Σελ. 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1-15 από 16
  1. #1
    Εγγραφή
    07-11-2008
    Μηνύματα
    82
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    12000/1000
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗ
    Router
    ZTE H108NS
    SNR / Attn
    11(dB) / 34(dB)
    Έχω double play επιδοτούμενο από Forthnet και ενδιαφέρθηκα για την καινούρια προσφορά sports+value με €18,34 επιπλέον.

    Μου είπαν ότι η προσφορά δεν ισχύει για αυτούς που έχουν επιδοτούμενο (φυσικά κάτι τέτοιο παρέλειψαν να το αναφέρουν στις σημειώσεις τους στο site).

    ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ! Να αντιμετωπίζουν αυτούς που έχουν επιδοτούμενο internet σαν συνδρομητές Β κατηγορίας...

  2. #2
    Το avatar του μέλους DSLaManiaC
    DSLaManiaC Guest
    Και μη νομίζεις ότι τα χρήματα τα χάνουν για να πεις ότι όντως υπάρχει διαφορά.
    Τα εισπράττουν απ το πρόγραμμα...

    Δε περίμενα κάτι καλύτερο βέβαια απ τη ForthNet.

  3. #3
    Εγγραφή
    30-01-2010
    Περιοχή
    Καβάλα
    Ηλικία
    33
    Μηνύματα
    180
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    48.222 / 5.000
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΑΥΛΗ
    Router
    TG788vn
    SNR / Attn
    7,9(dB) / 15,5(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Εντάξη δεν μου είναι και κουφό .... πάντα γινόντουσαν τέτια στην ελλάδα!
    ΑΝΩΡΦΟΓΡΑΦΩΣ ΓΕΝΕΙΘΗΚΑ ΑΝΟΡΘΩΓΡΑΦΩΣ ΘΑ ΠΕΘΑΝΟ!!

  4. #4
    Εγγραφή
    06-12-2008
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    229
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Κατι τέτοιο έπαθα όταν συνέχισα τη cyta και ήθελα το λαπτοπ. Μου είπαν ότι ισχύει μόνο για καινούριες συνδέσεις

  5. #5
    Εγγραφή
    07-11-2008
    Μηνύματα
    82
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    12000/1000
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗ
    Router
    ZTE H108NS
    SNR / Attn
    11(dB) / 34(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από hks300 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κατι τέτοιο έπαθα όταν συνέχισα τη cyta και ήθελα το λαπτοπ. Μου είπαν ότι ισχύει μόνο για καινούριες συνδέσεις
    Το θέμα είναι ότι στην προκειμένη περίπτωση η προσφορά ισχύει κανονικά και για τους υφιστάμενους πελάτες, αλλά εξαιρεί αυτούς με επιδοτούμενο. Το περίεργο είναι ότι τα λεφτά τα παίρνουν από την Ευρωπαϊκή ένωση ούτως ή αλλιώς, οπότε και δεν μπορώ να καταλάβω τον λόγο που εξαιρούν αυτούς που έχουν επιδοτούμενο όπως επίσης δεν καταλαβαίνω το λόγο που δεν το αναφέρουν πουθενά στους όρους τους... Σηκώνει καταγγελία το θέμα...

  6. #6
    Εγγραφή
    06-12-2008
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    229
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ουπς δεν το χα καταλάβει...με τι σκεπτικό το κάνουν αυτό?????

  7. #7
    Εγγραφή
    18-11-2004
    Περιοχή
    Περισσός
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    550
    Downloads
    108
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1 Gbps/100 Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΛΥΣΙΔΑ
    Router
    Fritzbox 5530
    ρε παιδια ας ειμαστε λιγο σοβαροι! φιλε μου με το επιδοτουμενο έχεις προπληρωσει ηδη τη συνδεση σου για ενα χρονο σωστα και μαλιστα σου εχει βγει σουπερ σε σχεση με εμας που πληρωνουμε κανονικα. αλλο το προγραμμα της ΚτΠ και αλλο η προσφορα τησ ιδιωτικης εταιρείας. μην τα ισοπεδωνουμε ολα. στο κατω κατω ακυρωσε το επιδοτουμενο και κανε νεα συνδεση με τις προσφορες με τη νοβα.

    ........Auto merged post: winzig πρόσθεσε 7 λεπτά και 4 δευτερόλεπτα αργότερα ........

    Και κατι ακομα το προγραμμα τησ Κοινωνιας της Πληροφοριας προβλέπει ιντερνετ και τηλεφωνια ΜΟΝΟ. Γι'αυτα προπληρωνεις και σου γινεται και η εκπτωση και οχι για οποιαδηποτε εξτρα υπηρεσια δινει ο εκαστοτε παροχος που συμμετεχει στο προγραμμα.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος winzig : 09-06-10 στις 21:53. Αιτία: auto merged post

  8. #8
    Εγγραφή
    07-11-2008
    Μηνύματα
    82
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    12000/1000
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗ
    Router
    ZTE H108NS
    SNR / Attn
    11(dB) / 34(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από winzig Εμφάνιση μηνυμάτων
    ρε παιδια ας ειμαστε λιγο σοβαροι! φιλε μου με το επιδοτουμενο έχεις προπληρωσει ηδη τη συνδεση σου για ενα χρονο σωστα και μαλιστα σου εχει βγει σουπερ σε σχεση με εμας που πληρωνουμε κανονικα. αλλο το προγραμμα της ΚτΠ και αλλο η προσφορα τησ ιδιωτικης εταιρείας. μην τα ισοπεδωνουμε ολα. στο κατω κατω ακυρωσε το επιδοτουμενο και κανε νεα συνδεση με τις προσφορες με τη νοβα.

    ........Auto merged post: winzig πρόσθεσε 7 λεπτά και 4 δευτερόλεπτα αργότερα ........

    Και κατι ακομα το προγραμμα τησ Κοινωνιας της Πληροφοριας προβλέπει ιντερνετ και τηλεφωνια ΜΟΝΟ. Γι'αυτα προπληρωνεις και σου γινεται και η εκπτωση και οχι για οποιαδηποτε εξτρα υπηρεσια δινει ο εκαστοτε παροχος που συμμετεχει στο προγραμμα.
    Το ότι εμένα μου βγήκε σούπερ επειδή μένω σε επιδοτούμενη περιοχή σημαίνει κατ' εσένα ότι δεν θα πρέπει να μετέχω των προσφορών την εταιρίας επειδή κάνει κοινωνική πολιτική και θα ήταν άδικο για εσάς -όπως λες- που πληρώνετε κανονικά! Πραγματικά δεν καταλαβαίνω τον συλλογισμό σου!

    Επίσης γνωρίζω ότι η επιδότηση είναι για το internet και δεν έχω καμία τρελή απαίτηση να επιδοτηθώ για την TV αλλά να πληρώσω κανονικά το extra κόστος €18,36.

  9. #9
    Εγγραφή
    18-11-2004
    Περιοχή
    Περισσός
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    550
    Downloads
    108
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1 Gbps/100 Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΛΥΣΙΔΑ
    Router
    Fritzbox 5530
    οπως σου ανεφερα και πριν η συμφωνια αφορα ιντερνετ και τηλεφωνια ΜΟΝΟ. Το κοινωνικη πολιτικη που αναφερεις ειναι περα ωσ περα λαθος. Επιειδη εσυ με τους ρυθμους και τις τιμες του ΟΤΕ θα εβλεπες 2play ισως και το 2030 γιαυτο και εκαναν την εξης συμβαση για τις παραμεθοριες περιοχες. Το κρατος δεν το ενδιαφερει αν εσυ βλεπεις νοβα, αλλα να εχεις ευρυζωνικοτητα στην περιοχη σου.

  10. #10
    Το avatar του μέλους DSLaManiaC
    DSLaManiaC Guest
    Να πω για άλλη μια φορά ότι ΕΠΙΔΟΤΟΎΜΕΝΟ σημαίνει ότι ένα ποσό πληρώνει ο συνδρομητής κι άλλο ένα ποσό το πρόγραμμα και ότι τελικά (με τη λογική πάντα) στην εταιρία είναι το ίδιο?

  11. #11
    Εγγραφή
    18-11-2004
    Περιοχή
    Περισσός
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    550
    Downloads
    108
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1 Gbps/100 Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΛΥΣΙΔΑ
    Router
    Fritzbox 5530
    Και που θες να καταληξεις με αυτο που λες φιλε dslmaniac?

  12. #12
    Το avatar του μέλους DSLaManiaC
    DSLaManiaC Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από winzig Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και που θες να καταληξεις με αυτο που λες φιλε dslmaniac?
    Θέλω να καταλήξω ότι για την εταιρία δεν είναι "χασούρα" το να δώσει και στους επιδοτούμενους τη προσφορά.
    Το αντίθετο, τους βάζεις και υπογράφουν κι ένα δωδεκάμηνο NOVA με τον όρο του ότι αν διακόψουν το 2play θα έρχεται σε κανονική τιμή η nova.. Βέβαια όπως ξανά-είπα με τα κεφάλια που έχουν στο marketing εκεί μέσα δε μου κάνει καμία μα καμία εντύπωση.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος DSLaManiaC : 10-06-10 στις 15:08. Αιτία: Γραμματικό λάθος..

  13. #13
    Εγγραφή
    18-11-2004
    Περιοχή
    Περισσός
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    550
    Downloads
    108
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1 Gbps/100 Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΛΥΣΙΔΑ
    Router
    Fritzbox 5530
    δεν εχεις αδικο για αυτο που λες για το μαρκετινγκ αλλα δεν ξερω αν η συμβαση που συναπτουν με το δημοσιο ειναι δεσμευτικη και απαγορευει επιπλεον προσφορες.

  14. #14
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Μάλλον το πρόβλημα έχει να κάνει με τους όρους για το επιδότουμενο, καθώς και τους όρους για την προσφορά της Forthnet,

    η προσφορά είναι καθαρά για να είσαι συνδρομητής για ενα χρόνο, το ίδιο και το επιδοτούμενο, και λογικά δεν μπορούνε να το αλλάξουν και να σε γυρίσουν στην πρόσφορα με την Nova γιατί τους το απαγορεύει το επιδότουμενο

  15. #15
    Το avatar του μέλους DSLaManiaC
    DSLaManiaC Guest
    Για αυτό δε μπορώ να γνωρίζω.

    Πάντως το να δίνανε NOVA με μειωμένη τιμή και δέσμευση ένα έτος με την προϋπόθεση να είσαι συνδρομητής 2play δε βλέπω πως μπορεί να έχει κόλλημα στους όρους του επιδοτούμενου.

Σελ. 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 8
    Τελευταίο Μήνυμα: 26-07-08, 12:09
  2. Μπορούν 2 HDD να έχουν την ίδια "θέση"???
    Από [DSL]MANOS στο φόρουμ Σκληροί δίσκοι, αποθηκευτικά μέσα και λοιπά περιφερειακά
    Μηνύματα: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 16-04-08, 16:39
  3. Οσοι εχουν πρόβλημα με 8800 GT
    Από Phaethon στο φόρουμ Κάρτες ήχου, γραφικών, ηχεία και οθόνες
    Μηνύματα: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-11-07, 17:38
  4. [Siemens] Οσοι έχουν Siemens xPressLink
    Από al0000 στο φόρουμ ADSL & Broadband Hardware, routers και modems...
    Μηνύματα: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 30-01-07, 17:01
  5. Μηνύματα: 29
    Τελευταίο Μήνυμα: 13-09-06, 11:25

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας