Εμφάνιση των αποτελεσμάτων της δημοσκόπησης: Έχετε αλλάξει πάροχο ηλεκτρικού ρεύματος;

Ψήφισαν
1447. Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου
  • Έχω αλλάξει

    344 23,77%
  • Δεν έχω αλλάξει, αλλά σκέφτομαι να αλλάξω

    577 39,88%
  • Δεν θα αλλάξω

    436 30,13%
  • ΔΓ/ΔΑ

    90 6,22%
Σελ. 653 από 1169 ΠρώτηΠρώτη ... 633643648651652653654655658663673 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 9.781-9.795 από 17522
  1. #9781
    Εγγραφή
    05-05-2009
    Περιοχή
    Παλαιό Φάληρο
    Μηνύματα
    12.718
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    FTTH Φως το αληθ
    ISP
    OTE
    Router
    Fritz 7590
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Φιλόσοφος_Στ@ρχίδας Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν είναι fixαρισμενη όμως η αλλαγή ώρας, τότε θα πρέπει να υπολογίζει και το θερινό ωράριο...
    Σε πολλά μηχανάκια (ΠΧ συναγερμοί) η ώρα σταδιακά γλυστράει και αλλάζει. (η ώρα που καλούσε το κέντρο λήψεως σημάτων για self test)
    H ώρα που είχε ο συναγερμός ήτανε σωστή.
    Σταδιακά άρχισε να καλεί το κέντρο την ημέρα και ενοχλούσε αν μιλούσες.
    Ο τελευταίος γάτος που ήρθε μου είπε ότι τον έκανε να παίρνει ώρα από τον κρύσταλλο και από τότε η ώρα δεν γλυστράει
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος dimitri_ns : 19-12-21 στις 10:57.
    " Ούτε λαχανικά δεν θα φόρτωνα. "

    ----
    No fm radio ?
    No headphone jack ?

    Sorry no phone.

  2. #9782
    Εγγραφή
    06-03-2011
    Μηνύματα
    1.323
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    28683/2495
    ISP
    OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dimitri_ns Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ο τελευταίος γάτος που ήρθε μου είπε ότι τον έκανε να παίρνει ώρα από τον κρύσταλλο και από τότε η ώρα δεν γλυστράει
    Γιατί πριν από που έπαιρνε? Δεν έχω συναντήσει μηχανή/υπολογιστή ακόμα που εάν δεν συγχρονίζει με κάτι άλλο να μην "γλιστράει".

  3. #9783
    Εγγραφή
    05-05-2009
    Περιοχή
    Παλαιό Φάληρο
    Μηνύματα
    12.718
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    FTTH Φως το αληθ
    ISP
    OTE
    Router
    Fritz 7590
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από paradox21 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γιατί πριν από που έπαιρνε? Δεν έχω συναντήσει μηχανή/υπολογιστή ακόμα που εάν δεν συγχρονίζει με κάτι άλλο να μην "γλιστράει".
    Μακάρι νάξερα
    Από software ?
    Ηταν άλλος ο προηγούμενος εγκαταστάτης.

    Ητανε σταθερή η ώρα του συναγερμού και γλυστρούσε η βραδυνή ώρα των self test
    " Ούτε λαχανικά δεν θα φόρτωνα. "

    ----
    No fm radio ?
    No headphone jack ?

    Sorry no phone.

  4. #9784
    Εγγραφή
    15-12-2018
    Μηνύματα
    534
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Vodafone
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από GregoirX23 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Οι πριν του 80 έχουν το συνεχές 23:00-07:00 όλο το έτος ναι..
    Οι νέοι πελάτες παίρνουν μόνο το τμηματικό που το χειμώνα είναι 15:00-17:00 & 02:00-08:00.. Και το καλοκαίρι μόνο 23:00-07:00..
    Μπορεί κάποιος παλιός να αλλάξει από το συνεχές στο τμηματικό, αλλά δεν γυρίζει πίσω μετά.....
    Είναι ανάλογα τι εξυπηρετεί το καθένα γενικά..
    Και μια απορία.....
    Για αλλαγή από το συνεχές στο τμηματικό, χρειάζεται νέα υδε αν έχει λήξει; Υποθέτω πως ναι ε;
    Καλησπερα.. Πλεον δεν χρειαζεται νεα ΥΔΕ για το νυχτερινο ρευμα..

  5. #9785
    Εγγραφή
    27-04-2020
    Μηνύματα
    43
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Καλημέρα και καλή εβδομάδα! Να ξαναρωτήσω.... Μόνο εγώ συνεχίζω να μην έχω λάβει δεύτερο λογαριασμό για home online;
    Μόνο στο fb βλέπω σχόλια για καθυστερήσεις...
    Έχω πάρει 3 τηλέφωνα μέσα στον μήνα και μου λένε υπάρχει πρόβλημα στο ebill. Την τελευταία φορά μου είπαν κιόλας ότι μπορεί να σας έρθουν δύο μήνες μαζί!!!! Πάντως μου είπε ότι έχουν ξεκινήσει οι αποστολές λογαριασμών από την προηγούμενη εβδομάδα!

  6. #9786
    Εγγραφή
    04-11-2006
    Μηνύματα
    2.111
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49998/4997
    ISP
    Φιλοθέη/Γλυφά
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΛΥΦΑΔΑ
    Router
    ZTE H168N
    SNR / Attn
    17,1(dB) / 13,5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Panos19877 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλημέρα και καλή εβδομάδα! Να ξαναρωτήσω.... Μόνο εγώ συνεχίζω να μην έχω λάβει δεύτερο λογαριασμό για home online;
    Μόνο στο fb βλέπω σχόλια για καθυστερήσεις...
    Έχω πάρει 3 τηλέφωνα μέσα στον μήνα και μου λένε υπάρχει πρόβλημα στο ebill. Την τελευταία φορά μου είπαν κιόλας ότι μπορεί να σας έρθουν δύο μήνες μαζί!!!! Πάντως μου είπε ότι έχουν ξεκινήσει οι αποστολές λογαριασμών από την προηγούμενη εβδομάδα!
    Η έκδοση λογαριασμών εξαρτάται, κυρίως, από την περίοδο που ενεργοποίησες το online και το αν έδωσες τις ενδείξεις στην περίοδο που οριζόταν στο ebill.

    Σε δύο συνδέσεις μου που ολοκληρώθηκαν τον ΟΚΤ, έδωσα κανονικά τις ενδείξεις και εκδόθηκαν οι αντίστοιχοι πρώτοι λογαριασμοί.

  7. #9787
    Εγγραφή
    28-07-2013
    Μηνύματα
    6.808
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Voda/Nova/OTE/ΕΔΥΤΕ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Panos19877 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλημέρα και καλή εβδομάδα! Να ξαναρωτήσω.... Μόνο εγώ συνεχίζω να μην έχω λάβει δεύτερο λογαριασμό για home online;
    Μόνο στο fb βλέπω σχόλια για καθυστερήσεις...
    Έχω πάρει 3 τηλέφωνα μέσα στον μήνα και μου λένε υπάρχει πρόβλημα στο ebill. Την τελευταία φορά μου είπαν κιόλας ότι μπορεί να σας έρθουν δύο μήνες μαζί!!!! Πάντως μου είπε ότι έχουν ξεκινήσει οι αποστολές λογαριασμών από την προηγούμενη εβδομάδα!
    Δεν είσαι μόνο εσύ. Εγώ έχω πάρει τον πρώτο λογαριασμό και ενώ έχω δώσει 2 μετρήσεις μετά την μετατροπή, δεν έχω πάρει επόμενο.

  8. #9788
    Εγγραφή
    02-07-2003
    Μηνύματα
    248
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΝΑΥΠΛΙΟ
    καλημερα ! σας εχει τυχει να πατε να δωσετε τις ενδειξεις μετρητη το διαστημα που γραφει ο τελευταιος λογαριασμος και στην ιστοσελιδα του ΔΕΔΔΗΕ να σας βγαζει οτι εχει παρελθει η ημερομηνια καταχωρησης και σας βγαζει ημερομηνια τον επομενο μηνα ; και να ειναι επαναλαμβανομενο φαινομενο ;

  9. #9789
    Εγγραφή
    23-09-2007
    Περιοχή
    ΑΘΗΝΑ
    Μηνύματα
    1.137
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    250/250
    ISP
    INALAN
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sotiros Εμφάνιση μηνυμάτων
    καλημερα ! σας εχει τυχει να πατε να δωσετε τις ενδειξεις μετρητη το διαστημα που γραφει ο τελευταιος λογαριασμος και στην ιστοσελιδα του ΔΕΔΔΗΕ να σας βγαζει οτι εχει παρελθει η ημερομηνια καταχωρησης και σας βγαζει ημερομηνια τον επομενο μηνα ; και να ειναι επαναλαμβανομενο φαινομενο ;
    προφανώς πέρασε ως εκ θαύματος ο υπάλληλος ΔΕΔΔΗΕ και κατέγραψε
    Resistance is futile
    You will be accumulated by the Borg
    Apple will prevail

  10. #9790
    Εγγραφή
    21-07-2009
    Μηνύματα
    210
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Forthnet
    καλα εκει στο λογιστήριο της Volton πρεπει <<να τους διάβασε τρελός παππάς>> δεν εξηγείται διαφορετικά το γεγονός οτι μου εστειλαν τον εκκαθαριστικό λογαριασμό του τετραμήνου (02/07/2021 εως 03/11/2021) με χρεώσεις που αντιστοιχούν στη μέση τιμη (!!!!!) των χρεώσεων της Nova Energy plus N και Efa Fix Power Home N
    (Απο 02/07/2021 εως 30/09/2021 ήμουν πελάτης της Nova Energy και απο 01/10/2021 εως 03/11/2021 ειμαι πελάτης της Efa Energy,και οι δυο αυτες εταιρείες εχουν κοινο προμηθευτή ρεύματος την Volton) και αντι να υπολογίσουν αναλογικά την κατανάλωση (με βάση το χρονικό διάστημα που ήμουν πελάτης σε κάθε μια εταιρεία) και να προβούν στις αντίστοιχες χρεώσεις και εκπτώσεις βρήκαν αυτη τη λύση....<<αστέρια>> όλοι τους ..... τους εστειλα κι εγω ερώτημα μεσω της ΡΑΕ δηλώνοντας οτι δεν αναγνωρίζω-αποδέχομαι αυτον τον τρόπο τιμολόγησης και ζητώντας νεο λογαριασμό με αναλογική χρέωση........περιμένω να δω τι θα μου απαντήσουν

  11. #9791
    Εγγραφή
    02-07-2003
    Μηνύματα
    248
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΝΑΥΠΛΙΟ
    τι να γραψει ; Ποιος του ανοιξε ; Μονο εμεις μενουμε . Συστηματικα γραφει αερα πατερα και υπαρχουν - δηλωμενες - καμερες ασφαλειας οι οποιες δεν εχουν καταγραψει καμμια παρουσια στα ρολογια ηλεκτρικου ρευματος στο αντιστοιχο διαστημα καταμετρησης .....

  12. #9792
    Εγγραφή
    27-05-2006
    Περιοχή
    Άγιοι Ανάργυροι
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    13.180
    Downloads
    21
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10 - 600/120
    ISP
    Cosmote VDSL - 5G
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Router
    UntangleVM on esxi
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από xdoc Εμφάνιση μηνυμάτων
    καλα εκει στο λογιστήριο της Volton πρεπει <<να τους διάβασε τρελός παππάς>> δεν εξηγείται διαφορετικά το γεγονός οτι μου εστειλαν τον εκκαθαριστικό λογαριασμό του τετραμήνου (02/07/2021 εως 03/11/2021) με χρεώσεις που αντιστοιχούν στη μέση τιμη (!!!!!) των χρεώσεων της Nova Energy plus N και Efa Fix Power Home N
    (Απο 02/07/2021 εως 30/09/2021 ήμουν πελάτης της Nova Energy και απο 01/10/2021 εως 03/11/2021 ειμαι πελάτης της Efa Energy,και οι δυο αυτες εταιρείες εχουν κοινο προμηθευτή ρεύματος την Volton) και αντι να υπολογίσουν αναλογικά την κατανάλωση (με βάση το χρονικό διάστημα που ήμουν πελάτης σε κάθε μια εταιρεία) και να προβούν στις αντίστοιχες χρεώσεις και εκπτώσεις βρήκαν αυτη τη λύση....<<αστέρια>> όλοι τους ..... τους εστειλα κι εγω ερώτημα μεσω της ΡΑΕ δηλώνοντας οτι δεν αναγνωρίζω-αποδέχομαι αυτον τον τρόπο τιμολόγησης και ζητώντας νεο λογαριασμό με αναλογική χρέωση........περιμένω να δω τι θα μου απαντήσουν
    H αλήθεια είναι πως με όλο αυτό το πανηγύρι των κρατικών εκπτώσεων στο ρεύμα που αλλάζει κάθε 20 ημέρες, ΔΕΝ θα ήθελα να ήμουν στο ΙΤ τμήμα στον προγραμματισμό.. με την καμία μιλάμε... ούτε στη γραμματεία δεν θα καθόμουν τους τελευταίους μήνες....
    There's no substitute for experience
    CorollaClub

  13. #9793
    Εγγραφή
    02-07-2003
    Μηνύματα
    248
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΝΑΥΠΛΙΟ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από D_J_V Εμφάνιση μηνυμάτων
    προφανώς πέρασε ως εκ θαύματος ο υπάλληλος ΔΕΔΔΗΕ και κατέγραψε
    τι να γραψει ; Ποιος του ανοιξε ; Μονο εμεις μενουμε . Συστηματικα γραφει αερα πατερα και υπαρχουν - δηλωμενες - καμερες ασφαλειας οι οποιες δεν εχουν καταγραψει καμμια παρουσια στα ρολογια ηλεκτρικου ρευματος στο αντιστοιχο διαστημα καταμετρησης .....

  14. #9794
    Εγγραφή
    21-07-2009
    Μηνύματα
    210
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Forthnet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από BlueChris Εμφάνιση μηνυμάτων
    H αλήθεια είναι πως με όλο αυτό το πανηγύρι των κρατικών εκπτώσεων στο ρεύμα που αλλάζει κάθε 20 ημέρες, ΔΕΝ θα ήθελα να ήμουν στο ΙΤ τμήμα στον προγραμματισμό.. με την καμία μιλάμε... ούτε στη γραμματεία δεν θα καθόμουν τους τελευταίους μήνες....
    μα εγω δεν διαμαρτύρομαι για τις κρατικες εκπτώσεις .....εδω αυτοί κάνουν κατι τελείως τρελό και παράνομο χρεωνουν το ρεύμα με τη μεση τιμή δυο διαφορετικών τιμολογίων

  15. #9795
    Εγγραφή
    27-05-2006
    Περιοχή
    Άγιοι Ανάργυροι
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    13.180
    Downloads
    21
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10 - 600/120
    ISP
    Cosmote VDSL - 5G
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Router
    UntangleVM on esxi
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από xdoc Εμφάνιση μηνυμάτων
    μα εγω δεν διαμαρτύρομαι για τις κρατικες εκπτώσεις .....εδω αυτοί κάνουν κατι τελείως τρελό και παράνομο χρεωνουν το ρεύμα με τη μεση τιμή δυο διαφορετικών τιμολογίων
    Εννοώ ότι σίγουρα γίνονται λάθη λόγο και φόρτου εργασίας και πολυπλοκότητας των τιμολογίων τον τελευταίο καιρό.
    There's no substitute for experience
    CorollaClub

Σελ. 653 από 1169 ΠρώτηΠρώτη ... 633643648651652653654655658663673 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Εξοικονόμηση ηλεκτρικού ρεύματος
    Από nmakry στο φόρουμ Εκτός θέματος
    Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 06-08-22, 13:29
  2. χτυπημα ηλεκτρικου ρευματος!!
    Από transforman στο φόρουμ Hardware Γενικά
    Μηνύματα: 43
    Τελευταίο Μήνυμα: 09-02-10, 19:46
  3. Δίκτυο ασύρματο ή μέσω ηλεκτρικού ρεύματος ;
    Από B.giorgos στο φόρουμ Wireless Networking
    Μηνύματα: 18
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-05-07, 18:32

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας