Εμφάνιση των αποτελεσμάτων της δημοσκόπησης: Έχετε αλλάξει πάροχο ηλεκτρικού ρεύματος;

Ψήφισαν
1447. Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου
  • Έχω αλλάξει

    344 23,77%
  • Δεν έχω αλλάξει, αλλά σκέφτομαι να αλλάξω

    577 39,88%
  • Δεν θα αλλάξω

    436 30,13%
  • ΔΓ/ΔΑ

    90 6,22%
Σελ. 52 από 1168 ΠρώτηΠρώτη ... 3242475051525354576272 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 766-780 από 17519
  1. #766
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    αν και δεν το θεωρω λυση το να ειμαι αναγκασμενος εγω να κλεινω το κουδουνισμα του τηλεφωνου
    λυση θα ηταν να σεβονται οι εταιρειες το γεγονος οτι καποιοι ανθρωποι εχουν μπει στο μητρωο της ΑΠΠΔ και δεν δεχονται εμπορικες/διαφημιστικες κλησεις και αν δεν το σεβονται να τρωνε προστιμα ακομα και ανακληση της αδειας λειτουργιας γιατι μην ξεχνας οτι παραβιαζουν νομοθεσια περι προσωπικων δεδομενων (ποινικο αδικημα)

    η κινηση που με συμβουλευσε ο δικηγορος ηταν να κανω επωνυμη καταγγελια προς την ΑΠΠΔ (Αρχη Προστασιας Προσωπικων Δεδομενων) που ειναι υπευθυνοι για το μητρωο του αρθρου 11-13 του σχετικου νομου και την τηρηση του
    προς τον Συνηγορο του καταναλωτη και καθε αρμοδια αρχη

    πραγμα που εγινε σε ολες τις εταιρειες που μεχρι τωρα εχουν ενοχλησει

    αν δεν γινει κατι τοτε βλεπουμε...

  2. #767
    Εγγραφή
    13-12-2009
    Μηνύματα
    294
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Οκ, αφου εχεις τοσο ελευθερο χρονο να συντασσεις καταγγελιες.

  3. #768
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    σιγα το δυσκολο

    μπαινεις στην σελιδα της ΑΠΠΔ www.dpa.gr και αφου κανεις εισοδο με τα στοιχεια σου κανεις την καταγγελια . υποβαλλεις ολα τα σχετικα στοιχεια

    5 με 10 λεπτα υποθεση ειναι

    αρκει βεβαια οπως ειπα η ΑΠΠΔ να τους καλεσει για εξηγησεις , προστιμα κτλ μην ξεχνας οτι αν καποιος σε καλει και δεν του εχεις δωσει το δικαιωμα να το κανει γιατι εχεις εξαιρεθει απο διαφημιστικες/εμπορικες κλησεις παραβιαζει την νομοθεσια περι προσωπικων δεδομενων (γιατι το αναλογο τμημα της εκαστοτε εταιρειας πρεπει να εχει ενημερωμενο το σχετικο αρχειο του μητρωου)
    γιατι αλλιως οπως ειπε ενας καλος φιλος εδω στο φορουμ καλες οι ανεξαρτητες αρχες αλλα αν δεν κανουν τιποτα απλα ειναι αχρηστες μαζι με τους ανθρωπους που τις διοικουν οπως συμβαινει με την ΕΕΤΤ (κατα την προσωπικη μου γνωμη)

    πιο πολυ χρονο μου πηρε να γραφτω στο μητρωο του αρθρου 11 στην COSMOTE/WIND που εχω τα κινητα και στο μητρωο του αρθρου 13 της ΑΠΠΔ

  4. #769
    Εγγραφή
    29-02-2016
    Ηλικία
    59
    Μηνύματα
    1
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Wind
    Καλησπέρα σας και καλώς σας βρήκα σαν νέος σε αυτό το forum.
    Παλαιότερα ήμουν στην energa που έκλεισε και ξαναγύρισα ΔΕΗ. Τώρα υπάρχει σαφή άποψη από κάποιους που είναι είδη ευχαριστημένοι συνδρομητές ώστε να πάω στην αντίστοιχη εταιρία?
    Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων.

  5. #770
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MICHAHL Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα σας και καλώς σας βρήκα σαν νέος σε αυτό το forum.
    Παλαιότερα ήμουν στην energa που έκλεισε και ξαναγύρισα ΔΕΗ. Τώρα υπάρχει σαφή άποψη από κάποιους που είναι είδη ευχαριστημένοι συνδρομητές ώστε να πάω στην αντίστοιχη εταιρία?
    Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων.
    οι εταιρειες που εκλεισαν γιατι οι ιδιοκτητες τους ηταν "κλεφτες/λαμογια" δεν εκαναν παραγωγη ρευματος απλα ηταν μεταπωλητες (αυτα που εχουν πει μεχρι τωρα οσοι με εχουν παρει τηλεφωνο απο τις νεες εταιρειες που κυκλοφορουν τωρα) ειναι εταιρειες κολοσσοι , δεν προκειται να κλεισουν , εχουν ιδιοκτητες και φυσικα παραγουν ρευμα και αν γινεις πελατης τους θα παιρνεις λογαριασμο απο αυτους οχι απο την ΔΕΗ.

    προσωπικα ακομα ειμαι πελατης της ΔΕΗ δεν ξερω αν θα προτιμησω καποια ιδιωτικη εταιρεια (θα δειξει το μελλον)

    παντως εδω θα βρεις αρκετες χρησιμες πληροφοριες για να κανεις συγκριση να δεις τι προσφερουν

    σε προσφατη επικοινωνια που ειχα με την ELPEDISON μου ειπαν οτι θα μπορουσα να εχω ΝΥΧΤΕΡΙΝΟ ΤΙΜΟΛΟΓΙΟ (που εχω στην ΔΕΗ)

    - - - Updated - - -

    προς το παρων αφησα το θεμα "καταγγελια".

    εχω εφαρμοσει την λυση της "σιγασης" του σταθερου τηλεφωνου στο κινητο δεν υπαρχει θεμα ας ειναι καλα η "μαυρη λιστα".

  6. #771
    Εγγραφή
    20-07-2003
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    11.096
    Downloads
    93
    Uploads
    16
    ISP
    HOL
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MICHAHL Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα σας και καλώς σας βρήκα σαν νέος σε αυτό το forum.
    Παλαιότερα ήμουν στην energa που έκλεισε και ξαναγύρισα ΔΕΗ. Τώρα υπάρχει σαφή άποψη από κάποιους που είναι είδη ευχαριστημένοι συνδρομητές ώστε να πάω στην αντίστοιχη εταιρία?
    Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων.
    δες τι σε συμφέρει τιμολογιακά τρέχοντας το πρόγραμμα του αλλάζω ρεύμα

    http://www.allazorevma.gr/

  7. #772
    Εγγραφή
    19-08-2007
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη - Κ.Τούμπα
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    1.211
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    ISP
    HCN
    Με πήραν τηλ απο μια εταιρεία που λέγεται "Protergia" http://www.protergia.gr/ για να αλλάξω πάροχο ηλ. ρεύματος.
    Η αλήθεια είναι οτι το σκέφτομαι να αλλάξω αν δω τον λογαριασμό μου της ΔΕΗ να μειώνεται αλλά δεν ξέρω, δεν εμπιστεύομαι ακόμα τις εναλλακτικές αυτές εταιρείες.
    Εχετε ακούσει τίποτα για την συγκεκριμένη εταιρεία; Δεν είναι απλά μεταπωλητής, είναι και ανεξάρτητος παραγωγός ηλεκτρικής ενέργειας.
    Αν έχετε ακούσει κάτι θετικό/αρνητικό ευχαρίστως να ακούσω τις γνώμες σας.
    Phanteks Enthoo Pro Tempered Glass Full Tower, Cpu: AMD Ryzen 9 3900X 3.8 GHz Twelve Core, Motherboard: Asus Socket AM4 PRIME X570-PRO, Ram: G.SKILL F4-3600C17D-32GTZR 32GB (2X16GB) DDR4 3600MHZ TRIDENT Z RGB DUAL KIT, Gpu: GeForce ASUS GTX 1060 3GB, PSU: Seasonic SSR-750FX 750W Focus Plus Gold full modular, SSD: Samsung 970 Evo Plus 500GB

  8. #773
    Εγγραφή
    20-07-2003
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    11.096
    Downloads
    93
    Uploads
    16
    ISP
    HOL
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από vothros Εμφάνιση μηνυμάτων
    Με πήραν τηλ απο μια εταιρεία που λέγεται "Protergia" http://www.protergia.gr/ για να αλλάξω πάροχο ηλ. ρεύματος.
    Η αλήθεια είναι οτι το σκέφτομαι να αλλάξω αν δω τον λογαριασμό μου της ΔΕΗ να μειώνεται αλλά δεν ξέρω, δεν εμπιστεύομαι ακόμα τις εναλλακτικές αυτές εταιρείες.
    Εχετε ακούσει τίποτα για την συγκεκριμένη εταιρεία; Δεν είναι απλά μεταπωλητής, είναι και ανεξάρτητος παραγωγός ηλεκτρικής ενέργειας.
    Αν έχετε ακούσει κάτι θετικό/αρνητικό ευχαρίστως να ακούσω τις γνώμες σας.
    εγώ σε εταιρία του μυτιληναίου δεν θα έδινα ούτε σεντ

  9. #774
    Εγγραφή
    13-12-2009
    Μηνύματα
    294
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ενω στη σοβιετικη δεη του προλεταριου φωτοπουλου δεν εχεις προβλημα να δωσεις χιλιαδες ευρω. Και 6 ευρω για το κολατσιο τους.

  10. #775
    Εγγραφή
    15-03-2005
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    1.914
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΡΑΜΑ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από no_logo Εμφάνιση μηνυμάτων
    εγώ σε εταιρία του μυτιληναίου δεν θα έδινα ούτε σεντ
    Ναι ενώ όλες της άλλες τις έχιουν άνθρωποι του μόχθου και του μεροκάματου
    The world can change by your actions not by your opinions

  11. #776
    Εγγραφή
    24-01-2003
    Περιοχή
    αρβανιτοχωριον
    Ηλικία
    69
    Μηνύματα
    15.364
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    ISP
    cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΜΑΡΟΥΣΙ
    Router
    speedport entry 2i
    Εχει εξοφλησει ο Ομιλος Μυτιληναιου τις υποχρεωσεις του προς την... κακια ΔΕΗ?


    ααα ναι για ολα τα δεινα φταινε οι συνδικαλιστες και οχι οσοι επι δεκαετιες ψηφιζαν τα αυτοδυναμα κομματα, αποσκοπωντας στο βραχυπροθεσμο κακως εννοουμενο συμφερον τους, γι αυτο και τωρα τα σπιτια τους τα παιρνουν οι κουμμουνηστικες τραπεζες!
    Τα πέντε "Α" του Μανόλη Γλέζου:
    Αγανάκτηση
    , Αμφισβήτηση, Αυτογνωσία, Αλληλεγγύη, Αντίσταση.

    Μένανδρος:
    Όσοι δεν έχουν
    δικά τους προσόντα, καταφεύγουν στους ενδόξους προγόνους και παππούδες τους, με άλλα λόγια, σε τάφους και μνήματα.

  12. #777
    Εγγραφή
    13-12-2009
    Μηνύματα
    294
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Δεν ξερω αν ο κος μυτιληναιος ειναι καλος ή κακος. Δεν αποκλειεται καθολου να ειναι διαπλεκομενο λαμογιο του κερατα. Αλλωστε η σοβιετικη Ελλαδα των τελευταιων 40 ετων μεταπολιτευσης μονο αυτην την ιδιωτικη οικονομια εξεθρεψε: την σαπια διαπλεκομενη ιδιωτικη οικονομια της συναλλαγης απατεωνων πολιτικων με λαμογια. Για υγιη ιδιωτικη οικονομια δεν υπηρξε καθολου χωρος να αναπτυχθει.
    Ομως δεν μπορω να επιστρεψω πισω στη λαιλαπα του σοσιαλΗστΡικου συνδικαλισμου των φωτοπουλων των σταλινικων δημοσιων επιχειρησεων κοινης ωφελειας που μονο για την ωφελεια της τσεπης τους φροντιζαν. Ταφοπλακα. Και με τους μυτιληναιους θα δουμε τι θα κανουμε παρακατω.

  13. #778
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από manoulamou Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εχει εξοφλησει ο Ομιλος Μυτιληναιου τις υποχρεωσεις του προς την... κακια ΔΕΗ?


    ααα ναι για ολα τα δεινα φταινε οι συνδικαλιστες και οχι οσοι επι δεκαετιες ψηφιζαν τα αυτοδυναμα κομματα, αποσκοπωντας στο βραχυπροθεσμο κακως εννοουμενο συμφερον τους, γι αυτο και τωρα τα σπιτια τους τα παιρνουν οι κουμμουνηστικες τραπεζες!
    εγω παντως συμφωνω και επαυξανω με την manoulamou.

  14. #779
    Εγγραφή
    12-09-2007
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    1.430
    Downloads
    6
    Uploads
    1
    Τύπος
    PSTN
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΑΠ. ΠΑΥΛΟΣ
    Router
    ZTE
    SNR / Attn
    11(dB) / 25.2(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Revolution Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ναι ενώ όλες της άλλες τις έχιουν άνθρωποι του μόχθου και του μεροκάματου
    LOL Έτσι ακριβώς
    https://365meres.wordpress.com/

    Σκέφτομαι άρα υπάρχω.Ή μήπως...σκέφτομαι πως υπάρχω ενώ... (???) Όπως και να 'χει, σκέφτομαι !!


  15. #780
    Εγγραφή
    05-08-2006
    Περιοχή
    Αθηνα
    Ηλικία
    54
    Μηνύματα
    78
    Downloads
    25
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    16384/1024
    ISP
    Wind
    Router
    Thomson 585 v2
    ναι, ναι.

Σελ. 52 από 1168 ΠρώτηΠρώτη ... 3242475051525354576272 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Εξοικονόμηση ηλεκτρικού ρεύματος
    Από nmakry στο φόρουμ Εκτός θέματος
    Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 06-08-22, 13:29
  2. χτυπημα ηλεκτρικου ρευματος!!
    Από transforman στο φόρουμ Hardware Γενικά
    Μηνύματα: 43
    Τελευταίο Μήνυμα: 09-02-10, 19:46
  3. Δίκτυο ασύρματο ή μέσω ηλεκτρικού ρεύματος ;
    Από B.giorgos στο φόρουμ Wireless Networking
    Μηνύματα: 18
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-05-07, 18:32

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας