Σελ. 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1-15 από 18
  1. #1
    Εγγραφή
    24-08-2002
    Περιοχή
    Jamaica...θά'θελα
    Ηλικία
    31
    Μηνύματα
    1.117
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από mrsaccess
    [i] Απο κάποιο άλλο παλιότερο post[/ι] Τα χρήματά σου δεν είναι δεσμευμένα. Μάλλον το vb δεν δέχεται την κάρτα σου. Το έχω δει και σε άλλες σελίδες που λένε ότι δέχονται Visa να μη δέχονται Visa Electron.
    Τα ίδια γίνονται στα περισσότερα Online μαγαζιά στην Ελλάδα.
    Π.χ εμένα δεν δέχτηκαν πληρωμές με visa electron ούτε απο την H.O.L αλλά ούτε απο την I-Call.
    Δεν είναι τραγική ειρωνία;
    Σε μαγαζιά που κάνουν online ηλεκτρονικές συναλαγές, δεν δέχονται κάρτες που είναι ειδικές για ηλεκτρονικές συναλαγές, γιατί η Visa Electron γράφει κάτω απο τον αριθμό : ELECTRONIC USE ONLY και παρακάτω θα έπρεπε να γράφει IS NOT SUPPORTED BY 99% OF GREEK ONLINE TRANSACTIONS
    Είμαστε πολά χρόνια πίσω ακόμη, αφού εδώ και κανα δυό χρόνια που προσπαθώ για λόγους ασφαλείας να χρησιμοποιιώ μόνο την electron για να καταργήσω την πιστωτική, μόνο ένα μαγαζί βρήκα που να την υποστηρίζει.

  2. #2
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ogenikos
    Τα ίδια γίνονται στα περισσότερα Online μαγαζιά στην Ελλάδα.
    Π.χ εμένα δεν δέχτηκαν πληρωμές με visa electron ούτε απο την H.O.L αλλά ούτε απο την I-Call.
    Δεν είναι τραγική ειρωνία;
    Σε μαγαζιά που κάνουν online ηλεκτρονικές συναλαγές, δεν δέχονται κάρτες που είναι ειδικές για ηλεκτρονικές συναλαγές, γιατί η Visa Electron γράφει κάτω απο τον αριθμό : ELECTRONIC USE ONLY και παρακάτω θα έπρεπε να γράφει IS NOT SUPPORTED BY 99% OF GREEK ONLINE TRANSACTIONS
    Είμαστε πολά χρόνια πίσω ακόμη, αφού εδώ και κανα δυό χρόνια που προσπαθώ για λόγους ασφαλείας να χρησιμοποιιώ μόνο την electron για να καταργήσω την πιστωτική, μόνο ένα μαγαζί βρήκα που να την υποστηρίζει.
    Το πρόβλημα έχει να κάνει με την τράπεζα που έχει εκδόσει την κάρτα, μερικές δεν επιτρέπουν να γίνονται συναλαγές Online

  3. #3
    Εγγραφή
    15-11-2004
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    1.633
    Downloads
    24
    Uploads
    0
    Τύπος
    aDSL Vivodi Full
    Ταχύτητα
    1024/256
    ISP
    Vivodi
    Router
    Speedtouch 530
    Aπο ποια τράπεζα την έβγαλες?
    Debian User

  4. #4
    Εγγραφή
    17-09-2003
    Μηνύματα
    1.540
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    14445/945
    ISP
    Vodafone
    Router
    TP-LINK VR 600
    SNR / Attn
    6(dB) / 24(dB)
    Το ELECTRONIC USE ONLY δεν έχει την έννοια να χρησιμοποιείται η κάρτα στο διαδύκτιο.Σημαίνει ότι οι συναλλαγές γίνονται μόνον από pots μηχανήματα και όχι από τα παλιά χειροκείνητα.

  5. #5
    Εγγραφή
    27-08-2004
    Περιοχή
    internet
    Μηνύματα
    23.372
    Downloads
    58
    Uploads
    17
    Άρθρα
    9
    Ταχύτητα
    49999 / 4999
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΟΥΝΟΥΠΙΔΙΑΝΩΝ
    Η δική μου Visa Electron είναι από τη Eurobank και έχει δοκιμαστεί με αρκετές Ελληνικές και ξένες επιχειρήσεις χωρίς πρόβλημα.

    Ενδεικτικά: Skype, mymemory, PayPal, Aegean Airlines, Forthnet κα.

    Λίγες είναι που δεν την έχουν δεχθεί.
    Gentoo Linux: mess with the best and you might learn something
    δικτυακή παράσταση | twitter | within specifications
    Αν φτάσω τα 100 και με ρωτήσουν το μυστικό της μακροζωίας θα πω: Πάντα είχα 3 ποτήρια μπροστά μου· ένα με νερό, ένα με καφέ & ένα με αλκοόλ.

  6. #6
    Εγγραφή
    22-02-2006
    Περιοχή
    Περιστέρι
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    1.414
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    2048/640
    ISP
    Vivodi
    Σου έχου δώσει και τα πίσω νούμερα έτσι?

  7. #7
    Εγγραφή
    27-08-2004
    Περιοχή
    internet
    Μηνύματα
    23.372
    Downloads
    58
    Uploads
    17
    Άρθρα
    9
    Ταχύτητα
    49999 / 4999
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΟΥΝΟΥΠΙΔΙΑΝΩΝ
    Τι εννοείς; Τον τριψήφιο που βρίσκεται στη πίσω όψη της κάρτας; Ναι, συνήθως μου το ζητάνε.
    Gentoo Linux: mess with the best and you might learn something
    δικτυακή παράσταση | twitter | within specifications
    Αν φτάσω τα 100 και με ρωτήσουν το μυστικό της μακροζωίας θα πω: Πάντα είχα 3 ποτήρια μπροστά μου· ένα με νερό, ένα με καφέ & ένα με αλκοόλ.

  8. #8
    Εγγραφή
    22-02-2006
    Περιοχή
    Περιστέρι
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    1.414
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    2048/640
    ISP
    Vivodi
    Ναι, γιατί σε εμένα παλιοτερα ενω μου είπε μια υπάλλήλος αφου δεν ήταν τυπωμένοι θα έπρεπε να τους ζητήσω, τλκ σε άλλο κατάστημα που πήγα μου είπαν δεν γίνεται...

    Τώρα τελευταία είδα κάπου και διαφημιση τους που τόνιζε οτι κάνει και για ιντερνετ και οτι μπορείς να την επαναφορτίζεις κλπ, μάλλον ανακαινίστηκαν...


    Θα πάω να βγάλω και γω, κρίμα γιατι πριν μισό μήνα πήγα και έβγαλα attika και θα πάνε τσαμπα τα 6€ έξοδα που μου κόστισε.Τεσπ

  9. #9
    Εγγραφή
    24-08-2002
    Περιοχή
    Jamaica...θά'θελα
    Ηλικία
    31
    Μηνύματα
    1.117
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από weakwire
    Aπο ποια τράπεζα την έβγαλες?
    Απο ALPHA τράπεζα.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από chrismasgr
    Το ELECTRONIC USE ONLY δεν έχει την έννοια να χρησιμοποιείται η κάρτα στο διαδύκτιο.Σημαίνει ότι οι συναλλαγές γίνονται μόνον από pots μηχανήματα και όχι από τα παλιά χειροκείνητα.
    Οπως και νά'χει οι τράπεζες και γενικότερα άλλοι χρηματοπιστωτικοί οργανισμοί τις κάρτες electron τις διαφημίζουν για πιό ασφαλείς συναλαγές απο το internet, γιατί είναι χρεωστικές και αν δεν έχουν υπόλοιπο σε περίπτωση που κλαπούν οι κωδικοί δεν μπορούν να σου τραβήξουν λεφτά σε αντίθεση με τις πιστωτικές.
    Αλλά ενώ τις διαφημίζουν στον κόσμο δεν κάνουν το ίδιο όπως φαίνεται και στους εμπόρους και στις εταιρείς που κάνουν συναλαγές (online ή offline) με κάρτες, με αποτέλεσμα οι τελευταίοι να προτιμούν πιό παραδοσιακούς τρόπους.
    Απορώ που δεν ζητάνε και έμβασμα με ταχυδρομική επιταγή.
    Και για να καταλήξω, θεωρώ ότι οι electron είναι σαφώς πιό ασφαλείς και κάθε εταιρεία/έμπορος που δέχεται κάρτες, που σέβεται τον πελάτη του και την ασφάλειά του, πρέπει να τις υποστηρίζει, εκτός και αν παίζονται άλλα παιχνίδια απο πίσω...
    Peace

  10. #10
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ogenikos
    Απο ALPHA τράπεζα.
    Οπως και νά'χει οι τράπεζες και γενικότερα άλλοι χρηματοπιστωτικοί οργανισμοί τις κάρτες electron τις διαφημίζουν για πιό ασφαλείς συναλαγές απο το internet, γιατί είναι χρεωστικές και αν δεν έχουν υπόλοιπο σε περίπτωση που κλαπούν οι κωδικοί δεν μπορούν να σου τραβήξουν λεφτά σε αντίθεση με τις πιστωτικές.
    Αλλά ενώ τις διαφημίζουν στον κόσμο δεν κάνουν το ίδιο όπως φαίνεται και στους εμπόρους και στις εταιρείς που κάνουν συναλαγές (online ή offline) με κάρτες, με αποτέλεσμα οι τελευταίοι να προτιμούν πιό παραδοσιακούς τρόπους.
    Απορώ που δεν ζητάνε και έμβασμα με ταχυδρομική επιταγή.
    Και για να καταλήξω, θεωρώ ότι οι electron είναι σαφώς πιό ασφαλείς και κάθε εταιρεία/έμπορος που δέχεται κάρτες, που σέβεται τον πελάτη του και την ασφάλειά του, πρέπει να την υποστηρίζει, εκτός και αν παίζονται άλλα παιχνίδια απο πίσω...
    Peace
    Και εγώ απο alpha έχω και ποτέ μου δεν είχα πρόβλημα i-call, hol included

  11. #11
    Εγγραφή
    24-09-2005
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    279
    Downloads
    19
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Wind Full
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΒΟΥΛΑ
    Path Level
    Fastpath
    Σήμερα πλήρωσα το voipbuster με electron visa της Alpha Bank και δεν είχα κανένα πρόβλημα

  12. #12
    Εγγραφή
    17-06-2003
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    5.841
    Downloads
    8
    Uploads
    2
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49998/4998
    ISP
    Conn-x OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΡΟΔΟΣ
    Router
    Speedport Entry 2i
    SNR / Attn
    28.1(dB) / 5.9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Και εγώ Alpha & Eurobank και οι δυο δεν διαμαρτυρήθηκαν ποτε...
    <? while (!$success) { $try++; } ?>

  13. #13
    Εγγραφή
    24-08-2002
    Περιοχή
    Jamaica...θά'θελα
    Ηλικία
    31
    Μηνύματα
    1.117
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Θα με κουφάνεις ρε sdikr;
    Μόλις πρίν 4 ώρες μίλησα με την υποστήριξη της I-Call μετά απο μιά αποτυχημένη συναλαγή για την κατάθεση χρημάτων στον λογ/μό μου I-Call μέσα απο το web site τους, που ψάχναν όλο το πρωί να δούν γιατί δεν μπήκαν τα λεφτά, και μου είπαν ότι τελικά η συναλαγή μου δεν ολοκληρώθηκε γιατί δεν υποστηρίζουν την Visa Electron
    To ίδιο έγινε και πριν 2 μέρες που προσπάθησα να βάλω χρήματα στον λογαριασμο τηλεφωνίας της H.O.L, 3 φορές δοκίμασα να βάλω χρήματα και μου απορρίπταν την κάρτα, ενώ την τέταρτη που χρησιμοποίησα πιστωτική τα χρήματα μπήκαν κατευθείαν.
    Μήπως μπέρδεψες τις κάρτες και αντί για electron έχεις κάποια πιστωτική;

  14. #14
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ogenikos
    Θα με κουφάνεις ρε sdikr;
    Μόλις πρίν 4 ώρες μίλησα με την υποστήριξη της I-Call μετά απο μιά αποτυχημένη συναλαγή για την κατάθεση χρημάτων στον λογ/μό μου I-Call μέσα απο το web site τους, που ψάχναν όλο το πρωί να δούν γιατί δεν μπήκαν τα λεφτά, και μου είπαν ότι τελικά η συναλαγή μου δεν ολοκληρώθηκε γιατί δεν υποστηρίζουν την Visa Electron
    To ίδιο έγινε και πριν 2 μέρες που προσπάθησα να βάλω χρήματα στον λογαριασμο τηλεφωνίας της H.O.L, 3 φορές δοκίμασα να βάλω χρήματα και μου απορρίπταν την κάρτα, ενώ την τέταρτη που χρησιμοποίησα πιστωτική τα χρήματα μπήκαν κατευθείαν.
    Μήπως μπέρδεψες τις κάρτες και αντί για electron έχεις κάποια πιστωτική;

    Κανέναν λόγο δεν έχω να σε κουφάνω (να με τρέχεις και μετά για τα έξοδα στους γιατρους ),

    Εχω Alpha 410 το οποιό έχει κάρτα για τον λογαριασμό visa electron

    και ναι δουλέυει

  15. #15
    Εγγραφή
    05-09-2005
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    4.577
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    14/1
    ISP
    HOL
    DSLAM
    HOL - ΤΟΥΜΠΑ
    Να επιβεβαιωσω οτι εχω χρησιμοποιησει κανονικα βιζα ελεκτρον της αλφα για να αγορασω χρονο ομιλιας στο ιβοις.

Σελ. 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Champions League, UEFA και λοιποι Ευρωπαικοι αγωνες 2008-2009
    Από Gordito στο φόρουμ Aθλητικά θέματα και γεγονότα
    Μηνύματα: 138
    Τελευταίο Μήνυμα: 28-05-09, 18:43
  2. rapidshare premium με visa electron
    Από x69pr στο φόρουμ Internet, web surfing και online υπηρεσίες
    Μηνύματα: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 02-12-07, 02:02
  3. Play.com visa electron
    Από astral στο φόρουμ Internet, web surfing και online υπηρεσίες
    Μηνύματα: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 26-09-07, 14:45
  4. ΠΡΟΣΟΧΗ - Γιά κατόχους VISA - VISA Electron
    Από blend στο φόρουμ Εκτός θέματος
    Μηνύματα: 8
    Τελευταίο Μήνυμα: 25-10-06, 14:08
  5. Μια Electron Visa? (voipbuster)
    Από ggero στο φόρουμ Skype, Betamax, Sip Providers
    Μηνύματα: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 16-04-06, 00:42

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας