Εμφάνιση των αποτελεσμάτων της δημοσκόπησης: Έχετε αλλάξει πάροχο ηλεκτρικού ρεύματος;

Ψήφισαν
1447. Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου
  • Έχω αλλάξει

    344 23,77%
  • Δεν έχω αλλάξει, αλλά σκέφτομαι να αλλάξω

    577 39,88%
  • Δεν θα αλλάξω

    436 30,13%
  • ΔΓ/ΔΑ

    90 6,22%
Σελ. 1146 από 1169 ΠρώτηΠρώτη ... 11261136114111441145114611471148115111561166 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 17.176-17.190 από 17524
  1. #17176
    Εγγραφή
    31-10-2008
    Μηνύματα
    2.596
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Conn-x OTE
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από 3lbereth Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δε με θέλει. Θα μείνω ΗΡΩΝ forever...
    Ενδιαφέρον, ούτε σε εμένα ανοίγει η σελίδα.
    Μου εμφανίζει την ειδοποίηση για τα cookies και μετά αναβοσβήνει η λευκή κουκίδα και μένει εκεί.

  2. #17177
    Εγγραφή
    27-05-2006
    Περιοχή
    Άγιοι Ανάργυροι
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    13.182
    Downloads
    21
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10 - 600/120
    ISP
    Cosmote VDSL - 5G
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Router
    UntangleVM on esxi
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από mzaf Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ενδιαφέρον, ούτε σε εμένα ανοίγει η σελίδα.
    Μου εμφανίζει την ειδοποίηση για τα cookies και μετά αναβοσβήνει η λευκή κουκίδα και μένει εκεί.
    Mensa test είναι? και εγώ μια βούλα βλέπω...
    There's no substitute for experience
    CorollaClub

  3. #17178
    Εγγραφή
    28-01-2008
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    2.406
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Vodafone
    Router
    Vodafone H-300s
    Περί δημοτικών τελών:
    Δήμος Ερμιονίδας, από 1/1/24, από 0,90€/τ.μ. αυξήθηκε στα 1,20€/τ.μ., δηλ. αύξηση 33%!!!
    Αντίθετα, ο Δήμος Πειραιά, έχει μειώσει τα Δ.Τ. 3 ή 4 φορές τα τελευταία χρόνια, και από 2,11€/τ.μ. το 2016, έχει πέσει στα 1,59€/τ.μ., δηλ. μείωση σχεδόν 25%! Για να λέμε και τα καλά!
    Αν και φοβάμαι ότι είμαστε ισχνή μειονότητα όσοι τα προσέχουμε αυτά.

  4. #17179
    Εγγραφή
    15-02-2024
    Περιοχή
    ΜΕΛΙΣΣΙΑ
    Ηλικία
    25
    Μηνύματα
    163
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ VDSL 100/10
    Ενδιαφέρουσες εξελίξεις:
    https://www.ot.gr/2024/03/19/energei...nakatatakseon/
    COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

  5. #17180
    Εγγραφή
    14-05-2004
    Περιοχή
    GR/Crete
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    5.207
    Downloads
    25
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    OTEnet
    Router
    Siemens κάτι
    SNR / Attn
    9,1(dB) / 28(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Καινούργια ερώτηση!
    Έχω net-metering και σχεδόν απο την αρχή του μήνα έχω κάθε μέρα πλεονάζουσα ενέργεια οπότε λέω να επιστρέψω στη ΔΕΗ για την επόμενη 3ετία τουλάχιστον.

    Δεδομένου ότι πλέον θα έχω μηδενική προμήθεια ενέργειας λογικά με συμφέρει το πρόγραμμα με το χαμηλότερο πάγιο.
    Το myHomeOnline απο ότι βλέπω.

    Χάνω το 2% έκπτωση απο το άλλο σταθερό myHomeEnter αλλά λογικά η έκπτωση αφορά την προμήθεια οπότε δεν κερδίζω κάτι απο εκεί.

    Σωστά τα σκέφτομαι?

  6. #17181
    Εγγραφή
    03-10-2023
    Μηνύματα
    21
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Vodafone
    Τουρισμός μόνο μεταξύ βολτον κ Ηρων παίζει πλέον για όσο καλύτερο κέρδος ε; Και στον ηρωνα με την ευχή να μην μπλέξουμε σε λάθη κτλ…

    Στο αίτημα που έκανα στη βολτον στα δικαιολογητικά μου ζήτησαν και τη σύμβαση της ελπεντισον που είμαι τώρα… Περίεργο δεν είναι αυτο;; Για ποιον λόγο;; Σας έχει τυχει;;
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος natpas : 19-03-24 στις 14:54.

  7. #17182
    Εγγραφή
    04-11-2006
    Μηνύματα
    2.111
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49998/4997
    ISP
    Φιλοθέη/Γλυφά
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΛΥΦΑΔΑ
    Router
    ZTE H168N
    SNR / Attn
    17,1(dB) / 13,5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Αντιμετωπίζω πρόβλημα με τον ψηφιακό μετρητή που έβαλε ο ΔΕΔΔΗΕ τον ΙΑΝ 23 σε παλιό κουτί με αποτέλεσμα να μην μπορώ να διαβάσω τις ενδείξεις 180-181 επειδή το τζαμάκι είναι πολυμερισμένο και αλλοιωμένο από τα 50+ χρόνια από την τοποθέτησή του στην πολυκατοικία.
    Μέχρι τώρα δεν με ενδιέφερε γιατί δεν χρησιμοποιόταν το διαμέρισμα, αλλά τώρα με ενδιαφέρει.
    Σκέπτομαι να σπάσω το τζαμάκι και ρωτάω μήπως υπάρχει άλλη λύση.

  8. #17183
    Εγγραφή
    31-07-2004
    Περιοχή
    ΛΑΡΙΣΑ
    Μηνύματα
    5.243
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30 mbps
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗ
    Router
    ASUS RT68U
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από teodor_ch Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καινούργια ερώτηση!
    Έχω net-metering και σχεδόν απο την αρχή του μήνα έχω κάθε μέρα πλεονάζουσα ενέργεια οπότε λέω να επιστρέψω στη ΔΕΗ για την επόμενη 3ετία τουλάχιστον.

    Δεδομένου ότι πλέον θα έχω μηδενική προμήθεια ενέργειας λογικά με συμφέρει το πρόγραμμα με το χαμηλότερο πάγιο.
    Το myHomeOnline απο ότι βλέπω.

    Χάνω το 2% έκπτωση απο το άλλο σταθερό myHomeEnter αλλά λογικά η έκπτωση αφορά την προμήθεια οπότε δεν κερδίζω κάτι απο εκεί.

    Σωστά τα σκέφτομαι?
    δηλαδη θα πας σε σταθερο προγραμμα για να πληρωνεις παγιο 3,5 αντι για 5 ευρο? τοσο τεραστιο κερδος ειναι το 1,5euro?
    πηγαινε σε αλλη εταιρεια αν ειναι με 1euro παγιο και χωρις δεσμευσεις

  9. #17184
    Εγγραφή
    03-12-2010
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    845
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    HOL
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από makfil Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αντιμετωπίζω πρόβλημα με τον ψηφιακό μετρητή που έβαλε ο ΔΕΔΔΗΕ τον ΙΑΝ 23 σε παλιό κουτί με αποτέλεσμα να μην μπορώ να διαβάσω τις ενδείξεις 180-181 επειδή το τζαμάκι είναι πολυμερισμένο και αλλοιωμένο από τα 50+ χρόνια από την τοποθέτησή του στην πολυκατοικία.
    Μέχρι τώρα δεν με ενδιέφερε γιατί δεν χρησιμοποιόταν το διαμέρισμα, αλλά τώρα με ενδιαφέρει.
    Σκέπτομαι να σπάσω το τζαμάκι και ρωτάω μήπως υπάρχει άλλη λύση.
    Κάνε αίτηση στον ΔΕΔΔΗΕ για αλλαγη του κουτιού. Σου συνιστώ σε αρχική φάση να μην σπάσεις το τζάμι διότι ναι μεν δεν θεωρειται ρευματοκλοπη αλλά άνετα μπορεί κάποιος να βάλει το χέρι του η κάποιο αντικείμενο και είτε να αλλάξει την ένδειξη είτε να μπλοκαρει την ροδέλα, φαντάσου κάποιος κακοπροαιρετος γείτονας να σου κάνει τίποτα και μετά να τρέχεις εσύ στον ΔΕΔΔΗΕ αν διαπιστωθεί τίποτα.

    Αν το πρόβλημα εμμένει και δεν κάνει κάποια ενέργεια ο ΔΕΔΔΗΕ σπάσε το τζάμι. Πολυμερισμος στο τζάμι δεν παίζει. Μάλλον έχει μπει σκόνη από το μέσα μέρος που για να καθαριστεί πρέπει να ανοίξει το καπάκι. Ο δικός μας μετρητης είναι 70+ ετών και φαίνεται μια χαρά.

    Εναλλακτικό σενάριο, σπάσε την εξωτερική σφραγίδα του μετρητή και άνοιξε το καπάκι να το καθαρίσεις από μέσα, προσοχη δεν ακουμπάς τίποτε άλλο μέσα στον μετρητή εκτός από το καπάκι για καθάρισμα, μετά ενημερώνεις τον δεδδηε με email και γραπτό αίτημα πως κάποιος έχει σπάσει την σφραγίδα και να πάνε να βάλουν μια αλλη.

  10. #17185
    Εγγραφή
    14-05-2004
    Περιοχή
    GR/Crete
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    5.207
    Downloads
    25
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    OTEnet
    Router
    Siemens κάτι
    SNR / Attn
    9,1(dB) / 28(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nikgr Εμφάνιση μηνυμάτων
    δηλαδη θα πας σε σταθερο προγραμμα για να πληρωνεις παγιο 3,5 αντι για 5 ευρο? τοσο τεραστιο κερδος ειναι το 1,5euro?
    πηγαινε σε αλλη εταιρεια αν ειναι με 1euro παγιο και χωρις δεσμευσεις
    (μιλάμε για net-metering)
    1) Για 3 χρόνια δεν θα φύγω γιατί θα χάσω την καβάντζα παραγωγής απο τον επόμενο μήνα
    2) Πλέον δεν θα πληρώνω kWh στην προμήθεια

    δεν έχω και πολύ εμπιστοσύνη στις υπόλοιπες εταιρίες

  11. #17186
    Εγγραφή
    28-02-2007
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    2.553
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από teodor_ch Εμφάνιση μηνυμάτων
    (μιλάμε για net-metering)
    1) Για 3 χρόνια δεν θα φύγω γιατί θα χάσω την καβάντζα παραγωγής απο τον επόμενο μήνα
    2) Πλέον δεν θα πληρώνω kWh στην προμήθεια
    πας σε πάροχο με μηδενικό πάγιο απο τη στιγμή που ασχολείσαι με "ψιλά" (απο την άποψη οτι έχασες καλά δώρα)
    θα έλεγα volterra που πάει μείον μισό € , αλλά αν μεταφερθείς στην Προτέργια όπως έγινε με W&V ίσως θα έχεις θέμα
    Άποψή μου είναι οτι δεν έχει νόημα να ασχοληθείς και κάνε ότι σου έρθει πρώτο στο κεφάλι

  12. #17187
    Εγγραφή
    31-07-2004
    Περιοχή
    ΛΑΡΙΣΑ
    Μηνύματα
    5.243
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30 mbps
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗ
    Router
    ASUS RT68U
    teo σου μηδενιζουν το πλεονασμα ενεργειας με την αλλαγη του παροχου?

  13. #17188
    Εγγραφή
    04-11-2006
    Μηνύματα
    2.111
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49998/4997
    ISP
    Φιλοθέη/Γλυφά
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΛΥΦΑΔΑ
    Router
    ZTE H168N
    SNR / Attn
    17,1(dB) / 13,5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Basilhs23_ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κάνε αίτηση στον ΔΕΔΔΗΕ για αλλαγη του κουτιού. Σου συνιστώ σε αρχική φάση να μην σπάσεις το τζάμι διότι ναι μεν δεν θεωρειται ρευματοκλοπη αλλά άνετα μπορεί κάποιος να βάλει το χέρι του η κάποιο αντικείμενο και είτε να αλλάξει την ένδειξη είτε να μπλοκαρει την ροδέλα, φαντάσου κάποιος κακοπροαιρετος γείτονας να σου κάνει τίποτα και μετά να τρέχεις εσύ στον ΔΕΔΔΗΕ αν διαπιστωθεί τίποτα.

    Αν το πρόβλημα εμμένει και δεν κάνει κάποια ενέργεια ο ΔΕΔΔΗΕ σπάσε το τζάμι. Πολυμερισμος στο τζάμι δεν παίζει. Μάλλον έχει μπει σκόνη από το μέσα μέρος που για να καθαριστεί πρέπει να ανοίξει το καπάκι. Ο δικός μας μετρητης είναι 70+ ετών και φαίνεται μια χαρά.

    Εναλλακτικό σενάριο, σπάσε την εξωτερική σφραγίδα του μετρητή και άνοιξε το καπάκι να το καθαρίσεις από μέσα, προσοχη δεν ακουμπάς τίποτε άλλο μέσα στον μετρητή εκτός από το καπάκι για καθάρισμα, μετά ενημερώνεις τον δεδδηε με email και γραπτό αίτημα πως κάποιος έχει σπάσει την σφραγίδα και να πάνε να βάλουν μια αλλη.
    Δεν είναι τζαμάκι αλλά πλαστικό όλο το κάλυμμα με σφραγίδα ΔΕΗ. Παρασύρθηκα από άλλο παλιό μετρητή.

  14. #17189
    Εγγραφή
    14-05-2004
    Περιοχή
    GR/Crete
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    5.207
    Downloads
    25
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    OTEnet
    Router
    Siemens κάτι
    SNR / Attn
    9,1(dB) / 28(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Korakios Εμφάνιση μηνυμάτων
    πας σε πάροχο με μηδενικό πάγιο απο τη στιγμή που ασχολείσαι με "ψιλά" (απο την άποψη οτι έχασες καλά δώρα)
    θα έλεγα volterra που πάει μείον μισό € , αλλά αν μεταφερθείς στην Προτέργια όπως έγινε με W&V ίσως θα έχεις θέμα
    Άποψή μου είναι οτι δεν έχει νόημα να ασχοληθείς και κάνε ότι σου έρθει πρώτο στο κεφάλι
    Ακριβώς επειδή μιλάμε για "ψιλά" και επειδή με τη ΔΕΗ μέχρι τώρα τα πάω καλά, λέω να μείνω σε αυτήν.
    Απλά είπα να επιβεβαιώσω το σκεπτικό μου με το μπλέ τιμολόγιο των €3.5 ευρώ μήπως κάτι ξεχνάω.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nikgr Εμφάνιση μηνυμάτων
    teo σου μηδενιζουν το πλεονασμα ενεργειας με την αλλαγη του παροχου?
    Υποτίθεται....για αυτό το κάνω. Για να ξεκινήσει η 3ετία απο τώρα.

    Απο 19/02 έχω πλεονάζουσα για πρώτη φορά απο τον Οκτώβρη που το έβαλα οπότε θα μάθω άμεσα!!!
    Θα τους κάνω και δώρο 20-30kWh στην elpedison



  15. #17190
    Εγγραφή
    29-03-2008
    Περιοχή
    Αγ. Ανάργυροι
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    69
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    Draytek 2760n
    SNR / Attn
    6(dB) / 30(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Εκεί στη ΔΕΗ δεν την παλεύουν. Ζήτησα να διακόψουν την ανανέωση μετά την 4μηνη δωρεάν υπηρεσία του Green Pass από το Home 4 All και μου είπαν ότι κάτι τέτοιο δεν μπορεί να γίνει τώρα και ότι πρέπει να το ξαναζητήσω αρχές Ιουλίου που λήγει το 4μηνο. Το γεγονός πως δεν υπάρχει επιλογή ηλεκτρονικά μέσα στο account της ΔΕΗ στο οποίο είμαι συνδρομητής να το απενεργοποιήσω δεν είναι παράνομο; Βασίζονται στο γεγονός πως θα το ξεχάσω και θα χρεωθώ. Κούνια που τους κούναγε.

Σελ. 1146 από 1169 ΠρώτηΠρώτη ... 11261136114111441145114611471148115111561166 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Εξοικονόμηση ηλεκτρικού ρεύματος
    Από nmakry στο φόρουμ Εκτός θέματος
    Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 06-08-22, 13:29
  2. χτυπημα ηλεκτρικου ρευματος!!
    Από transforman στο φόρουμ Hardware Γενικά
    Μηνύματα: 43
    Τελευταίο Μήνυμα: 09-02-10, 19:46
  3. Δίκτυο ασύρματο ή μέσω ηλεκτρικού ρεύματος ;
    Από B.giorgos στο φόρουμ Wireless Networking
    Μηνύματα: 18
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-05-07, 18:32

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας