετά να μην με ζαλίσει με τα 24Mbps και την σταθερή και κινητή τηλεφωνία και τα δωρεάν λεπτά και τα εμπορικά πακέτα και τους λαγούς με πετραχήλια που υπόσχονται για να γίνεις συνδρομητής στο ιδιόκτητο (δεν με ενδιαφέρει το ιδιόκτητο). Εννοώ ένα μικρό μπούσουλα για το mail. Άμα θες.


    Ο λογαριασμός μου είναι "FORTHNET 1BILL DYNAMIC 2048 3 + 3 δώρο" (έτσι το πουλούσαν τότε, 3-4 χρόνια πριν δηλ. Από τότε κάνω απλά ανανέωση)

    και πάλι ευχαριστώ.

  4. #4
    Εγγραφή
    30-06-2008
    Περιοχή
    Αλεξανδρούπολη
    Μηνύματα
    1.306
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49999/4997
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗ
    Router
    FritzBox 7430
    SNR / Attn
    6(dB) / 18(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Στειλε στο info@forthnet.gr , εαν το DSLAM εκει σηκώνει λογικά θα το κάνουν. Υπάρχει περίπτωση όμως να μην μπορούν. Ειχε ανακοινωθεί παλιότερα ότι όλα θα πάνε σε τουλάχιστον 4Mbps (στο Router σου έχεις ελένξει μηπως συγχρονίζεις ήδη ψηλότερα?). Το ιδιόκτητο σε συμφέρει οικονομικά αλλά θα έχεις τους λόγους σου. Πρόσεξε σε οποιαδήποτε αλλαγή να μην γίνει αλλαγή πακέτου (αν και νομίζω ότι αυτό δεν μπορεί να γίνει πλέον).

Παρόμοια Θέματα

  1. upstream transmit power
    Από nnn στο φόρουμ Nova
    Μηνύματα: 47
    Τελευταίο Μήνυμα: 28-03-10, 11:42
  2. Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 01-05-09, 00:59
  3. Downstream - Upstream Transmit Power
    Από obgynss στο φόρουμ COSMΟΤΕ
    Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 07-01-08, 06:08
  4. Ερώτηση για upload
    Από sdn στο φόρουμ ADSL
    Μηνύματα: 16
    Τελευταίο Μήνυμα: 04-12-06, 14:06

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας