Εμφάνιση των αποτελεσμάτων της δημοσκόπησης: Έχετε αλλάξει πάροχο ηλεκτρικού ρεύματος;

Ψήφισαν
1447. Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου
  • Έχω αλλάξει

    344 23,77%
  • Δεν έχω αλλάξει, αλλά σκέφτομαι να αλλάξω

    577 39,88%
  • Δεν θα αλλάξω

    436 30,13%
  • ΔΓ/ΔΑ

    90 6,22%
Σελ. 1111 από 1169 ΠρώτηΠρώτη ... 10911101110611091110111111121113111611211131 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 16.651-16.665 από 17534
  1. #16651
    Εγγραφή
    05-08-2017
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη, Ντεπώ
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    1.031
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1000/100
    ISP
    COSMOTE
    Router
    Fritz!Box 5530
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Ioa1 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Νομίζω δεν αναφέρθηκε ότι στο ΔΕΗ MyHome 4All έχουν αλλάξει και τα L_u, L_d σε 0,095 και 0,085 αντίστοιχα. Είναι νόμιμο αυτό;
    σωστό και αυτό, ο μηχανισμός πλέον είναι ολόιδιος στις παραμέτρους του τόσο στο 4all όσο και στο πράσινο Γ1. μα τι κάνουν εκεί στη δεη? δύο σωστά PDF δεν μπορούν να βγάλουν χωρις errata? εκτος και αν ειναι οντως τιμολογιακή αλλαγή του 4all κάτι που όπως επισήμανε ο korakios μάλλον είναι αντίθετη απο τον κανονισμο της ΡΑΕ. Ναι δεν ειναι πράσινο που είναι πιο σφιχτά εκεί τα πράγματα και ελέγχονται άμεσα αλλά και στα κίτρινα ή στα μπλέ υπάρχει απο τον κανονισμό της ΡΑΕ ελάχιστη προβλεπόμενη διάρκεια των όρων του συμβολαίου και σε περίπτωση αλλαγής τους πρεπει να επικοινωνούνται εγκαίρως στον πελάτη πριν την αλλαγή και οχι ξαφνικά. ελπίζω να τα λέω σωστά

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από DOOM_NX Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όταν βγουν καινούργιοι ειδικοί όροι που θα το αναφέρουν ρητά θα ασχοληθούμε με αυτό.
    εννοείς οταν ενημερώσουν αυτο https://www.dei.gr/media/k2mb0pn4/ei..._01-fl2-v4.pdf. Σωστός. Εξάλλου αυτό είναι το έγγραφο είναι που κουμπώνει με το συμβόλαιο και οχι το άλλο PDF που ονομάζεται τιμοκατάλογος. Έτσι εξηγείται γιατί δεν άλλαξες και στο excel σου τα νούμερα των συντελεστών

  2. #16652
    Εγγραφή
    28-02-2007
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    2.553
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Ioa1 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Νομίζω δεν αναφέρθηκε ότι στο ΔΕΗ MyHome 4All έχουν αλλάξει και τα L_u, L_d σε 0,095 και 0,085 αντίστοιχα. Είναι νόμιμο αυτό;
    ωραίος , άρα όπως λέει και ο doomnx 99,999% κάνανε copy-paste λανθασμένα
    είχα αλλάξει το συντελεστή αλλά θα το επαναφέρω

  3. #16653
    Εγγραφή
    16-11-2003
    Περιοχή
    Νίκαια
    Μηνύματα
    340
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από YAziDis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλά ρε τρελέ, το ξενύχτησες; Ελπίζω να μην περίμενες επίτηδες για όταν θα ξυπνούσε η ΡΑΕ για να ανοίξει το invoices.rae.gr

    - - - Updated - - -

    Λοιπόν, έχουμε εμπειρίες με Volton για το αν έχουν σοβαρή μηχανογράφηση, και αν γίνεται γρήγορα η μετάβαση σε αυτούς και η έκδοση λογαριασμών; Σκέφτομαι να πάω για τον 1 μήνα δωρεάν ρεύμα.
    Αίτηση 15/1 ούτε έχει ολοκληρωθεί, ούτε ξέρουν τι τους γίνεται.
    Ο ΔΕΔΔΗΕ με ενημέρωσε ότι από 22/1 έχω περάσει στη βόλτον.
    Έχω λάβει και τελικό από ΔΕΗ.

  4. #16654
    Εγγραφή
    09-06-2006
    Περιοχή
    Κοζάνη
    Ηλικία
    34
    Μηνύματα
    221
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    46794/4998
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΟΖΑΝΗ
    Router
    Speedport Plus
    SNR / Attn
    9.3(dB) / 12.8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Korakios Εμφάνιση μηνυμάτων
    ωραίος , άρα όπως λέει και ο doomnx 99,999% κάνανε copy-paste λανθασμένα
    είχα αλλάξει το συντελεστή αλλά θα το επαναφέρω
    Έτσι πιστεύω. Δεν έχει νόημα να έχουν 2 πανομοιότυπα πρόγραμμα με μόνη διαφορά το μισό λεπτό στη ΒΤΠ...
    Οικιακά Τιμολόγια Ρεύματος 2024: Ανάγνωση | Λήψη

  5. #16655
    Εγγραφή
    15-12-2018
    Μηνύματα
    535
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Vodafone
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από aangelis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αίτηση 15/1 ούτε έχει ολοκληρωθεί, ούτε ξέρουν τι τους γίνεται.
    Ο ΔΕΔΔΗΕ με ενημέρωσε ότι από 22/1 έχω περάσει στη βόλτον.
    Έχω λάβει και τελικό από ΔΕΗ.
    Μάλλον η volton έχει λίγο θέμα... Δεν μπορεί να μην έχει ενημερωθεί.. Δεν γίνεται..

  6. #16656
    Εγγραφή
    12-12-2013
    Μηνύματα
    1.158
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    10240/1024
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΑΘΗΝΑ
    Μου έμεινε πιστωτικό -9,65 € στην ελπε και λέω να συνεχίσω τον τουρισμό. Επειδή καίω κάτω από 500 kWh η πιο σωστή επιλογή είναι ΗΡΩΝ όπως έχω καταλάβει. Πιο πρόγραμμα να επιλέξω για να έχω άνεση να επιστρέψω ΕΛΠΕ αν θέλω, έχω και νυχτερινό.

  7. #16657
    Εγγραφή
    23-01-2005
    Μηνύματα
    3.810
    Downloads
    33
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    95500/10996
    ISP
    Cosmote
    Router
    FritxBox 530
    SNR / Attn
    9.1(dB) / 17(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παιδιά όσοι έχετε νυχτερινό πόσος καιρός πέρασε που σας άλλαξαν τον μετρητή από τότε που κάνατε την αίτηση ? επίσης πως πληρώσατε ,μέσω Δεδηε η μέσω του προμηθευτή σας τα ~42Ε ?
    Phanteks P600S -Corsair RM850x -MPG X570S EDGE MAX Wifi -Ryzen 5700X -Kingston Fury Renegade 32Gb@3600@cl16 -XFX RX6600 -Samsung 980Pro & 970Evo 2*500gb

  8. #16658
    Εγγραφή
    28-02-2007
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    2.553
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από NiKapa Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παιδιά όσοι έχετε νυχτερινό πόσος καιρός πέρασε που σας άλλαξαν τον μετρητή από τότε που κάνατε την αίτηση ? επίσης πως πληρώσατε ,μέσω Δεδηε η μέσω του προμηθευτή σας τα ~42Ε ?
    απο μέρες έως πάρα πολλούς μήνες ανάλογα τη διαθεσιμότητα μετρητών της περιοχής (ρεαλιστικά πόσοι φαίνονται στα χαρτιά οτι πρέπει να υπάρχουν στην αποθήκη και το πόσοι πραγματικά υπάρχουν ή "χάθηκαν")

  9. #16659
    Εγγραφή
    04-11-2006
    Μηνύματα
    2.113
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49998/4997
    ISP
    Φιλοθέη/Γλυφά
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΛΥΦΑΔΑ
    Router
    ZTE H168N
    SNR / Attn
    17,1(dB) / 13,5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από NiKapa Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παιδιά όσοι έχετε νυχτερινό πόσος καιρός πέρασε που σας άλλαξαν τον μετρητή από τότε που κάνατε την αίτηση ? επίσης πως πληρώσατε ,μέσω Δεδηε η μέσω του προμηθευτή σας τα ~42Ε ?
    Στον ΔΕΔΔΗΕ πληρώνεις

  10. #16660
    Εγγραφή
    15-12-2018
    Μηνύματα
    535
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Vodafone
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από NiKapa Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παιδιά όσοι έχετε νυχτερινό πόσος καιρός πέρασε που σας άλλαξαν τον μετρητή από τότε που κάνατε την αίτηση ? επίσης πως πληρώσατε ,μέσω Δεδηε η μέσω του προμηθευτή σας τα ~42Ε ?
    Θα πλήρωσης στον Δεδδηε.. Ανάλογα την περιοχή που είσαι.. Δηλαδή την περιοχή του Δεδδηε.. Όσο πιο γρήγορα κάνεις την αίτηση και πλήρωσης θα μπει ο νέος μετρητής..

  11. #16661
    Εγγραφή
    10-11-2005
    Μηνύματα
    27
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Αν γνωρίζει κάποιος ας απαντήσει:
    Μένω σε διαμέρισμα 57τμ στο κέντρο της Αθήνας. Κατανάλωση 100Kw/μηνα μισά μισα Ημερίσιο Νυχτερινό. Είμαι στη ΔΕΗ Γ!Ν. Θα λείψω άπο το σπίτι για 8 μήνες. Σκεφτομαι να ζητήσω διακοπή παροχής για αυτο το διάστημα για να μην πληρώνω τα πάγια ειδικά τώρα που τα αύξησε ο ΔΕΔΔΗΕ. Ξέρω ότι στην περιοχή μου ανταποκρίνονται άμεσα αλλά νομιζω μπορείς να τους πεις ποια ημερομηνία να κάνουν τη διακοπή/επανασύνδεση.
    1. Ξέρει κάποιος το κόστος σύνδεσης/επανασύνδεσης;
    2. Υπάρχει κάπιος λόγος να μην το κάνω και να συνεχίσω να πληρώνω πάγια;
    3. Η παροχή είναι στο όνομα του πατέρα μου αλλά έχω ΠΛΗΡΗ πρόσβαση στα στοιχεία του. Θα είναι εύκολο να το ζητήσω ηλεκτρονικά μόνο.
    4. Αν είναι δυνατόν δεν θέλω να φύγω από την ΔΕΗ. Δηλαδή δεν θέλω να κλέισω τον λογαριασμό. Θέλω όταν γυρίσω και επανσυνδεθώ να μπω κατευθείαν στη ΔΕΗ χωρίς καινούργιες αιτήσεις, γραφειοκρατία κλπ.
    Ευχαριστώ!

  12. #16662
    Εγγραφή
    16-09-2013
    Περιοχή
    Χολαργός
    Μηνύματα
    284
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΧΟΛΑΡΓΟΣ
    καλησπέρα στην ομάδα. μπορείτε να μου πείτε αν είναι οκ οι τιμές: myhome4all από 19/12 έως 19/1 Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  Στιγμιότυπο οθόνης 2024-02-03 001217.png 
Εμφανίσεις:  19 
Μέγεθος:  119,8 KB 
ID: 253745

  13. #16663
    Εγγραφή
    28-02-2007
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    2.553
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από opmgls Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν γνωρίζει κάποιος ας απαντήσει:
    Μένω σε διαμέρισμα 57τμ στο κέντρο της Αθήνας. Κατανάλωση 100Kw/μηνα μισά μισα Ημερίσιο Νυχτερινό. Είμαι στη ΔΕΗ Γ!Ν. Θα λείψω άπο το σπίτι για 8 μήνες. Σκεφτομαι να ζητήσω διακοπή παροχής για αυτο το διάστημα για να μην πληρώνω τα πάγια ειδικά τώρα που τα αύξησε ο ΔΕΔΔΗΕ. Ξέρω ότι στην περιοχή μου ανταποκρίνονται άμεσα αλλά νομιζω μπορείς να τους πεις ποια ημερομηνία να κάνουν τη διακοπή/επανασύνδεση.
    1. Ξέρει κάποιος το κόστος σύνδεσης/επανασύνδεσης;
    2. Υπάρχει κάπιος λόγος να μην το κάνω και να συνεχίσω να πληρώνω πάγια;
    3. Η παροχή είναι στο όνομα του πατέρα μου αλλά έχω ΠΛΗΡΗ πρόσβαση στα στοιχεία του. Θα είναι εύκολο να το ζητήσω ηλεκτρονικά μόνο.
    4. Αν είναι δυνατόν δεν θέλω να φύγω από την ΔΕΗ. Δηλαδή δεν θέλω να κλέισω τον λογαριασμό. Θέλω όταν γυρίσω και επανσυνδεθώ να μπω κατευθείαν στη ΔΕΗ χωρίς καινούργιες αιτήσεις, γραφειοκρατία κλπ.
    Ευχαριστώ!
    να συνεννοηθείς με το δήμο οτι θα λείπεις να γλυτώσεις και τα τέλη
    4. αν κόψεις το ρεύμα ουσιαστικά φεύγεις και απο τον πάροχο

  14. #16664
    Εγγραφή
    03-12-2010
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    846
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    HOL
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από opmgls Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν γνωρίζει κάποιος ας απαντήσει:
    Μένω σε διαμέρισμα 57τμ στο κέντρο της Αθήνας. Κατανάλωση 100Kw/μηνα μισά μισα Ημερίσιο Νυχτερινό. Είμαι στη ΔΕΗ Γ!Ν. Θα λείψω άπο το σπίτι για 8 μήνες. Σκεφτομαι να ζητήσω διακοπή παροχής για αυτο το διάστημα για να μην πληρώνω τα πάγια ειδικά τώρα που τα αύξησε ο ΔΕΔΔΗΕ. Ξέρω ότι στην περιοχή μου ανταποκρίνονται άμεσα αλλά νομιζω μπορείς να τους πεις ποια ημερομηνία να κάνουν τη διακοπή/επανασύνδεση.
    1. Ξέρει κάποιος το κόστος σύνδεσης/επανασύνδεσης;
    2. Υπάρχει κάπιος λόγος να μην το κάνω και να συνεχίσω να πληρώνω πάγια;
    3. Η παροχή είναι στο όνομα του πατέρα μου αλλά έχω ΠΛΗΡΗ πρόσβαση στα στοιχεία του. Θα είναι εύκολο να το ζητήσω ηλεκτρονικά μόνο.
    4. Αν είναι δυνατόν δεν θέλω να φύγω από την ΔΕΗ. Δηλαδή δεν θέλω να κλέισω τον λογαριασμό. Θέλω όταν γυρίσω και επανσυνδεθώ να μπω κατευθείαν στη ΔΕΗ χωρίς καινούργιες αιτήσεις, γραφειοκρατία κλπ.
    Ευχαριστώ!
    Κόστος επανασυνδεσης δεν υπάρχει. Εκτός της εγγύησης που φαντάζομαι θα σας την επιστρέψουν. Προσοχή όμως γιατί αν έχει λήξει η προηγούμενη ΥΔΕ της παροχής θα σας ζητηθεί να εκδόσετε καινούργια. Αν η εγκατάσταση σας είναι παλιά, δεν έχει ρελε η οτιδήποτε άλλο θέμα θα πρέπει να το έχετε υπόψην ότι μπορεί να σας ζητηθεί ο ηλεκτρολόγος να το φτιάξετε. Θα έχετε δηλαδή το κόστος της ΥΔΕ συν τυχόν επισκευών. Κατά τα άλλα κανένα άλλο κόστος.

  15. #16665
    Εγγραφή
    10-11-2005
    Μηνύματα
    27
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Korakios Εμφάνιση μηνυμάτων
    να συνεννοηθείς με το δήμο οτι θα λείπεις να γλυτώσεις και τα τέλη
    4. αν κόψεις το ρεύμα ουσιαστικά φεύγεις και απο τον πάροχο
    Ευχαριστώ για την απάντηση. Θα κάνω μια ερώτηση στον δήμο περί απαλλαγής πληρωμής δημοτικών τελών.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Basilhs23_ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κόστος επανασυνδεσης δεν υπάρχει. Εκτός της εγγύησης που φαντάζομαι θα σας την επιστρέψουν. Προσοχή όμως γιατί αν έχει λήξει η προηγούμενη ΥΔΕ της παροχής θα σας ζητηθεί να εκδόσετε καινούργια. Αν η εγκατάσταση σας είναι παλιά, δεν έχει ρελε η οτιδήποτε άλλο θέμα θα πρέπει να το έχετε υπόψην ότι μπορεί να σας ζητηθεί ο ηλεκτρολόγος να το φτιάξετε. Θα έχετε δηλαδή το κόστος της ΥΔΕ συν τυχόν επισκευών. Κατά τα άλλα κανένα άλλο κόστος.
    Ευχαριστώ για την απάντηση.
    Η παροχή είναι σχετικά καινούργια. Δεν έχει προβλήματα, αλλά ναι, λογικά στην επανασύνδεση θα ζητηθεί ΥΔΕ. Ίσως το κάνω από τώρα οπότε σε αυτή την περίπτωση θα μπορώ να πάρω την παροχή στο όνομα μου. Αυτός είναι ένας από τους λόγους που δεν έχω αλλάξει ονομα/ΑΦΜ στην παροχή.

Σελ. 1111 από 1169 ΠρώτηΠρώτη ... 10911101110611091110111111121113111611211131 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Εξοικονόμηση ηλεκτρικού ρεύματος
    Από nmakry στο φόρουμ Εκτός θέματος
    Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 06-08-22, 13:29
  2. χτυπημα ηλεκτρικου ρευματος!!
    Από transforman στο φόρουμ Hardware Γενικά
    Μηνύματα: 43
    Τελευταίο Μήνυμα: 09-02-10, 19:46
  3. Δίκτυο ασύρματο ή μέσω ηλεκτρικού ρεύματος ;
    Από B.giorgos στο φόρουμ Wireless Networking
    Μηνύματα: 18
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-05-07, 18:32

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας