Σελ. 29 από 32 ΠρώτηΠρώτη ... 919242728293031 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 421-435 από 470
  1. #421
    Εγγραφή
    31-08-2004
    Περιοχή
    Elbonia
    Ηλικία
    51
    Μηνύματα
    713
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    12288/1024
    ISP
    HOL
    Router
    CellPipe 7130
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Agent M
    Εσένα στη δουλειά σου δεν σου στέλνουν mail που έστειλε ο μπατζανάκης του θείου της ξαδέρφης του ανιψιού; Έτσι κι εμένα μου έστειλε το mail ο συνάδελφος έπειτα από συζήτηση που έγινε με θέμα τη σύγκρουση του αεροσκάφους. Δεν μπορώ να καταλάβω το λόγο που το βάζεις σε εισαγωγικά. Να σε ευχαριστήσω θερμά γιατί βρήκες μέσα σε λίγα λεπτά αυτό που εγώ έψαχνα 27 ολόκληρα χρόνια!
    Παω τώρα να βαρέσω καμιά κουμπουριά με τον Καρατζαφέρη.
    Φιλαράκο τις ειρωνίες όχι σε μένα αλλά στον συνάδελφο που «παίρνει γραμμή» από το «Ελληνικό Μέτωπο» του φασίστα Βορίδη.

    Δεύτερον, όταν παραθέτεις ένα άρθρο που φαίνεται από χιλιόμετρα ότι είναι γραμμένο για ΜΜΕ, που φαίνεται από μακριά ότι απηχεί εθνικιστικές θέσεις και που δεν παραθέτει ΚΑΜΙΑ πηγή ή επιβεβαίωση για αυτά που λέει, θα έπρεπε να είσαι περισσότερο προσεκτικός.

    Δεν θα κάτσω να διαψεύσω (ή να ζητήσω διασταύρωση) των γεγονότων από τον συγγραφέα του κειμένου (μέλους της Ομάδας Κοινοβουλευτικού Ελέγχου του ΛΑ.Ο.Σ.) όχι μόνο γιατί θα μου έπαιρνε ώρες αλλά γιατί είναι φανερό ότι το «χέρι-χέρι» στέλεχος γράφει ότι του κατεβαίνει.

    edit: Εννοείται ότι δεν έχω σκοπό να χαρακτηρίζω τον Agent M ως οτιδήποτε. Ήθελα απλώς να επισημάνω την πηγή του άρθρου για να βγάλουμε καλύτερα τα συμπεράσματά μας. Αν έθιξα τον Agent M έγινε απο λάθος και ζητώ συγγνώμη.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Οβελίξ : 02-06-06 στις 17:46.
    Αν έχεις γράψει τα περισσότερα μηνύματα σε ένα thread, ήρθε η ώρα να σταματήσεις.

  2. #422
    Η τάση ειρωνείας που διακρίνω μου θυμίζει μικρά παιδάκια που όταν κάνουν καμιά ζαβολιά το ρίχνουν στην πλακίτσα για να μη τα μαλώσουν. Έθιξα το θέμα αμοιβής των πιλότων της πολεμικής αεροπορίας και μερικοί από εσάς το μετέτρεψαν σε συζήτηση ιδεολογίας ίσως για αυτό-επιβεβαίωση ή ακόμα και για να προβληθούν οι αυταρχικές και απόλυτες απόψεις τις οποίες δε διατυπώνεται με καθόλου σωστό τρόπο, με αποτέλεσμα ακόμα και δίκιο να έχετε κανείς να μη δίνει σημασία. Κύριοι σας ενημερώνω ότι δε με ενδιαφέρει η πολιτική άποψη και πεποίθηση του καθενός σας, ούτε με ενδιαφέρει αν με θεωρείται πιστό δούλο-πρόβατο οπισθοδρομικών ιδεών , όπως ο σεβασμός στην πατρίδα στην οποία ζω και ζείτε. Δικαίωμα σας να μη σέβεστε τίποτα, ή να σέβεστε επιλεγμένες ιδέες και ανθρώπους. Δεν είναι δικαίωμα σας όμως να με κατακρίνετε επειδή εγώ έχω επιλέξει να σέβομαι ότι θεωρώ εγώ σωστό. ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΜΕΙΝΕΤΕ ΕΠΙ ΤΟΥ ΘΕΜΑΤΟΣ. Δε συζητάμε ούτε για καραβανάδες ούτε για ΗΣΑΠατζήδες όπως τους είπατε. Αν συνεχιστεί το σερί των off-topic και του «εκφράζω την γνώμη μου-σε καταδικάζω-σε κατακρίνω- είσαι πρόβατο-είσαι μεσαιωνίτης», τότε παρακαλώ να κλειδωθεί αυτό το θέμα από κάποιον υπεύθυνο και σας ευχαριστώ για τη συμμετοχή σας. Κάποιος στην αρχή του θέματος με κατέκρινε γιατί βλέπω ειδήσεις και έθιξα το θέμα που είδα εδώ. Λοιπόν μετά λύπης λέω ότι προτιμώ να βλέπω ειδήσεις στην τηλεόραση και να γελάω με καραγκιόζηδες που βγαίνουν να κάνουν το κομμάτι τους, παρά να βλέπω αυτό που γίνετε σε αυτό το thread.

  3. #423
    Εγγραφή
    02-11-2003
    Περιοχή
    Επαναπατρισθείς στην Αθήνα
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    56.427
    Downloads
    64
    Uploads
    73
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    Path Level
    Fastpath
    @ moralas

    Διερωτήθηκες ποτέ εάν η "πατρίδα σου" σέβεται ΕΣΕΝΑ;

    Βάζω στοίχημα πώς όχι.
    Επιτέλους το ελάχιστο δυνατό, ευέλικτο, και ψηφιακό κράτος. Με διαρκή αξιολόγηση.

  4. #424
    Εγγραφή
    31-08-2004
    Περιοχή
    Elbonia
    Ηλικία
    51
    Μηνύματα
    713
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    12288/1024
    ISP
    HOL
    Router
    CellPipe 7130
    Βέβαια, η Συνθήκη είναι ένα μόνο από τα ιταλο-τουρκικά κείμενα που μιλούν για τα Δωδεκάνησα. Υπάρχει και το πρωτόκολλο του 1932
    http://www.hri.org/MFA/foreign/bilateral/italturc.htm

    ...που ορίζει τα νησάκια ως ιταλικα (δλδ ελληνικα, τα αναφέρει ως Καρντάκ και τα χρησιμοποιεί ως την "αποδώ" πλευρά των συνόρων) αλλά οι τούρκοι δεν το αναγνωρίζουν καθώς θεωρούν ότι το έγγραφο δεν δεσμεύει όπως μία κανονική διεθνής συνθήκη και ότι δεν έχει σχέση με το σημερινό "ζήτημα" των Ίμια. Μάλιστα υποστηρίζουν ότι Ιταλία και Ελλάδα εμπράκτως έχουν αμφισβητήσει, αν όχι ακυρώσει στην πράξη, το συγκεκριμένο πρωτόκολλο.

    Ιστορικά, με βάση έγγραφα και έμπρακτες αποτυπώσεις των συνόρων (πχ ναυτικοί και στρατιωτικοί χάρτες) τα Ίμια φαίνονται σχεδόν πάντα ιταλικά/ελληνικά. Όμως οι χάρτες δεν ορίζουν την κυριαρχία, οι Συνθήκες την ορίζουν. Αλλά, από την άλλη, οι χάρτες με βάση τις Συνθήκες τυπώνονται.

    Μπερδευτήκατε?? Όλοι έχουν μπερδευτεί ή δεν έχουν γνώμη. Η ΕΕ πάντως έχει και λέει"είναι Ελληνικά και όποιος διαφωνεί ας παει στο ICJ"

    Στο
    http://en.wikipedia.org/wiki/Imia-Kardak_crisis
    υπάρχει μια αρκετά περιεκτική ανάλυση του ζητήματος αλλά δεν πρόκειται να βάλω και το χέρι μου στη φωτιά για την αντικειμενικότητά του. Τουλάχιστον, από εκεί μπορεί να βρει κανείς τα πλήρη κείμενα των συνθηκών και να βγάλει τα συμπεράσματά του.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Οβελίξ : 02-06-06 στις 17:48.
    Αν έχεις γράψει τα περισσότερα μηνύματα σε ένα thread, ήρθε η ώρα να σταματήσεις.

  5. #425
    Εγγραφή
    23-09-2005
    Περιοχή
    πλανητης Happy
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    2.665
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    2048/256
    ISP
    Vivodi
    DSLAM
    Ο.Τ.Ε. - ΑΚΑΔΗΜΙΑΣ
    Router
    speedtouch 585
    παιδια ξεκολατε με τις πατριδες

    απλα οι πλουσιοι ελληνες μαλλωνουν με τους πλουσιους τουρκους για το πετραιλαιο κατω απ το αιγαιο, οι λαοι δεν εχουν καμια συμετοχη απλα τους σερνουν

  6. #426
    Εγγραφή
    22-03-2005
    Περιοχή
    Αθήνα-Κυψέλη
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    290
    Downloads
    63
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    384/128
    ISP
    FORTHnet
    Router
    USR 9108
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Οβελίξ
    Η συνθήκη έθεσε τις βάσεις αλλά άφησε στα ενδιαφερόμενα μέρη τον ακριβή προσδιορισμό κάποιων πραγμάτων.


    Τα Ίμια δεν είναι παρακείμενα στην Κάλυμνο νησιά και ταυτόχρονα απέχουν περισσότερα από τρία μίλια από την τουρκική ακτή. Η Τουρκία υποστηρίζει ότι πρόκειται για «γκρίζα ζώνη». Όμως η Συνθήκη αναφέρει ότι «Η Τουρκία παραιτείται από όλα της τα δικαιώματα για περιοχές που δεν της αναγνωρίζονται στη Συνθήκη». Άρα και από τα Ίμια. Όμως η Συνθήκη συνεχίζει: «Το μέλλον αυτών των περιοχών και νησιών ορίζεται ή θα οριστεί από τις ενδιαφερόμενες πλευρές». Να που την ξαναβάζει στο παιχνίδι.

    Ολόκληρο το κείμενο της Συνθήκης εδώ
    http://www.lib.byu.edu/~rdh/wwi/1918p/lausanne.html

    Σημ: Η συνθήκη παραχώρησης των Δωδεκανήσων το 1947 όρισε την Ελλάδα ως «κληρονόμο» των ιταλικών δικαιωμάτων της Συνθήκης της Λωζάννης. Συνεπώς, σε ότι αφορά στα Δωδεκάνησα μόνο, όπου βλέπετε Ιταλία βάλτε Ελλάδα.

    Βεβαια ξεχασες να αναφερεις κ την παρακατω συνθηκη, ελπιζω οχι εσκεμμενα, που ασφαλως ξεκαθαριζει επακριβως τα πραγματα κ δεν βαζει κανεναν στο παιχνιδι.

    http://www.hri.org/MPA/gr/other/imia.html (ελληνικα)
    http://www.see.ed.ac.uk/~kap/Aegean/mypage/treaty.html

    Αν τα διαβασεις κ εξακολουθεις να πιστευεις οτι τα ΙΜΙΑ δεν εχουν ξεκαθαρο νομικο καθεστως συνεπως επιμενεις στην προηγουμενη αναφορα σου τοτε απλως παραθετω τα παραπανω links προς αναγνωση κ κριση στους αναγνωστες του φορουμ, μονο κ μονο για να μην αρχισουμε να πιστευουμε, οι Ελληνες, οτι εχουμε κ διεκδικησεις απο την Τουρκια.
    Τωρα αν οι Τουρκοι δεν αναγνωριζουν ξαφνικα το 1996 τι εχουν υπογραψει στο παρελθον με του Ιταλους ειναι αλλο θεμα κ δεν εχω διαθεση να συζητησω σε αυτο το νημα.

  7. #427
    Wantilles κάνε μια προσπάθεια να ξεφύγεις από τον εγωισμό που σε διακατέχει και να κάνεις πρώτος ένα βήμα και να σεβαστείς κάτι, πόσο μάλλον την πατρίδα σου και ίσως αλλάξουν μερικά πράγματα. Αν το έκανε αυτό ο κάθε πολίτης αυτής της χώρας τότε πιστεύω ότι ο σεβασμός θα ήταν αμοιβαίος. Αλλά και μόνο που τη θεωρείς "πατρίδα μου" και όχι πατρίδα μας με κάνει να καταλαβαίνω ότι όλες οι συζητήσεις τέτοιου περιεχομένου μεταξύ μας δε θα βγάζουν κανένα νόημα και το σίγουρο είναι ότι ΔΕ θα φταίει η όποια προκατάληψη που πιθανόν ακόμα να πιστεύεις ότι έχω εγώ. Παρόλα αυτά πιστεύω ότι σε πιθανό (καθόλου επιθυμητό φυσικά) πόλεμο θα πολεμάμε πλάι πλάι :> γιατί οι απόψεις αυτές πηγάζουν από κάποιες ίσως μεγάλες απογοητεύσεις ή κάτι παρόμοιο. (χωρίς καμία διάθεση για περεταίρω αντιλογία-κόντρα). Αλλά άνθρωποι με τέτοιες απόψεις είναι που τρέχουν πρώτοι την κρίσιμη στιγμή. Οι άλλοι με τα παχουλά λόγια δήθεν εθνικιστές ή αρχηγοί κομμάτων κτλ, τους ξέρουμε που τρέχουν.

  8. #428
    Εγγραφή
    23-09-2005
    Περιοχή
    πλανητης Happy
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    2.665
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    2048/256
    ISP
    Vivodi
    DSLAM
    Ο.Τ.Ε. - ΑΚΑΔΗΜΙΑΣ
    Router
    speedtouch 585
    ολοι εχουμε ακουσει ιστοριες για το βραδυ των ιμιων που ολα τα ταγματα στην θρακη ειχαν φυγει απ τις θεσεις τους κι ειχαν παει στις δευτερες, για αξιωματικους που ειχαν χεστει πανω τους τη στιγμη που οι φανταροι ηταν cool

  9. #429
    Εγγραφή
    31-08-2004
    Περιοχή
    Elbonia
    Ηλικία
    51
    Μηνύματα
    713
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    12288/1024
    ISP
    HOL
    Router
    CellPipe 7130
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από wishbone
    Βεβαια ξεχασες να αναφερεις κ την παρακατω συνθηκη, ελπιζω οχι εσκεμμενα...
    Όπως είδες δεν παρέλειψα τίποτε. Και, όχι, δεν πιστεύω ότι έχει δίκιο η Τουρκία. Απλώς βλέπω ότι πάει να εκμεταλλευτεί την κατάσταση και να δημιουργεί αναμπουμπούλα για να εξυπηρετήσει τα συμφέροντά της. Το ότι τα Ίμια δεν αναφέρονται σε καμία διεθνή συνθήκη (Treaty) είναι γεγονός. Το πρωτόκολλο του ΄32 δεν ξέρω αν "στέκει" νομικά ή πρακτικά. Άλλοι, πιο ειδικοί από μας, ας πουν τη γνώμη τους.
    Αν έχεις γράψει τα περισσότερα μηνύματα σε ένα thread, ήρθε η ώρα να σταματήσεις.

  10. #430
    Εγγραφή
    22-03-2005
    Περιοχή
    Αθήνα-Κυψέλη
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    290
    Downloads
    63
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    384/128
    ISP
    FORTHnet
    Router
    USR 9108
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Οβελίξ
    Όπως είδες δεν παρέλειψα τίποτε. Και, όχι, δεν πιστεύω ότι έχει δίκιο η Τουρκία. Απλώς βλέπω ότι πάει να εκμεταλλευτεί την κατάσταση και να δημιουργεί αναμπουμπούλα για να εξυπηρετήσει τα συμφέροντά της. Το ότι τα Ίμια δεν αναφέρονται σε καμία διεθνή συνθήκη (Treaty) είναι γεγονός. Το πρωτόκολλο του ΄32 δεν ξέρω αν "στέκει" νομικά ή πρακτικά. Άλλοι, πιο ειδικοί από μας, ας πουν τη γνώμη τους.
    Ειλικρινα χαιρομαι που ειδα το συμπληρωματικο μηνυμα σου (εγραφα το δικο μου γ αυτο κ απαντησα). Πιστευω πως το πρωτοκολλο ή συμφωνια ή οπως θες αποκαλεσε το, αν δεν ισχυει νομικα κ κατα συνεπεια δεν ισχυουν ολα τα αντιστοιχα αλλων κρατων με τριτα κρατη, θα πρεπει η Χαγη να εχει πολυ δουλεια κ να γυρισουμε στον παγκοσμιο χαρτη οπως υπηρχε το 1800 μ.Χ.

  11. #431
    Εγγραφή
    31-08-2004
    Περιοχή
    Elbonia
    Ηλικία
    51
    Μηνύματα
    713
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    12288/1024
    ISP
    HOL
    Router
    CellPipe 7130
    Όταν λέω "πιθανόν να μην ισχύει" (αλίμονο, και την ανεξαρτησία της Ελλάδας ένα πρωτόκολλο την αναγνώρισε) εννοώ ότι δεν ξέρω αν αυτό επικυρώθηκε επισήμως. Η Τουρκία υποστηρίζει ότι το συγκεκριμένο πρωτόκολλο που αναφέρει τις βραχονησίδες δεν επικυρώθηκε ποτέ με την κανονική διαδικασία και μάλιστα επικαλείται αλληλογραφία με την Ιταλία στην οποία της ζητούν να επικυρώσει το έγγραφο. Δεν μπορώ να το διασταυρώσω.

    Επίσης η Τουρκια λέει ότι συνθήκες, πρωτόκολλα κλπ αφορούν σε νησιά και νησίδες. Οι βραχονησίδες (δλδ ακατοίκητοι βράχοι χωρίς σημάδια ζωής πχ φάρους) δεν περνούν (λέει) αυτοδικαίως στην Ελλάδα διότι δεν αναφέρονται πουθενά και θα πρέπει να τα βρούμε μεταξύ μας για το καθεστώς τους.
    Αν έχεις γράψει τα περισσότερα μηνύματα σε ένα thread, ήρθε η ώρα να σταματήσεις.

  12. #432
    Εγγραφή
    18-09-2003
    Περιοχή
    Αθήνα - Κ. Πατήσια
    Ηλικία
    66
    Μηνύματα
    12.913
    Downloads
    33
    Uploads
    2
    Άρθρα
    4
    Ταχύτητα
    20480/1023
    ISP
    Conn-x OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΔΑΓΚΛΗΣ
    Router
    thomson speedtouch 585 v6
    To ότι κάποιος αναφέρει τις θέσεις της "άλλης πλευράς" πράγμα , που ΟΛΟΙ μας θα έπρεπε να γνωρίζουμε για να μπορούμε να τις αντικρούσουμε , δεν τον κάνει "φερέφωνο" της πλευράς αυτής . Λίγο προσοχή στους χαρακτηρισμούς παρακαλώ ! Παραθέστε τα επιχειρήματά σας , ήρεμα και χωρίς προσωπικές επιθέσεις .
    Ευχαριστώ .

  13. #433
    Εγγραφή
    12-06-2005
    Περιοχή
    Θεσσαλονικη
    Ηλικία
    68
    Μηνύματα
    6.463
    Downloads
    24
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    16384/1024
    ISP
    OTEnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΤΟΥΜΠΑΣ
    Router
    Alcatel 585 v7
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από moralas
    Η τάση ειρωνείας που διακρίνω μου θυμίζει μικρά παιδάκια που όταν κάνουν καμιά ζαβολιά το ρίχνουν στην πλακίτσα για να μη τα μαλώσουν. Έθιξα το θέμα αμοιβής των πιλότων της πολεμικής αεροπορίας και μερικοί από εσάς το μετέτρεψαν σε συζήτηση ιδεολογίας ίσως για αυτό-επιβεβαίωση ή ακόμα και για να προβληθούν οι αυταρχικές και απόλυτες απόψεις τις οποίες δε διατυπώνεται με καθόλου σωστό τρόπο, με αποτέλεσμα ακόμα και δίκιο να έχετε κανείς να μη δίνει σημασία. Κύριοι σας ενημερώνω ότι δε με ενδιαφέρει η πολιτική άποψη και πεποίθηση του καθενός σας, ούτε με ενδιαφέρει αν με θεωρείται πιστό δούλο-πρόβατο οπισθοδρομικών ιδεών , όπως ο σεβασμός στην πατρίδα στην οποία ζω και ζείτε. Δικαίωμα σας να μη σέβεστε τίποτα, ή να σέβεστε επιλεγμένες ιδέες και ανθρώπους. Δεν είναι δικαίωμα σας όμως να με κατακρίνετε επειδή εγώ έχω επιλέξει να σέβομαι ότι θεωρώ εγώ σωστό. ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΜΕΙΝΕΤΕ ΕΠΙ ΤΟΥ ΘΕΜΑΤΟΣ. Δε συζητάμε ούτε για καραβανάδες ούτε για ΗΣΑΠατζήδες όπως τους είπατε. .
    Η αποψη φανερη ή εστω καλυμενη οτι εχουμε πολεμο μονο με πλακιτσα μπορει να απαντηθει.
    Για τους μισθους των πιλοτων αλλα και γενικα των στρατιωτικων εχει αναλυθει εκτενως και απαντηθει οτι ηταν πυροτεχνημα καποιου καναλιου και η πραγματικοτητα ειναι αρκετα μακρυα.

    Για την πατριδα και των πατριωτισμο θελω να σου πω δεν ειναι κακο να αγαπας την πατριδα σου , το αντιθετο μαλιστα. Ομως θα πρεπει να σου πω οτι πατριωτισμος δεν ειναι μονο οι λεονταρισμοι απεναντι στηνΤουρκια , αλλα και η σοβαρη και σθεναρη σταση απενατι στις επεμβασεις απο καθε λογης νταβατζηδες που εχουν καταντησει την χωρα μας ξεφραγο αμπελι στο ονομα καποιας δηθεν συμμαχιας.
    Προσοχη!!!!!!!! Τα αυτια εχουν τοιχους.

    Ιστοριες καθημερινης τρελλας και παλης.
    Ημερολογιο ανεργου

  14. #434
    Εγγραφή
    21-04-2003
    Μηνύματα
    319
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Εβλεπα αηδιασμενος προ ημερων μετα την πτωση του Ελληνικου μαχητικου αεροσκαφους στην Καρπαθο,την κυβερνηση και την αντιπολιτευση να επιδιδονται για μια ακομη φορα στο ατελειωτο παιχνιδι που μας εχουν συνηθισει για δεκαετιες,αυτο της επιρριψης ευθυνων η μια στην αλλη.Σημερα ακομα πιο αηδιασμενος,ειδα να κανουν το ιδιο ακριβως πραγμα με την δολοφονια του 11χρονου Αλεξ απο συνομηλικους του.Και θελω να ρωτησω το εξης:

    Καλα,ποσο μ@λ@κες,πόσο αηθεις ειναι ,που προσπαθουν να αποσπασουν πολιτικα ωφελη απο τη θυσια των πιλοτων μας και απο τη δολοφονια μικρων παιδιων;;Αντι να το βουλωσουν μια φορα ολοι τους και να συνειδητοποιησουν επιτελους οτι σε θεματα οπως η εθνικη αμυνα,η εξωτερικη πολιτικη,η κοινωνικη συνοχη,η παιδεια,η υγεια και αρκετα αλλα,θα πρεπει να ακολουθηθει μια ενιαια μακροχρονια πολιτικη, αυτοι ΚΑΠΗΛΕΥΟΝΤΑΙ τις ανθρωπινες ζωες για να κερδισουν μερικες ψηφους παραπανω!!

    Πραγματικα,ξερω οτι δεν λεω κατι καινουριο αλλα μου φαινεται απιστευτο το γεγονος οτι ολοι εχουμε συμβιβαστει με αυτο το επιπεδο και αυτη την ποιοτητα της πολιτικης ζωης στη χωρα μας και τα 2 μεγαλα κομματα συμπληρωνουν το 80% των ψηφων του εκλογικου σωματος.(οχι βεβαια οτι τα μικρα κομματα διακρινονται για το ανωτερο πολιτικο τους επιπεδο).

  15. #435
    Το avatar του μέλους TheCondor
    TheCondor Guest
    Οσο υπαρχουν εγκεφαλικα νεκρα ατομα στην κοινωνια μας που θα μαλωνουν για τα θετικα και τα αρνητικα αυτων των δυο κομματων, τοτε και αυτοι, απλα, θα επιδιδονται σε κοκορομαχιες για να ενυπωσιασουν τα προβατα που τους κραζουν αλλα καθε τεσσερα χρονια τους ψηφιζουν με το προσχημα : γιατι ποιος αλλος θα βγει?'

    Οι πολιτικοι ειναι ο τελευταιος κρικος της αλυσιδας και στην Ελλαδα ειμαστε οι μονοι που δεν το εχουμε παρει χαμπαρι ακομα.

Σελ. 29 από 32 ΠρώτηΠρώτη ... 919242728293031 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Έκλεισε η συμφωνία μεταξύ Deutsche Telekom και ελληνικού δημοσίου για τον ΟΤΕ
    Από kanenas3 στο φόρουμ Πολιτική, Κοινωνικά Θέματα, Επιστήμες και Aθλητισμός
    Μηνύματα: 116
    Τελευταίο Μήνυμα: 03-06-08, 00:49
  2. Σύγκρουση πόρων κάρτας γραφικών και tv
    Από ascotini στο φόρουμ Κάρτες ήχου, γραφικών, ηχεία και οθόνες
    Μηνύματα: 9
    Τελευταίο Μήνυμα: 04-01-06, 00:13
  3. Μηνύματα: 75
    Τελευταίο Μήνυμα: 11-01-05, 01:15

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας