Σελ. 1 από 3 123 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1-15 από 35
  1. #1
    Το avatar του μέλους Omega9
    Omega9 Guest
    Θέλω να αγοράσω την πρώτη μου ηλεκτρική κιθάρα και να είναι οικονομική. Έχω βρει δύο μοντέλα, ένα Granite στα 100ευρώ και ένα Cort στα 115. Δεν έχω όμως ιδέα για τις εταιρείες αυτές, τη φήμη τους, κτλπ ή έστω ψάχνω κανένα review να διαβάσω. Έχει κανείς γνώστης τίποτα να μου προτείνει για το ποια να διαλέξω;

  2. #2
    Εγγραφή
    18-02-2005
    Περιοχή
    Prague, CZ
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    375
    Downloads
    15
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    Του φωτός
    ISP
    Forthnet
    Router
    Μαύρο
    Σε αυτά τα λεφτά η Cort X-1 είναι αρκετά ικανοποιητική (για τα λεφτά της πάντα). Για την granite δεν έχω εμπειρία.

  3. #3
    Το avatar του μέλους Omega9
    Omega9 Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από SyMpToM Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σε αυτά τα λεφτά η Cort X-1 είναι αρκετά ικανοποιητική (για τα λεφτά της πάντα). Για την granite δεν έχω εμπειρία.


    Ναι ωραία φαίνεται, αλλά δεν είναι σε 'αυτά τα λεφτά', είναι σε περισσότερα, 135, και μαζί με θήκη και βάση θα πάω στα 150.

    Εγώ αναφερόμουν σε αυτήν την GRANITE NG-211B http://nireas.nakas.gr/ecomnakas/nak...Product=101493

    και σε αυτήν την CORT G-110 BK http://www.prostage.gr/pages/product.asp?prID=2323


    Και υπάρχει και η φθηνότερη στην αγορά με 88 ευρώ...
    http://www.adagio.gr/product.php?catid=23&prodid=2327

    Βασικά τι διαφορές μπορεί να υπάρχουν μεταξύ της Cort των 115 και των 135; Βασικές διαφορές; Οι δύο που συζητάω έχουνε από ότι βλέπω τρέμολο και οι δύο ενώ αυτή που προτείνεις όχι. Πιστεύεις ότι θα μου χρησιμεύσει για πρώτη κιθάρα ή είναι δύσκολο στη χρήση;

    Η Cort τι εταιρεία είναι, από που; Και τα προϊόντα της φτιάχνονται στην Κίνα όπως τα περισσότερα στην εποχή μας;

    Αν θες ρίξε μια ματιά στη σελίδα αυτή και πες μου αν έχεις να προτείνεις-σχολιάσεις τίποτα άλλο για τα μοντέλα: http://www.skroutz.gr/c/454/Ilektrik...E8%DC%F1%E5%F2

  4. #4
    Εγγραφή
    18-02-2005
    Περιοχή
    Prague, CZ
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    375
    Downloads
    15
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    Του φωτός
    ISP
    Forthnet
    Router
    Μαύρο
    Η εργοστασιακή γραμμή μεταξύ των 2 Cort είναι η ίδια,απλά με την X-1 έχω παίξει και είχε αρκετά ευχάριστη αίσθηση και στιβαρή κατασκευή. Πιθανότατα εφόσον είναι η ίδια γραμμή, και η g-110 θα είναι κάτι παρόμοιο. Η βασική τους διαφορά εκτός από τα ψιλολόγια ( η x-1 έχει τρέμολο, απλά δεν φαινεται στην φωτο) είναι οτι η x-1 έχει 2 διπλούς (παραδόξως αρκετά καλής ποιότητας) μαγνήτες ενώ η g-110 έχει 1 διπλό και 2 μονούς τους όποίους δεν τους έχω ακούσει για να εκφέρω άποψη.

    Πρώτα πρώτα βέβαια για την αγορά της κιθάρας σου πρέπει να καθορίσεις το στυλ στο οποίο θες να εμβαθύνεις. Μόνο απο προσωπική εμπειρία μπορώ να σου μιλήσω για τις κιθάρες, καθώς δεν είμαι σε καμια περίπτωση expert, και την Cort την ειχα στα χέρια μου κανα μήνα (όσο η BC Rich μου ήταν για service). Το 2007 που την είχα λοιπόν (made in malaysia έγραφε πάνω), στα metal που την δοκίμασα, τα πήγαινε αρκετά καλά σε overdrive/distortion και απλά ικανοποιητικά σε καθαρό ήχο.

    Η εταιρία Cort σίγουρα δεν είναι το όνομα στις κιθάρες καθώς παράγει πιο low-end μοντέλα, αλλά για τα λεφτά της πιστεύω είναι πιο τίμια από τις αντίστοιχες aria ή yamaha. South Korea εδρεύει από όσο είδα.

    Για την χρήση του tremolo, είναι ανάλογα το τι θες να παίξεις και πάλι. Το τρέμολο της cort είχε λίγο πρόβλημα στο ότι ξεκούρδιζε ελάχιστα τις χορδές (και γενικότερα το καλό τρέμολο κοστίζει) και ήταν το μονο μου σοβαρό παράπονο από την κιθάρα. Βέβαια το καλύτερο που μπορείς να κάνεις είναι να τις ακούσεις από κοντά και να τις πιάσεις για να δεις πως είναι στο χέρι σου. Ίσως κάποιο από τα παιδιά εδώ με πιο εξειδικευμένες γνώσεις περι οργάνων σε βοηθήσει περισσότερο, εγώ ότι έγραψα το έγραψα απο απλή εμπειρία κ μόνο

    Πάντως ο φίλος μου με την cort 4 χρόνια δεν είχε κανένα παράπονο αν και τώρα την έχει παροπλίσει για μια Les Pauls..(λογικό)

  5. #5
    Εγγραφή
    24-07-2005
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    75
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    10240/512
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Οποιαδήποτε κιθάρα κάτω από το χιλιάρικο νομοτελειακά θα είναι κουπί, πάρε όποια να ΄ναι, λιώστην στο παίξιμο και αν στο μεταξύ δεν τα παρατήσεις προχώρα παρακάτω. Και πιο έμπειρος θα είσαι στο τι σου κάνει και καλύτερο αυτί θα έχεις για να κάνεις την επιλογή σου. Εγώ ξεκίνησα πριν 25 χρόνια με μια Epiphone που αδυνατούσε να μείνει κουρντισμένη για πάνω από 2 ώρες και παρόλα αυτά μου φαινόταν το υπέρτατο εργαλείο. Μετά από 2-3 άλλα κουπιά πήρα την πρώτη Ibanez και άλλαξε ο κόσμος μου. Το σημαντικό είναι να την νιώθεις καλά στα χέρια και το σώμα σου, σε αυτό δε μπορεί να σε βοηθήσει κάποιος ούτε μπορείς να την βρεις από το internet, πρέπει να πάρεις σβάρνα τα μαγαζιά και να δοκιμάζεις.

  6. #6
    Εγγραφή
    14-07-2003
    Περιοχή
    @ SNR Land
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    12.397
    Downloads
    19
    Uploads
    1
    Άρθρα
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από TTB Εμφάνιση μηνυμάτων
    Οποιαδήποτε κιθάρα κάτω από το χιλιάρικο νομοτελειακά θα είναι κουπί, πάρε όποια να ΄ναι, λιώστην στο παίξιμο και αν στο μεταξύ δεν τα παρατήσεις προχώρα παρακάτω. Και πιο έμπειρος θα είσαι στο τι σου κάνει και καλύτερο αυτί θα έχεις για να κάνεις την επιλογή σου. Εγώ ξεκίνησα πριν 25 χρόνια με μια Epiphone που αδυνατούσε να μείνει κουρντισμένη για πάνω από 2 ώρες και παρόλα αυτά μου φαινόταν το υπέρτατο εργαλείο. Μετά από 2-3 άλλα κουπιά πήρα την πρώτη Ibanez και άλλαξε ο κόσμος μου. Το σημαντικό είναι να την νιώθεις καλά στα χέρια και το σώμα σου, σε αυτό δε μπορεί να σε βοηθήσει κάποιος ούτε μπορείς να την βρεις από το internet, πρέπει να πάρεις σβάρνα τα μαγαζιά και να δοκιμάζεις.
    Ταδε έφη !!!
    Socii stamus Cadimus dividui

  7. #7
    Εγγραφή
    24-07-2005
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    75
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    10240/512
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από apok Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ταδε έφη !!!
    Μας την πέσανε οι drummer

  8. #8
    Εγγραφή
    14-07-2003
    Περιοχή
    @ SNR Land
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    12.397
    Downloads
    19
    Uploads
    1
    Άρθρα
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από TTB Εμφάνιση μηνυμάτων

    Μας την πέσανε οι drummer
    οι ποιοι;;;
    Socii stamus Cadimus dividui

  9. #9
    Εγγραφή
    29-06-2005
    Μηνύματα
    7.515
    Downloads
    56
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΓ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ
    Router
    Speedport Plus
    SNR / Attn
    11.7(dB) / 34.0(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Αυτό που λέει ο TTB είναι ολόσωστο αλλά, διαφωνώ ότι κάτω από 1000άρικο είναι κουπί. Υπάρχουν αμέτρητες αξιόλογες κιθάρες ποι στοιχίζουν 700, 800, 900 ευρώ. Την κιθάρα για να την διαλέξεις πρέπει να σου κλείσει το μάτι και για να γίνει αυτό, πρέπει να την χαϊδέψεις, τα την παίξεις, να ρυθμίσεις όλους τους διακόπτες. Βασικά, εσύ διαλέγεις την κιθάρα και η κιθάρα εσένα.

  10. #10
    Εγγραφή
    29-12-2006
    Περιοχή
    Κάπου πιο πέρα απο το εκει δίπλα...
    Μηνύματα
    461
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Router
    Edge Router X
    Path Level
    Interleaved
    Μήν σε νοιάζει για φήμες και για ξύλα. Κανε μια γύρα στα κιθαρομάγαζα και πάρε όποια κάνει στο χερι σου και σου αρέσει οπτικά, ασχέτως μάρκας. Άλλωστε η πρώτη σου ειναι, ειναι σημαντικό να σου αρέσει και να σε βολεύει απο το να είναι "μάρκας".

    ΥΓ. Μήν τα ισοπεδώνουμε και όλα, οτι κάτω απο 1k κουπί, θα πέσει φωτιά να μας κάψει
    Οι γιαπωνέζες και οι μεξικάνες fender ή οι κορεάτισες LTD και Ibanez μόνο κουπιά δέν είναι...
    Ακάκιε, το ρουτεράκι να 'ναι Cisco!

  11. #11
    Εγγραφή
    24-07-2005
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    75
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    10240/512
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Πιθανότατα έχετε δίκιο, έχω καιρό να κοιτάξω τις τιμές στην αγορά και έκανα υπόθεση από την τελευταία RG που πήρα (240 χιλιάρικα το '94 + 90 οι SD μαγνήτες = ~1000 ευρώ) και δεν είναι και η απόλυτη κιθάρα, οι JEM είχαν τα διπλά. Άνω όριο δεν υπάρχει, φίλος έφτιαξε παραγγελία PRS και του πήγε 7Κ, βέβαια ντρέπεσαι να την κοιτάξεις. Μετά την λαϊκή κατακραυγή αναιρώ το όριο του 1Κ για τη γραμμή που χωρίζει τις κιθάρες από τα κουπιά

  12. #12
    Το avatar του μέλους Omega9
    Omega9 Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από SyMpToM Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η εργοστασιακή γραμμή μεταξύ των 2 Cort είναι η ίδια,απλά με την X-1 έχω παίξει και είχε αρκετά ευχάριστη αίσθηση και στιβαρή κατασκευή. Πιθανότατα εφόσον είναι η ίδια γραμμή, και η g-110 θα είναι κάτι παρόμοιο. Η βασική τους διαφορά εκτός από τα ψιλολόγια ( η x-1 έχει τρέμολο, απλά δεν φαινεται στην φωτο) είναι οτι η x-1 έχει 2 διπλούς (παραδόξως αρκετά καλής ποιότητας) μαγνήτες ενώ η g-110 έχει 1 διπλό και 2 μονούς τους όποίους δεν τους έχω ακούσει για να εκφέρω άποψη.

    Μάλιστα.. δε μου λες, τα τρέμολα είναι αφαιρούμενα; Δηλαδή μπορείς να τα βγάλεις και να τα ξαναβάλεις αν θέλεις; Οι μαγνήτες που λες που βρίσκονται και τι ρόλο παίζουν ακριβώς; Η δόνηση των χορδών δεν είναι που παράγει τους ήχους;


    Πρώτα πρώτα βέβαια για την αγορά της κιθάρας σου πρέπει να καθορίσεις το στυλ στο οποίο θες να εμβαθύνεις. Μόνο απο προσωπική εμπειρία μπορώ να σου μιλήσω για τις κιθάρες, καθώς δεν είμαι σε καμια περίπτωση expert, και την Cort την ειχα στα χέρια μου κανα μήνα (όσο η BC Rich μου ήταν για service). Το 2007 που την είχα λοιπόν (made in malaysia έγραφε πάνω), στα metal που την δοκίμασα, τα πήγαινε αρκετά καλά σε overdrive/distortion και απλά ικανοποιητικά σε καθαρό ήχο.

    Αυτό είναι εύκολο, το στυλ μου θα είναι αναμφισβήτητα death metal και ίσως πειραματιστώ και με black, δηλαδή βασικά θέλω να φτιάχνω θανατερά και "βαριά" riff . To τρέμολο ίσως το χρειάζομαι για κάποιο σόλο. Δηλαδή φαντάζομαι ότι το distortion είναι αυτό που με ενδιαφέρει κυρίως και βασικά ήθελα να σε ρωτήσω επίσης, εάν χρειάζομαι και κάποιου είδους πετάλι για να έχω το output αυτό που επιθυμώ.


    Η εταιρία Cort σίγουρα δεν είναι το όνομα στις κιθάρες καθώς παράγει πιο low-end μοντέλα, αλλά για τα λεφτά της πιστεύω είναι πιο τίμια από τις αντίστοιχες aria ή yamaha. South Korea εδρεύει από όσο είδα.
    Νομίζω πως μου κάνει.





    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από TTB Εμφάνιση μηνυμάτων
    Οποιαδήποτε κιθάρα κάτω από το χιλιάρικο νομοτελειακά θα είναι κουπί, πάρε όποια να ΄ναι, λιώστην στο παίξιμο και αν στο μεταξύ δεν τα παρατήσεις προχώρα παρακάτω. Και πιο έμπειρος θα είσαι στο τι σου κάνει και καλύτερο αυτί θα έχεις για να κάνεις την επιλογή σου. Εγώ ξεκίνησα πριν 25 χρόνια με μια Epiphone που αδυνατούσε να μείνει κουρντισμένη για πάνω από 2 ώρες και παρόλα αυτά μου φαινόταν το υπέρτατο εργαλείο. Μετά από 2-3 άλλα κουπιά πήρα την πρώτη Ibanez και άλλαξε ο κόσμος μου. Το σημαντικό είναι να την νιώθεις καλά στα χέρια και το σώμα σου, σε αυτό δε μπορεί να σε βοηθήσει κάποιος ούτε μπορείς να την βρεις από το internet, πρέπει να πάρεις σβάρνα τα μαγαζιά και να δοκιμάζεις.

    Δεν υπάρχει πρόβλημα αν ξεκουρδίζεται εύκολα, διότι έτσι κι αλλιώς δεν ξέρω να την κουρδίζω . Το να πάρω σβάρνα τα μαγαζιά δεν είναι στις προθέσεις μου τη στιγμή αυτή, προσπαθώ να κρίνω από τις φωτογραφίες και θα την πάρω μέσω ίντερνετ. Μην ξεχνάς ότι δεν ξέρω χριστό από κιθάρες. Όλες ωραίες μου φαίνονται.



    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από manicx Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτό που λέει ο TTB είναι ολόσωστο αλλά, διαφωνώ ότι κάτω από 1000άρικο είναι κουπί. Υπάρχουν αμέτρητες αξιόλογες κιθάρες ποι στοιχίζουν 700, 800, 900 ευρώ.

    Δεν κατάλαβα, ποιο είναι το πρόβλημα με τα κουπιά;



    Την κιθάρα για να την διαλέξεις πρέπει να σου κλείσει το μάτι και για να γίνει αυτό, πρέπει να την χαϊδέψεις, τα την παίξεις, να ρυθμίσεις όλους τους διακόπτες. Βασικά, εσύ διαλέγεις την κιθάρα και η κιθάρα εσένα.
    Ωραία τα λες, αναμφισβήτητα, αλλά δεν είμαι για τέτοια την εποχή αυτή, με έχει χτυπήσει η κρίση βλέπεις και δεν έχω την πολυτέλεια να "χαϊδέψω" καμία κιθάρα, εάν πρόκειται αυτή να με "πηδήξει" οικονομικά . Οπότε δε διαλέγω εγώ, διαλέγει το πορτοφόλι μου, αναγκαστικά.


    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Yonah Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μήν σε νοιάζει για φήμες και για ξύλα. Κανε μια γύρα στα κιθαρομάγαζα και πάρε όποια κάνει στο χερι σου και σου αρέσει οπτικά, ασχέτως μάρκας. Άλλωστε η πρώτη σου ειναι, ειναι σημαντικό να σου αρέσει και να σε βολεύει απο το να είναι "μάρκας".

    Πραγματικά δε με νοιάζει καθόλου. Από το ίντερνετ θα τη διαλέξω κι ότι λάχει.


    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από TTB Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πιθανότατα έχετε δίκιο, έχω καιρό να κοιτάξω τις τιμές στην αγορά και έκανα υπόθεση από την τελευταία RG που πήρα (240 χιλιάρικα το '94 + 90 οι SD μαγνήτες = ~1000 ευρώ) και δεν είναι και η απόλυτη κιθάρα, οι JEM είχαν τα διπλά. Άνω όριο δεν υπάρχει, φίλος έφτιαξε παραγγελία PRS και του πήγε 7Κ, βέβαια ντρέπεσαι να την κοιτάξεις. Μετά την λαϊκή κατακραυγή αναιρώ το όριο του 1Κ για τη γραμμή που χωρίζει τις κιθάρες από τα κουπιά
    Αν από τα 1000 και κάτω είναι κουπιά, από τα 150 και κάτω που είναι το target group μου πως θα τις χαρακτήριζες; Μαδέρια; χεχεχε

  13. #13
    Εγγραφή
    29-12-2006
    Περιοχή
    Κάπου πιο πέρα απο το εκει δίπλα...
    Μηνύματα
    461
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Router
    Edge Router X
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από TTB Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πιθανότατα έχετε δίκιο, έχω καιρό να κοιτάξω τις τιμές στην αγορά και έκανα υπόθεση από την τελευταία RG που πήρα (240 χιλιάρικα το '94 + 90 οι SD μαγνήτες = ~1000 ευρώ) και δεν είναι και η απόλυτη κιθάρα, οι JEM είχαν τα διπλά. Άνω όριο δεν υπάρχει, φίλος έφτιαξε παραγγελία PRS και του πήγε 7Κ, βέβαια ντρέπεσαι να την κοιτάξεις. Μετά την λαϊκή κατακραυγή αναιρώ το όριο του 1Κ για τη γραμμή που χωρίζει τις κιθάρες από τα κουπιά
    Στις signature κιθάρες πληρώνεις και τον κιθαρίστα, γιαυτό είναι και πανάκριβες (κορυφαίες στο είδος τους, αλλα πανάκριβες).
    Για τις custom λύσεις, όρεξη λεφτά και χρόνο να έχεις

    Φίλε Omega9, εάν δέν δοκιμάσεις το κιθαρόνι που θα παραγγείλεις και πάς στα τυφλά 50-50 οι πιθανότητες να σου κάτσει. Και άν δέν σου κάτσει θα την παρατήσεις την επόμενη βδομάδα...
    Όσο για τρέμολο, σε τέτοια κατηγορία τιμής θα πήγαινα για σταθερή γέφυρα (hardtail). Δέν θα ξεκουρδίζει εύκολα και δέν θα σου σπαει τα νεύρα στο κούρδισμα.
    Ακάκιε, το ρουτεράκι να 'ναι Cisco!

  14. #14
    Εγγραφή
    29-06-2005
    Μηνύματα
    7.515
    Downloads
    56
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΓ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ
    Router
    Speedport Plus
    SNR / Attn
    11.7(dB) / 34.0(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Γενικά, φθηνή κιθάρα μπορεί να βρει κανείς και υπό δοκιμή. Δεν είναι απαραίτητο να την δει και να την παραγγείλει. Μία βόλτα στο κέντρο είναι η σωστότερη λύση.

  15. #15
    Εγγραφή
    27-01-2006
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    597
    Downloads
    10
    Uploads
    0
    ISP
    Conn-x OTE
    Path Level
    Fastpath
    Προσωπικη μου αποψη, καλυτερα μαζεψε λιγα λεφτα ακομα-μιας και μιλαμε για 1η κιθαρα- να παρεις κατι πιο αξιολογο που θα σου μεινει για χρονια.

    Δικη μου προταση αυτη : http://www.thomann.de/gr/ibanez_grg270b_bkn.htm
    και με δωρακια http://www.thomann.de/gr/ibanez_grg270bbkn_bundle.htm


    Η βολτα στο κεντρο ειναι το καλυτερο βεβαια, να δεις ποια σου καθεται καλυτερα στο χερι. Θα δεις ακομα και χωρις εμπειρια οτι υπαρχει μεγαλη διαφορα απο κιθαρα σε κιθαρα και αυτο θα επηρεασει και το παιξιμο σου. Αφου θα δωσεις λεφτα, γιατι να μην ξερεις λιγο καλυτερα τι παιρνεις;

Σελ. 1 από 3 123 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. ΗΛΕΚΤΡΙΚΗ ΚΙΘΑΡΑ + ΕΝΙΣΧΥΤΗΣ (πακετο)
    Από Andreekos93 στο φόρουμ Προσφορά - Ανενεργές Αγγελίες
    Μηνύματα: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 13-06-10, 16:48
  2. Μηνύματα: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 24-11-07, 14:44
  3. ηλεκτρική κιθάρα ibanez θεσσαλονίκη που?
    Από Eskaz στο φόρουμ Πολιτιστικό στέκι
    Μηνύματα: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 15-06-07, 02:33

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας