Εμφάνιση των αποτελεσμάτων της δημοσκόπησης: Έχετε αλλάξει πάροχο ηλεκτρικού ρεύματος;

Ψήφισαν
1447. Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου
  • Έχω αλλάξει

    344 23,77%
  • Δεν έχω αλλάξει, αλλά σκέφτομαι να αλλάξω

    577 39,88%
  • Δεν θα αλλάξω

    436 30,13%
  • ΔΓ/ΔΑ

    90 6,22%
Σελ. 166 από 1169 ΠρώτηΠρώτη ... 146156161164165166167168171176186 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 2.476-2.490 από 17522
  1. #2476
    Εγγραφή
    15-12-2018
    Μηνύματα
    534
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Vodafone
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από thanasiskes Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παιδιά ερώτηση
    Είμαι στον ΗΡΩΝ στο προγραμμα νυχτερινό 24/7 και έχω μετρητή ημερήσιας κατανάλωσης.
    Αν κάνω αίτηση στο ΔΕΔΔΗΕ για να μου βάλουν και νυχτερινό μετρητή θα αλλάξει κάτι στο λογαριασμό μου;
    Καλησπερα... Μπορεις να κανεις αιτηση στην Δεδδηε.. Αλλα μπορει να καθυστερησει λιγο η τοποθετηση του.. Σε ποια περιοχη εισαι; Δεν υπαρχουν μετρητες..

  2. #2477
    Εγγραφή
    24-01-2007
    Μηνύματα
    636
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    100Mbps/100Mbps
    ISP
    Inalan
    Router
    Huawei HG8546M
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από thanasiskes Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παιδιά ερώτηση
    Είμαι στον ΗΡΩΝ στο προγραμμα νυχτερινό 24/7 και έχω μετρητή ημερήσιας κατανάλωσης.
    Αν κάνω αίτηση στο ΔΕΔΔΗΕ για να μου βάλουν και νυχτερινό μετρητή θα αλλάξει κάτι στο λογαριασμό μου;
    Αν υποθέσουμε ότι παραμένεις στο ίδιο πρόγραμμα (Ηρών 24/7) δεν θα αλλάξει "η χρέωση προμήθειας" που πληρώνεις στην εταιρεία. Στο συγκεκριμένο πρόγραμμα πληρώνεις 0,06590 €/kWh + 4, 5€ /μήνα πάγιο ανεξαρτήτα από το πότε γίνεται η κατανάλωση.

    Αλλάζουν, ωστόσο, οι ρυθμιζόμενες χρεώσεις. Οι kWh που καταναλώνεις κατά τις ώρες που ισχύει το νυχτερινό έχουν μικρότερες ρυθμιζόμενες χρεώσεις.
    (οι ρυθμιζόμενες χρεώσεις παρεμπιπτόντως είναι κοινές για όλους τους παρόχους)
    http://www.heron.gr/index.php/για-το...-24-7/item/300

    Οπότε, ανάλογα με την κατανάλωση που πίστευεις ότι θα έχεις κατά τις ώρες του νυχτερινού, υπολογίζεις το ποσό που θα γλυτώσεις από ρυθμιζόμενες χρεώσεις και βλέπεις αν αξίζει να μπεις στη διαδικασία να ζητήσεις νυχτερινό μετρητή...

    Γενικά, πάντως, δεν νομίζω ότι έχεις να χάσεις κάτι με το να ζητήσεις νυχτερινό μετρητή. Ίσα-ίσα θα μπορείς μελλοντικά να πας σε κανονικό πρόγραμμα για νυχτερινό, αν χρειαστεί.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος dfourt : 26-02-19 στις 23:34.

  3. #2478
    Εγγραφή
    22-09-2008
    Περιοχή
    Αλεξανδρούπολη
    Ηλικία
    32
    Μηνύματα
    50
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    Router
    ZTE H268Q
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από takoulou Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπερα... Μπορεις να κανεις αιτηση στην Δεδδηε.. Αλλα μπορει να καθυστερησει λιγο η τοποθετηση του.. Σε ποια περιοχη εισαι; Δεν υπαρχουν μετρητες..
    Αλεξανδρούπολη

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dfourt Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν υποθέσουμε ότι παραμένεις στο ίδιο πρόγραμμα (Ηρών 24/7) δεν θα αλλάξει "η χρέωση προμήθειας" που πληρώνεις στην εταιρεία. Στο συγκεκριμένο πρόγραμμα πληρώνεις 0,06590 €/kWh + 4, 5€ /μήνα πάγιο ανεξαρτήτα από το πότε γίνεται η κατανάλωση.

    Αλλάζουν, ωστόσο, οι ρυθμιζόμενες χρεώσεις. Οι kWh που καταναλώνεις κατά τις ώρες που ισχύει το νυχτερινό έχουν μικρότερες ρυθμιζόμενες χρεώσεις.
    (οι ρυθμιζόμενες χρεώσεις παρεμπιπτόντως είναι κοινές για όλους τους παρόχους)
    http://www.heron.gr/index.php/για-το...-24-7/item/300

    Οπότε, ανάλογα με την κατανάλωση που πίστευεις ότι θα έχεις κατά τις ώρες του νυχτερινού, υπολογίζεις το ποσό που θα γλυτώσεις από ρυθμιζόμενες χρεώσεις και βλέπεις αν αξίζει να μπεις στη διαδικασία να ζητήσεις νυχτερινό μετρητή...

    Γενικά, πάντως, δεν νομίζω ότι έχεις να χάσεις κάτι με το να ζητήσεις νυχτερινό μετρητή. Ίσα-ίσα θα μπορείς μελλοντικά να πας σε κανονικό πρόγραμμα για νυχτερινό, αν χρειαστεί.
    Έκανα τελικά την αίτηση τηλεφωνικά. Μου είπανε θα μου έρθει επιστολή σε λίγες μερες και ανέφερε ότι υπάρχει έλλειψη σε μετρητές.

  4. #2479
    Εγγραφή
    15-12-2018
    Μηνύματα
    534
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Vodafone
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από thanasiskes Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αλεξανδρούπολη



    Έκανα τελικά την αίτηση τηλεφωνικά. Μου είπανε θα μου έρθει επιστολή σε λίγες μερες και ανέφερε ότι υπάρχει έλλειψη σε μετρητές.
    Ναι.. Θα σου ερθει επιστολη για να πας να πληρωσεις πρωτα.. Και μετα θα τοποθετηθει ο μετρητης.. Μπορει να παρει και εξι μηνες...

  5. #2480
    Εγγραφή
    05-04-2012
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    3.023
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50
    ISP
    Nova
    Router
    HG8145V5
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από takoulou Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ναι.. Θα σου ερθει επιστολη για να πας να πληρωσεις πρωτα.. Και μετα θα τοποθετηθει ο μετρητης.. Μπορει να παρει και εξι μηνες...
    Απο τον Άρη τους φέρνουν τους μετρητές;;
    [IMG][img]//kat.cr/userbar/giannhs1985.png[/img][/IMG]

  6. #2481
    Εγγραφή
    15-12-2018
    Μηνύματα
    534
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Vodafone
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Godian Εμφάνιση μηνυμάτων
    Απο τον Άρη τους φέρνουν τους μετρητές;;
    Καλησπερα... Δεν υπαρχουν μετρητες... Δεν εχει μεγαλη ποσοτητα η Δεδδηε... Και κυριως διπλης εγραφης...

  7. #2482
    Εγγραφή
    04-11-2006
    Μηνύματα
    2.111
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49998/4997
    ISP
    Φιλοθέη/Γλυφά
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΛΥΦΑΔΑ
    Router
    ZTE H168N
    SNR / Attn
    17,1(dB) / 13,5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Αλλάζω όνομα και πρέπει να καταθέσω την ΥΔΕ στον ΔΕΔΔΗΕ, αλλά είναι στη Μεταμόρφωση και η πρόσβαση εκεί δεν είναι καθόλου εύκολη.
    Μπορώ να την καταθέσω σε άλλο κατάστημα ή να την στείλω με συστημένο φάκελο ή με άλλο τρόπο;

  8. #2483
    Εγγραφή
    05-05-2009
    Περιοχή
    Παλαιό Φάληρο
    Μηνύματα
    12.718
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    FTTH Φως το αληθ
    ISP
    OTE
    Router
    Fritz 7590
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από makfil Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αλλάζω όνομα και πρέπει να καταθέσω την ΥΔΕ στον ΔΕΔΔΗΕ, αλλά είναι στη Μεταμόρφωση και η πρόσβαση εκεί δεν είναι καθόλου εύκολη.
    Μπορώ να την καταθέσω σε άλλο κατάστημα ή να την στείλω με συστημένο φάκελο ή με άλλο τρόπο;
    Μην παραπονιέσαι για την Μεταμόρφωση.
    Εγώ πρέπει να πάω στο Κρανίδι.

    Κι όταν τους είπα για mail μου απάντησε
    "Τι λέτε κύριέ μου. Εμείς εδώ αγοράζουμε ακόμα γραμματόσημα"
    " Ούτε λαχανικά δεν θα φόρτωνα. "

    ----
    No fm radio ?
    No headphone jack ?

    Sorry no phone.

  9. #2484
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    Δυστυχώς κι εγώ χθες πήγα στα κεντρικά και μ' έστειλαν στη Μεταμόρφωση, για επανασύνδεση του κοινόχρηστου μετά από φωτιά στην πολυκατοικία, για την κατάθεση της δήλωσης του ηλεκτρολόγου.
    Πήγα σήμερα το πρωί κι ευτυχώς τελείωσα σε 30-40 λεπτά.

    Έχουν μαζέψει όλες τις σχετικές τεχνικές υπηρεσίες εκεί και δεν δέχονται κατάθεση σε άλλο σημείο. Μάλιστα την είχαμε πατήσει πέρυσι, όταν κάναμε αίτηση στην επαρχία για νυκτερινό κι ενώ 2 οικοδομές εκεί ολοκληρώθηκαν σε 3-4 μήνες, εδώ δεν είχαν αποσταλεί τα χαρτιά αν και είχε μπει στο σύστημα το αίτημα. Οπότε τα κάναμε πάλι από την αρχή εδώ.

  10. #2485
    Εγγραφή
    04-11-2006
    Μηνύματα
    2.111
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49998/4997
    ISP
    Φιλοθέη/Γλυφά
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΛΥΦΑΔΑ
    Router
    ZTE H168N
    SNR / Attn
    17,1(dB) / 13,5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Ευχαριστώ για τις (άμεσες) απαντήσεις και από ότι καταλαβαίνω πρέπει να υποστώ την ταλαιπωρία.

    @jkoukos
    Μπορείς να δώσεις κάποιο tip πως θα περάσω στην άλλη πλευρά;
    Πρέπει να πάω από τη γέφυρα Τατοίου, μέσω Ν. Ιωνίας, να βρω κάπου να κάνω στροφή και να βγω στον παράλληλο, όπως βλέπω στο χάρτη;

  11. #2486
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dimitri_ns Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μην παραπονιέσαι για την Μεταμόρφωση.
    Εγώ πρέπει να πάω στο Κρανίδι.

    Κι όταν τους είπα για mail μου απάντησε
    "Τι λέτε κύριέ μου. Εμείς εδώ αγοράζουμε ακόμα γραμματόσημα"
    Email στέλνεις σε πολιτισμένες περιοχές (πέρα από την πλάκα μόνο στην Αγησιλάου και Μυλλέρου κατάστημα ΔΕΔΔΗΕ έχει email επικοινωνία)

  12. #2487
    Εγγραφή
    04-10-2003
    Περιοχή
    Μοσχάτο
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    1.716
    Downloads
    32
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΦΑΛΗΡΟ
    Router
    Speedport Plus 2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από makfil Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ευχαριστώ για τις (άμεσες) απαντήσεις και από ότι καταλαβαίνω πρέπει να υποστώ την ταλαιπωρία.

    @jkoukos
    Μπορείς να δώσεις κάποιο tip πως θα περάσω στην άλλη πλευρά;
    Πρέπει να πάω από τη γέφυρα Τατοίου, μέσω Ν. Ιωνίας, να βρω κάπου να κάνω στροφή και να βγω στον παράλληλο, όπως βλέπω στο χάρτη;

    Επειδή είμαστε σε τεχνολογικό φόρουμ και πραγματικά δε βλέπω το λόγο να ταλαιπωρείσαι, το μυστικό τιπ λέγεται google maps, δουλεύει σε android os και πρέπει να δουλεύει και offline αν δεν έχεις data plan.
    There is a difference between dumb and stupid. The word Dumb implies that a person has no choice in their behavior and cannot help it. Stupidity implies that the person knows better, but is simply choosing to make a bad choice. So which one are you? Unfortunately dumb or just breathtakingly stupid?



  13. #2488
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από makfil Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μπορείς να δώσεις κάποιο tip πως θα περάσω στην άλλη πλευρά;
    Πρέπει να πάω από τη γέφυρα Τατοίου, μέσω Ν. Ιωνίας, να βρω κάπου να κάνω στροφή και να βγω στον παράλληλο, όπως βλέπω στο χάρτη;
    Ναι από εκεί πήγα. Περνάς πάνω από την γέφυρα και στο σημείο που στενεύει η Τατοΐου έχει φανάρι. Σε εκείνο το σημείο κάνεις αριστερή αναστροφή, αλλά θα μπεις στον παράδρομο και όχι πάλι στην Τατοΐου. Ακολουθείς τον δρόμο και θα πέσεις πάνω στο κτίριο στο αριστερό μέρος του δρόμου.

    Αν χρειαστεί να πληρώσεις κάτι (όπως εγώ), έχει Εθνική και Πειραιώς εδώ. Σου βάζω και οδηγίες για την διαδρομή, που αν θέλεις την ακολουθείς και ως αρχική αντί της Τατοΐου αν σε βολεύει. Ετοιμάσου για υπομονή διότι και οι 2 διαδρομές έχουν αυξημένη κίνηση. Εγώ ήμουν με μηχανή.

  14. #2489
    Εγγραφή
    04-11-2006
    Μηνύματα
    2.111
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49998/4997
    ISP
    Φιλοθέη/Γλυφά
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΛΥΦΑΔΑ
    Router
    ZTE H168N
    SNR / Attn
    17,1(dB) / 13,5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Ευχαριστώ πολύ για τις αναλυτικές οδηγίες.
    Βλέπω ότι πας εκεί και από την κάτω διάβαση της ΕΟ, στρίβεις δεξιά και με τον παράδρομο της ΕΟ, πρέπει να περνάς πάλι κάτω από την ΑΟ (δεν έχω πάει ποτέ από εκεί) και φτάνεις στο κτίριο.

  15. #2490
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    Η δεύτερη διαδρομή (πρώτη φορά την ακολούθησα, μου την είπαν στον ΔΕΔΔΗΕ) είναι καλύτερη για να πας, αλλά στην επιστροφή είναι βάσανο. Πολύ μεγάλη κίνηση μετά την γέφυρα της ΑΟ, στενός ο δρόμος και το φανάρι στην Αναγεννήσεως κάτω από την ΕΟ, έχει μικρή διάρκεια.
    Βάσανο ωστόσο είναι και η επιστροφή από την Τατοΐου, μέχρι να βγεις σε αυτή με αναστροφή στο φανάρι.

Σελ. 166 από 1169 ΠρώτηΠρώτη ... 146156161164165166167168171176186 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Εξοικονόμηση ηλεκτρικού ρεύματος
    Από nmakry στο φόρουμ Εκτός θέματος
    Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 06-08-22, 13:29
  2. χτυπημα ηλεκτρικου ρευματος!!
    Από transforman στο φόρουμ Hardware Γενικά
    Μηνύματα: 43
    Τελευταίο Μήνυμα: 09-02-10, 19:46
  3. Δίκτυο ασύρματο ή μέσω ηλεκτρικού ρεύματος ;
    Από B.giorgos στο φόρουμ Wireless Networking
    Μηνύματα: 18
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-05-07, 18:32

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας