Εμφάνιση των αποτελεσμάτων της δημοσκόπησης: Έχετε αλλάξει πάροχο ηλεκτρικού ρεύματος;

Ψήφισαν
1447. Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου
  • Έχω αλλάξει

    344 23,77%
  • Δεν έχω αλλάξει, αλλά σκέφτομαι να αλλάξω

    577 39,88%
  • Δεν θα αλλάξω

    436 30,13%
  • ΔΓ/ΔΑ

    90 6,22%
Σελ. 748 από 1169 ΠρώτηΠρώτη ... 728738743746747748749750753758768 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 11.206-11.220 από 17529
  1. #11206
    Εγγραφή
    15-11-2006
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    617
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΙΛΙΣΣΟΣ
    Θα πάρει τη ρήτρα για κάθε περίοδο που ίσχυε αυτή, αναλογικά με την κατανάλωση της περιόδου. Έτσι πρέπει να γίνεται (εκτός από Volterra που στην χρεώνουν όλη με την τελευταία ρήτρα ????????)

    Αλλά ναι, θα είναι τεράστια με την έννοια πως θα είναι η ρήτρα για 8 μήνες αν όντως δεν χρεώνει στους έναντι.

  2. #11207
    Εγγραφή
    29-03-2005
    Μηνύματα
    2.328
    Downloads
    34
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sotiros Εμφάνιση μηνυμάτων
    ΔΕΗ ειναι αλητες ! Καταχωρησαμε ενδειξεις μετρητη μεσω eBill και μας στειλανε λογαριασμο ΕΝΑΝΤΙ ........
    Το έχουμε αναφέρει και εδώ, το λένε και στην ιστοσελίδα τους εκεί που πας να δώσεις την ένδειξη.
    Είναι ΕΝΑΝΤΙ όταν δίνεις την ένδειξη στην ΔΕΗ.
    Αν θες εκκαθαριστικό δίνεις την ένδειξη στον ΔΕΔΔΗΕ (κάθε δίμηνο ή μήνα, ανάλογα πότε λαμβάνεις τον λογαριασμό) και τελείωσες.

  3. #11208
    Εγγραφή
    02-07-2003
    Μηνύματα
    248
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΝΑΥΠΛΙΟ
    δεν καταλαβαινω το υφος της απαντησης σας . Καταχωρησαμε τις ενδειξεις . Πουθενα δεν γραφει ο λογαριασμος ΕΝΑΝΤΙ τις κιλοβατωρες που προκυπτουν απο την καταχωρηση των ενδειξεων μεσω eBill .Η καταναλωση του συγκεκριμενου διαμερισματος ειναι σχεδον μηδενικη , επρεπε να ειναι 101 κιλοβατωρες κανονικο και 76 μειωμενο .Αντι αυτου γραφει 600 και 200 αντιστοιχα στο πεδιο Χρεωσεις Προμηθειας ΔΕΗ . Ευχαριστω .

  4. #11209
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sotiros Εμφάνιση μηνυμάτων
    δεν καταλαβαινω το υφος της απαντησης σας . Καταχωρησαμε τις ενδειξεις . Πουθενα δεν γραφει ο λογαριασμος ΕΝΑΝΤΙ τις κιλοβατωρες που προκυπτουν απο την καταχωρηση των ενδειξεων μεσω eBill .Η καταναλωση του συγκεκριμενου διαμερισματος ειναι σχεδον μηδενικη , επρεπε να ειναι 101 κιλοβατωρες κανονικο και 76 μειωμενο .Αντι αυτου γραφει 600 και 200 αντιστοιχα στο πεδιο Χρεωσεις Προμηθειας ΔΕΗ . Ευχαριστω .
    Παιδιά δεν χρειάζονται νεύρα ή τσακωμοί χωρίς λόγο και αιτία

    Όταν μπαίνεις στο σύστημα E-BILL της ΔΕΗ για να καταχωρήσεις την ένδειξη του μετρητή σου σε συγκεκριμένο χρονικό διάστημα

    αναφέρει πάρα πολύ καθαρά ότι θα βγει ΕΝΑΝΤΙ ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟΣ ΠΕΛΑΤΗ

    Αν όμως δώσεις την ένδειξη του μετρητή σου στον ΔΕΗΔΗΕ τότε αυτός όταν κάνει την καταμέτρηση θα στείλει στην ΔΕΗ και θα σου βγει ΕΚΚΑΘΑΡΙΣΤΙΚΟΣ ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟΣ

    Αν τώρα κάτι δεν είναι σωστό μπορείς να ζητήσεις να ξανά γίνει καταμέτρηση.

  5. #11210
    Εγγραφή
    27-05-2006
    Περιοχή
    Άγιοι Ανάργυροι
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    13.188
    Downloads
    21
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10 - 600/120
    ISP
    Cosmote VDSL - 5G
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Router
    UntangleVM on esxi
    Εγω ειναι να δήλωσω στη ΔΕΗ την 1η μετρηση 6 του μήνα, να το κανω στο δεδηε δηλαδή καλύτερα? Συγνώμη αν έχει απαντηθει.
    There's no substitute for experience
    CorollaClub

  6. #11211
    Εγγραφή
    28-01-2008
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    2.406
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Vodafone
    Router
    Vodafone H-300s
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από yyy Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πήρα τηλέφωνο και μου έδωσαν τον κωδικό εταίρου και έφτιαξα λογαριασμό e-bill. Και εκεί μου είπαν ότι προωθούν το αίτημα στο τμήμα αιτήσεων, και θα ενεργοποιήσουν το myHome Online με τον παλιό τιμοκατάλογο αυτοί. Κατά την αίτηση είχα δώσει και στοιχεία κάρτας και μηνιαίο λογαριασμό. Ας περιμένω αν και πότε θα μου τηλεφωνήσουν, γιατί όποτε προωθούν αίτημά μου και περιμένω επικοινωνία, αυτή δεν έγινε ποτέ! Ευχαριστώ!

    Εκκρεμεί τώρα η 3η και τελευταία αίτηση, που για κάποιο λόγο έχει αργήσει πιο πολύ, παρόλο που τις έκανα μαζί και έστειλα και τα έγγραφα όλα μαζί. Είναι στο όνομα της μητέρας μου όμως, και δεν μπορούσα να κάνω κάτι εγώ τηλεφωνικά.
    Η ταλαιπωρία συνεχίζεται. Έχουν έρθει μεν και οι 3 παροχές στη ΔΕΗ, βγήκαν και οι τελικοί λογαριασμοί από τη Volterra. Αλλά ακόμα περιμένω να μου ενεργοποιήσουν από τη ΔΕΗ το my Home Online με τον προηγούμενο τιμοκατάλογο. Κάθε φορά που μιλάω μαζί τους τηλεφωνικά, παίρνω και άλλη απάντηση, ή ότι θα επικοινωνήσουν αυτοί μαζί μου!!!

    Αν το ενεργοποιήσουν, θα μπορώ να το δω στο e-bill; Πχ στην επιλογή "Οι λογαριασμοί μου" ή "Ιστορικό επιλογών μου"; Γιατί αυτή τη στγμή δε φαίνεται τίποτα και στις 3 παροχές. Και μάλιστα, στην ενότητα "Οι λογαριασμοί μου" υπάρχει η επιλογή για ενεργοποίηση του my Home Online. Υποθέτω ότι αν είχε ήδη ενεργοποιηθεί, δε θα υπήρχε αυτή η επιλογή. Ή κάνω λάθος;

  7. #11212
    Εγγραφή
    23-06-2007
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    18.764
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    220/22 + 110/11 + 450/22
    ISP
    Cosmote & Vodafone
    DSLAM
    Wind - ΠΑΤΗΣΙΑ
    Router
    Fritz! VDSL + 5G
    SNR / Attn
    19(dB) / 11(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Κατατέθηκε η πρώτη συλλογική αγωγή κατά της ΔΕΗ από την ΕΚΠΟΙΖΩ

    Αφορά την ακύρωση της ρήτρας αναπροσαρμογής και πρόκειται να συζητηθεί την 1η Ιουνίου στο Πολυμελές Πρωτοδικείο της Αθήνας.
    Νέες αγωγές εναντίον άλλων προμηθευτών θα ακολουθήσουν στο προσεχές διάστημα.


    https://www.euro2day.gr/news/enterpr...ths-deh-a.html
    My AVM Fritz : 7590 AX, 4060 AX, 6850 5G, Repeater 6000, Fon X6, Smart Gateway, Dect 500, Dect 440, Dect 200
    Other : ZTE H267A, TP-Link TL-R605, Poynting XPOL-1-5G, Samsung S20 FE & S21 FE, Panasonic KX-TGF310, Cosmote TV Box, MI Box 2
    New! : QHora-301W - 10GbE

  8. #11213
    Εγγραφή
    28-02-2007
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    2.553
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από yyy Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κάθε φορά που μιλάω μαζί τους τηλεφωνικά
    myrae , τζάμπα έχασες χρόνο

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από BlueChris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγω ειναι να δήλωσω στη ΔΕΗ την 1η μετρηση 6 του μήνα, να το κανω στο δεδηε δηλαδή καλύτερα? Συγνώμη αν έχει απαντηθει.
    όπου βρεις , δεν ταιριάζουν πάντα οι ημερομηνίες , πάντως πάντα να δίνεις μέσω ΔΕΔΔΗΕ αν η ΔΕΗ δε λαμβάνει τις ενδείξεις που δίνεις μέσω ebill

  9. #11214
    Εγγραφή
    27-05-2006
    Περιοχή
    Άγιοι Ανάργυροι
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    13.188
    Downloads
    21
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10 - 600/120
    ISP
    Cosmote VDSL - 5G
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Router
    UntangleVM on esxi
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Korakios Εμφάνιση μηνυμάτων
    myrae , τζάμπα έχασες χρόνο

    - - - Updated - - -



    όπου βρεις , δεν ταιριάζουν πάντα οι ημερομηνίες , πάντως πάντα να δίνεις μέσω ΔΕΔΔΗΕ αν η ΔΕΗ δε λαμβάνει τις ενδείξεις που δίνεις μέσω ebill
    Ευχαριστώ, στο πατέρα μου πάντως τις δέχεται που τις περνάω 5 μήνες τώρα.
    There's no substitute for experience
    CorollaClub

  10. #11215
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Iris07 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κατατέθηκε η πρώτη συλλογική αγωγή κατά της ΔΕΗ από την ΕΚΠΟΙΖΩ

    Αφορά την ακύρωση της ρήτρας αναπροσαρμογής και πρόκειται να συζητηθεί την 1η Ιουνίου στο Πολυμελές Πρωτοδικείο της Αθήνας.
    Νέες αγωγές εναντίον άλλων προμηθευτών θα ακολουθήσουν στο προσεχές διάστημα.


    https://www.euro2day.gr/news/enterpr...ths-deh-a.html
    έχω εμπιστοσύνη στην ΕΚΠΟΙΖΩ έχει καλούς δικηγόρους

    ελπίζω να έχει αποτέλεσμα η κίνηση ενάντια των παρόχων ενέργειας γιατί δεν φταίει μόνο η ΔΕΗ σε αυτό πρώτα φταίνε οι άλλοι και μετά η ΔΕΗ για να είμαστε ξεκάθαροι.

  11. #11216
    Εγγραφή
    28-02-2007
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    2.553
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zer0c00L Εμφάνιση μηνυμάτων
    ελπίζω να έχει αποτέλεσμα η κίνηση ενάντια των παρόχων ενέργειας γιατί δεν φταίει μόνο η ΔΕΗ σε αυτό πρώτα φταίνε οι άλλοι και μετά η ΔΕΗ για να είμαστε ξεκάθαροι.
    με συγχωρείς αλλά τροποποίηση όρων χωρίς έγκαιρη ειδοποίηση έγινε μόνο στο Γ1

  12. #11217
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Korakios Εμφάνιση μηνυμάτων
    με συγχωρείς αλλά τροποποίηση όρων χωρίς έγκαιρη ειδοποίηση έγινε μόνο στο Γ1
    Συγνώμη που θα διαφωνήσω

    Αλλά από όσα γνωρίζω τα προγράμματα Γ1 και Γ1Ν που ήμουν δεν είναι ενεργά οικονομικά πακέτα της ΔΕΗ έχουν λήξει

    Άρα η ΔΕΗ μπορεί να κάνει ότι θέλει από την στιγμή που δεν ισχύει το πρόγραμμα

    Δεν ανήκουν στα νέα προγράμματα π.χ. MY HOME ENTER που έβαλα πρόσφατα εκεί να την πεις αν κάνει τροποποίηση όρων χωρίς ειδοποίηση γιατί έχει δεσμευτεί...

  13. #11218
    Εγγραφή
    05-12-2003
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    3.695
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200000 / 20000
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΤΟΥΜΠΑ
    Router
    AVM Fritz!Box 7530 ax
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zer0c00L Εμφάνιση μηνυμάτων
    Συγνώμη που θα διαφωνήσω

    Αλλά από όσα γνωρίζω τα προγράμματα Γ1 και Γ1Ν που ήμουν δεν είναι ενεργά οικονομικά πακέτα της ΔΕΗ έχουν λήξει

    Άρα η ΔΕΗ μπορεί να κάνει ότι θέλει από την στιγμή που δεν ισχύει το πρόγραμμα

    Δεν ανήκουν στα νέα προγράμματα π.χ. MY HOME ENTER που έβαλα πρόσφατα εκεί να την πεις αν κάνει τροποποίηση όρων χωρίς ειδοποίηση γιατί έχει δεσμευτεί...
    Δεν έχει σημασία αυτό που λες. Κάθε τιμολογιακή αλλαγή πρέπει να ανακοινώνεται στον πελατη. Είναι σα να μου λες πως άμα λήξει πχ η 2ετια στην σταθερή και δεν ανανεώσεις πως θα μπορεί να αλλάζει τιμές ο ΟΤΕ χωρίς να σε ενημερώσει ενώ υποχρεούται.

  14. #11219
    Εγγραφή
    28-02-2007
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    2.553
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zer0c00L Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αλλά από όσα γνωρίζω τα προγράμματα Γ1 και Γ1Ν που ήμουν δεν είναι ενεργά οικονομικά πακέτα της ΔΕΗ έχουν λήξει

    Άρα η ΔΕΗ μπορεί να κάνει ότι θέλει από την στιγμή που δεν ισχύει το πρόγραμμα
    Για κάθε αλλαγή όρων υπάρχει συγκεκριμένη διαδικασία (ευτυχώς) ,
    Το "δεν είναι ενεργά οικονομικά πακέτα της ΔΕΗ έχουν λήξει" αναδιατύπωσέ το με σαφήνεια

  15. #11220
    Εγγραφή
    15-11-2006
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    617
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΙΛΙΣΣΟΣ
    Δυστυχώς δεν έχω καμία εμπιστοσύνη πως θα βγει κάτι από τη δίκη... Έχει φροντίσει ο ΚΠΗΕ. Είναι μόνο θέμα πολιτικής θέλησης το αν θα κρίνουν αλλιώς.

Σελ. 748 από 1169 ΠρώτηΠρώτη ... 728738743746747748749750753758768 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Εξοικονόμηση ηλεκτρικού ρεύματος
    Από nmakry στο φόρουμ Εκτός θέματος
    Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 06-08-22, 13:29
  2. χτυπημα ηλεκτρικου ρευματος!!
    Από transforman στο φόρουμ Hardware Γενικά
    Μηνύματα: 43
    Τελευταίο Μήνυμα: 09-02-10, 19:46
  3. Δίκτυο ασύρματο ή μέσω ηλεκτρικού ρεύματος ;
    Από B.giorgos στο φόρουμ Wireless Networking
    Μηνύματα: 18
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-05-07, 18:32

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας