Εμφάνιση 1-15 από 15
  1. #1
    Το avatar του μέλους JustOne
    JustOne Guest
    Γεια σας! Δεν βρήκα πουθενά αλλού (σε άλλη θεματική ενότητα) να το δημοσιεύσω και το δημοσιεύω εδώ! Ήθελα να σας ρωτήσω αν η σχολή Πληροφορικής και Τηλεπικοινωνιών Αθήνας (ΑΕΙ) είναι καλή όσον αφορά την επαγγελματική αποκατάσταση! Τι ακριβώς δουλειές μπορεί να βρει ένας πτυχιούχος αυτής της σχολής; Ο μισθός για τις εν λόγω δουλείες από που κυμαίνεται; Προγραμματιστής μου φαίνεται λίγο δύσκολο να γίνεις στην Ελλάδα ! Σε τι άλλους τομείς μπορείς να εργαστείς ως απόφοιτος αυτής της σχολής; Την έβαλα 2η επιλογή στο μηχανογραφικό για αυτό ρωτάω! Ελπίζω να μην σας κούρασα!

  2. #2
    Το avatar του μέλους hemlock
    Το μέλος hemlock δεν είναι συνδεδεμένο Τι εννοείς δεν ξέρεις πως το deadline ειναι ΑΥΡΙΟ?
    Εγγραφή
    13-05-2006
    Περιοχή
    ΑΧΑΡΝΑΙ -ΑΤΤΙΚΗΣ(ΜΕΝΙΔΙ)
    Μηνύματα
    10.044
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/512
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΑΧΑΡΝΩΝ
    Προγραμματα θα σου μαθουν να φτιαχνεις....Πας να σπουδασεις χωρις να ξες τι θα σπουδασεις?
    Οσο για την αποκατασταση ολο και κατι θα βρεις να κανεις....
    Αν δεν σε αρεσει ο προγραμματισμος μπορεις να αχοληθεις με τα οικονομικα με ενα μεταπτυχιακο....
    ΚΑΙ 50.000 ΚΡΟΎΣΜΑΤΑ ΤΗΝ ΜΈΡΑ Κ ΤΙ ΈΓΙΝΕ? ΤΣΆΜΠΑ ΡΑΜΠΙΤ = ΣΟΒΙΕΤΙΚΗ ΕΝΩΣΗ.
    ΑΥΤΟ ΘΈΛΕΤΕ, ΤΟΝ ΣΤΆΛΙΝ? ΤΕΛΟΣ ΤΑ ΜΝΗΜΌΝΙΑ, ΖΩΉ ΜΑΓΙΚΉ.
    ΓΙΑ ΤΟ ΚΑΤΥΝ ΚΟΥΒΈΝΤΑ ΈΤΣΙ, ΜΟΝΌ ΓΙΑ ΤΙΣ ΜΕΘ ΛΈΤΕ. ΞΥΔΑΚΙ ΜΑΔΟΥΡΙΑ.

  3. #3
    Το avatar του μέλους JustOne
    JustOne Guest
    Ξέρω τι μαθήματα έχει και τι σου μαθαίνουν! Απλά προγραμματιστής μου φαίνεται λίγο δύσκολο να γίνεις !! Ο προγραμματισμός μου αρέσει απλά το επάγγελμα που θα κάνω θέλω να είναι αρκετά κοντά στην ανάπτυξη εφαρμογών και δεν μου πολυ-αρέσουν τα οικονομικά φοβάμαι λίγο την αποκατάσταση

    Φιλικά!

  4. #4
    Το avatar του μέλους hemlock
    Το μέλος hemlock δεν είναι συνδεδεμένο Τι εννοείς δεν ξέρεις πως το deadline ειναι ΑΥΡΙΟ?
    Εγγραφή
    13-05-2006
    Περιοχή
    ΑΧΑΡΝΑΙ -ΑΤΤΙΚΗΣ(ΜΕΝΙΔΙ)
    Μηνύματα
    10.044
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/512
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΑΧΑΡΝΩΝ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από JustOne Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ξέρω τι μαθήματα έχει και τι σου μαθαίνουν! Απλά προγραμματιστής μου φαίνεται λίγο δύσκολο να γίνεις !! Ο προγραμματισμός μου αρέσει απλά το επάγγελμα που θα κάνω θέλω να είναι αρκετά κοντά στην ανάπτυξη εφαρμογών και δεν μου πολυ-αρέσουν τα οικονομικά φοβάμαι λίγο την αποκατάσταση
    Φιλικά!
    Η αναπτυξη εφαρμογων στον προγραμματισμο ανηκει....
    ΚΑΙ 50.000 ΚΡΟΎΣΜΑΤΑ ΤΗΝ ΜΈΡΑ Κ ΤΙ ΈΓΙΝΕ? ΤΣΆΜΠΑ ΡΑΜΠΙΤ = ΣΟΒΙΕΤΙΚΗ ΕΝΩΣΗ.
    ΑΥΤΟ ΘΈΛΕΤΕ, ΤΟΝ ΣΤΆΛΙΝ? ΤΕΛΟΣ ΤΑ ΜΝΗΜΌΝΙΑ, ΖΩΉ ΜΑΓΙΚΉ.
    ΓΙΑ ΤΟ ΚΑΤΥΝ ΚΟΥΒΈΝΤΑ ΈΤΣΙ, ΜΟΝΌ ΓΙΑ ΤΙΣ ΜΕΘ ΛΈΤΕ. ΞΥΔΑΚΙ ΜΑΔΟΥΡΙΑ.

  5. #5
    Εγγραφή
    30-11-2009
    Περιοχή
    Μυτιληνη
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    834
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    219930/21999
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΤΡΑ
    Router
    speedport plus
    SNR / Attn
    11,2(dB) / 34,5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Δύσκολη δουλειά και πολλές ώρες στον υπολογιστή. Αν είσαι κοινωνικός τύπος μην το επιλεξεις

  6. #6
    Εγγραφή
    14-03-2005
    Περιοχή
    Γλυφάδα
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    258
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Μπορείς επίσης να αρχίσεις απο τώρα να παίζεις τζόκερ ωστε μόλις πάρεις το πτυχίο σου και αν η αγορά εργασίας είναι όπως σήμερα και αν φυσικά έχεις πιάσει το τζόκερ, να είσαι εξασφαλισμένος.....

    Υ.Γ)Το ομολογώ είμαι απογοητευμένος....

  7. #7
    Εγγραφή
    16-07-2004
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Ηλικία
    55
    Μηνύματα
    2.049
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    PSTN
    Ταχύτητα
    20480/1024
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    ZTE w300i
    Path Level
    Interleaved
    Δε θέλω να σε απογοητεύσω, αλλά εδώ θα συμφωνήσω με... τις εφημερίδες που είπαν

    "ΚΑΝΟΝΑΣ 1ος: ΕΠΙΛΕΓΕΙΣ ΣΠΟΥΔΕΣ ΚΑΙ ΟΧΙ ΔΟΥΛΕΙΑ"

    Επέλεξε τι σπουδές ΑΓΑΠΑΣ και ΜΠΟΡΕΙΣ να κάνεις.

    Αυτό γιατί τώρα πια σχεδόν κανένα "σετ" σπουδών δε δίνει σίγουρη αποκατάσταση.

    1) Οι παιδαγωγοί δεν θα διορίζονται σε λίγο
    2) τα σώματα ασφαλείας στούμπωσαν
    3) ο στρατός αν δε σου αρέσει είναι μ@λ@κία
    4) γιατροί έχουν άπειρο χρόνο σπουδών και γέμισε ο τόπος
    5) δικηγόροι και φαρμακοποιοί, αν δεν έχεις πατέρα στο ίδιο επάγγελμα δε βρίσκεις
    κενή θέση γιατί είναι "κλειστά" επαγγέλματα
    6) μηχανικοί (συνάδελφοι ) γέμισε ο τόπος
    7) αρχαιολόγοι, δασολόγοι, γεωλόγοι ημιαπασχολούνται με συμβάσεις
    8) οικονομολόγοι -> γίνονται ιατρικοί επισκέπτες
    9) Αν ΔΕ σπουδάσεις έχεις άλλες επιλογές.

    Φυσικά για την ολοκλήρωσή σου σαν άτομο ΠΡΟΤΕΙΝΩ ΝΑ ΣΠΟΥΔΑΣΕΙΣ
    και μάλιστα κάτι που γουστάρεις, ελπίζοντας ότι σε 3-4 χρόνια να έχει
    στρώσει η κατάσταση (μάθε και μια 3η ξένη γλώσσα καλού κακού όμως)
    Όλα τα παιχνίδια android που έχω φτιάξει περιγράφονται και κατεβαίνουν
    από εδώ: https://play.google.com/store/apps/d...=Carbon+People

  8. #8
    Κοίταξε ας πούμε το kariera.gr και το skywalker.gr να δείς τι προσλαμβάνουν εκεί έξω. Βέβαια...τη δεδομένη στιγμή δεν θα βγάλεις αντικειμενικό συμπέρασμα γιατί πολύ απλά δεν προσλαμβάνει κανείς.
    Κατ'επέκταση θα ήταν αφελές και επικίνδυνο κάποιος να σου έδινε συγκεκριμένη απάντηση. Σε 4-5 χρόνια ποιός ξέρει τί θα γίνεται στην αγορά.

    Παρ'όλα αυτά ο Προγραμματισμός έχει τη μεγαλύτερη ζήτηση αυτή τη στιγμή στην αγορά αλλά...αφ'ενος δεν υπάρχουν entry-level θέσεις, αφ'ετέρου είναι $%^#επάγγελμα με απίστευτα σκληρά ωράρια και συνεχές διάβασμα γιατί κάθε τόσο βγαίνουν καινούργιες πλατφόρμες, γλώσσες και $#^3ιες

    Προσωπικά θα σου έλεγα το εξής.
    Σπούδασε αυτό που σου αρέσει και παράλληλα φρόντισε να αποκτήσεις γνωριμίες με κόσμο που μπορεί να σε βοηθήσει μελλοντικά. Δε πα να έχεις τις καλύτερες σπουδές, αν δεν έχεις γνωριμίες στην Ελλάδα δεν κάνεις τπτ. (Εκτός αν έχεις σπουδάσει στα τοπ10 πανεπιστήμια στον κόσμο...αλλά τότε θα ήταν βλακεία αν καθόσουν Ελλάδα).

    Επίσης μάθε Γερμανικά και Κινέζικα. Οι μεν θα ελέγχουν πλήρως όλη την Ευρώπη σε λίγο καιρό, οι δε τον υπόλοιπο κόσμο.

  9. #9
    Εγγραφή
    14-04-2003
    Περιοχή
    Πολύδροσο Λακουβοχωρίου
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    19.723
    Downloads
    11
    Uploads
    2
    Άρθρα
    1
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    COSMOTE
    Router
    ZTE Speedport Entry 2i
    SNR / Attn
    14.6(dB) / 6.2(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από JustOne Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τι ακριβώς δουλειές μπορεί να βρει ένας πτυχιούχος αυτής της σχολής;
    Ήδη από την εποχή μου (σχεδόν 20 χρόνια πίσω) το πτυχίο δεν είχε σχέση με αυτό που θα κάνεις σαν δουλειά... Όσο περνάνε τα χρόνια αυτό ενισχύεται. Ψάξε και δες τα στατιστικά

    Σπούδασε αυτό που θέλεις και αυτό που σου αρέσει! Μην το ψάχνεις από τώρα για την δουλειά. Όταν φτάσεις να αναζητάς δουλειά, τότε θα δεις τι μπορείς να κάνεις! Και θα είναι (περίπου) τα πάντα
    Crisis is the time when the old is dead, but the new cannot be born... Antonio Gramsci

  10. #10
    Εγγραφή
    16-02-2005
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    4.982
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    ISP
    Net One
    Router
    Speedtouch 780WL
    Κανεις αυτες τις σπουδες

    Κανεις ενα μεταπτυχιακο πανω σε ISS (Information Systems Security).

    Παιρνεις μια πιστοποιηση πανω σε Audit/Ελεγχο πληροφοριακων συστηματων

    Μετα δουλευεις ανετοτατα σε οποιαδηποτε Big 4 ελεγκτικη στην Ελλαδα στο τμημα Ελεγχου πληροφοριακων συστηματων ή σε ιδιωτικες εταιρειες (πχ τραπεζες) ως ISS Officer.

    Υ.Γ. Δυστυχως στην Ελλαδα οι 9 στους 10 δεν δουλευουν 100% πανω σε αυτο που εχουν σπουδασει. Η πλειονοτητα των αποφοιτων οικονομικων σχολων εχουν καταληξει λογιστες, ορκωτοι ελεγκτες, πωλητες, στο Δημοσιο κτλ και αν το καλοσκεφτεις καμια απο αυτες τις δουλειες δεν εχεις διδαχτει το υποβαθρο της σε μια σχολη Οικονομικων ή Διοικησης επιχειρησεων στην Ελλαδα.

    Μια καποια εξειδικευση θα παρεις μονο μεσω ενος μεταπτυχιακου και παλι θα πρεπει πριν το κανεις δλδ στα 22-23 σου να ξερεις τι θες να κανεις στη ζωη σου δλδ να εισαι συνειδητοποιημενος επαγγελματικα και οι περισσοτεροι δεν ημασταν σε εκεινη την ηλικια.

  11. #11
    Το avatar του μέλους JustOne
    JustOne Guest
    o ISS Officer τι ακριβώς κάνει; Δυστυχώς δεν έχουμε σωστό επαγγελματικό προσανατολισμό και για αυτό ρωτάω! Με γενικούς τίτλους επαγγελμάτων δεν μπορώ να καταλάβω τι ακριβώς θα κάνω σε αυτό το επάγγελμα; π.χ. όταν πάω το πρωί στη δουλεια τι κάνω; Θα μπορώ να δουλεύω από το σπίτι; Δε γνωρίζω τίτλους επαγγελμάτων! γενικά αυτή η σχολή σου ανοίγει επαγγέλματα όπως Προγραμματιστής σε εταιρία και τι άλλο;

  12. #12
    Εγγραφή
    16-02-2005
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    4.982
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    ISP
    Net One
    Router
    Speedtouch 780WL
    O ISS Officer ειναι ότι ακριβως λέει το όνομα του δλδ Information Systems Security Officer. Στην ουσία ελέγχει ότι τα πληροφοριακά συστήματα της εταιρείας είναι "ασφαλή", ότι υπάρχει έλεγχος και διαδικασία στη χορήγηση προσβάσεων, ότι υπάρχουν προφιλ ανα λειτουργεία και χρήστη, ότι υπάρχει BCP δλδ Backup Continuity Plan κοινως αν γινει μ@λακια με τα πληροφοριακα συστηματα πως θα ανταπεξελθει ο οργανισμος και πως θα επανελθει και ποτε στα κανονικά του, Audit των πληροφοριακών συστηματων σε 3μηνιαία, 6μηνιαία, Χμηνιαία βάση (έλεγχος για όλα τα ανωτέρω) κτλ κτλ κτλ.

    Είναι κάτι που πουλάει στα σύγχρονα περιβάλλοντα που όλοι ενδιαφέρονται για διαχείριση κινδύνων, λειτουργικών κινδύνων, ασφάλειας συστημάτων κτλ και ιδιαίτερα τα πιστωτικά ιδρύματα μικρά και μεγάλα καθώς για διάφορους λόγους (Βασιλεία ΙΙ, Τράπεζα της Ελλάδος, νομοθετικό πλαίσιο κτλ) είναι υποχρεωμένα να παρακολουθούν και να ρεπορτάρουν όλους τους κινδύνους τους σε Χμηνιαία ή ετήσια βάση.

    Επιπλέον έχοντας τεχνικό background (προγραμματιστής, ΙΤ, δίκτυα, κτλ) αν δεν σου αρέσει το ρίχνεις σε κάτι πιο hardcore μετά). Γενικά είναι καλό να κάνεις ενα Α αντικειμενο στο πτυχιο και ενα Β στο μεταπτυχιακο και το Β να μην εχει μεγαλη σχεση με το Α (οχι πανω απο 10-20% συσχετιση). Δλδ μην κανεις Οικονομικα και Μαστερ σε Φυσικοχημεια

    Αλλα ουτε και Οικονομικα και Μαστερ σε Οικονομια (Μικρο-Μακρο δεν εχει σημασια) καθως ιδιως τα Οικονομικα ειναι καθαρα θεωρητικα και μη εφαρμοσιμα σε πραγματικες συνθηκες αγορας (εκτος και αν σκοπευεις να παρεις PhD και να γινεις καθηγητης).
    Αν πχ σπουδασεις Οικονομικα κάνεις ενα Μαστερ πάνω σε MIS (Management of Information Systems) ή κάνεις απευθειας το ACCA, ACA, ΣΟΕΛ (αν και ψιλοπεθανε αυτο) ή το Μεταπτυχιακο του Καποδιστριακου ωστε να μαθεις καλη λογιστικη, IFRS και να στραφεις μετα στο ελεγκτικο επαγγελμα.
    Γενικά προσπαθησε να συνδυασεις πραγματα ωστε στο μελλον να εχεις πολλες εναλλακτικες αν κατι δεν κατσει ή παει στραβα.

    Δυστυχως αυτα δεν θα στα πει κανενα σχολειο (γιατι στο ελληνικο καφενοδημοσιο σχολειο) ολοι ενδιαφερονται να παει 13.30 να σχολασουν (και καθηγητες και μαθητες) και κανεις δεν νοιαζεται να διδαξει πεντε βασικα πραγματα.
    Επισης κανενας γονιος της παλιας σχολης γενιας δεν ηξερε να κατευθυνει το 1990+ ενα παιδι 18 χρονων γιατι ολοι ειχαν σαν στερεοτυπα Ιατρικη, Πολυτεχνειο (γενικα) και Νομικη. Και αν ελεγες τιποτα για ηλεκτρολογος ή υδραυλικος (που σημερα θα εβγαζες πολυ περισσοτερα λεφτα απο τον καλυτερο αποφοιτο Οικονομικης Σχολης και με λιγοτερη και χαλαροτερη δουλεια) θα ετρωγες κατσαδα και ξυλο γιατι "το παιδι το δικο μου θα γινει επιστημονας".

    Πηξαμε στους "επιστομενες" και δεν εχεις σαν χωρα τιποτα στα χειρωνακτικα επαγγελματα για αυτο σε παιρνουν φαλάγγι Αλβανοί, μαύροι, μπλε, κιτρινοι. Γιατι θεωρουσες (και μερικοι ακομα θεωρουν) ξεφτιλα και μειωτικο να δουλεψεις ως ηλεκτρολογος ή υδραυλικος. Ασχετα αν πχ για τοποθετηση φωτιστικου χρεωνεις 40-50 ευρω και σου παιρνει μονο 5 λεπτα (μαξ) ή αν εισαι εξυπνος δικτυωνεσαι με οικοδομες και μηχανικους και κανεις δουλεια σε οικοδομες και εχεις στανταρ συνεργασιες και εισοδημα κτλ κτλ.

    Επισης καλο, μη διαφημισμενο και παρεξηγημενο επαγγελμα ειναι Αξιωματικος Εμπορικού Ναυτικου (αν φυσικα σου αρεσει η θαλασσα και μπορεις να ζεις μακρια απο το σπιτι και την οικογενεια σου για μεγαλα διαστηματα) και με πολλες επιλογες για μετα ωστε να μην αναγκαστεις να φας 30+ χρονια στα καραβια

    Γενικα υπαρχουν πολλες καλες επαγγελματικες λυσεις αλλα στα 18 σου δεν ξερεις και δεν υπαρχουν ανθρωποι να σε κατευθυνουν ή να σου πουν 5 πραγματα. Δυστυχως μακαρι και εγω τοτε να ειχα καποιον να μου τα πει ολα αυτα. Ειμαι σχεδον βεβαιως ότι επαγγελματικα θα ημουν τελειως διαφορετικα τωρα.

  13. #13
    Εγγραφή
    16-07-2004
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Ηλικία
    55
    Μηνύματα
    2.049
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    PSTN
    Ταχύτητα
    20480/1024
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    ZTE w300i
    Path Level
    Interleaved
    Για τα χειρωνακτικά επαγγέλματα

    Και η οικοδομή / ανακαινίσεις / υδραυλικοί / ηλεκτρολόγοι έχουν μεγάλο ζόρι τώρα.

    α) η πτώση της οικοδομικής δραστηριότητας,
    β) οι χιλιάδες παλιές οικοδομές που μένουν ανοίκιαστες και δε συμφέρει να ανακαινιστούν.
    γ) το ζόρι που έπιασε τον έλληνα και προτιμά να αφήσει κάποιες δουλειές για πίσω

    Έχω γνωστό υπερ-τεχνίτη (αυτοί που κάνουν σωστά ΤΑ ΠΑΝΤΑ) που επειδή δεν
    υπάρχει πολύ δουλειά, τρύπωσε στις αρχαιολογικές ανασκαφές νεόδμητων οικοδομών.

    Είναι και οι "φθηνοί" ξένοι μάστορες (ειδικά μπογιατζήδες).

    Σπουδές

    Γνωρίζω οικονομολόγο που έγινε ιατρικός επισκέπτης, χημικό μηχανικό που έγινε ιατρικός επισκέπτης κλπ κλπ.
    Τώρα πια δύσκολα επαγγέλεσαι αυτό που σπουδάζεις. Ξέρεις ότι οι γιατροί τρέχουν
    πανικόβλητοι μέχρι την ειδικότητα και καταλήγουν στο αυτοκινητάκι της express
    service για 6€/ώρα νυχτερινά?

    Το παρελθόν

    Την εποχή που αποφοιτήσαμε εμείς από το πολυτεχνείο υπήρχαν ΤΕΡΑΣΤΙΕΣ προοπτικές,
    άρχιζε η κινητή τηλεφωνία (για τόσο παλιά μιλάμε ), οι εταιρίες πληροφορικής
    έτρεχαν με τρελά γκάζια. Δεν είχα μείνει μια μέρα άνεργος, πρόλαβα και έκατσα
    τρεις μέρες μετά το στρατό (27 Μαρτίου απολύθηκα και 1 Απριλίου είχα δουλειά).

    Το παρόν

    Τώρα το βλέπω και μου το περιγράφουν σκ@τ@ για όλους τους κλάδους.

    Σπούδασε αυτό που αγαπάς, να έχεις ανοιχτά τα μάτια σου και τις προοπτικές σου
    γιατί ίσως (σίγουρα) χρειαστεί να κάνεις κάτι εντελώς άσχετο με τις σπουδές σου.
    Όλα τα παιχνίδια android που έχω φτιάξει περιγράφονται και κατεβαίνουν
    από εδώ: https://play.google.com/store/apps/d...=Carbon+People

  14. #14
    Εγγραφή
    30-01-2005
    Περιοχή
    City of light with thy violet crown
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    6.973
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    150/30Mbps
    ISP
    BT FTTP
    Router
    pfSense/Openreach ONT
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Sebu Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παιρνεις μια πιστοποιηση πανω σε Audit/Ελεγχο πληροφοριακων συστηματων
    Τύπου CISSP εννοείς;
    Όταν ενώνουμε τις δυνάμεις μας, μπορούμε να πετύχουμε το ακατόρθωτο - Παναγιώτης Γιαννάκης

    Never say never, because limits, like fears, are often just an illusion -
    Michael Jordan


  15. #15
    Εγγραφή
    16-02-2005
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    4.982
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    ISP
    Net One
    Router
    Speedtouch 780WL
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από megahead13 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τύπου CISSP εννοείς;
    Τυπου CISA λεω

    (Certified Information System Auditor(CISA))


    Και πας και δουλευεις στο ΙΤ Audit μιας Big 4 εταιρειας

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 08-04-09, 11:39
  2. Αποκατάσταση καλωδιακής βλάβης
    Από nnn στο φόρουμ COSMΟΤΕ
    Μηνύματα: 18
    Τελευταίο Μήνυμα: 04-08-08, 02:51
  3. ΑΠΟΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΩΝ ΜΕ ON TELECOMS
    Από pavlos2004 στο φόρουμ ADSL
    Μηνύματα: 13
    Τελευταίο Μήνυμα: 13-05-08, 01:18
  4. Otenet ΑΠΟΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΤΑΧΥΤΗΤΑΣ
    Από nikp52 στο φόρουμ COSMΟΤΕ
    Μηνύματα: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 14-07-07, 15:43
  5. Αποκατάσταση υπηρεσιών
    Από Netone4 στο φόρουμ ADSL
    Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-06-07, 22:42

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας