Σελ. 12 από 176 ΠρώτηΠρώτη ... 271011121314172232 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 166-180 από 2638
  1. #166
    Εγγραφή
    20-03-2003
    Περιοχή
    Στη μόνη πόλη που γράφεται με 2 'σ' και προφέρεται με 2 'λ'
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    21.422
    Downloads
    25
    Uploads
    2
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    11000/1023
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΡΟΣΤΑΝ
    Router
    Netgear DGN2000
    SNR / Attn
    4(dB) / 30.5(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από pk33 Εμφάνιση μηνυμάτων
    ναι ΟΚ, πες μου που δουλεύεις να έρχομαι εκεί να πίνω καφέ με τα μωρά.
    Ευχαρίστως αλλά πέφτει κομματάκι μακριά για σένα
    Όσο πιο βαθιά βάζουν το χέρι οι εταίροι στις τσέπες μας, τόσο πιο κοντά φθάνουν στα @@ μας

  2. #167
    Εγγραφή
    15-10-2005
    Ηλικία
    56
    Μηνύματα
    6.427
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    ISP
    Nova
    Το προβλημα ειναι η συγκεκριμενη κυρια ? Το συγκεκριμενο περιστατικο ? Δηλαδη να κανουμε δικαστηριο ? Που κολλα αυτο το συμβαν με την υπολοιπη συζητηση ? Και στην τελικη γιατι δεν εβαλες μια φωνη και δεν αρχισες τα γαλλικα να ξεχαρμανιασεις αλλα καθισες και την δεχτηκες ?

  3. #168
    Εγγραφή
    27-06-2005
    Μηνύματα
    1.214
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Forthnet Full
    Ταχύτητα
    10240/1024
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΠΕΙΡΑΙΑ
    Router
    Vigor 2820n
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από 29gk Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το προβλημα ειναι η συγκεκριμενη κυρια ? Το συγκεκριμενο περιστατικο ? Δηλαδη να κανουμε δικαστηριο ? Που κολλα αυτο το συμβαν με την υπολοιπη συζητηση ? Και στην τελικη γιατι δεν εβαλες μια φωνη και δεν αρχισες τα γαλλικα να ξεχαρμανιασεις αλλα καθισες και την δεχτηκες ?
    Αυτό έκανα, αλλά κάποιοι από εδώ μέσα θεωρούν ότι δεν είχα αυτό το δικαίωμα.

  4. #169
    Εγγραφή
    02-05-2007
    Μηνύματα
    872
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    Φωτός!
    ISP
    Γείτων!
    Θα σταματησετε την περιπτωσιολογια ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ?

    Ειδα μια κυρια καποτε που....
    Το ερμο βρεφος...
    Του ρουχα μου βρωμανε..

    Κι εγω ειδα ενα αρχιμαλακα που ειχε το βρεφος στο μπροστινο καθισμα, να κανει τον αεροσακο στην μαμακα του.
    Μη καπνιστες και οι δυο.
    Να βγαλω περιπτωσιολογικα συμπερασμα για τους μη καπνιστες;;


    Δεν κοβετε την μπουρδολογια λεω γω!
    Φιλοκαλούμεν μετ'ευτελείας και φιλοσοφούμεν άνευ μαλακίας

  5. #170
    Εγγραφή
    04-01-2004
    Περιοχή
    Πεύκη
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    777
    Downloads
    17
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    768/192
    ISP
    OTEnet
    Router
    usr 9108
    Στη συναυλία του jar

    • Ανάβω τσιγάρο
    • Με σκουντάει ο πίσω
    • Γυρνάω και βλέπω τον παλικάρι σαν τον Πυλαρινό

    Spoiler:

    • Ορίστε του λέω
    • Μου έρχεται το τσιγάρο σου στη μούρη!!! (μου λέει)

    • Τον αγνοώ!
    • Τα παίρνει και με ρωτάει γιατί δεν το σβήνω
    • Του απαντάω ότι αν μου μίλαγε ποιο ωραία μπορεί και να το΄σβηνα (σε παρακαλώ αντί για σκούντηγμα)


    ------------------------------

    Φεύγει μαινόμενος και επιστρέφοντας λέει στη γυναίκα του πως μίλησε σε μια υπεύθυνη (αυτές με καρτελάκι στο λαιμό).

    • Την ρωτά , επιτρέπετε το κάπνισμα?
    • Όχι ,του απαντά
    • Οι μπροστινοί μου καπνίζουν
    • Και ΄γω τι μπορώ να κάνω?
    • Συστάσεις!
    • Γιατί αφού σας ενοχλεί , δεν αλλάζεται θέσεις? Δεν είναι αριθμημένες!


  6. #171
    Εγγραφή
    20-03-2003
    Περιοχή
    Στη μόνη πόλη που γράφεται με 2 'σ' και προφέρεται με 2 'λ'
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    21.422
    Downloads
    25
    Uploads
    2
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    11000/1023
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΡΟΣΤΑΝ
    Router
    Netgear DGN2000
    SNR / Attn
    4(dB) / 30.5(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από asikamin Εμφάνιση μηνυμάτων
    [*]Γυρνάω και βλέπω τον παλικάρι σαν τον Πυλαρινό
    Πφφφφ! Μπουρδολόγε!
    Spoiler:
    Όλα τα λεφτα είναι το οπτικό βοήθημα από τη ΕΤ1
    Όσο πιο βαθιά βάζουν το χέρι οι εταίροι στις τσέπες μας, τόσο πιο κοντά φθάνουν στα @@ μας

  7. #172
    Εγγραφή
    03-08-2004
    Περιοχή
    Θεσσαλονικη
    Μηνύματα
    2.426
    Downloads
    19
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    100/100
    ISP
    Inalan
    Router
    FRITZ!Box Fon WLAN 7360
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από gcf Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν τα ξέρεις καλά τα ποσοστά...
    Η αλήθεια είναι ότι δεν τα ξέρω καλά τα ποσοστά ...
    Πόσο είναι αλήθεια; 11,5 - 12 % ή λιγότερο και από 10;
    Αν είναι περισσότερο από τόσο γιατί τότε όλοι ανεξαιρέτως οι μαγαζάτορες θέλουν τα μαγαζιά τους να είναι καπνιστών;
    Μήπως γιατί όσοι διορατικοί σκέφτηκαν να κάνουν το μαγαζάκι τους μη-καπνιστών βαρούσανε μύγες μέσα στην καθαρή από καπνό ατμόσφαιρα του μαγαζιού τους;

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Beelzebub Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μα κανείς δεν απαγορεύει την είσοδο του καπνιστή. Αυτό που του ζητάει είναι αν θέλει να καπνίσει να το κάνει εκτός του χώρου.
    Μα το μαγαζί είναι μαγαζί καπνιστών
    Κανείς φυσικά δεν εμποδίζει τον μην καπνιστή να μπει μέσα
    Αυτό που τού λένε είναι ότι αν θέλει καθαρό αέρα θα τον βρει εκτός του χώρου

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Beelzebub Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μα η καφετέρια δεν είναι αποκλειστικά χώρος καπνιστών. Δηλαδή συγκρίνεις όλους τους μη καπνιστές που πάνε σε καφετέρια με χριστιανούς που πάνε σε τζαμί?
    Ναι γιατί...
    Η καφετέρια το καφενείο τα μπουζούκια τα club είναι παραδοσιακά χώροι καπνιστών
    Όσα δεν είναι το αναγράφουν με μεγάλα γράμματα και πίστεψέ με δεν τα πλησιάζουν οι καπνιστές
    Προσωπικά δεν πέρασα ποτέ μου ούτε έξω από τα Starbucks για άκουσα ότι εκεί απαγορεύεται το τσιγάρο
    "Ε δέν απαγορεύουν και τον καφέ;" σκέφτηκα όταν το άκουσα "μισές δουλειές κάνουν;"

  8. #173
    Εγγραφή
    24-04-2007
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    781
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    1024/256
    ISP
    CONN-X
    DSLAM
    Ο.Τ.Ε. - ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ
    Router
    VIGOR 2700
    SNR / Attn
    43(dB) / 10(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από stelios4711 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η αλήθεια είναι ότι δεν τα ξέρω καλά τα ποσοστά ...
    Πόσο είναι αλήθεια; 11,5 - 12 % ή λιγότερο και από 10;
    Αν είναι περισσότερο από τόσο γιατί τότε όλοι ανεξαιρέτως οι μαγαζάτορες θέλουν τα μαγαζιά τους να είναι καπνιστών;
    Μήπως γιατί όσοι διορατικοί σκέφτηκαν να κάνουν το μαγαζάκι τους μη-καπνιστών βαρούσανε μύγες μέσα στην καθαρή από καπνό ατμόσφαιρα του μαγαζιού τους;


    Μα το μαγαζί είναι μαγαζί καπνιστών
    Κανείς φυσικά δεν εμποδίζει τον μην καπνιστή να μπει μέσα
    Αυτό που τού λένε είναι ότι αν θέλει καθαρό αέρα θα τον βρει εκτός του χώρου


    Ναι γιατί...
    Η καφετέρια το καφενείο τα μπουζούκια τα club είναι παραδοσιακά χώροι καπνιστών
    Όσα δεν είναι το αναγράφουν με μεγάλα γράμματα και πίστεψέ με δεν τα πλησιάζουν οι καπνιστές
    Προσωπικά δεν πέρασα ποτέ μου ούτε έξω από τα Starbucks για άκουσα ότι εκεί απαγορεύεται το τσιγάρο
    "Ε δέν απαγορεύουν και τον καφέ;" σκέφτηκα όταν το άκουσα "μισές δουλειές κάνουν;"
    Νομίζω οτι κυριολεκτικά βρίσκεσαι σε συγχηση.
    Η καφετερια και τα μπουζουκια είναι αυτό που λένε , δεν ειδα πουθενα τη λεξη καπνιστηριο - τεκες .
    Τωρα αν εσυ το ποτο και τον καφε τα εχεις συνδυασει με τσιγαρο κακό δικό σου , αυτό δεν σημαινει οτι αυτοι που θέλουν να πάνε σε ενα μαγαζι θα πρέπει να ανεχονται την κάπνα σου .
    Αμα θες βγες και καπνισε .

    Τελικά yiapap ποιοι ειναι οι κομπλεξικοί τώρα?

  9. #174
    Εγγραφή
    12-08-2002
    Περιοχή
    Στο cockpit μίας Ferrari
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    4.247
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor TG789vac v2
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από asikamin Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στη συναυλία του jar

    • Ανάβω τσιγάρο
    • Με σκουντάει ο πίσω
    • Γυρνάω και βλέπω τον παλικάρι σαν τον Πυλαρινό

    Spoiler:

    • Ορίστε του λέω
    • Μου έρχεται το τσιγάρο σου στη μούρη!!! (μου λέει)


    • Τον αγνοώ!
    • Τα παίρνει και με ρωτάει γιατί δεν το σβήνω
    • Του απαντάω ότι αν μου μίλαγε ποιο ωραία μπορεί και να το΄σβηνα (σε παρακαλώ αντί για σκούντηγμα)


    ------------------------------

    Φεύγει μαινόμενος και επιστρέφοντας λέει στη γυναίκα του πως μίλησε σε μια υπεύθυνη (αυτές με καρτελάκι στο λαιμό).

    • Την ρωτά , επιτρέπετε το κάπνισμα?
    • Όχι ,του απαντά
    • Οι μπροστινοί μου καπνίζουν
    • Και ΄γω τι μπορώ να κάνω?
    • Συστάσεις!
    • Γιατί αφού σας ενοχλεί , δεν αλλάζεται θέσεις? Δεν είναι αριθμημένες!
    QFT!
    Ας προσπερασουμε το γεγονος οτι το καπνισμα δεν επιτρεπεται στα κλειστα γηπεδα, το συγκεκριμενο το ειδα και γω (Jarre btw). Τουλαχιστον δε καπνισαν διπλα μου..


    Feel free to attack the post. Do not feel free to attack the poster.
    "If someone said to me that you can have three wishes, my first would have been to get into racing, my second to be in Formula 1, my third to drive for Ferrari" - Gilles Villeneuve

  10. #175
    Εγγραφή
    02-05-2007
    Μηνύματα
    872
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    Φωτός!
    ISP
    Γείτων!
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MADx2 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η καφετερια και τα μπουζουκια είναι αυτό που λένε , δεν ειδα πουθενα τη λεξη καπνιστηριο - τεκες .
    Ουτε καμια πινακιδα ειδες που να λεει "αποστειρωμενος χωρος" καταλληλος για υποχονδριους τυπους, που πιανουν αντικειμενα με πλαστικα γαντια, τα αποστειρωνουν με μπεταντιν και οινοπνευμα και φορανε μασκα για να αποφυγουν τα αιωρουμενα σωματιδια...

    Οι χωροι αυτοι, παρεχουν πασης φυσεως ουσιες, που κανουν κακο στην υγεια σου και ειναι δικαιωμα σου να μην πας. Καφεινη, ποτα μπομπες, υπερκορεσμενα ελαια τηγανισματος, χοληστερινες στο φουλ, υποπτου προελευσεως βρωσιμα αγαθα, ηχορυπανση, μπουζουκοτραγουδα επιπεδου υπογας, για να μην αναφερθω στο πατσουλι που βρωμοκοπανε ορισμενοι/ες (μη-καπνιστες?), μασχαλες κλπ πιφ.
    Οι χωροι αυτοι ειναι εκκολαπτηρια βακτηριδιων και κωλοβακτηριδιων αν πας στο WC τους, και ως κλειστοι χωροι, το καλυτερο περιβαλλον μεταδοσης αερομεταφερομενων νοσων.
    Αν πραγματικα σε ενδιαφερει τοσο η υγεια σου, δεν πρεπει να ξαναπας.
    Φιλοκαλούμεν μετ'ευτελείας και φιλοσοφούμεν άνευ μαλακίας

  11. #176
    Εγγραφή
    03-08-2004
    Περιοχή
    Θεσσαλονικη
    Μηνύματα
    2.426
    Downloads
    19
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    100/100
    ISP
    Inalan
    Router
    FRITZ!Box Fon WLAN 7360
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MADx2 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Νομίζω οτι κυριολεκτικά βρίσκεσαι σε συγχηση.
    Η καφετερια και τα μπουζουκια είναι αυτό που λένε , δεν ειδα πουθενα τη λεξη καπνιστηριο - τεκες .
    Τωρα αν εσυ το ποτο και τον καφε τα εχεις συνδυασει με τσιγαρο κακό δικό σου , αυτό δεν σημαινει οτι αυτοι που θέλουν να πάνε σε ενα μαγαζι θα πρέπει να ανεχονται την κάπνα σου .
    Αμα θες βγες και καπνισε .

    Τελικά yiapap ποιοι ειναι οι κομπλεξικοί τώρα?
    Και όμως εγώ σε όλα τα μαγαζιά που πηγαίνω βλέπω αυτό το σήμα :



    πού σημαίνει οτι το μαγαζί είναι καπνιστών το οποίο σήμα το απέστειλαν οι σχετικοί φορείς στα μαγαζιά μαζί με αυτό το έγγραφο και αποδεικνύει ότι και αυτό το μαγαζί ζήτησε (και πλήρωσε για αυτό) να χαρακτηριστεί το κατάστημα σαν χώρος καπνιστών
    Αν δεν σας αρέσουν λοιπόν τα μαγαζιά μας και θέλετε καθαρό αέρα βγείτε έξω ή ανοίξτε ένα δικό σας μαγαζί και περιμένετε μαζί με τις μύγες να έρθουν και άλλοι όμοιοι σας που ψάχνουν για καθαρό αέρα
    και όταν σταματήσετε να βαράτε μύγες σκεφτείτε πόσο βιώσιμο θα είναι αυτό το μαγαζί και γιατί δεν το προτιμάει ο κόσμος

    Αν δεν έχετε να αντιπαραθέσετε κάποιο επιχείρημα αφήστε τα "σε σύγχυση" και "κομπλεξικοί" γιατί η έλλειψη επιχειρημάτων από μέρους σας φανερώνει το αντίθετο και δεν βοηθάει τον εποικοδομητικό διάλογο

  12. #177
    Εγγραφή
    24-04-2007
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    781
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    1024/256
    ISP
    CONN-X
    DSLAM
    Ο.Τ.Ε. - ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ
    Router
    VIGOR 2700
    SNR / Attn
    43(dB) / 10(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από JULIANIK Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ουτε καμια πινακιδα ειδες που να λεει "αποστειρωμενος χωρος" καταλληλος για υποχονδριους τυπους, που πιανουν αντικειμενα με πλαστικα γαντια, τα αποστειρωνουν με μπεταντιν και οινοπνευμα και φορανε μασκα για να αποφυγουν τα αιωρουμενα σωματιδια...

    Οι χωροι αυτοι, παρεχουν πασης φυσεως ουσιες, που κανουν κακο στην υγεια σου και ειναι δικαιωμα σου να μην πας. Καφεινη, ποτα μπομπες, υπερκορεσμενα ελαια τηγανισματος, χοληστερινες στο φουλ, υποπτου προελευσεως βρωσιμα αγαθα, ηχορυπανση, μπουζουκοτραγουδα επιπεδου υπογας, για να μην αναφερθω στο πατσουλι που βρωμοκοπανε ορισμενοι/ες (μη-καπνιστες?), μασχαλες κλπ πιφ.
    Οι χωροι αυτοι ειναι εκκολαπτηρια βακτηριδιων και κωλοβακτηριδιων αν πας στο WC τους, και ως κλειστοι χωροι, το καλυτερο περιβαλλον μεταδοσης αερομεταφερομενων νοσων.
    Αν πραγματικα σε ενδιαφερει τοσο η υγεια σου, δεν πρεπει να ξαναπας.
    μπορεις να μου πεις τη σχεση εχουν αυτα με το καπνισμα?
    Αν εγω φαω μπριζολες θα αποκτησεις εσυ χοληστερίνη ?
    Αν μεθυσω εγω θα σε πειραξει το στομαχι σου?
    Μια λοιπον εισαι μαγκας για αναψε τσιγαρο σε πτηση ή σε κλειστο καραβι που απαγορευεται
    Απο την πολυ νικοτινη εχει πειραχτει ο εγκεφαλος μου φαινεται.....

  13. #178
    Εγγραφή
    18-02-2004
    Μηνύματα
    3.400
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΧΑΛΑΝΔΡΙ
    Router
    Fritz!box Fon 7590
    SNR / Attn
    10(dB) / 21(dB)
    Η αλήθεια είναι ότι δεν τα ξέρω καλά τα ποσοστά ...
    Πόσο είναι αλήθεια; 11,5 - 12 % ή λιγότερο και από 10;
    Αν είναι περισσότερο από τόσο γιατί τότε όλοι ανεξαιρέτως οι μαγαζάτορες θέλουν τα μαγαζιά τους να είναι καπνιστών;
    Οι καπνιστές είναι πολύ λιγότεροι από τους μη καπνιστές, για φαντάσου...
    http://www.tobacco.org/news/281166.html

    Όσο για αυτό που ρωτάς, όλοι επέλεξαν να επιτρέπεται το κάπνισμα στα μαγαζιά τους γιατί ήξεραν πως θα έρχονταν μέσα και οι μη καπνιστές (και θα ήταν και πάλι οι μ......... της υπόθεσης) ενώ αν επέλεγαν να μην επιτρέπεται το κάπνισμα, οι κακομαθημένοι καπνιστές θα πήγαιναν αλλού.
    Για να δούμε από το Σεπτέμβρη τι θα γίνει...

  14. #179
    Εγγραφή
    02-05-2007
    Μηνύματα
    872
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    Φωτός!
    ISP
    Γείτων!
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MADx2 Εμφάνιση μηνυμάτων
    μπορεις να μου πεις τη σχεση εχουν αυτα με το καπνισμα?
    Απο την πολυ νικοτινη εχει πειραχτει ο εγκεφαλος μου φαινεται..... <--Η εμφυτη ευγενεια, δεν κρυβεται...
    Να διαβαζεις με προσοχη σε παρακαλω.
    Δεν ανεφερα οτι εχουν σχεση με το καπνισμα.
    Εχουν ομως με τους χωρους αυτους.
    ΕΚΤΟΣ απο το καπνισμα λοιπον, υπαρχουν και αυτα που ανεφερα -κι αλλα τοσα- στους χωρους αυτους, που φαινεται οτι δεν τα λαμβανεις υποψη σου. Σου κανουν ΑΜΕΣΑ κακο κι ομως, δεν σε απασχολουν....χμμμ
    Επικεντρωνεσαι στο ΕΝΑ που κανω εγω.
    Αφου με ρωτας λοιπον, και με χαρακτηρισες και "μαγκα" θα σου πω οτι εισαι ενα χαρακτηριστικο παραδειγμα υποκρισιας και δηθεν.
    Καλυτερα να κοιταξεις τον δικο σου εγκεφαλο γιατι τα συμπτωματα σου ειναι εκδηλα!
    "hypochondriacs focus on a particular symptom as the catalyst of their worrying"

    Παρτο χαμπαρι:
    Οσο δεν υπαρχουν χωροι για καπνιστες και χωροι για μη καπνιστες, θα αναπνεεις καπνο.
    Απογορευσεις και μαλιστα καθολικες ΔΕΝ θα περασουν.
    Αντι να ζητησεις τον δικο σου χωρο, τα βαζεις μαζι μου.
    Αντι να ζητας ΕΣΤΩ, να υπαρχουν χωροι για μενα, μου δειχνεις την εξοδο.
    Δεν θα σου περασει, αν θες να το παμε ετσι.
    Το ξερεις πολυ καλα αυτο. Το αναπνεεις καθημερινα.
    Σε τελικη αναλυση, αν εσυ χεστηκες για τις δικες μου ελευθεριες, εγω επαυξανω και μαλιστα πατοκορφα για τις δικες σου.
    Εως οτου καταλαβεις οτι εισαι σε λαθος και αδιεξοδο δρομο, φορα αναπνευστηρα.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από gcf Εμφάνιση μηνυμάτων
    Οι καπνιστές είναι πολύ λιγότεροι
    Για να δούμε από το Σεπτέμβρη τι θα γίνει...
    Kαλα... για γέλια εντελως.
    Συμφωνα με τα γκρικ στατιστικς αλλωστε, και ο πληθωρισμος ηταν στο 1,5-3% τοσα χρονια. Σωστα;
    Και τελοσπαντων αν μας πηραν χαμπαρι για τις μαιμου μετρησεις και οι ξενοι, εσυ γιατι τις αναπαραγεις σε αυτους που ζουν εντος της χωρας; Για να μην πιστεψω στα ματια μου, βλεποντας 8 στους 10 να φουμαρουν;
    Η μηπως λαμβανεις υποψη σου στη μετρηση ατομα 0-15 και υπεργηρους που φυσικα καμια σχεση δεν εχουν μ'αυτους τους χωρους
    Σ'επιασα...

    το Σεπτέμβρη τι θα γίνει....; Εγω παω οτι στοιχημα θες, οτι ξερω τι θα γινει.
    Για την Ξενογιακοταδε που υπεγραψε την καθολικη, εχω μερικες αμφιβολιες για το που θα βρισκεται...
    Φιλοκαλούμεν μετ'ευτελείας και φιλοσοφούμεν άνευ μαλακίας

  15. #180
    Εγγραφή
    25-10-2006
    Μηνύματα
    411
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    15763/1021
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ
    Router
    USR-9112
    SNR / Attn
    6(dB) / 32(dB)
    @JULIANIK, stelios4711

    Παίρνετε και οι δύο το θέμα προσωπικά. Λανθασμένα θεωρείτε τους μη-καπνιστές ως φλώρους, μυγιάγγιχτα άτομα τα οποία θέλουν να σας στερήσουν την απόλαυσή σας. Δεν έχετε ιδέα από ελευθερίες και δικαιώματα. Δεν είναι κανείς υποχρεωμένος ή να επιλέξει υγιεινή ζωή η να το ρίξει στις ουσίες. Μπορεί κάποιος να τρώει άσχημα να πίνει καφέδες και να μη θέλει να καπνίσει. Αυτό λέγεται δικαίωμά του. Δεν μπορεί να απαγορευτεί η πρόσβασή του σε δημόσιο χώρο καθώς αυτό αποτελεί προσβολή της προσωπικότητάς του και είναι και άρθρο του συντάγματος. Για παράδειγμα τα club δεν μπορούν να σου απαγορεύσουν να μπεις επειδή δεν συνοδεύεσαι από κοπέλα ή επειδή δεν είσαι ντυμένος στη τρίχα. Αυτά είναι βασικά. Είναι δικαίωμά μου λοιπόν να μη καπνίσω και εσάς να καπνίσετε. Εδώ λοιπόν έρχεται κάτι θεμελιώδες, το “η ελευθερία σου τελειώνει εκεί που αρχίζει η ελευθερία του άλλου”. Μπορεί να αναρωτηθείτε γιατί να τελειώσει η δική μου ελευθερία εκεί που αρχίζει η δική σου και όχι το ανάποδο, γιατί να μη φύγεις από δίπλα μου. Η απάντηση απλή “γιατί εσύ είσαι αυτός που ενοχλεί”, όχι εγώ. Εγώ αν κάτσω δίπλα σου και δεν καπνίσω δεν σε ενοχλώ. Δεν σου παραβιάζω καμιά ελευθερία. Ένα παράδειγμα για να καταλάβετε: Είναι σα να βάζει κάποιος τη μουσική στο τέρμα στις 3 το πρωί, εσύ να πας να διαμαρτυρηθείς γιατί θες να κοιμηθείς και να σου απαντήσει “και τι με νοιάζει εμένα ρε? Μετακόμισε. Είναι ελευθερία μου να ακούω ότι θέλω” και κάποτε ήταν. Είναι ο λόγος που δημιουργήθηκε ο νόμος περί ωρών κοινής ησυχίας. Αν υπήρχε σεβασμός δεν θα υπήρχε ανάγκη για νόμο. Ακριβώς τις ίδιες σταρχιδίστηκες απαντήσεις δίνετε και οι δύο εδώ και ώρα.

    @ stelios4711
    Όσο για το σήμα με τα μαγαζιά. Το σήμα και το έγγραφο που δείχνεις αφορούν το 2009 και μετά από όταν άρχισε να εφαρμόζεται ο νόμος. Εσύ πριν είπες ότι ανέκαθεν τα μαγαζιά αυτά ήταν καπνιστήρια (και οι ταβέρνες? Γιατί και εκεί τεκές είναι. Δηλαδή κάθε δημόσιος χώρος είναι και καπνιστήριο?) . Ο μαγαζάτορας σκέφτεται ως εξής. Τόσα χρόνια οι καπνιστές δεν σεβάστηκαν καθόλου το μη-καπνιστή. Αυτός μην έχοντας δικαίωμα επιλογής το κατάπινε και ερχόταν...τι θα αλλάξει τώρα? Θα βάλω πάλι το μαγαζί μου για καπνιστές και ελλείψει επιλογής θα βάλει το κεφάλι κάτω και θα ξανάρθει. Είναι ο λόγος που ο νόμος αυτός ήταν αποτυχημένος και θα αλλάξει.


    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από JULIANIK Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παρτο χαμπαρι:
    Οσο δεν υπαρχουν χωροι για καπνιστες και χωροι για μη καπνιστες, θα αναπνεεις καπνο.
    Απογορευσεις και μαλιστα καθολικες ΔΕΝ θα περασουν.
    Αντι να ζητησεις τον δικο σου χωρο, τα βαζεις μαζι μου.
    Αντι να ζητας ΕΣΤΩ, να υπαρχουν χωροι για μενα, μου δειχνεις την εξοδο.
    Δεν θα σου περασει, αν θες να το παμε ετσι.
    Το ξερεις πολυ καλα αυτο. Το αναπνεεις καθημερινα.
    Σε τελικη αναλυση, αν εσυ χεστηκες για τις δικες μου ελευθεριες, εγω επαυξανω και μαλιστα πατοκορφα για τις δικες σου.
    Εως οτου καταλαβεις οτι εισαι σε λαθος και αδιεξοδο δρομο, φορα αναπνευστηρα.
    Kαλά για το συγκεκριμένο τι να πω. Χάνω το χρόνο μου νομίζω.

Σελ. 12 από 176 ΠρώτηΠρώτη ... 271011121314172232 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Απαγορευση Καπνισματος απο Ιουλιο
    Από nikoslykos στο φόρουμ Εκτός θέματος
    Μηνύματα: 58
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-10-09, 20:38
  2. ερωτηση για την απαγορευση καπνισματος
    Από john17rx στο φόρουμ Εκτός θέματος
    Μηνύματα: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-06-09, 21:35
  3. Περισσότερα για την απαγόρευση καπνισματος
    Από cool11 στο φόρουμ Εκτός θέματος
    Μηνύματα: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 09-06-09, 16:17
  4. Απαγόρευση καπνίσματος
    Από elias24 στο φόρουμ Πολιτική, Κοινωνικά Θέματα, Επιστήμες και Aθλητισμός
    Μηνύματα: 322
    Τελευταίο Μήνυμα: 14-02-05, 02:21

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας