Σελ. 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1-15 από 20

Θέμα: Παζλ...

  1. #1
    Εγγραφή
    31-08-2009
    Περιοχή
    Κέρκυρα
    Μηνύματα
    3.536
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    HOL
    DSLAM
    HOL - ΚΕΡΚΥΡΑ
    Router
    Alcatel-Lucent CellpPipe
    SNR / Attn
    11(dB) / 45(dB)
    Παιδιά καλησπέρα πριν απο αρκετά χρόνια μια θεία μου μου είχε πάρει ένα παζλ ενα πίνακα του Βαν Κονγκ ήταν ένα πολύ μεγάλο παζλ νομίζω 1000 κομμάτια μπορεί και παραπάνω τέλος πάντων για να μην τα πολυλογώ κάποια στιγμή είχα χάσει κάποια κομμάτια και από τοτε μου έχει μείνει να πάρω ένα ανάλογο παζλ και να το ολοκληρώσω ξέρετε κανένα μαγαζι (αθήνα κατα προτίμηση) για παζλ και γενικά όποια πληροφορία ευσπρόσδεκτη ευχαριστώ.

  2. #2
    Εγγραφή
    24-12-2006
    Περιοχή
    Νότια Φινλανδία
    Μηνύματα
    47.081
    Downloads
    22
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    17640/1020
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΒΥΖΑΝΤΙΟ
    Router
    Asus DSL-N17U
    SNR / Attn
    1.0(dB) / 20.2(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Δεν ρωτάς, την θεία, πρώτα ;
    Runtime Erro
    Τον Ken Lee, τον ξέρετε ;
    Με τη βοήθεια του θεού, λεφτά υπάρχουν.

  3. #3
    Εγγραφή
    05-02-2004
    Περιοχή
    Γαλάτσι
    Μηνύματα
    758
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    13931 / 1023
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΑΛΑΤΣΙ
    Router
    Speedport Entry 2i
    SNR / Attn
    9.1(dB) / 32.5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Σίγουρα υπάρχουν και εξειδικευμένα μαγαζιά, αλλά δεν χρειάζεται να ψάξεις και πολύ μακριά σου για αρχή. Τα μεγάλα παιχνιδάδικα (ο Μουστάκας στο Ν. Ηράκλειο στα σίγουρα) και τα μεγάλα πολυκαταστήματα - σουπερμάρκετ με μεγάλο τμήμα παιχνιδιών (ο Σκλαβενίτης στη Ν. Χαλκιδόνα έχει) έχουν παζλ πολλών κομματιών 1.000 και περισσότερων.

    Αν δεν σε καλύψει η ποικιλία των σχεδίων που θα βρεις σε αυτά, τότε πρέπει να κοιτάξεις προς το κέντρο της Αθήνας. Έχω πετύχει μερικά καταστήματα όταν κυκλοφορούσα καθημερινά εκεί, αλλά ήταν αρκετά χρόνια πίσω και δεν έχω κάποιο στο μυαλό μου αυτή τη στιγμή για να σου πω.

  4. #4
    Εγγραφή
    31-08-2009
    Περιοχή
    Κέρκυρα
    Μηνύματα
    3.536
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    HOL
    DSLAM
    HOL - ΚΕΡΚΥΡΑ
    Router
    Alcatel-Lucent CellpPipe
    SNR / Attn
    11(dB) / 45(dB)
    Δεν ρωτάς, την θεία, πρώτα ;
    Το σοι έχει άσχημη μνήμη πάντως στο ψάξιμο βρήκα ένα ενδιαφέρον μαγαζάκι. http://www.pigiafisa.gr/index.php

    ........Auto merged post: Νikosanagn πρόσθεσε 9 λεπτά και 11 δευτερόλεπτα αργότερα ........

    Λέω να κατέβω στο κέντρο να πάρω αυτό http://www.pigiafisa.gr/index.php?ta...oduct_id=30649 ή αυτό http://www.pigiafisa.gr/index.php?ta...oduct_id=30673 ή αυτό http://www.pigiafisa.gr/index.php?ta...t_id=30718τι λέτε?
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Νikosanagn : 03-07-10 στις 22:50. Αιτία: auto merged post

  5. #5
    Εγγραφή
    05-02-2004
    Περιοχή
    Γαλάτσι
    Μηνύματα
    758
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    13931 / 1023
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΑΛΑΤΣΙ
    Router
    Speedport Entry 2i
    SNR / Attn
    9.1(dB) / 32.5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Αυτό με το ρολόι είναι ωραίο.

  6. #6
    Εγγραφή
    31-08-2009
    Περιοχή
    Κέρκυρα
    Μηνύματα
    3.536
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    HOL
    DSLAM
    HOL - ΚΕΡΚΥΡΑ
    Router
    Alcatel-Lucent CellpPipe
    SNR / Attn
    11(dB) / 45(dB)
    Ο Νταλί είναι θεός.... απλά...

  7. #7
    Εγγραφή
    12-02-2007
    Μηνύματα
    187
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Υπάρχει ένα μαγαζί που λέγεται puzzle mania και νομίζω είναι κοντά στο μετρό του Αγ Ιωάννη στον Ν Κόσμο.
    Πάντως για τα χαμένα κομμάτια οι περισσότερες εταιρείες σου τα αντικαθιστούν δωρεάν, αν τους πεις ποιο κομμάτι σου λείπει.
    Το έχω κάνει και μου έστειλαν το κομμάτι σε 1 βδομάδα.

  8. #8
    Εγγραφή
    25-11-2005
    Μηνύματα
    674
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    ISP
    none
    Στα καταστηματα Μουστακα εχει καλη συλλογη. Επισης υπαρχει ενα καταστημα στην Λ.Βουλιαγμενης με ονομα puzzlemania (δυστηχως δεν ενδιαφερεται να φτιαξει μια σελιδα, κακο δικο του). Τελος εχω δει μια καλη συλλογη στο καταστημα Σβουρα (θα το βρεις στο skroutz).

    Σημερα αγορασα απο Μουστακα το παρακατω, ειναι 2000 κοματια και τελικο μεγεθος 98Χ68εκ.

  9. #9
    Εγγραφή
    31-08-2009
    Περιοχή
    Κέρκυρα
    Μηνύματα
    3.536
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    HOL
    DSLAM
    HOL - ΚΕΡΚΥΡΑ
    Router
    Alcatel-Lucent CellpPipe
    SNR / Attn
    11(dB) / 45(dB)
    Δεν θα μπώ τώρα σε τέτοια διαδικασία γιατί το παζλ είναι παλιό και δεν θα κάτσω να ψάχνω ποιά κομμάτια μου λείπουν... δεν ξλερω αν το έχω ακόμα κιόλας...

    ........Auto merged post: Νikosanagn πρόσθεσε 3 λεπτά και 40 δευτερόλεπτα αργότερα ........

    A, μάλιστα ευχαριστώ για τις πληροφορίες δυστυχώς μουστάκα δεν έχω και πολύ κοντα μου... θα κοιτάξω στην Ακαδμίας τι παίζει σε ένα μαγαζί που βρήκα ωραία παζλ, και αυτό που μου είπες στην Βουλιαγμένης(πες μου το ύψος αν μπορείς) που λογικά θα ασχολείτε αποκλειστικά με παζλς... να σε ρωτήσω αυτό που πήρες με τα 2000 κομμάτια σε τι τιμή το αγόρασες... Αν έχεις φτιάξει και άλλα ανέβασε καμιά φωτό καιπεριμένω και απο αυτό οοόταν το τελειώσεις
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Νikosanagn : 04-07-10 στις 00:19. Αιτία: auto merged post

  10. #10
    Εγγραφή
    25-11-2005
    Μηνύματα
    674
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    ISP
    none
    Το καταστημα ειναι μικρο, εγω περασα απο εξω με το αυτοκινητο, ψαχνοντας το συγκεκριμενο καταστημα και δεν το ειδα. θα ξεκινησεις την Λ Βουλιγμενης απο την σταση Μετρο Αγ. Ιωαννης και θα πας μεχρι την σταση Δαφνη, ειναι καπου αναμεσα, ειπα και πιο πανω οτι δεν ενδιαφερεται να φτιαξει μια σωστη σελιδα που θα του φερει πελατες.
    Αυτο στην Ακαδημιας μυριζει σαν καπνιστηριο, εγω δεν ξαναπαω εξαιτιας αυτου (οσο ηλιθιο και να ακουγεται αυτο).

    Τα 1000αρια κοστιζουν περιπου 14€, μεγεθος 50Χ70, τα 2000αρα κοστιζουν περιπου 32€, μεγεθος 100Χ70, νομιζω οτι σε αυτα τα μεγεθη θα παρεις κατι. Το δικο μου το πηρα 32€.

    Εχω φτιαξει πολλα,δεν εχω απο κανενα φωτογραφια του, μονο μπορω να ψαξω να βρω εικονες απο τον κατασκευαστη.

  11. #11
    Εγγραφή
    31-08-2009
    Περιοχή
    Κέρκυρα
    Μηνύματα
    3.536
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    HOL
    DSLAM
    HOL - ΚΕΡΚΥΡΑ
    Router
    Alcatel-Lucent CellpPipe
    SNR / Attn
    11(dB) / 45(dB)
    Α κατάλβα ακριβώς που λες πέρασα και χθες με το ποδήλατο αλλά δεν το πρόσεξα θα ρίξω μια ματια.Πάντως αυτό το μαξαζί στο κέντρο το πιο ακριβό 2000ρη κάνει 30 € (στην κατηγορία ζωγράφοι τουλάχιστον) και έχει μεγάλη ποικιλιία.

    Τώρα που μου έκατσε πάντως η ιδέα θα πάρω ένα σύντομα..!

  12. #12
    Εγγραφή
    06-07-2005
    Περιοχή
    Νέα Υόρκη
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    11.655
    Downloads
    6
    Uploads
    2
    Τύπος
    Cable
    Ταχύτητα
    300 Mbps down/10 Mbps up
    ISP
    Spectrum
    www.panabook.gr, ίσως το καλύτερο "μικρό" μαγαζί για παζλ. Αν δεν βρεις αυτό που θες, ζήτα το, θα το βρουν.

  13. #13
    Εγγραφή
    22-10-2004
    Μηνύματα
    2.435
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΧΟΛΑΡΓΟΣ
    Router
    Speedport Plus
    Αφού πάρεις το παζλ, θα σου πρότεινα να προετοιμάσεις χώρο στο σπίτι. Λογικά, ένα παζλ 2000 κομματιών θα σου πάρει μερικούς μήνες. Θες χαρτόνι για να το βάλεις επάνω, θες έξτρα χώρο γύρω γύρω για να απλώνεις κομμάτια. Οπότε προετοίμασε τον χώρο κατάλληλα για να μην σε ενοχλεί σε καθημερινά πράγματα.

    Επίσης πρόσεχε κινδύνους που μπορεί να στο χαλάσουν, παιδιά, κατοικίδια ζώα.
    Heh, screw you guys... I'm going home!

  14. #14
    Εγγραφή
    31-08-2009
    Περιοχή
    Κέρκυρα
    Μηνύματα
    3.536
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    HOL
    DSLAM
    HOL - ΚΕΡΚΥΡΑ
    Router
    Alcatel-Lucent CellpPipe
    SNR / Attn
    11(dB) / 45(dB)
    Παιδιά ευχαριστώ για την ανταπόκριση και για τις πληροφορίες

    Επίσης πρόσεχε κινδύνους που μπορεί να στο χαλάσουν, παιδιά, κατοικίδια ζώα.
    Τέτοιoς κινδυνος δεν υπάρχει...

    Λογικά, ένα παζλ 2000 κομματιών θα σου πάρει μερικούς μήνες.
    Σκέφτομαι να αρχίσω με ένα με 1000 κομμάτια και δεν θα μου πάρει τόσο πολύ λόγω της ανυπομονησίας μου και του ελεύθερου χρόνου μου

    Έχω μια ερώτηση εσείς τα παζλ που φτιάχνετε όσοι φτιάχνετε τι τα κάνετε τα κορνιζάρετε κλπ ή απλά τα διαλάτε?

    Βλέπω έχει πολύ καλές τιμές το ίδιο παζλ (1000) κομμάτια ένα μαγαζί στην αθήνα το έχει 23 ενώ αυτό μόνο 14 θα κοιτάξω αν ειναι να το παραγγείλω από εκει με αντικαταβολή.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Νikosanagn : 04-07-10 στις 14:35.

  15. #15
    Εγγραφή
    25-11-2005
    Μηνύματα
    674
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    ISP
    none
    Μιλας για το ιδιο παζλ; Μπορεις να δωσεις τα δυο λινκ;

Σελ. 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Δυσκολεύει το παζλ για ΟΤΕ και ΤΙΜ με την Q-Telecom
    Από katafitos στο φόρουμ Ειδήσεις
    Μηνύματα: 7
    Τελευταίο Μήνυμα: 19-09-06, 12:10

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας