Σελ. 4 από 4 ΠρώτηΠρώτη ... 234
Εμφάνιση 46-59 από 59
  1. #46
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από coolajami Εμφάνιση μηνυμάτων
    Με το καλημέρα τα πήρα..
    Έστειλα την αίτηση,και τους πέρνω την επόμενη να τους ρωτησώ αν όλα καλά και αν προωθείται...
    Και ακούω το κορυφαίο....
    ΤΗΝ ΧΑΣΑΜΕ..........
    "Κολλάει καμιά φορά το φαξ και χάνονται κάποιες αιτήσεις,μπορείτε να την ξαναστείλετε;"
    (Το ερώτημα είναι αν δεν την ξανάστελνα τι γίνεται μετά
    Οκ,τους λέω την ξαναστέλνω για να τους πάρω πίσω και να ακούσω το ανεκδιήγητο...
    "Δε μπορούμε να προωθήσουμε την αίτηση σας γιατί λείπουμε κάποια έγγραφα και συγκεκριμένα οι ΔΥΟ ΣΕΛΙΔΕΣ ΜΕ ΤΟΥΣ ΟΡΟΥΣ ΠΟΥ ΠΑΝΕ ΜΕ ΤΗΝ ΑΙΤΗΣΗ!!!!!!!!"

    Να σημειώσω οτι δεν έχω φάξ και βάση το κοστολόγιο έξω πλήρωσα 1.2 ευρώ την πρώτη σελίδα και 80 λεπτά κάθε δέυτερη...
    Σημαίνει οτι για την πρώτη αποστολή των 7 σελίδων μου έφυγαν 6 ευρώ ενω για την δέυτερη 6 ευρώ συν 2 ευρώ για να στείλω και ΤΙΣ ΣΕΛΙΔΕΣ ΜΕ ΤΟΥΣ ΟΡΟΥΣ ΧΡΗΣΗΣ....

    Δηλαδή τώρα να μην τα πάρω εγώ που μου παρακώλυσαν για δυο μέρες την αίτηση επειδή δεν είχανε τις δυο σελίδες με τους όρους χρήσης που δεν έχουν καν κάποιο σημείο να υπογράψεις;(ναι,μου τις ζήτησαν και υπογραμμένες)

    Και αντε τυπικά έχουνε δικάιο γιατί λέει να στείλουμε την αίτηση συμπληρωμένη και οι όροι είναι μεσα στην αίτηση...Θα ήτανε τόσο δύσκολο να διευκολύνουν τους πελάτες τους με το να τις προσθέσουν στην αίτηση αφού έτσι και αλλιώς δεν αποτελούν ουσιαστικό έγγραφο;Εδώ δέχονται καλή την πίστη οτι τις υπεύθυνες δηλώσεις τις υπέγραψαν αυτοπροσώπος τα πρόσωπα που αφορούν.....

    Τι να πώ...
    Ιδιωτική πρωτοβουλία στην Ελλάδα...
    Μπορείς να την στείλεις και με email εφόσον μιλήσεις με το τμημά εξυπηρέτησης
    Αλλά κάτσε λίγο, απο όσο ηξέρα την αίτηση για ΔΙΟΔΟΣ την κάνεις μέσω της σελίδας του ΔΙΟΔΟΣ και όχι στον πάροχο

  2. #47
    Εγγραφή
    29-06-2006
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    30
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    δεν ήθελαν τους όρους χρήσης απο το ΔΙΟΔΟΣ
    αλλά απο την δικιά τους αίτηση που συμπληρώνεις και κατεβάζεις απο το Site της Altec...

  3. #48
    Εγγραφή
    26-09-2004
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    188
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Nova
    coolajami
    πάνω που θα έστελνα την αίτηση και έλεγα να αφήσω τους όρους απέξω. thnks for the info

  4. #49
    Εγγραφή
    29-06-2006
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    30
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Χαίρομαι που η "εμπειρία" μου χρησίμευσε τελικά και κάπου!

    Χαίρομαι που η "εμπειρία" μου τουλάχιστο βοήθησε κάποιον
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος nnn : 10-12-06 στις 02:13. Αιτία: merged

  5. #50
    Εγγραφή
    29-06-2006
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    30
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Thnx for merge...
    Να πω υπάρχει τρόπος να ελέγχουμε σε πιο στάδιο είναι η αίτηση;Δηλαδή μετά το παραπάνω αρχίζω να τους φοβάμαι οτι οι 10 μέρες θα γίνουν 1 μήνας και πάει...
    Γιατί αν κατάλαβα αν δε μου συνδεθεί πριν τα Χριστούγεννα μετά λέω καλό Φλεβάρη!!!
    ΑΛήθεια στις ενεργές συνδέσεις στο site του ΔΙΟΔΟΣ δε πρέπει κάποια στιγμή να μου εμφανίσει και την αίτηση μου;

  6. #51
    Εγγραφή
    03-01-2006
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    149
    Downloads
    38
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ HOL Shared
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    HOL
    DSLAM
    HOL - ΑΓ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ
    Router
    NETGEAR DG834G
    Κολλάει το fax! Χα! Δεν ξέρω αν θα κολλήσει το πορτοφόλι μου τι θα γίνει?? Καλά αν ολόκληρη εταιρία και δεν μπορεί να αγοράσει ένα fax καλό τι να πεις! Εγώ τους έστειλα την αίτηση μέσω mail και πήγε σε 30 άτομα! Το ίδιο λάθος με σένα έκανα και εγώ δεν έστειλα τους όρους υπογεγραμμένους και με πήραν τηλέφωνο και μου λένε να τους στείλω!! Άκου να δεις! (και χώρος για την υπογραφή δεν υπήρχε! Σε επίσημα εγγραφα κάτω από τους όρους έχει χώρο που λέει έλαβα γνώση ο μπλα μπλα μπλα και υπογράφεις!) εδώ πρέπει να μυρίσεις τα νύχια σου! Γενικά και εμένα με τσάντισαν πολύ με τις καθυστερήσεις αλλά στο τέλος η ταχύτητα είναι ικανοποιητική έως και

  7. #52
    Εγγραφή
    29-06-2006
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    30
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    καλά,ας ήταν να εξαρτάται η πληρωμή τους απο το πότε θα ενεργοποιούνταν η σύνδεση και σας έλεγα εγώ για το πότε θα είχαν φροντίσει και τα χαρτιά και ότι άλλο απαιτείται...
    Μη σου πώ οτι τώρα θα σας μιλούσα απο την νεα μου DSL....

    Είπαμε,Ιδιωτική πρωτοβουλία στην Ελλάδα....

  8. #53
    Εγγραφή
    29-06-2006
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    30
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παιδιά έχουν περάσει 8 μέρες και ακόμα στο Site του Δίοδος γράφει "δεν υπάρχει ενεργή σύνδεση ή αίτημα προς εξέλιξη"
    Δεν θα έπρεπε απο τη στιγμή που προωθείται η αίτηση να γράφει οτι τουλάχιστο υπάρχει αίτημα;


    Λοιποοοον..
    Μόλις πήρα τον ΟΤΕ να δώ τι γίνεται με την σύνδεση και μου λένε οτι έχει ενεργοποιηθεί...
    Χαρά εγώ,παίρνω την ALTEC και τους λέω αν μπορώ να ξεκινώ να μπαίνω.Μου απαντάνε οτι δεν έχουν ακόμα ενημέρωση απο τον ΟΤΕ και όταν μάθουν θα με πάρουν τηλέφωνο.Αν κρίνω απο την ταχύτητα διαβίβασης της αίτησης,μάλλον θα περιμένω κανένα διήμερο που θα βλέπω τη γραμμή μου έτοιμη αλλα δε θα μπορώ να την χρησιμοποιήσω.....
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος coolajami : 18-12-06 στις 17:12.

  9. #54
    Εγγραφή
    03-01-2006
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    149
    Downloads
    38
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ HOL Shared
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    HOL
    DSLAM
    HOL - ΑΓ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ
    Router
    NETGEAR DG834G
    Άμα η Altec δεν πάρει το ΟΚ από τον οτε δεν πρόκειται να δεις internet!! (εκτός και αν πάρεις demo από κάποια άλλη εταιρία! Πχ Forthnet! Να είναι καλά που δίνουν demo!) σε εμένα ενεργοποιήθηκε η γραμμή κάποια Κυριακή τους πήρα τηλέφωνο και έλαβα την απάντηση που έλαβες και εσύ! (αλλά πήρα demo και ησύχασα!) αυτό που μπορείς να κάνεις είναι να τους ζαλίζεις κάθε μέρα!!

    Για ψάξε και το άλλο θέμα με την δίοδος που δεν σου φαίνεται ο πάροχος! Μόλις έστειλα την αίτηση την επόμενη μέρα μου έγραφε στο site πότε πήραν την αίτηση! Και τώρα λέει πως ενεργοποιήθηκε Χ-11-2006
    Άμα η Altec δεν πάρει το ΟΚ από τον οτε δεν πρόκειται να δεις internet!! (εκτός και αν πάρεις demo από κάποια άλλη εταιρία! Πχ Forthnet! Να είναι καλά που δίνουν demo!) σε εμένα ενεργοποιήθηκε η γραμμή κάποια Κυριακή τους πήρα τηλέφωνο και έλαβα την απάντηση που έλαβες και εσύ! (αλλά πήρα demo και ησύχασα!) αυτό που μπορείς να κάνεις είναι να τους ζαλίζεις κάθε μέρα!!

    Για ψάξε και το άλλο θέμα με την δίοδος που δεν σου φαίνεται ο πάροχος! Μόλις έστειλα την αίτηση την επόμενη μέρα μου έγραφε στο site πότε πήραν την αίτηση! Και τώρα λέει πως ενεργοποιήθηκε Χ-11-2006

    (τα βάσανα σου τελείωσαν! Καλό download!! Οι ταχύτητες είναι πολύ καλές εως καυτές!!! )

  10. #55
    Εγγραφή
    29-06-2006
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    30
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Λες να πάρω κανένα Demo;
    Αν δε μου δώσουν αύριο κωδικούς θα πάω καρφωτά σε κάποιον με Demo και θα κάνω την μαγκιά.Προς το παρών σκέφτομαι να πάρω μια νετ καρτα που έχει 10+10 δώρο για dsl.Λετε να είναι οκ ή θα μου κάνει πρόβλημα λόγω ΕΔΕΤ;
    Ε όχι και να μου ανασβήνει προκλητικά το μάτι του μόντεμ και να μη μπορώ να το πατήσω κάτω...

    Αυτό με το Site του ΔΙΟΔΟΣ με άγχωσε.Κάτσε να δούμε.Λογικά πάντως αν δε με πάρουν μέχρι τις 1-2 που είναι οι εργάσιμες ώρες του ΟΤΕ(που περιέργως λειτούργησε πολύ γρήγορα αυτή τη φορά!)μάλλον θα παρατείνεται η αγωνία μου μέχρι την επόμενη...
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος coolajami : 18-12-06 στις 21:58.

  11. #56
    Εγγραφή
    25-08-2006
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    305
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από coolajami Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν κρίνω απο την ταχύτητα διαβίβασης της αίτησης,μάλλον θα περιμένω κανένα διήμερο που θα βλέπω τη γραμμή μου έτοιμη αλλα δε θα μπορώ να την χρησιμοποιήσω.....
    Γιατί δεν δοκιμάζεις κάποια demo σύνδεση; Δεν βλέπω κανέναν κίνδυνο, μιας και με τη DEMO θα μπαίνεις στο δίκτυο αυτού του παρόχου και όχι του ΕΔΕΤ.

  12. #57
    Εγγραφή
    29-06-2006
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    30
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Σήμερα άλλαξε και η καταχώρηση στο ΔΙΟΔΟΣ και φαίνομαι πια ενεργός χρήστης.Λογικά πρέπει να με πάρουν για ενημέρωση γιατί από ότι κατάλαβα πρέπει να ξεκίνησε και η ενεργή σύνδεση.
    Να δούμε.....

  13. #58
    Εγγραφή
    26-09-2004
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    188
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Nova
    Για εξηγήστε αυτή την συμπεριφορά, μετά απο 2 μέρες που έστειλα τα χαρτιά για 768 σύνδεση και μου επιβεβαίωσαν πως όλα είναι οκ ενεργοποιήθηκε η γραμμή και συγχρονίστικε το modem σε 1mbps (σε 2 μέρες!).
    Και μετά από μια εβδομάδα ακόμα με δείχνει μη ενεργό στο δίοδος.
    Εκτός αυτού με άλλη σύνδεση, κάθε απόγευμα και μέχρι το πρωί η γραμμή πέφτει και δεν συγχρονίζεται καν.

  14. #59
    Εγγραφή
    29-06-2006
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    30
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από atj++ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για εξηγήστε αυτή την συμπεριφορά, μετά απο 2 μέρες που έστειλα τα χαρτιά για 768 σύνδεση και μου επιβεβαίωσαν πως όλα είναι οκ ενεργοποιήθηκε η γραμμή και συγχρονίστικε το modem σε 1mbps (σε 2 μέρες!).
    Και μετά από μια εβδομάδα ακόμα με δείχνει μη ενεργό στο δίοδος.
    Εκτός αυτού με άλλη σύνδεση, κάθε απόγευμα και μέχρι το πρωί η γραμμή πέφτει και δεν συγχρονίζεται καν.

    Τι να σου πω...
    Και εμένα μεσά σε 5 μέρες μου είχανε βάλει την γραμμή και εχθές απογεύμα μου δώσανε και τους κωδικούς(τελικά το Demo δε το χρειάστηκα,με πρόλαβε η Αλτεκ).Εγώ περίμενα οτι θα πάρει κανένα δεκαπενθήμερο...

    Πάντως απο ταχύτητες είναι ακόμα λίγο ότι να'ναι΄,βαριά βαρία πιάνω ένα 80αρι.Το 100σταρι το κτυπάω σε σπάνιες περιπτώσεις...

Σελ. 4 από 4 ΠρώτηΠρώτη ... 234

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 27-08-08, 19:14
  2. Πρόβλημα με φοιτητικό ιντερνετ της HOL
    Από socstamatiou στο φόρουμ Vodafone
    Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 10-01-08, 21:13
  3. Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 11-11-07, 19:03
  4. Μηνύματα: 334
    Τελευταίο Μήνυμα: 03-08-07, 02:15
  5. Η άποψη της ΕΕΤΤ για το φοιτητικό ADSL
    Από spyrosn στο φόρουμ Γεγονότα και Απόψεις
    Μηνύματα: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 01-12-05, 15:24

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας