Εμφάνιση 1-2 από 2
  1. #1
    Το avatar του μέλους Omega9
    Omega9 Guest
    Ενδιαφέρομαι για κάποιες θέσεις ΠΕ εποχικού προσωπικού (συμβάσεις μίσθωσεις έργου). Δεν έχω ξαναδώσει για ΑΣΕΠ και ψάχνω τι ακριβώς ισχύει με τη μοριοδότηση. Από ότι κατάλαβα, για τους φορείς που προκυρήσουν τις συγκεκριμένες θέσεις που με ενδιαφέρουν, δεν θα γίνουν εξετάσεις, αλλά απλά θα εξεταστούν κάποια στοιχεία (πτυχία, εντοπιότητα, χρόνος ανεργίας, κ.α.) και στο τηλεφωνικό κέντρο του ΑΣΕΠ μου είπαν ότι η μοριοδότηση είναι για τις μόνιμες θέσεις που προκυρήσονται. Επίσης μου είπαν ότι την μοριοδότηση για τις εποχικές θέσεις την ορίζει κάθε φορέας.. βέβαια δεν μπορώ να τους εμπιστευτώ, διότι μου είπαν διαφορετικά πράγματα, διαφορετικοί υπάληλοι, σε διαφορετικά μου τηλεφωνήματα.

    Γνωρίζετε περισσότερα για το θέμα της μοριοδότησης; Από ότι κατάλαβα, ο χρόνος ανεργίας θα είναι σημαντικός παράγων για τις εποχικές θέσεις, απλά αναρωτιέμαι αν το ίδιο ισχύει και για τους ΠΕ, δηλαδή αν θα δίνεται μεγάλη προτεραιότητα σε όσους είναι γραμμένοι στον ΟΑΕΔ. Είχα την εντύπωση πως η μοριοδότηση σε όλες τις θέσεις του ΑΣΕΠ θα είναι μία και δεδομένη, δηλαδή, τάδες πτυχίο, τόσα μόρια, τάδε γλώσσα, άλλα τόσα κτλπ. Είναι δυνατόν ΚΑΘΕ φορέας, ιδίως της Τοπικής Αυτοδιοίκησης να βγάζει αυθαίρεται δικό του σύστημα μοριοδότησης, όπως μου είπαν ότι θα γίνει για τις εποχικές συμβάσεις έργου που με ενδιαφέρουν;
    Επίσης δεν έχω βρει κάποιες πληροφορίες για τον χρόνο που θα ολοκληρωθούν αυτά. Δηλαδή ανακοινώνονται οι θέσεις τώρα, εγκρίνονται από το υπουργείο οι προκυρήξεις στους επόμενους μήνες... και μετά; Πόσο άραγε θα πάρει;

  2. #2
    Εγγραφή
    23-05-2010
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    0
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    DSLAM
    Cyta Hellas - ΜΑΡΟΥΣΙ
    νομίζω ότι όλα αυτά που ενδελεχώς αναφέρεις αποτελούν "οικουμενικά" ζητήματα. ψαξτο πάντως και μην απελπίζεσαι.

Παρόμοια Θέματα

  1. ΑΣΕΠ και ξενες γλωσσες.
    Από zaranero στο φόρουμ Εκτός θέματος
    Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 17-11-09, 02:10
  2. Εμπειρία ΑΣΕΠ, θητεία και ασφαλιστικές εισφορές
    Από maccabi990 στο φόρουμ Εκτός θέματος
    Μηνύματα: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 24-03-09, 11:40
  3. ECDL και ΑΣΕΠ
    Από ciezek στο φόρουμ Εκτός θέματος
    Μηνύματα: 16
    Τελευταίο Μήνυμα: 03-12-08, 11:35
  4. ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΑΣΕΠ και open office
    Από satcur στο φόρουμ Unix - Linux
    Μηνύματα: 11
    Τελευταίο Μήνυμα: 16-11-08, 17:45
  5. ΑΣΕΠ ΚΑΙ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟ ΥΛΙΚΟ
    Από jim250781 στο φόρουμ Εκτός θέματος
    Μηνύματα: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 04-06-08, 11:37

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας