Εμφάνιση των αποτελεσμάτων της δημοσκόπησης: Έχετε αλλάξει πάροχο ηλεκτρικού ρεύματος;

Ψήφισαν
1447. Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου
  • Έχω αλλάξει

    344 23,77%
  • Δεν έχω αλλάξει, αλλά σκέφτομαι να αλλάξω

    577 39,88%
  • Δεν θα αλλάξω

    436 30,13%
  • ΔΓ/ΔΑ

    90 6,22%
Σελ. 433 από 1169 ΠρώτηΠρώτη ... 413423428431432433434435438443453 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 6.481-6.495 από 17526
  1. #6481
    Εγγραφή
    23-07-2006
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    1.107
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49999/4999
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΧΑΛΑΝΔΡΙ
    Router
    speedport w724v
    Path Level
    Fastpath
    Ωραίο το αρχείο. Ευχαριστούμε πολύ Korakios.

    To nrg save 40& φαίνεται να είναι και το φτηνότερο πρόγραμα, οπότε προς τα εκεί θα πάω.

    Αξίζει να βάλω νυχτερινό ακόμα και αν δεν αλλάξουμε συνήθειες?

  2. #6482
    Εγγραφή
    02-08-2011
    Μηνύματα
    307
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΤΡΙΚΑΛΑ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kover Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ωραίο το αρχείο. Ευχαριστούμε πολύ Korakios.

    To nrg save 40& φαίνεται να είναι και το φτηνότερο πρόγραμα, οπότε προς τα εκεί θα πάω.

    Αξίζει να βάλω νυχτερινό ακόμα και αν δεν αλλάξουμε συνήθειες?
    Φυσικα και αξιζει να βαλεις νυχτερινο.

    Θα γλιτωνεις χρηματα ακομα και απο τις ρυθμιζομενες χρεωσεις.Μπορεις να το δεις και αυτο στο excel.

  3. #6483
    Εγγραφή
    02-07-2003
    Μηνύματα
    248
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΝΑΥΠΛΙΟ
    ΕΛΙΝ : Ειμαι Ελιν και εκανα παραπονα για την αδυναμια εκδοσης εκκαθαριστικου λογραισμου και τους εδωσα προθεσμια μεχρι 30-6-2021 να ενεργοποιησουν εφαρμογη καταχωρησης ενδειξεων και my account . Μου απαντησαν να τους στελνω φωτογραφια τον μετρητη απο 10-14 καθε μηνα ωστε να εκδιδεται εκκαθαριστικος λογαροασμος στις 19 του μηνα .

  4. #6484
    Εγγραφή
    10-09-2017
    Περιοχή
    Νεάπολη
    Μηνύματα
    575
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49999/4999
    ISP
    cosmote
    Router
    Fritz box 7590
    SNR / Attn
    10(dB) / 15,7(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Ναι και εγώ το κάνω αλλά και πάλι ότι θέλουν βγάζουν

  5. #6485
    Εγγραφή
    22-12-2018
    Μηνύματα
    9
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kover Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ωραίο το αρχείο. Ευχαριστούμε πολύ Korakios.

    To nrg save 40& φαίνεται να είναι και το φτηνότερο πρόγραμα, οπότε προς τα εκεί θα πάω.

    Αξίζει να βάλω νυχτερινό ακόμα και αν δεν αλλάξουμε συνήθειες?
    Εφοσον εχεις ΑΘ, ειναι "εσφαλμενο" να μην βαλεις νυκτερινο, εκτος αν ανακαλυψεις προγραμμα χαμηλης ολοημερης τιμης. Σαφη απαντηση μπορει να σου δωσει μονο ανθρωπος με εμπειρια στη λειτουργία της συγκεκριμενης ΑΘ,ή μελετητικο πρόγραμμα που θα λαβει υποψην του κατ' ελάχιστον τα δομικά στοιχεια του σπιτιου και τα χαρακτηριστικά της ΑΘ.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος StrontiumDog : 04-04-21 στις 01:04. Αιτία: Επεξηγηση

  6. #6486
    Εγγραφή
    28-02-2007
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    2.553
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από StrontiumDog Εμφάνιση μηνυμάτων
    εκτος αν ανακαλυψεις προγραμμα χαμηλης ολοημερης τιμης.
    Και ίδια τιμή να είναι γλυτώνεις αρκετά απο τις ρυθμιζόμενες χρεώσεις και κλίμακα ΥΚΩ

    Τι είναι ΑΘ ?

  7. #6487
    Εγγραφή
    06-10-2007
    Μηνύματα
    84
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΤΡΙΚΑΛΑ
    Επειδή δεν παρακολουθώ τόσο συχνά το topic όσο παλιότερα, ερωτηση:Όσοι έχουμε Ελιν οικιακό νυχτερινό το αρχικό πρόγραμμα, καθόμαστε στα αυγά μας μέχρι νεωτέρας ή έχουν βγει καλύτερα προγράμματα; ρωτώ γιατι το excel - καλώς - δεν έχει τα κατηργημενα προγράμματα.

  8. #6488
    Εγγραφή
    09-01-2014
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    6
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    54999/5493
    ISP
    cosmote
    Router
    spedport plus
    καλησπερα.
    εμενα αν και ειμουν πιστος στην ΔΕΗ λογω του κοινωνικου τιμολογιου με πειραν απο την Volton μου ειπαν για ακομα πιο μειωμενο τιμολογιο στο κοινωνικο τιμολογιο ( που δεν το παραπιστεψα γιατι ολοι εκει το ιδιο ειναι ) και πηγα.
    μου ηρθε ενας λογαριασμος στην αρχη 33 ευρω περιμενω τον δευτερο εκει θα φανει τι γινετε. εχω και νυχτερινο ρευμα εδω και 5 χρονια. για να δουμε...

  9. #6489
    Εγγραφή
    02-08-2011
    Μηνύματα
    307
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΤΡΙΚΑΛΑ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Korakios Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και ίδια τιμή να είναι γλυτώνεις αρκετά απο τις ρυθμιζόμενες χρεώσεις και κλίμακα ΥΚΩ

    Τι είναι ΑΘ ?
    Μαλλον την Αντλια Θερμοτητας εννοει.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από grip Εμφάνιση μηνυμάτων
    Επειδή δεν παρακολουθώ τόσο συχνά το topic όσο παλιότερα, ερωτηση:Όσοι έχουμε Ελιν οικιακό νυχτερινό το αρχικό πρόγραμμα, καθόμαστε στα αυγά μας μέχρι νεωτέρας ή έχουν βγει καλύτερα προγράμματα; ρωτώ γιατι το excel - καλώς - δεν έχει τα κατηργημενα προγράμματα.
    Αναλογα με την καταναλωση σου τσεκαρεις το excel και προσθετεις αν θελεις να κανεις συγκριση τα νουμερα του προγραμματος στο οποιο εισαι για να δεις τις διαφορες.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kossof Εμφάνιση μηνυμάτων
    καλησπερα.
    εμενα αν και ειμουν πιστος στην ΔΕΗ λογω του κοινωνικου τιμολογιου με πειραν απο την Volton μου ειπαν για ακομα πιο μειωμενο τιμολογιο στο κοινωνικο τιμολογιο ( που δεν το παραπιστεψα γιατι ολοι εκει το ιδιο ειναι ) και πηγα.
    μου ηρθε ενας λογαριασμος στην αρχη 33 ευρω περιμενω τον δευτερο εκει θα φανει τι γινετε. εχω και νυχτερινο ρευμα εδω και 5 χρονια. για να δουμε...
    Δεν λεει τιποτα αυτο με τα 33 ευρω γιατι μπορει να ησουν σε αλλη εταιρια και να πληρωνες 13 ευρω.Βαλε την καταναλωση σου στο excel για να δεις τι σε συμφερει.

  10. #6490
    Εγγραφή
    23-07-2006
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    1.107
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49999/4999
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΧΑΛΑΝΔΡΙ
    Router
    speedport w724v
    Path Level
    Fastpath
    Η αντλία θερμότητας από ότι κατάλαβα δε θα σταματάει ποτέ καθώς έχει ενδοδαπέδια για θέρμανση και fan coils για ψύξη. Το ζεστό νερό του σπιτιού επίσης θα προέρχεται από την αντλία.

    Όπως και να έχει, οποία κατανάλωση και να έβαλα στο excel, η nrg 40% είναι η φτηνότερη. Γιατί να απευθυνθώ σε κάποιον πιο ειδικό; Υπάρχουν αλλά προγράμματα για μεγάλες καταναλώσεις που δεν είναι στο excel?

  11. #6491
    Εγγραφή
    28-02-2007
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    2.553
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kover Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γιατί να απευθυνθώ σε κάποιον πιο ειδικό;
    Δεν έχω αντλία θερμότητας ,αλλά έχω διαβάσει οτι θέλει καλή ρύθμιση και γενικότερα σωστή μελέτη για να αποδίδει, Μάλλον αυτό εννοεί.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kover Εμφάνιση μηνυμάτων
    Υπάρχουν αλλά προγράμματα για μεγάλες καταναλώσεις που δεν είναι στο excel?
    Υπόψιν στο excel εχω μόνο προγράμματα που δεν έχουν ρήτρα αναπροσαρμογής. Αν θες να ρισκάρεις υπάρχουν κάποια με χαμηλή αρχική τιμή κιλοβατώρας αλλά άγνωστη τελική

    Αν πας στο save 40% απαραίτητα να βάλεις και την υπηρεσία fixed

  12. #6492
    Εγγραφή
    02-08-2011
    Μηνύματα
    307
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΤΡΙΚΑΛΑ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kover Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γιατί να απευθυνθώ σε κάποιον πιο ειδικό; Υπάρχουν αλλά προγράμματα για μεγάλες καταναλώσεις που δεν είναι στο excel?
    Δεν χρειαζεται να απευθυνθεις σε κανεναν ειδικο για επιλογη προγραμματος.Το Save μπορει να ειναι και το καλυτερο προγραμμα για μεγαλες καταναλωσεις.Χωρις ρητρα κιολας με ενεργοποιημενο το fixed ειναι το καλυτερο.

  13. #6493
    Εγγραφή
    15-12-2018
    Μηνύματα
    534
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Vodafone
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kossof Εμφάνιση μηνυμάτων
    καλησπερα.
    εμενα αν και ειμουν πιστος στην ΔΕΗ λογω του κοινωνικου τιμολογιου με πειραν απο την Volton μου ειπαν για ακομα πιο μειωμενο τιμολογιο στο κοινωνικο τιμολογιο ( που δεν το παραπιστεψα γιατι ολοι εκει το ιδιο ειναι ) και πηγα.
    μου ηρθε ενας λογαριασμος στην αρχη 33 ευρω περιμενω τον δευτερο εκει θα φανει τι γινετε. εχω και νυχτερινο ρευμα εδω και 5 χρονια. για να δουμε...
    Θα περιμένεις και άλλους λογαριασμούς για να κάνεις την σύγκριση.. Αυτό το ποσο ήταν για ένα μήνα;

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kossof Εμφάνιση μηνυμάτων
    καλησπερα.
    εμενα αν και ειμουν πιστος στην ΔΕΗ λογω του κοινωνικου τιμολογιου με πειραν απο την Volton μου ειπαν για ακομα πιο μειωμενο τιμολογιο στο κοινωνικο τιμολογιο ( που δεν το παραπιστεψα γιατι ολοι εκει το ιδιο ειναι ) και πηγα.
    μου ηρθε ενας λογαριασμος στην αρχη 33 ευρω περιμενω τον δευτερο εκει θα φανει τι γινετε. εχω και νυχτερινο ρευμα εδω και 5 χρονια. για να δουμε...
    Θα κάνεις την συγκριση και τους επόμενους μήνες.. Το ποσο αυτό ήταν για έναν μήνα;;

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kossof Εμφάνιση μηνυμάτων
    καλησπερα.
    εμενα αν και ειμουν πιστος στην ΔΕΗ λογω του κοινωνικου τιμολογιου με πειραν απο την Volton μου ειπαν για ακομα πιο μειωμενο τιμολογιο στο κοινωνικο τιμολογιο ( που δεν το παραπιστεψα γιατι ολοι εκει το ιδιο ειναι ) και πηγα.
    μου ηρθε ενας λογαριασμος στην αρχη 33 ευρω περιμενω τον δευτερο εκει θα φανει τι γινετε. εχω και νυχτερινο ρευμα εδω και 5 χρονια. για να δουμε...
    Θα κάνεις την συγκριση και τους επόμενους μήνες.. Το ποσο αυτό ήταν για έναν μήνα;;

  14. #6494
    Εγγραφή
    09-01-2014
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    6
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    54999/5493
    ISP
    cosmote
    Router
    spedport plus
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από takoulou Εμφάνιση μηνυμάτων
    Θα περιμένεις και άλλους λογαριασμούς για να κάνεις την σύγκριση.. Αυτό το ποσο ήταν για ένα μήνα;

    - - - Updated - - -



    Θα κάνεις την συγκριση και τους επόμενους μήνες.. Το ποσο αυτό ήταν για έναν μήνα;;

    - - - Updated - - -



    Θα κάνεις την συγκριση και τους επόμενους μήνες.. Το ποσο αυτό ήταν για έναν μήνα;;
    ναι για ενα μηνα ειναι αλλα κατι λεει για 343 κιλοβατοτες απο τον τελευταιο εκαθαριστικο ουτε εδωσα σημσια περιμενο κανονικο λογαριασμο για να δω τι γίνετε εκει...

  15. #6495
    Εγγραφή
    28-02-2007
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    2.553
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kossof Εμφάνιση μηνυμάτων
    καλησπερα.
    εμενα αν και ειμουν πιστος στην ΔΕΗ λογω του κοινωνικου τιμολογιου με πειραν απο την Volton μου ειπαν για ακομα πιο μειωμενο τιμολογιο στο κοινωνικο τιμολογιο ( που δεν το παραπιστεψα γιατι ολοι εκει το ιδιο ειναι ) και πηγα.
    μου ηρθε ενας λογαριασμος στην αρχη 33 ευρω περιμενω τον δευτερο εκει θα φανει τι γινετε. εχω και νυχτερινο ρευμα εδω και 5 χρονια. για να δουμε...
    Δες και αυτό το excel μιας και δεν ισχύει.
    https://docs.google.com/spreadsheets...it?usp=sharing
    edit: Η elpedison πρόσφατα ανέβασε το πάγιο , θα το διορθώσω αργότερα
    Πάντως αν μπήκες σε αυτό
    https://volton.gr/services/volton-fixed-kot/
    είναι πανάκριβο (πιο ακριβό και απο ΔΕΗ) και δε συμφέρει καθόλου μιας και εκτός απο υψηλή τιμή κιλοβατώρας έχει και μεγάλο πάγιο.

Σελ. 433 από 1169 ΠρώτηΠρώτη ... 413423428431432433434435438443453 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Εξοικονόμηση ηλεκτρικού ρεύματος
    Από nmakry στο φόρουμ Εκτός θέματος
    Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 06-08-22, 13:29
  2. χτυπημα ηλεκτρικου ρευματος!!
    Από transforman στο φόρουμ Hardware Γενικά
    Μηνύματα: 43
    Τελευταίο Μήνυμα: 09-02-10, 19:46
  3. Δίκτυο ασύρματο ή μέσω ηλεκτρικού ρεύματος ;
    Από B.giorgos στο φόρουμ Wireless Networking
    Μηνύματα: 18
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-05-07, 18:32

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας