Εμφάνιση των αποτελεσμάτων της δημοσκόπησης: Έχετε αλλάξει πάροχο ηλεκτρικού ρεύματος;

Ψήφισαν
1447. Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου
  • Έχω αλλάξει

    344 23,77%
  • Δεν έχω αλλάξει, αλλά σκέφτομαι να αλλάξω

    577 39,88%
  • Δεν θα αλλάξω

    436 30,13%
  • ΔΓ/ΔΑ

    90 6,22%
Σελ. 1136 από 1169 ΠρώτηΠρώτη ... 11161126113111341135113611371138114111461156 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 17.026-17.040 από 17529
  1. #17026
    Εγγραφή
    14-05-2004
    Περιοχή
    GR/Crete
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    5.207
    Downloads
    25
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    OTEnet
    Router
    Siemens κάτι
    SNR / Attn
    9,1(dB) / 28(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από GregoirX23 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλά... Να αλλάξω πάροχο δεν πρόκειται...
    Αλλά έχω περιέργεια να δω που το πάνε με τη μη έκδοση....
    αν κατάλαβα καλά απο τον υπάλληλο του ΔΕΔΔΗΕ που είχα ζητήσει να στείλουν τις καταναλώσεις μου
    μου είπε ότι "ρυθμίζουν" ανα "παρτίδες" τους μετρητές να στέλνουν αυτόματα
    οπότε κατάλαβα ότι είναι για μία φορά αυτή η δυσλειτουργία

    Σήμερα ή αύριο είναι η επόμενη "καταμέτρηση" οπότε θα δώ αν με τη μεταφορά μου το έφτιαξαν.

    (Πάροχο άλλαξα για άλλο λόγο όχι για αυτό. Θα επιστρέψω στη ΔΕΗ για τα επόμενα 24μιση χρόνια (εκτός απροόπτου) σε λιγότερο απο μήνα λόγω net-metering)

  2. #17027
    Εγγραφή
    24-04-2006
    Περιοχή
    Χανιά
    Ηλικία
    56
    Μηνύματα
    1.624
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    ISP
    None
    Ψηφιακός είναι ο μετρητής (αλλάχτηκε πέρυσι με αίτηση για νυχτερινό) αλλά το αν έχει modem και sim δεν μπορώ να σου το πω.. (δεν το είχα ελέγξει τότε που έγινε η αλλαγή).

  3. #17028
    Εγγραφή
    09-06-2006
    Περιοχή
    Κοζάνη
    Ηλικία
    34
    Μηνύματα
    221
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    46794/4998
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΟΖΑΝΗ
    Router
    Speedport Plus
    SNR / Attn
    9.3(dB) / 12.8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Με την ΤΕΑ να κλείνει στα 73,61 €/MWh έχουμε την τιμή Φεβρουαρίου για τα ex-post που δεν βασίζονται στην ΜΤΑ του ΑΔΜΗΕ (με την επιφύλαξη τυχόν εκπτώσεων κατόπιν εορτής όπως έγινε με την ΕΛΠΕ τον Ιανουάριο)

    Οικιακά Τιμολόγια Ρεύματος 2024: Ανάγνωση | Λήψη

  4. #17029
    Εγγραφή
    03-12-2010
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    845
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    HOL
    Γνωρίζετε στα πόσα ευρώ απλήρωτους λογαριασμούς κόβει το ρεύμα η ΔΕΗ και για πόσο χρόνο που δεν έχει μείνει απλήρωτο;

  5. #17030
    Εγγραφή
    15-12-2018
    Μηνύματα
    534
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Vodafone
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Basilhs23_ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γνωρίζετε στα πόσα ευρώ απλήρωτους λογαριασμούς κόβει το ρεύμα η ΔΕΗ και για πόσο χρόνο που δεν έχει μείνει απλήρωτο;
    Στον δεύτερο συνήθως απλήρωτο λογαριασμό.. Είναι ανάλογα και το ποσό οφειλής... Παίζουν και αλλά ρόλο..

  6. #17031
    Εγγραφή
    25-01-2008
    Περιοχή
    #skg
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    18.736
    Downloads
    0
    Uploads
    1
    Ταχύτητα
    220/22 Mbps
    ISP
    Fiber 200
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΒΥΖΑΝΤΙΟ
    Router
    Nokia/Speedport Plus
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Basilhs23_ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γνωρίζετε στα πόσα ευρώ απλήρωτους λογαριασμούς κόβει το ρεύμα η ΔΕΗ και για πόσο χρόνο που δεν έχει μείνει απλήρωτο;
    Εξαρτάται και το συμβόλαιο, αν είναι ΚΟΤ κτλ.
    Πάντως σίγουρα δεν το κόβουν όπως οι άλλοι πάροχοι
    VAMOS ARIS

  7. #17032
    Εγγραφή
    03-10-2023
    Μηνύματα
    21
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Vodafone
    Μόλις είδα πως ο Ηρων μετα τη διόρθωσης για το 50αρι στον τελικό λογαριασμό, έβγαλε εκ νέου τελικό με πιστωτικό αυτη τη φορα!
    Δηλαδή ο πρώτος λογαριασμός που είχαν φάει το 50αρι ήταν 143, μετα τη διόρθωση ηρθε νέος λογαριασμός στα 88 και σήμερα βλέπω νέο τελικό λογαριασμό στα -53€!! Δε με χάλασε!!????

    Τελικά με χάλασε!!! Ρε τι βλάκες κ άσχετοι εκει πια!!! Μόλις είδα πως τράβηξαν απο την πάγια εντολή το ποσο του πρώτου λανθασμένου λογαριασμού των 143!!! Μα λέω κ εγω τρομάρα μου τι κουβαρντιλίκια ξαφνικά ήταν αυτά!!
    Εχω εκνευριστεί κ ενώ έλεγα να μη τα ζητήσω κ να τα αφήσω πιστωτικό…τώρα θα τα ζητήσω να μου τα βάλουν σε iban
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος natpas : 29-02-24 στις 16:01.

  8. #17033
    Εγγραφή
    09-06-2006
    Περιοχή
    Κοζάνη
    Ηλικία
    34
    Μηνύματα
    221
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    46794/4998
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΟΖΑΝΗ
    Router
    Speedport Plus
    SNR / Attn
    9.3(dB) / 12.8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Preview τιμών Φεβρουαρίου για όλα τα ex-post κυμαινόμενα τιμολόγια (κίτρινα) με βάση την ΤΕΑ Φεβρουαρίου στα 73,61 €/MWh και ΛΠ στα 13,505 €/MWh.

    Οικιακά Τιμολόγια Ρεύματος 2024: Ανάγνωση | Λήψη

  9. #17034
    Εγγραφή
    01-12-2003
    Περιοχή
    Κως
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    1.356
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    54998/5495
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΩΣ
    Router
    ZTE H1600
    SNR / Attn
    26,5(dB) / 8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Οπότε έχοντας επιλέξει το κίτρινο Maxi Home της Φ.Α. με τιμή Φεβρουαρίου 10,78 λεπτά η Kwh, ήταν μία από τις καλύτερες επιλογές; Γιατί ακόμα και τα προγράμματα της ΔΕΗ, το Γ1 και το 4all, τελικά βλέπω ότι ήταν χειρότερα από αυτό. Υπολογίζω κάτι λάθος;

  10. #17035
    Εγγραφή
    09-06-2006
    Περιοχή
    Κοζάνη
    Ηλικία
    34
    Μηνύματα
    221
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    46794/4998
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΟΖΑΝΗ
    Router
    Speedport Plus
    SNR / Attn
    9.3(dB) / 12.8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tiatrou Εμφάνιση μηνυμάτων
    Οπότε έχοντας επιλέξει το κίτρινο Maxi Home της Φ.Α. με τιμή Φεβρουαρίου 10,78 λεπτά η Kwh, ήταν μία από τις καλύτερες επιλογές; Γιατί ακόμα και τα προγράμματα της ΔΕΗ, το Γ1 και το 4all, τελικά βλέπω ότι ήταν χειρότερα από αυτό. Υπολογίζω κάτι λάθος;
    Η τιμή στο ΦΑ δεν είναι ακόμα οριστική γιατί δεν βγήκαν οι ΛΠ των τελευταίων ημερών, αλλά έτσι όπως τα λες φαίνεται να είναι.
    Οικιακά Τιμολόγια Ρεύματος 2024: Ανάγνωση | Λήψη

  11. #17036
    Εγγραφή
    03-12-2010
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    845
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    HOL
    Πωλητής από elpedison χτυπούσε σήμερα κουδούνια από τις πολυκατοικιες της περιοχής λέγοντας πως ήρθε για το ρεύμα, όταν του άνοιγαν πήγαινε στα ρολόγια και έβγαζε φωτογραφίες. Σε μια πολυκατοικία τον κατάλαβαν και του ζήτησαν τον λόγο, αυτός έγινε αγενής και δεν ήθελε να φύγει, έλεγε ότι έπρεπε να τα βγάλει φωτογραφία για να στείλει προσφορές, αλλά κατέβηκαν και άλλοι ενοικοι κάτω και τον έδιωξαν με τις κλωτσιες.

    Σε εμάς που ήμασταν μονοκατοικία και παραλίγο να μας έπιανε κοτσους, διότι σήμερα ήταν και η ημέρα που είχαμε την μέτρηση της ΔΕΗ και έπρεπε να ανοίξουμε την πόρτα να δούνε το ρολόι που είναι μέσα, αλλά ευτυχως είχε έρθει το πρωί ο υπάλληλος για την μετρηση, το απόγευμα ήρθε αυτός και του λέω ότι έχετε πάρει την μετρηση το πρωί, ναι μου λέει εγώ ήρθα για άλλο πράγμα, για τι πράγμα ήρθατε λοιπόν; Για να δω το ρολόι. Είσαστε από τον δεδδηε; Άστο θα τους μιλήσω εγώ δεν πειράζει καλό απόγευμα...

    Γείτονες έχουν συγκρατήσει το επώνυμο του από την κάρτα που είχε επάνω του. Κανονικά μήνυση έπρεπε να του κάνουν, αλλά θα στείλουν μια επιστολή διαμαρτυρίας στην elpedison.

    Με κάτι τέτοια που κάνουν, χίλιες φορές στην ΔΕΗ κι ας πληρώνω παραπάνω.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Basilhs23_ : 01-03-24 στις 05:04.

  12. #17037
    Εγγραφή
    30-01-2024
    Μηνύματα
    19
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    COSMOTE
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Basilhs23_ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πωλητής από elpedison χτυπούσε σήμερα κουδούνια από τις πολυκατοικιες της περιοχής λέγοντας πως ήρθε για το ρεύμα, όταν του άνοιγαν πήγαινε στα ρολόγια και έβγαζε φωτογραφίες. Σε μια πολυκατοικία τον κατάλαβαν και του ζήτησαν τον λόγο, αυτός έγινε αγενής και δεν ήθελε να φύγει, έλεγε ότι έπρεπε να τα βγάλει φωτογραφία για να στείλει προσφορές, αλλά κατέβηκαν και άλλοι ενοικοι κάτω και τον έδιωξαν με τις κλωτσιες.

    Σε εμάς που ήμασταν μονοκατοικία και παραλίγο να μας έπιανε κοτσους, διότι σήμερα ήταν και η ημέρα που είχαμε την μέτρηση της ΔΕΗ και έπρεπε να ανοίξουμε την πόρτα να δούνε το ρολόι που είναι μέσα, αλλά ευτυχως είχε έρθει το πρωί ο υπάλληλος για την μετςηση, το απόγευμα ήρθε αυτός και του λέω ότι έχετε πάρει την μετρηση το πρωί, ναι μου λέει εγώ για άλλο πράγμα, για τι πράγμα ήρθατε λοιπόν; Για να δω το ρολόι. Είσαστε από τον δεδδηε; Άστο θα τους μιλήσω εγώ δεν πειράζει καλό απόγευμα...

    Γείτονες έχουν συγκρατήσει το επώνυμο του από την κάρτα που είχε επάνω του. Κανονικά μήνυση έπρεπε να του κάνουν, αλλά θα στείλουν μια επιστολή διαμαρτυρίας στην elpedison.

    Με κάτι τέτοια που κάνουν, χίλιες φορές στην ΔΕΗ κι ας πληρώνω παραπάνω.
    Και τι να τις κάνει τις φωτογραφίες από τα ρολόγια ο πωλητής της ELPEDISON?

  13. #17038
    Εγγραφή
    03-12-2010
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    845
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    HOL
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από motoboots Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και τι να τις κάνει τις φωτογραφίες από τα ρολόγια ο πωλητής της ELPEDISON?
    Έλεγε ότι το κάνει για να δώσουν καλύτερες προσφορές. Σε ποιον όμως θα δώσει τις προσφορές; Εικάζω ότι με κάποιον τρόπο νόμιμο η παρατυπο μπορούν να βρουν το ονοματεπώνυμο του πελάτη από τον αριθμό της παροχής που αναγράφει το ταμπελακι του ρολογιού, για αυτόν τον λόγο έβγαζε φωτογραφίες τους μετρητές.

  14. #17039
    Εγγραφή
    15-12-2018
    Μηνύματα
    534
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Vodafone
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Basilhs23_ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έλεγε ότι το κάνει για να δώσουν καλύτερες προσφορές. Σε ποιον όμως θα δώσει τις προσφορές; Εικάζω ότι με κάποιον τρόπο νόμιμο η παρατυπο μπορούν να βρουν το ονοματεπώνυμο του πελάτη από τον αριθμό της παροχής που αναγράφει το ταμπελακι του ρολογιού, για αυτόν τον λόγο έβγαζε φωτογραφίες τους μετρητές.
    Καλημερα.. Θα βρουν τους πελατες... Ελεγαν οτι ειναι απο μια αλλη ΔΕΗ και θα εχουν εκπτωση μεγαλη...Επειθαν καποιους...Οπως ζητουσαν τον λογαριασμο και μετα σημειωναν τον αριθμο παροχης και μετα απο λιγο καιρο ο πελατης ειχε αλλαξει παροχο χωρις να εχει υπογραψει κατι..

  15. #17040
    Εγγραφή
    06-10-2007
    Μηνύματα
    84
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΤΡΙΚΑΛΑ
    Καλημέρα και καλό μήνα. Γνωρίζει κανείς πότε θα περαστεί η πίστωση για το επίδομα ρεύματος στους λογαριασμούς;

Σελ. 1136 από 1169 ΠρώτηΠρώτη ... 11161126113111341135113611371138114111461156 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Εξοικονόμηση ηλεκτρικού ρεύματος
    Από nmakry στο φόρουμ Εκτός θέματος
    Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 06-08-22, 13:29
  2. χτυπημα ηλεκτρικου ρευματος!!
    Από transforman στο φόρουμ Hardware Γενικά
    Μηνύματα: 43
    Τελευταίο Μήνυμα: 09-02-10, 19:46
  3. Δίκτυο ασύρματο ή μέσω ηλεκτρικού ρεύματος ;
    Από B.giorgos στο φόρουμ Wireless Networking
    Μηνύματα: 18
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-05-07, 18:32

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας