Σελ. 28 από 28 ΠρώτηΠρώτη ... 81823262728
Εμφάνιση 406-417 από 417
  1. #406
    Εγγραφή
    28-06-2007
    Περιοχή
    volos
    Ηλικία
    59
    Μηνύματα
    63
    Downloads
    18
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    5260/640
    ISP
    hol douple play lite
    Router
    Netfaster
    Path Level
    Interleaved
    Φίλε -21grams, καταλαβαίνω απόλυτα τον προβληματισμό σου. Ήμουνα στο ΟΤΕ και τώρα συνεχίζω με HOL...για κάτι τέτοια λογιστικά-αλχημικά κόλπα έφυγα από τον ΟΤΕ..καλό κουράγιο.

  2. #407
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από -21grams Εμφάνιση μηνυμάτων
    Α, καλά - έπεσες ΣΤΗΝ περίπτωση:
    Δεν είχα ποτέ συμβόλαιο κινητής τηλεφωνίας (πάντα καρτοκινητό) και όσον αφορά την συνδρομητική τηλεόραση, πάει πολύυυυυυυς καιρός (μόνο τα 2 πρώτα χρόνια λειτουργίας, 1995~1996) από τότε που πλήρωσα τελευταία φορά την Nova (Filmnet/Supersport τότε)
    Θα πρέπει να ζω σε παράλληλο σύμπαν, ε;

    ........Auto merged post: -21grams πρόσθεσε 44 λεπτά και 39 δευτερόλεπτα αργότερα ........

    Παράλειψη μου.
    Στις τελευταίες μετρήσεις που είχα κάνει (αρχικά χρησιμοποιούσα το Fritz 7140, στην συνέχεια μου έστειλαν το NetFasteR 1) κυμαίνονταν γύρω στα 16,5 Mbps
    (με το Fritz συγχρόνιζε ½ Mbit χαμηλότερα)
    To upload όμως (ειδικά το διάστημα λίγο προτού διακόψω και αφότου είχα ενημερώσει ότι ετοιμαζόμουν για την *Μεγάλη Έξοδο* - τυχαίο; ) ήταν σταθερά ΠΑΝΩ από 900kbps.
    Λίγες μέρες πριν την επιστροφή στον ΟΤΕ είχε παγιωθεί στα ~950kbps (πραγματικά)

    ΔΕΝ τα αναφέρω συμπτωματικά όλα αυτά, ούτε τα θυμάμαι τυχαία.
    ΑΠΟΤΥΠΩΘΗΚΑΝ στην μνήμη μου, γιατί το θέμα (του upload) με ΚΑΙΕΙ.
    Αυτός άλλωστε ήταν ο λόγος που παράλληλα με την επιστροφή στον ΟΤΕ, μετέτρεψα την γραμμή από ISDN σε PSTN (λιγότερες παρεμβολές, βελτιωμένες ταχύτητες κλπ)
    Δεν έχω ακόμα ενοχλήσει το αντίστοιχο τμήμα του ΟΤΕ για το θέμα, αφού προς το παρόν δεν μπορώ να εξάγω ασφαλή συμπεράσματα.
    Βλέπεις ο router που χρησιμοποιώ έχει υποστεί cross-firmware flashing από Annex B => Annex A
    Περιμένω ακόμα να πέσει στα χέρια μου κάποιο αξιόπιστο μηχανάκι (απαραίτητη προϋπόθεση να είναι Annex A από την μάνα του) για "εκτεταμένο έλεγχο επιδόσεων" της γραμμής.

    Και για να απαντήσω σε προηγούμενη ερώτηση σου, ΝΑΙ είχα κάνει αναφορά στην HOL για το χαμηλό upload rate (με συνδυασμό με το το ΤΕΡΑΤΩΔΕΣ κατ' εμέ πρόβλημα των corrupted uploads) και είχαν δείξει ΕΜΠΡΑΚΤΑ* ενδιαφέρον.
    Η εντύπωση που αποκόμισα φεύγοντας είναι ότι το βλαβοληπτικό τους τμήμα σημείωνε πρόοδο, χωρίς αυτό να σημαίνει ότι ο πελάτης δεν πρόκειται να ταλαιπωρηθεί αν έχει την ατυχία να... (συμπληρώστε ό,τι θέλετε)
    Θα μπορέσω να σου απαντήσω με βεβαιότητα ΜΟΝΟ αφού κάνω σύγκριση με το αντίστοιχο τμήμα του ΟΤΕ, κάτι που φυσικά απεύχομαι.

    * = dedicated technician με analyzer ανά χείρας - αφού δοκιμάστηκαν τα νεύρα μου για αρκετές μέρες, το πρόβλημα διορθώθηκε οριστικά.
    Τα στοιχεία (φωτογραφίες, screenshots μετρήσεων κλπ) βρίσκονται στην διάθεση κάθε ενδιαφερόμενου, τα έχω δημοσιεύσει άλλωστε στο αντίστοιχο section της HOL το οποίο πλέον ΔΕΝ παρακολουθώ...

    Γιατί τρέλενεσαι;

    πότε μπήκες στον ΟΤΕ;
    πότε εκδόθηκε ο λογαριασμός;
    τα αναδρομικά είναι το πόσο της συνδρομής απο την στιγμή που σε ενεργοποίησαν μέχρι την εκδοσή λογαριασμού + 2 πάγια που προπληρώνεις.

    όσο για το up αν έχεις modem που ήταν για isdn και το έκανες pstn λογικό είναι να σου έχει χαμηλότερο συγχρονισμό στο Up (είναι συχνότητες που δεν κάνει χρήση γιατί είναι η isdn εκεί)

  3. #408
    Εγγραφή
    08-09-2005
    Περιοχή
    Ζωγράφου, Αθήνα
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    2.158
    Downloads
    18
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1 Gbit/s
    ISP
    INALAN
    Router
    ZTE ZXHN F670L FTTH
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από panos12 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Φίλε -21grams, καταλαβαίνω απόλυτα τον προβληματισμό σου. Ήμουνα στο ΟΤΕ και τώρα συνεχίζω με HOL...για κάτι τέτοια λογιστικά-αλχημικά κόλπα έφυγα από τον ΟΤΕ..καλό κουράγιο.
    Όλες οι απόψεις σεβαστές. Ακολούθησα την αντίστροφη διαδρομή (και μάλιστα σε χαλεπούς για την οικονομία καιρούς) για συγκεκριμένους λόγους - θα τους αναφέρω εν καιρώ, μπορεί να χαρακτηριστώ και αφελής (το γεγονός π.χ. ότι όλος ο δήμος Ζωγράφου γέμισε οπτικές ίνες σε συνδυασμό με την "προοπτική" VDSL μέτρησε σοβαρά στην απόφαση μου)
    Απλώς να επισημάνω ότι (παρά τα όσα σέρνω στον ΟΤΕ) ΔΕΝ είναι πρόθεση μου "η αντιπαράθεση για την αντιπαράθεση", ούτε φυσικά θα εκθειάζω τον Α πάροχο και θα θάβω τον Β αγνοώντας αντικειμενικά κριτήρια που υπάρχουν.
    Διατηρώ ακόμα κάποιες επιφυλάξεις αναλογιζόμενος την αναλογία κόστους/ποιότητας υπηρεσιών ΟΤΕ + εξυπηρέτηση πελατών (ειδικά με το τελευταίο ΑΡΧΙΣΑΜΕ ΣΤΡΑΒΑ!)
    Αν διαπιστώσω ότι το λογιστήριο (ή μηχανογράφηση, ΔΕΝ με ενδιαφέρει) τους είναι του επιπέδου Forthnet (βασιζόμενος σε μαρτυρίες συνδρομητών της), πολύ απλά θα τους σταυρώσω.
    Έως τότε και μέχρι να βρεθώ πρόσωπο με πρόσωπο με κάποιον υπάλληλο για διευκρινίσεις, οφείλω να δώσω το "benefit of the doubt"

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr
    1. Γιατί τρελαίνεσαι;
    2. πότε μπήκες στον ΟΤΕ;
    3. πότε εκδόθηκε ο λογαριασμός;
    τα αναδρομικά είναι το πόσο της συνδρομής απο την στιγμή που σε ενεργοποίησαν μέχρι την εκδοσή λογαριασμού + 2 πάγια που προπληρώνεις.

    4. όσο για το up αν έχεις modem που ήταν για isdn και το έκανες pstn λογικό είναι να σου έχει χαμηλότερο συγχρονισμό στο Up (είναι συχνότητες που δεν κάνει χρήση γιατί είναι η isdn εκεί)
    1. Πολύ απλά, μου ζητούν να πληρώσω υπηρεσίες για περίοδο κατά την οποία ήμουν συνδρομητής ΑΛΛΟΥ παρόχου.
    2. Κάποια στιγμή μεταξύ 6 (την μέρα εκείνη τερματίστηκε η σύνδεση μου με την HOL/έσβησαν οι ενδείξεις στον router κλπ) και 10 Οκτωβρίου.
    3. Ως ημερομηνία έκδοσης αναφέρεται η 23η Οκτωβρίου (τον λογαριασμό τον παρέλαβα την περασμένη Τετάρτη ή Πέμπτη)
    4. Καμία αντίρρηση - ήμουν σαφής άλλωστε: πρώτα θα δοκιμάσω κάποιον router με τα factory settings (ή ακόμα καλύτερα 2-3 απ' αυτούς) και μετά θα αναφέρω αποτελέσματα.
    Isn't it great when things just WORK?

    minus21grams [dot] net

  4. #409
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από -21grams Εμφάνιση μηνυμάτων
    1. Πολύ απλά, μου ζητούν να πληρώσω υπηρεσίες για περίοδο κατά την οποία ήμουν συνδρομητής ΑΛΛΟΥ παρόχου.
    2. Κάποια στιγμή μεταξύ 6 (την μέρα εκείνη τερματίστηκε η σύνδεση μου με την HOL/έσβησαν οι ενδείξεις στον router κλπ) και 10 Οκτωβρίου.
    3. Ως ημερομηνία έκδοσης αναφέρεται η 23η Οκτωβρίου (τον λογαριασμό τον παρέλαβα την περασμένη Τετάρτη ή Πέμπτη)
    4. Καμία αντίρρηση - ήμουν σαφής άλλωστε: πρώτα θα δοκιμάσω κάποιον router με τα factory settings (ή ακόμα καλύτερα 2-3 απ' αυτούς) και μετά θα αναφέρω αποτελέσματα.
    ωραία, απο τις 10 εως τις 23 είναι 13 μέρες, αυτά είναι τα αναδρομικά,

  5. #410
    Εγγραφή
    08-09-2005
    Περιοχή
    Ζωγράφου, Αθήνα
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    2.158
    Downloads
    18
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1 Gbit/s
    ISP
    INALAN
    Router
    ZTE ZXHN F670L FTTH
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    ωραία, απο τις 10 εως τις 23 είναι 13 μέρες, αυτά είναι τα αναδρομικά,
    (Μάλλον) Σου διαφεύγει το γεγονός ότι στο άνω αριστερό άκρο του λογαριασμού αναφέρει:
    Περίοδος Παροχής Υπηρεσιών από 23-08-2010 μέχρι 22-10-2010
    (Το επισήμανα σε προηγούμενο post)
    Πρόκειται περί τυπογραφικού λάθους;
    Isn't it great when things just WORK?

    minus21grams [dot] net

  6. #411
    Το avatar του μέλους emeliss
    emeliss Guest
    13888 και θα λυθούν όλες οι απορίες για τα ποσά του λογαριασμού.

  7. #412
    Εγγραφή
    08-05-2004
    Περιοχή
    Νομός Αττικής
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    21.039
    Downloads
    43
    Uploads
    2
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30 Mbps
    ISP
    COSMOTE
    Router
    Arcadyan Speedport Smart
    Κι εμένα μου έχει επιστραφεί ποσό από τον ΟΤΕ με τη διακοπή συνδρομής.

    Αλλά με ταλαιπώρησαν πολύ. Αφενός είχε χαλάσει το σύστημά τους και δεν περάστηκε έγκαιρα η αίτηση διακοπής (+20 μέρες πάγια πλήρωσα εξαιτίας της μη προώθησης του αιτήματος κι επειδή έδειξα καλή πίστη στην υπάλληλο που μου είπε ότι την προώθησε). Αφετέρου, ενώ μου χρωστούσαν 30€, με έβαλαν πρώτα να πληρώσω 60€ και μετά από 2 μήνες που επέστρεψαν 90€ (τα αρχικά 30€ που μου χρωστούσαν και τα 60€ που με υποχρέωσαν να πληρώσω "διότι έτσι δουλεύει το σύστημα"). "Πληρώστε τώρα άλλα 60€ και θα σας τα επιστρέψουμε όλα μαζί το επόμενο δίμηνο".

    Και σε όλα αυτά, ξαναέκαναν λάθος στο τέλος και μου επέστρεψαν 0,02€ παραπάνω. Οπότε μου ήρθε κι άλλος λογαριασμός, μετά από άλλους 2 μήνες, να πληρώσω 2 cent. Απάλευτοι. 5 μήνες για κλείσω οριστικά μία γραμμή τηλεφώνου.
    Προπληρωμένες κάρτες ........... 2 savings 4 safety

    Τι εστί IBAN, BIC, OUR, SHA, BEN;
    "Yesterday is History, Tomorrow a Mystery, Today is a Gift, Thats why it's called the Present."

  8. #413
    Εγγραφή
    06-10-2008
    Μηνύματα
    4.276
    Downloads
    12
    Uploads
    5
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Forthnet
    SNR / Attn
    2/7(dB) / (dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από -21grams Εμφάνιση μηνυμάτων
    Βλέπεις ο router που χρησιμοποιώ έχει υποστεί cross-firmware flashing από Annex B => Annex A
    Περιμένω ακόμα να πέσει στα χέρια μου κάποιο αξιόπιστο μηχανάκι (απαραίτητη προϋπόθεση να είναι Annex A από την μάνα του) για "εκτεταμένο έλεγχο επιδόσεων" της γραμμής.

    Και για να απαντήσω σε προηγούμενη ερώτηση σου, ΝΑΙ είχα κάνει αναφορά στην HOL για το χαμηλό upload rate (με συνδυασμό με το το ΤΕΡΑΤΩΔΕΣ κατ' εμέ πρόβλημα των corrupted uploads) και είχαν δείξει ΕΜΠΡΑΚΤΑ* ενδιαφέρον.

    .
    Μπράβο τους τότε,είσαι απ τους τυχερούς διότι σε παρόμοιες καταστάσεις το ρίχνουν στον Οτε

    Σοβαρά παίζει το πρόβλημα να ναι απ το flashαρισμένο ρούτερ.

    Στο θέμα λογαριασμού,ότι και να πείς έχεις δίκιο.Πάντα γίνονται λάθη μονόπλευρα και εις βάρος του πελάτη

    ........Auto merged post: roumanos21r πρόσθεσε 1 λεπτά και 42 δευτερόλεπτα αργότερα ........

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ipo Εμφάνιση μηνυμάτων

    Και σε όλα αυτά, ξαναέκαναν λάθος στο τέλος και μου επέστρεψαν 0,02€ παραπάνω. Οπότε μου ήρθε κι άλλος λογαριασμός, μετά από άλλους 2 μήνες, να πληρώσω 2 cent. Απάλευτοι. 5 μήνες για κλείσω οριστικά μία γραμμή τηλεφώνου.
    Για 2 cents? Μα πιο πολύ τους κοστίζει το χαρτί+μελάνι+αποστολή του λογαριασμού στο σπίτι σου.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Georgevtr : 10-11-10 στις 20:15. Αιτία: auto merged post

  9. #414
    Εγγραφή
    21-09-2007
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη σε λέω...
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    141
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ OTE
    Ταχύτητα
    11000/945
    ISP
    Conn-x OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΒΑΡΝΑΣ
    Router
    Sagem F@st 2404
    SNR / Attn
    6(dB) / 29(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από -21grams Εμφάνιση μηνυμάτων
    (Μάλλον) Σου διαφεύγει το γεγονός ότι στο άνω αριστερό άκρο του λογαριασμού αναφέρειΤο επισήμανα σε προηγούμενο post)
    Πρόκειται περί τυπογραφικού λάθους;
    Αν κοιτάξεις στην τρίτη σελίδα όπου αναλύει τις χρεώσεις θα δεις ότι στο 1.1 Τηλεφ. κίνηση - Χρήση Υπηρεσιών πιθανών γράφει (6-10-2010 έως 22-10-2010)...έλαβα και 'γω τον πρώτο λογαριασμό μετά από μεταφορά και στο δικό μου λέει (14-10-2010, ημερ. ενεργοποίησης έως
    22-10-2010). Στην πρώτη σελίδα και στο δικό μου λογαριασμό γράφει 23-8-2010 έως 22-10-2010 αλλά πρέπει να είναι καθαρά μηχανογραφικό λάθος. Εγώ από την άλλη έχω κάτι άλλο να ρωτήσω, στην χρέωση για το double play 24Mbps + 60' Κινητά για το επόμενο δίμηνο (23-10-2010 έως 22-12-2010) με χρέωσαν 46,80 Ε + 23% ΦΠΑ = 57,56 Ε, με τελική σούμα λογαριασμού τα 102 Ε ...τι συμβαίνει οεο??? λάθος??? να το ερευνήσω ή να το κάνω γαργάρα???
    ...stupidity is infinite...

  10. #415
    Εγγραφή
    02-02-2005
    Περιοχή
    Data Center
    Μηνύματα
    851
    Downloads
    15
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από -21grams Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όλες οι απόψεις σεβαστές. Ακολούθησα την αντίστροφη διαδρομή (και μάλιστα σε χαλεπούς για την οικονομία καιρούς) για συγκεκριμένους λόγους - θα τους αναφέρω εν καιρώ, μπορεί να χαρακτηριστώ και αφελής (το γεγονός π.χ. ότι όλος ο δήμος Ζωγράφου γέμισε οπτικές ίνες σε συνδυασμό με την "προοπτική" VDSL μέτρησε σοβαρά στην απόφαση μου)
    Απλώς να επισημάνω ότι (παρά τα όσα σέρνω στον ΟΤΕ) ΔΕΝ είναι πρόθεση μου "η αντιπαράθεση για την αντιπαράθεση", ούτε φυσικά θα εκθειάζω τον Α πάροχο και θα θάβω τον Β αγνοώντας αντικειμενικά κριτήρια που υπάρχουν.
    Διατηρώ ακόμα κάποιες επιφυλάξεις αναλογιζόμενος την αναλογία κόστους/ποιότητας υπηρεσιών ΟΤΕ + εξυπηρέτηση πελατών (ειδικά με το τελευταίο ΑΡΧΙΣΑΜΕ ΣΤΡΑΒΑ!)
    Αν διαπιστώσω ότι το λογιστήριο (ή μηχανογράφηση, ΔΕΝ με ενδιαφέρει) τους είναι του επιπέδου Forthnet (βασιζόμενος σε μαρτυρίες συνδρομητών της), πολύ απλά θα τους σταυρώσω.
    Έως τότε και μέχρι να βρεθώ πρόσωπο με πρόσωπο με κάποιον υπάλληλο για διευκρινίσεις, οφείλω να δώσω το "benefit of the doubt"


    1. Πολύ απλά, μου ζητούν να πληρώσω υπηρεσίες για περίοδο κατά την οποία ήμουν συνδρομητής ΑΛΛΟΥ παρόχου.
    2. Κάποια στιγμή μεταξύ 6 (την μέρα εκείνη τερματίστηκε η σύνδεση μου με την HOL/έσβησαν οι ενδείξεις στον router κλπ) και 10 Οκτωβρίου.
    3. Ως ημερομηνία έκδοσης αναφέρεται η 23η Οκτωβρίου (τον λογαριασμό τον παρέλαβα την περασμένη Τετάρτη ή Πέμπτη)
    4. Καμία αντίρρηση - ήμουν σαφής άλλωστε: πρώτα θα δοκιμάσω κάποιον router με τα factory settings (ή ακόμα καλύτερα 2-3 απ' αυτούς) και μετά θα αναφέρω αποτελέσματα.
    H υποστήριξη στα τηλεφωνικά κέντρα ΟΛΩΝ των παρόχων είναι ΑΚΡΙΒΩΣ η ίδια εφόσον το επίπεδο εργαζομένων εκεί είναι παρόμοιο διότι όλοι βρίσκουν στελέχη από την ΙΔΙΑ αγορά εργασίας. Το ότι είναι ΟΤΕ δε σημαίνει ότι θα έχεις καλύτερη υποστήριξη και ότι δε θα ακούσεις τα ίδια και εκεί. Η μηχανογράφηση τουλάχιστον είναι αρκετά καλυτερη από πολλούς παρόχους αφού σπάνια εως ποτέ κανείς ακούει για περιστατικά τύπου Forthnet και αυτό διότι υπάρχει τεχνογνωσία η οποία έχει κατασταλάξει σε αυτό το επίπεδο ύστερα από χρόνια στο κουρμπέτι. Όπως το ίδιο συμβαίνει και στο LLU γιατί άλλο να ασχολείσαι με ψηφιακά κέντρα μόλις 4 χρόνια και άλλο 20 . Στο τεχνικό επίπεδο όπως και στους τεχνικούς πεδίου υπερτερεί αρκετά αρκεί να ξέρεις να τους αντιμετωπίσεις και να τους φέρεις βόλτα. Πάντως το να ασχοληθούν με το upload σου μόνο δύσκολο αλλά δοκίμασε να το αναφέρεις, δε χάνεις και τίποτα αν και τα πράγματα όσον αφορά "ρυθμίσεις από μέσα" είναι αυστηρά και συγκεκριμένα.

    Για το δε λογαριασμό πάντα ίσχυαν τα αναδρομικά και μάλιστα στο 13888 εφ όσον ρωτήσει ο πελάτης πάντα το αναφέρουν είτε πρόκειται για ενεργοποίηση πακέτου ή νέας σύνδεσης.


    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από roumanos21r Εμφάνιση μηνυμάτων

    Στο θέμα λογαριασμού,ότι και να πείς έχεις δίκιο.Πάντα γίνονται λάθη μονόπλευρα και εις βάρος του πελάτη
    Spoiler:

    Μάλλον δε διάβασε καλά το συμβόλαιό του για την κρουαζιέρα όπως έλεγε και ο γνωστός φοίνικας έμπορος

  11. #416
    Εγγραφή
    08-09-2005
    Περιοχή
    Ζωγράφου, Αθήνα
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    2.158
    Downloads
    18
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1 Gbit/s
    ISP
    INALAN
    Router
    ZTE ZXHN F670L FTTH
    Σας ευχαριστώ για την ενημέρωση, κατάθεση εμπειριών κλπ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ipo
    (...)
    Και σε όλα αυτά, ξαναέκαναν λάθος στο τέλος και μου επέστρεψαν 0,02€ παραπάνω. Οπότε μου ήρθε κι άλλος λογαριασμός, μετά από άλλους 2 μήνες, να πληρώσω 2 cent. Απάλευτοι. 5 μήνες για κλείσω οριστικά μία γραμμή τηλεφώνου.
    Για 2 cents, ε;
    Επιτέλους βρήκε εφαρμογή (στην κυριολεξία) το idiomatic expression "Just my 2 cents"
    Με κίνδυνο να γίνω κουραστικός, θα επαναλάβω ένα όνομα:
    Franz Kafka Franz Kafka Franz Kafka Franz Kafka Franz Kafka
    [Έτσι x5 για να το εμπεδώσουμε - had enough?]
    Θα πρέπει να τον έχουν κάνει ΕΙΚΟΝΙΣΜΑ εκεί στα λογιστήρια/μηχανογραφικά κέντρα του ΟΤΕ

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Deadpool80 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν κοιτάξεις στην τρίτη σελίδα όπου αναλύει τις χρεώσεις θα δεις ότι στο 1.1 Τηλεφ. κίνηση - Χρήση Υπηρεσιών πιθανών γράφει (6-10-2010 έως 22-10-2010)...έλαβα και 'γω τον πρώτο λογαριασμό μετά από μεταφορά και στο δικό μου λέει (14-10-2010, ημερ. ενεργοποίησης έως
    22-10-2010). Στην πρώτη σελίδα και στο δικό μου λογαριασμό γράφει 23-8-2010 έως 22-10-2010 αλλά πρέπει να είναι καθαρά μηχανογραφικό λάθος. Εγώ από την άλλη έχω κάτι άλλο να ρωτήσω, στην χρέωση για το double play 24Mbps + 60' Κινητά για το επόμενο δίμηνο (23-10-2010 έως 22-12-2010) με χρέωσαν 46,80 Ε + 23% ΦΠΑ = 57,56 Ε, με τελική σούμα λογαριασμού τα 102 Ε ...τι συμβαίνει οεο??? λάθος??? να το ερευνήσω ή να το κάνω γαργάρα???
    Έχεις δίκιο στην παράγραφο 2.1 "Τηλεφ. Κίνηση - Χρήση Υπηρεσιών" ως ημερομηνία αναγράφεται 11-10-2010 έως 22-10-2010.
    Για τις υπόλοιπες παραγράφους/χρεώσεις θα επανέλθω με ένα ωραιότατο scan (σε png για να είναι ευανάγνωστο)
    Isn't it great when things just WORK?

    minus21grams [dot] net

  12. #417
    Το avatar του μέλους emeliss
    emeliss Guest
    Πήρες τηλέφωνο στο 13888; Μπα, ε;

Σελ. 28 από 28 ΠρώτηΠρώτη ... 81823262728

Παρόμοια Θέματα

  1. Tellas: Πακέτο Τellas Double Play No Limit με 32.90€/μήνα
    Από nm96027 στο φόρουμ Ειδήσεις
    Μηνύματα: 39
    Τελευταίο Μήνυμα: 02-11-09, 17:17
  2. Double play από OTE;
    Από iLLiCiT στο φόρουμ COSMΟΤΕ
    Μηνύματα: 30
    Τελευταίο Μήνυμα: 30-09-09, 20:32
  3. Πράγα: Πακέτο double-play μέσω WiMax δικτύου
    Από nm96027 στο φόρουμ Ειδήσεις
    Μηνύματα: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 21-02-09, 04:08
  4. Μηνύματα: 43
    Τελευταίο Μήνυμα: 27-11-07, 18:53

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας