Εμφάνιση των αποτελεσμάτων της δημοσκόπησης: Έχετε αλλάξει πάροχο ηλεκτρικού ρεύματος;

Ψήφισαν
1447. Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου
  • Έχω αλλάξει

    344 23,77%
  • Δεν έχω αλλάξει, αλλά σκέφτομαι να αλλάξω

    577 39,88%
  • Δεν θα αλλάξω

    436 30,13%
  • ΔΓ/ΔΑ

    90 6,22%
Σελ. 905 από 1169 ΠρώτηΠρώτη ... 885895900903904905906907910915925 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 13.561-13.575 από 17529
  1. #13561
    Εγγραφή
    31-10-2003
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    13.346
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Φιλόσοφος_Στ@ρχίδας Εμφάνιση μηνυμάτων
    Συνδυαστικά πακέτα με φυσικό αέριο...;
    Μπορεί να βγαίνεις χαμένος αντί κερδισμένος. Και μπλέκεις με δέσμευση στο αέριο συνήθως για συνδυαστικό.

  2. #13562
    Εγγραφή
    04-04-2008
    Περιοχή
    Νέα Χαλκηδόνα
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    1.961
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Nova
    Router
    ZTE
    SNR / Attn
    -(dB) / -(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Φιλόσοφος_Στ@ρχίδας Εμφάνιση μηνυμάτων
    Συνδυαστικά πακέτα με φυσικό αέριο...;
    Τουλαχιστον εκει αξιζουν;

  3. #13563
    Εγγραφή
    28-02-2007
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    2.553
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από utp Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παντως ειναι λιγο τραγικο που κανενας παροχος δεν εχει νυχτερινο τιμολογιο αυτη τη περιοδο, ουτε καν η ενιαια τους χρεωση δεν ειναι φθηνοτερη απο την ημερησια της δεη. Τι λογο εχει καποιος να παει σε παροχο σημερα? Εγω την πατησα για ενα μηνα που ειχε πολυ χαμηλη τελικη τιμη που τελικα δεν την κρατησε.
    προχθές είχε νόημα να είχε μπει στο generous του Ηρών , πλέον σπρώχνει κόσμο για το Solar Generous
    χθες και σήμερα elpedison economy
    αύριο κάτι άλλο
    για όποιον δε θέλει να κάνει ενεργειακό τουρισμό , κάθεται κάπου απλά να μην τσεκουρώνει και τέλος

  4. #13564
    Εγγραφή
    04-04-2005
    Περιοχή
    ΚΑΤΕΡΙΝΗ
    Μηνύματα
    1.747
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΑΤΕΡΙΝΗ
    Router
    Asus Rt-ax92
    off topic και εγώ!
    Εσείς με τα air condition που λέτε ότι δεν έχει διαφορά στη θέρμανση το a/c σε σχέση με θερμοσυσσωρευτές ή καλοριφέρ, το λέτε για να το πιστέψουμε εμείς, οι εσείς οι ίδιοι?

  5. #13565
    Είχα συμβόλαιο με τον Heron στο πρόγραμμα UP24 το οποίο έχει λήξει και αυτή την στιγμή με έχουν στο Protect 4 home. Να σας πω την αλήθεια το είχα παραμελήσει λίγο και τώρα παρατήρησα ότι είναι υψηλές οι χρεώσεις σε αυτό το πρόγραμμα και άρχισα να κοιτάω για ανανέωση σε άλλο πρόγραμμα ή αλλαγή πάροχου. Aπό ότι έχω δει και καταλάβει υπάρχει μεγάλο μπέρδεμα με τους πάροχους και τις τιμές. Τα έχω ψάξει όσο μπορώ αλλά άκρη δεν βγάζω. Υπάρχει κάποιος που να έχει γνώσεις να μου προτείνει κάποιο πάροχο, κάποιο πρόγραμμα, γενικά να με συμβουλέψει;

  6. #13566
    Εγγραφή
    15-12-2018
    Μηνύματα
    534
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Vodafone
    Καλημερα... Κοιταξε...Τιμες...

    https://www.rae.gr/genika-nea/61966/

  7. #13567
    Εγγραφή
    28-02-2007
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    2.553
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από panosmil Εμφάνιση μηνυμάτων
    Είχα συμβόλαιο με τον Heron στο πρόγραμμα UP24 το οποίο έχει λήξει και αυτή την στιγμή με έχουν στο Protect 4 home. Να σας πω την αλήθεια το είχα παραμελήσει λίγο και τώρα παρατήρησα ότι είναι υψηλές οι χρεώσεις σε αυτό το πρόγραμμα και άρχισα να κοιτάω για ανανέωση σε άλλο πρόγραμμα ή αλλαγή πάροχου. Aπό ότι έχω δει και καταλάβει υπάρχει μεγάλο μπέρδεμα με τους πάροχους και τις τιμές. Τα έχω ψάξει όσο μπορώ αλλά άκρη δεν βγάζω. Υπάρχει κάποιος που να έχει γνώσεις να μου προτείνει κάποιο πάροχο, κάποιο πρόγραμμα, γενικά να με συμβουλέψει;
    κακώς το παραμέλησες , θα έπρεπε να πήγαινες στο generous της ίδιας εταιρίας
    κατέβασε το excel της υπογραφής μου

  8. #13568
    Εγγραφή
    31-07-2004
    Περιοχή
    ΛΑΡΙΣΑ
    Μηνύματα
    5.246
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30 mbps
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗ
    Router
    ASUS RT68U
    παιδια για το φωτοβολταικα στη στέγη υπάρχει κανένα νήμα? Θα είχε ενδιαφέρον να διαβάσουμε απόψεις για το αν συμφέρουν τώρα που αναμένεται να ανοιξει το πρόγραμμα επιδοτήσεων.

  9. #13569
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Korakios Εμφάνιση μηνυμάτων
    κακώς το παραμέλησες , θα έπρεπε να πήγαινες στο generous της ίδιας εταιρίας
    κατέβασε το excel της υπογραφής μου
    Τόσα που έχουμε στο κεφάλι μας κάτι θα παραμελήσουμε, δυστυχώς. Το έχω δει το excel αν και μπερδεύτηκα κι εκεί λίγο με βοήθησε και δεν βρήκα το solar generous. Μήπως γνωρίζεις την διαφορά του generous με το solar generus; Αυτό που έχω καταλάβει είναι ότι σπυ δίνουν κάτι σαν «δώρο» 90€ τους 3 πρώτους μήνες όμως πρέπει να μείνεις 1 χρόνο αλλιως θα πρέπει να επιστρέψεις το «δώρο», έχει 15% έκπτωση συνέπειας αντί 20% που έχει το generous και γενικά δίνει μικρότερη τιμή. Με το elpedison economy τι γίνεται; Βλέπω ότι δίνουν πολύ χαμηλή τιμή και μου φαίνεται περίεργο

  10. #13570
    Εγγραφή
    23-07-2006
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    1.107
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49999/4999
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΧΑΛΑΝΔΡΙ
    Router
    speedport w724v
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nikgr Εμφάνιση μηνυμάτων
    παιδια για το φωτοβολταικα στη στέγη υπάρχει κανένα νήμα? Θα είχε ενδιαφέρον να διαβάσουμε απόψεις για το αν συμφέρουν τώρα που αναμένεται να ανοιξει το πρόγραμμα επιδοτήσεων.
    Δεν βλέπω πως μπορεί να βγει χαμένος με φωτοβολταϊκά στη στέγη, είτε με είτε χωρίς επιδότηση

  11. #13571
    Εγγραφή
    23-06-2007
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    18.765
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    220/22 + 110/11 + 450/22
    ISP
    Cosmote & Vodafone
    DSLAM
    Wind - ΠΑΤΗΣΙΑ
    Router
    Fritz! VDSL + 5G
    SNR / Attn
    19(dB) / 11(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Στα 40 ευρώ η επιδότηση και τον Μάρτιο..

    https://www.kathimerini.gr/economy/l...os-ton-martio/

    Οπότε, μία από τα ίδια με τον Φεβρουάριο..
    My AVM Fritz : 7590 AX, 4060 AX, 6850 5G, Repeater 6000, Fon X6, Smart Gateway, Dect 500, Dect 440, Dect 200
    Other : ZTE H267A, TP-Link TL-R605, Poynting XPOL-1-5G, Samsung S20 FE & S21 FE, Panasonic KX-TGF310, Cosmote TV Box, MI Box 2
    New! : QHora-301W - 10GbE

  12. #13572
    Εγγραφή
    23-09-2007
    Περιοχή
    ΑΘΗΝΑ
    Μηνύματα
    1.137
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    250/250
    ISP
    INALAN
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kover Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν βλέπω πως μπορεί να βγει χαμένος με φωτοβολταϊκά στη στέγη, είτε με είτε χωρίς επιδότηση
    Το κοστος δεν ειναι και αμελητέο
    Για 2KW με panels, inverter και μπαταρίες θες στην καλύτερη 4.000 ευρω και βέβαια αν ξερεις καλό και έμπιστο μάστορα
    Για να είσαι 100% καλυμμένος και εκτος δικτύου σε ενα σπίτι με καθημερινό μαγείρεμα και πλυντήρια και για να κοιμάσαι ήσυχος θες τα διπλάσια KW και χρηματα συν τον κατάλληλο χώρο να τα βάλεις
    Resistance is futile
    You will be accumulated by the Borg
    Apple will prevail

  13. #13573
    Εγγραφή
    14-05-2004
    Περιοχή
    GR/Crete
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    5.207
    Downloads
    25
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    OTEnet
    Router
    Siemens κάτι
    SNR / Attn
    9,1(dB) / 28(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από D_J_V Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το κοστος δεν ειναι και αμελητέο
    Για 2KW με panels, inverter και μπαταρίες θες στην καλύτερη 4.000 ευρω και βέβαια αν ξερεις καλό και έμπιστο μάστορα
    Για να είσαι 100% καλυμμένος και εκτος δικτύου σε ενα σπίτι με καθημερινό μαγείρεμα και πλυντήρια και για να κοιμάσαι ήσυχος θες τα διπλάσια KW και χρηματα συν τον κατάλληλο χώρο να τα βάλεις
    Έχει εγκριθεί ο φάκελος μου και είμαι στην επόμενη φάση.
    Προσωπικά έχω μέτριες καταναλώσεις (5.000kwh) και θα δώσω ~6.000€ τα οποία θα κάνω απόσβεση στα 9 χρόνια με το πιο απαισιόδοξο σενάριο (παλιές τιμές του myhomeenter) και 30% ταυτοχρονισμό μόνο. Με τα τωρινά δεδομένα θα κάνω απόσβεση στα 5-6 χρόνια.
    Θα τα βάλω σε πέργκολα που ήθελα να φτιάξω εδώ και καιρό για τα αυτοκίνητα στον κήπο οπότε ούτε θα φαίνονται ούτε θα μου φάνε έξτρα χώρο.

    Είμαι στην αναμονή να βγεί το πρόγραμμα της επιδότησης μήπως βάλω και μπαταρίες (χωρίς επιδότηση δε συμφέρουν με τίποτα).

    Υπάρχει η πρόβλεψη να αυξηθεί η παραγωγή αν αγοράσω κάποιο ηλεκτρικό αυτοκίνητο στο μέλλον αν και θα προτιμούσα να πάω στην επόμενη τεχνολογία (υδρογόνο?).

    Μιλάω μόνο για net-metering. Για off-grid τα πράγματα είναι πολύ πιο δύσκολα και δεν έχω ασχοληθεί.

  14. #13574
    Εγγραφή
    21-07-2009
    Μηνύματα
    210
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Forthnet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από BlueChris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τελευταίο offtopic .. αλλά είναι κάνας μερακλής με επιδαπέδια θέρμανση? να έρθω για ένα καφέ να ξαπλώσω στο πάτωμα? Αυτό είναι όλα τα λεφτά για μένα... είμαι κωλόγρια πλέον και παγώνουν τα πόδια μου μόνο και μου τη δίνει....
    οντως εχω ενδοδαπέδια και αυτο που λες για τα πόδια ειναι άλλη αίσθηση συν το οτι ξεμπλεξα απο χαλιά, μοκέτες ,πατάκια κ.λ.π

  15. #13575
    Εγγραφή
    27-05-2006
    Περιοχή
    Άγιοι Ανάργυροι
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    13.188
    Downloads
    21
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10 - 600/120
    ISP
    Cosmote VDSL - 5G
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Router
    UntangleVM on esxi
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από xdoc Εμφάνιση μηνυμάτων
    οντως εχω ενδοδαπέδια και αυτο που λες για τα πόδια ειναι άλλη αίσθηση συν το οτι ξεμπλεξα απο χαλιά, μοκέτες ,πατάκια κ.λ.π
    Αν είσαι ελεύθερος, ψήνομαι για ένα σύμφωνο συμβίωσης xaxaxaxa
    There's no substitute for experience
    CorollaClub

Σελ. 905 από 1169 ΠρώτηΠρώτη ... 885895900903904905906907910915925 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Εξοικονόμηση ηλεκτρικού ρεύματος
    Από nmakry στο φόρουμ Εκτός θέματος
    Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 06-08-22, 13:29
  2. χτυπημα ηλεκτρικου ρευματος!!
    Από transforman στο φόρουμ Hardware Γενικά
    Μηνύματα: 43
    Τελευταίο Μήνυμα: 09-02-10, 19:46
  3. Δίκτυο ασύρματο ή μέσω ηλεκτρικού ρεύματος ;
    Από B.giorgos στο φόρουμ Wireless Networking
    Μηνύματα: 18
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-05-07, 18:32

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας