Σελ. 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1-15 από 24
  1. #1
    Το avatar του μέλους agnostos
    agnostos Guest
    εχω δυστηχως παιδια προβλημα με τα ναρκωτικα ξεκινισα απο τα 18 με χρηση ινδικης καναβης (χασις) μεχρι που παρουσιασα προβλημα ψυχωσης και παιδευτικα για 5 περιπου χρονια με ψυχιατρια και φαρμακα. Τωρα εδω και εξι μηνες λογο μοναξιας και αλλων προβληματων μπηκα στον ψευτικο κοσμο της ηρωινης ευτυχως κανω χρηση μολις 6 μηνες και εχω αποφασισει να διακοψω. Μπηκα με αλλο ονομα για ευνοητους λογους για να ζητησω συμβουλες και κατευθηνσεις. Το θεμα ειναι οτι και το σπιτι μου δε με βοηθαει καθολου ψυχολογικα δεν εχω πια φιλους ουτε και καποια σχεση δε κλαιγομαι ουτε θεωρω τη φαση μου δραματικη αλλα σιγουρα ειμαι δυσκολα και οπως ειπα θελω συμβουλες. Ευτυχως τωρα θα φυγω 15 μερες διακοπες και θα απεχω απο ολα μπορειτε να μου δωσετε καποιες συμβουλες και τι να κανω σε ποια κεντρα να απευθηνθω για θεσσαλονικη μιλαω παιδια


    ευχαριστω καθε βοηθεια εστω και μια κουβεντα ειναι ευπροσδεκτη

  2. #2
    Εγγραφή
    31-10-2008
    Μηνύματα
    2.593
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Conn-x OTE
    Νιώθω τουλάχιστον αμήχανα,απαντώντας σου...τι στ'αλήθεια μπορεί να γράψει κανείς σ'εναν ανθρωπο που ζητάει βοήθεια μεσα απο ενα φόρουμ?Απ'όσα είπες κρατώ δύο πράγματα:1)Οτι η κατασταση σου δεν είναι ακόμη δραματική(πίστεψε με όμως,θα γίνει σίγουρα εαν συνεχίσεις έτσι)και 2)οτι θέλεις να απεξαρτηθείς.Οι διευθύνσεις που ζήτησες:http://www.forums.gr/showthread.php?...F9%F4%E9%EA%DC
    Καλή δύναμη...

  3. #3
    Το avatar του μέλους agnostos
    agnostos Guest
    οταν λεω οτι δεν πιστευω οτι η κατασταση μου ειναι δραματικη δεν το λεω για τις ουσιες το προβλημα μου ειναι οτι δεν εχω καποιον να μηλισω ουτε φιλο ουτε γκομενα ουτε οι γονεις με στηριζουν μονο στην υποψια οτι κανω κατι εγινε χαμος στο σπιτι δε μπορεις να καταλαβεις ποσο ασχημο ειναι ολο αυτο και εκει ειναι η μαγκια δεν μυξοκλαιγομαι ειμαι μονος μου και πρεπει να τη παλεψω μονος μου. Ειμαι πολυ εξυπνος για να φτασω σε σταδια εξαθλιωσης με την ηρωινη αλλα αυτη τη στιγμη χρειαζομαι βοηθεια αφενος ιατρικη αφετερου ψυχολογικη υποστηριξη και μια καλη κουβεντα απο ενα αγνωστο στο φορουμ θα βοηθησει. Και δε θελω να ακουσω απαξιωτικα πραγματα απο καποιους δηθεν κυριους οι οποιοι μιλανε χωρις να γνωριζουν καταστασεις

    ευχριστω για την απαντηση

  4. #4
    Εγγραφή
    06-10-2008
    Μηνύματα
    4.276
    Downloads
    12
    Uploads
    5
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Forthnet
    SNR / Attn
    2/7(dB) / (dB)
    Path Level
    Interleaved
    Φίλε μου εάν όντως θέλεις να ξεφύγεις απ τον αργό θάνατο,να απευθυνθείς ταχέως στην 'ΟΑΣΗ' στον βαρδάρη, Μοσκώφ 12 τηλ. 2310508598-599.(στο στενό κάτω απ το άγαλμα) θα σε βοηθήσει πραγματικά,όπως βοήθησε και σώθηκε συγγενικό μου πρόσωπο.

    Καλό κουράγιο.Πίστη,δύναμη και θέληση λοιπόν απο δώ και μπρός.

  5. #5
    Εγγραφή
    05-11-2006
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    368
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    5mbps/512kbps
    ISP
    Cablenet
    Router
    Apple Time Capsule
    Θα βγεις νικητής φίλε. Τίποτα άλλο από μένα. Κάνε το κ όλα θα είναι παιχνιδάκι μετά.
    “If you always put limits on everything you do, physical or anything else, it will spread into your work and into your life. There are no limits. There are only plateaus, and you must not stay there, you must go beyond them.” - Bruce Lee

  6. #6
    Εγγραφή
    09-09-2005
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    4.635
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    OTE Fiber Speed 100
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΡΜΟΥ
    Υπάρχει ο ΟΚΑΝΑ που βρίσκεται έξω από το ψυχιατρειο. Εκεί υπάρχουν δυο ψυχιατροι. Επίσης υπάρχει και το τμήμα dettox μέσα στο ψυχιατρειο. Για τα ψυχωσικά σίγουρα θα σου δώσουν φάρμακα.
    Επίσης νοσηλευουν άτομα με εξάρτηση στην κλινική του καρυπη αλλά δεν ξέρω αν θα σε βοηθήσουν εκεί. Το βασικό είναι να θέλεις πραγματικά να ξεφυγεις.

  7. #7
    Εγγραφή
    26-01-2006
    Περιοχή
    Athens
    Μηνύματα
    4.521
    Downloads
    22
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΓ. ΒΑΡΒΑΡΑ
    Router
    Speedport Entry 2i
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nmavro73 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το βασικό είναι να θέλεις πραγματικά να ξεφυγεις.
    Αυτο ειναι το πιο βασικο απ'ολα.

    Γυρνα απο τις διακοπες σου και την επομενη μερα πηγαινε σε κεντρο απεξαρτησης. Οχι την μεθεπομενη, την ΕΠΟΜΕΝΗ.

    Χωρις να ειμαι ειδικος νομιζω οτι ειναι αρχη ακομα και αν εχεις πραγματικα την θεληση θα ξεμπερδεψεις σχετικα ευκολα. Ακουγεσαι δυνατος

    Αν το αφησεις ΘΑ ΠΕΘΑΝΕΙΣ φιλε. Με μαθηματικη ακριβεια

    Περιμενουμε νεα σου μετα απο 15 μερες.

    Γερα.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος ardi21 : 28-07-10 στις 02:06.
    No Justice - No Peace

  8. #8
    Εγγραφή
    09-09-2005
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    4.635
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    OTE Fiber Speed 100
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΡΜΟΥ
    Εγώ θα έλεγα να πας και τώρα. Γιατί στις διακοπές στάνταρ κάτι θα κάνεις. Η αγάπη αυτή είναι μεγαλύτερη από κάθε άλλη διασκέδαση. Δυστυχώς για να μπεις στη μεθαδόνη θέλει να έχεις μπάρμπα(ναι και εδώ μέσο αλλιώς η αναμονή φτάνει τα 3 χρόνια). Αν πραγματικά θέλεις να ξεφύγεις πρέπει να το βάλεις προτεραιότητα

  9. #9
    Εγγραφή
    06-01-2007
    Περιοχή
    Αργυρούπολη
    Μηνύματα
    472
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    100Mbps/10Mbps
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ
    Router
    H300s
    SNR / Attn
    9 dB(dB) / 12(dB)
    Καλο κουραγιο φιλε , ευχομαι να ξεπερασεις ολα τα εμποδια!

  10. #10
    Εγγραφή
    18-09-2003
    Περιοχή
    Αθήνα - Κ. Πατήσια
    Ηλικία
    66
    Μηνύματα
    12.913
    Downloads
    33
    Uploads
    2
    Άρθρα
    4
    Ταχύτητα
    20480/1023
    ISP
    Conn-x OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΔΑΓΚΛΗΣ
    Router
    thomson speedtouch 585 v6
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nmavro73 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ θα έλεγα να πας και τώρα. Γιατί στις διακοπές στάνταρ κάτι θα κάνεις. Η αγάπη αυτή είναι μεγαλύτερη από κάθε άλλη διασκέδαση. Δυστυχώς για να μπεις στη μεθαδόνη θέλει να έχεις μπάρμπα(ναι και εδώ μέσο αλλιώς η αναμονή φτάνει τα 3 χρόνια). Αν πραγματικά θέλεις να ξεφύγεις πρέπει να το βάλεις προτεραιότητα

    Αν μπει στο πρόγραμμα απεξάρτησης ΔΕΝ θα ξεφύγει ποτέ. Ακούγεται αξύμωρο αυτό που λέω, αλλά συναναστρέφομαι με άτομα λόγω καταστάσεων που είναι στο πρόγραμμα εδώ και πολλά χρόνια και το μόνο που τους ενδιαφέρει δεν είναι να σταματήσουν πλέον αλλά το πώς θα συνεχίσουν να είναι εκεί.

  11. #11
    Εγγραφή
    20-07-2003
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    11.096
    Downloads
    93
    Uploads
    16
    ISP
    HOL
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Νικαετός Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν μπει στο πρόγραμμα απεξάρτησης ΔΕΝ θα ξεφύγει ποτέ. Ακούγεται αξύμωρο αυτό που λέω, αλλά συναναστρέφομαι με άτομα λόγω καταστάσεων που είναι στο πρόγραμμα εδώ και πολλά χρόνια και το μόνο που τους ενδιαφέρει δεν είναι να σταματήσουν πλέον αλλά το πώς θα συνεχίσουν να είναι εκεί.
    τι πράγματα είναι αυτά που λες;

    Σε χώρους όπως το 18άνω που ξέρω από πρώτο χέρι, γίνονται θαύματα

  12. #12
    Εγγραφή
    06-01-2007
    Περιοχή
    Αργυρούπολη
    Μηνύματα
    472
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    100Mbps/10Mbps
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ
    Router
    H300s
    SNR / Attn
    9 dB(dB) / 12(dB)
    Εχει διαφορα εαν το προγραμμα ειναι ''στεγνο'' η οχι. Καλυτερα ειναι πχ η Ιθακη και το 18 ανω σε σχεση με οκανα οπου δινουν μεθαδονη...

  13. #13
    Εγγραφή
    17-01-2004
    Περιοχή
    L. A.
    Ηλικία
    56
    Μηνύματα
    4.516
    Downloads
    27
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49.996/4.981
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - Δ. ΜΕΓΑΡΟ
    Router
    ZTE h168n
    SNR / Attn
    10(dB) / 8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από agnostos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το θεμα ειναι οτι και το σπιτι μου δε με βοηθαει καθολου ψυχολογικα δεν εχω πια φιλους ουτε και καποια σχεση...
    To πιο σημαντικό από όλα είναι αυτό, δηλαδή να έχεις την υποστήριξη που πρέπει από το σπίτι σου και καλούς (πραγματικούς!) φίλους, ή και κάποια σχέση που θα σε βοηθήσει.
    Δυστυχώς μόνος σου θα οδηγηθείς ίσως σε ένα φαύλο κύκλο, που εκεί που θα πιστέψεις πως είσαι καλά και θα μπορέσεις να ξεφύγεις, κάτι ίσως σου πάει στραβά και βλέποντας πως δεν υπάρχει κανείς γύρω σου θα ξαναγυρίσεις στον πιστό σου "φίλο" που θα σε κάνει ίσως να ξεχάσεις.
    Είναι δύσκολο και μεγάλο πρόβλημα και θα πρέπει να μιλήσεις στους γύρω σου, όπως μιλάς και σε μας και πιστεύω πως θα βρεθεί αυτός που θα σε καταλάβει και θα σε στηρίξει.
    Κάποιοι παλιοί φίλοι που έφυγαν (ή που τους έδιωξες με τη συμπεριφορά σου) από κοντά σου ίσως σε αγαπούν πραγματικά και ξαναγυρίσουν να σε βοηθήσουν.
    Καλό κουράγιο και καλή δύναμη!
    Οία η Ηώ, ω Υιέ αεί Ει

  14. #14
    Εγγραφή
    12-07-2005
    Περιοχή
    Peristeri
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    488
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    10396/999
    ISP
    Tellas
    DSLAM
    Tellas - ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ
    Router
    Linksys WAG160N-EU
    SNR / Attn
    9-12(dB) / 31(dB)
    ξεκινησες στα 18 με ινδ καναβη και παρουσιασες προβλημα ψυχωσης και παιδευτικες 5 περιπου χρονια με ψυχιατρια και φαρμακα.

    Ολα αυτα για την καναβη? ποιος σε πηγε σε ψυχιατρο για καναβη?
    Φαρμακα? για να κοψεις την καναβη?

    Ποιος στο εκανε αυτο ?

    Επειδη γνωριζω Ατομα και καταστασεις ξερω ατομα που πινουν 20 χρονια Καναβη και δεν εχουν παει ποτε σε ψυχιατρο και δεν εχουν προσωρισει σε πιο σκληρα ναρκωτικα.

    Τους αρεσει απλα η καναβη δεν θελησανε ποτε κατι αλλο .

    τωρα οσο αφορα την ηρωινη δεν ξερω δεν εχω ιδεα , ειχα ενα φιλαρακι καποτε ο οποιος πηγε στο εξωτερικο για να γινει καλα.

    παρε στα τηλεφωνα που σου εδωσαν τα παιδια και ρωτησε για το πως μπορεις να μπεις σε καποιο προγραμμα

    Απο την αλλη λες οτι θα φυγεις για 15 μερες διακοπες οποτε και θα απεχεις απο την ηρωινη , αρα δεν εισαι εξαρτημενος φιλε, κατσε διακοπες 30 μερες και γυρνα πισω αλλος ανθρωπος , σβησε τα τηλεφωνα απο τις ακρες σου , σβησε τα τηλεφωνα οσων μπορουν να σου δωσουν τηελφωνα απο ακρες , αλλαξε αριθμο κινητου τηλεφωνου ,

    το τσιγαριλικι δεν εβλαψε κανεναν εκτος απο τιποτα δικαστηρια που μπορει να πας και να γινεις ρεζιλι για ενα τσιγαρο
    τα αλλα ειναι βλακειες φιλε και σου χαλανε τον κοσμο σου.

    Ισως χρειαστει να κοψεις και τις οποιες παρεες εχεις τωρα ωστε να καταφερεις να ξεφυγεις , ειναι δυσκολο το γνωριζω αλλα πρεπει να προσπαθησεις

    Ασχολησου με κατι που σε γεμιζει.

  15. #15
    Εγγραφή
    18-09-2003
    Περιοχή
    Αθήνα - Κ. Πατήσια
    Ηλικία
    66
    Μηνύματα
    12.913
    Downloads
    33
    Uploads
    2
    Άρθρα
    4
    Ταχύτητα
    20480/1023
    ISP
    Conn-x OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΔΑΓΚΛΗΣ
    Router
    thomson speedtouch 585 v6
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από no_logo Εμφάνιση μηνυμάτων
    τι πράγματα είναι αυτά που λες;

    Σε χώρους όπως το 18άνω που ξέρω από πρώτο χέρι, γίνονται θαύματα

    Μιλάω για τον ΟΚΑΝΑ no_logo και ότι ώρα θέλεις μπορείς να έλθεις μαζί μου, να τους δεις να τους μιλήσεις και να ακούσεις ΠΟΙΟΙ ακριβώς πουλάνε τα χάπια στην περιοχή. Και μάντεψε θα εκπλαγείς!

    Συμφωνώ και εγώ ότι στα δάφορα κέντρα απεξάρτησης γίνεται πολύ καλή δουλειά.

    Διαφώνησα με το πρόγραμμα μεθαδόνης του ΟΚΑΝΑ. Ελπίζω να συνεννοηθήκαμε και αυτό που γράφω μπορώ να το αποδείξω ανά πάσα στιγμή και δεν δέχομαι αμφισβήτηση από κανέναν, γιατί το ζω 7 χρόνια τώρα. Αντιληπτό no_logo??? Αυτά λοιπόν () να τα βάζεις σε άλλα ποστ και όχι σε μένα

Σελ. 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Ευνοϊκή ρύθμιση για μεγαλεμπόρους ναρκωτικών.
    Από DSLaManiaC στο φόρουμ Πολιτική, Κοινωνικά Θέματα, Επιστήμες και Aθλητισμός
    Μηνύματα: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 15-03-10, 19:33
  2. Μηνύματα: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 03-05-09, 19:35
  3. Economist υπέρ νομιμοποίησης ναρκωτικών
    Από tapeinos στο φόρουμ Πολιτική, Κοινωνικά Θέματα, Επιστήμες και Aθλητισμός
    Μηνύματα: 100
    Τελευταίο Μήνυμα: 26-03-09, 11:51
  4. Μηνύματα: 33
    Τελευταίο Μήνυμα: 16-03-09, 10:51
  5. Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 09-12-08, 21:46

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας