Εμφάνιση 1-2 από 2
  1. #1
    Εγγραφή
    04-01-2008
    Περιοχή
    Κοντά στο 127.0.0.1
    Μηνύματα
    132
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ HOL Full
    Ταχύτητα
    ***76/***4
    ISP
    HOL
    Router
    Fritz! Box Fon 7140
    SNR / Attn
    11(dB) / 16(dB)
    Καλησπέρα σας και καλό Σαββατοκύριακο,

    σκέφτομαι την πιθανότητα μετάβασής μου στο δίκτυο της Cyta, όμως έχω κάποια ερωτήματα:
    • Παλιότερα, είχα δει πως παρείχατε 2 τηλεφωνικές γραμμές (1 αριθμό από φορητότητα και έναν καινούργιο δικό σας) Δωρεάν. Τώρα δεν αναφέρεται κάτι σχετικό. Ισχύουν ακόμα οι 2 τηλεφωνικές VoIP Γραμμές;
    • Απ' όσο γνωρίζω, η τηλεφωνία που παρέχετε είναι VoIP. Συνήθως οι πάροχοι που παρέχουν VoIP τηλεφωνία κλειδώνουν την πόρτα 5060 και χρησιμοποιούν δεύτερο κύκλωμα για την τηλεφωνία. Αυτό έχει ως αποτέλεσμα 1) να μη μπορώ να χρησιμοποιήσω άλλους VoIP παρόχους (Viva!, Omnivoice, HOL Evoice) είτε μέσω κάποιου softphone είτε μέσω κάποιας IP συσκευής 2) Παρ' ότι οι αριθμοί ήταν VoIP δε μπορούσα να τους χρησιμοποιήσω από κάποια άλλη συσκευή εκτός router,γιατί κάνουν register μόνο στο δικό σας δεύτερο κύκλωμα. Ισχύουν τα παραπάνω λεγόμενά μου ή υπάρχει κάποια διαφοροποίηση στον τρόπο που παρέχετε την VoIP τηλεφωνία;
    • 3) Αφού το Router (είτε pirelli είτε Speedtouch) παρέχει 2 FXS (αναλογικές εξόδους τηλεφώνων) θα μπορούσα να αντιστοιχήσω τον αριθμό από φορητότητα (2χχχχ) και στις 2 πόρτες έτσι ώστε να έχω 2 αυτόνομες τηλεφωνικές γραμμές με τον ίδιο αριθμό;

    Σας ευχαριστώ πολύ.
    Εν αναμονή των απαντήσεών σας,

    Με εκτίμηση.

  2. #2
    Εγγραφή
    27-10-2008
    Μηνύματα
    95
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από oasis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα σας και καλό Σαββατοκύριακο,

    σκέφτομαι την πιθανότητα μετάβασής μου στο δίκτυο της Cyta, όμως έχω κάποια ερωτήματα:
    • Παλιότερα, είχα δει πως παρείχατε 2 τηλεφωνικές γραμμές (1 αριθμό από φορητότητα και έναν καινούργιο δικό σας) Δωρεάν. Τώρα δεν αναφέρεται κάτι σχετικό. Ισχύουν ακόμα οι 2 τηλεφωνικές VoIP Γραμμές;
    • Απ' όσο γνωρίζω, η τηλεφωνία που παρέχετε είναι VoIP. Συνήθως οι πάροχοι που παρέχουν VoIP τηλεφωνία κλειδώνουν την πόρτα 5060 και χρησιμοποιούν δεύτερο κύκλωμα για την τηλεφωνία. Αυτό έχει ως αποτέλεσμα 1) να μη μπορώ να χρησιμοποιήσω άλλους VoIP παρόχους (Viva!, Omnivoice, HOL Evoice) είτε μέσω κάποιου softphone είτε μέσω κάποιας IP συσκευής 2) Παρ' ότι οι αριθμοί ήταν VoIP δε μπορούσα να τους χρησιμοποιήσω από κάποια άλλη συσκευή εκτός router,γιατί κάνουν register μόνο στο δικό σας δεύτερο κύκλωμα. Ισχύουν τα παραπάνω λεγόμενά μου ή υπάρχει κάποια διαφοροποίηση στον τρόπο που παρέχετε την VoIP τηλεφωνία;
    • 3) Αφού το Router (είτε pirelli είτε Speedtouch) παρέχει 2 FXS (αναλογικές εξόδους τηλεφώνων) θα μπορούσα να αντιστοιχήσω τον αριθμό από φορητότητα (2χχχχ) και στις 2 πόρτες έτσι ώστε να έχω 2 αυτόνομες τηλεφωνικές γραμμές με τον ίδιο αριθμό;

    Σας ευχαριστώ πολύ.
    Εν αναμονή των απαντήσεών σας,

    Με εκτίμηση.

    Αγαπητέ κύριε καλημέρα σας και καλό μήνα,

    Σχετικά με τα παραπάνω ερωτήματά σας θα θέλαμε να διευκρινίσουμε τα εξής:

    - Η Cyta παρέχει και δεύτερο τηλεφωνικό αριθμό με μηνιαίο κόστος 10,70€.
    - Υποστηρίζουμε soft clients ή IP Phones (τρίτων παρόχων) μέσω των Ethernet ports. Συγκεκριμένα η υπηρεσία της Viva έχει ελεγχθεί και λειτουργεί μέσα από το Δίκτυο της Cyta.
    - Όσον αφορά στο τρίτο ερώτημά σας, δεν παρέχεται αυτή η δυνατότητα.

    Για οποιαδήποτε περεταίρω πληροφορία ή και διευκρίνιση, παρακαλούμε πολύ επικοινωνήστε με το Τμήμα Εξυπηρέτησης Πελατών της Cyta, καλώντας το 13877.

    Ευχαριστούμε πολύ και παραμένουμε στη διάθεσή σας.

Παρόμοια Θέματα

  1. Ποιότητα VoIP τηλεφωνίας Cyta
    Από ifaigios στο φόρουμ ADSL
    Μηνύματα: 27
    Τελευταίο Μήνυμα: 19-04-09, 10:53
  2. Μηνύματα: 81
    Τελευταίο Μήνυμα: 08-04-09, 23:55
  3. Ρυθμίσεις τηλεφωνίας 2play
    Από kinggreece στο φόρουμ Vodafone
    Μηνύματα: 18
    Τελευταίο Μήνυμα: 22-02-08, 23:33
  4. ρυθμίσεις τηλέφωνιας σε double-play??
    Από jdim2006 στο φόρουμ Vodafone
    Μηνύματα: 12
    Τελευταίο Μήνυμα: 17-12-07, 16:02
  5. Ρυθμίσεις Τηλεφωνίας HolDoublePlay
    Από VasilisMitsis στο φόρουμ Vodafone
    Μηνύματα: 8
    Τελευταίο Μήνυμα: 17-12-07, 02:30

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας