Σελ. 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1-15 από 22
  1. #1
    Εγγραφή
    20-04-2003
    Μηνύματα
    648
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    ISP
    COSMOTE
    Unhappy
    Καλημέρα.

    Θα ήθελα τη βοήθειά σας σχετικά με το τι χρειάζεται να αποστείλω μαζί με τον δίσκο που θα στείλω για αντικατάσταση στην Western Digital, με τον Advanced τρόπο rma.

    Διάβασα τις πληροφορίες που αναφέρονται στις ιστοσελίδες της εταιρείας αλλά υπάρχουν ασάφειες, και δε μπόρεσα να βγάλω νόημα.

    Αν υπάρχει κάποιος που έχει κάνει τη διαδικασία θα ήθελα να μου πεί τι θα χρειαστεί να στείλω, από χαρτιά και αν πρέπει να περιέχεται μέσα στο κουτί κάποιο χαρτί με όνομα rma code κλπ

    Ευχαριστώ.

  2. #2
    Εγγραφή
    24-04-2002
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    2.727
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    Router
    ZTE H288A
    Έχει περάσει καιρός, αλλά θυμάμαι τα έγραφε αρκετά αναλυτικά. Γιατί μπερδεύτηκες;

    Από χαρτιά θα πρέπει να βάλεις μέσα όποια φόρμα/σελίδα σου βγάλει το site τους με την ολοκλήρωση της διαδικασίας για την έκδοση αριθμού RMA. Επίσης αν έχεις τρέξει τα διαγνωστικά, νομίζω μπορείς να κάνεις export τα αποτελέσματα σε txt αρχείο στη δισκέτα και να τα εκτυπώσεις. Μπορείς να το συμπεριλάβεις κι αυτό.

    Σίγουρα θα γράψεις καθαρά, με μαρκαδόρο και ΜΕΓΑΛΑ γράμματα, τον αριθμό RMA σε κάθε πλευρά του κουτιού. Θα προσέξεις να χρησιμοποιήσεις ακριβώς την ίδια συσκευασία που σου στείλανε. Αποστολή κατά προτίμηση συστημένο, έχει ασφάλεια αυτόματα για 100Ε νομίζω. Για παραπάνω είναι 3(?) τοις χιλίοις της αξίας του αντικειμένου. Προτίμησε ΕΛΤΑ, πάει μια χαρά και συμφέρει. Μη ξοδευτείς για απόδειξη παραλαβείς, γιατί εκεί (Γερμανία) τα παραλαμβάνουν μάλλον bulk και δεν πρόκειται να πάρεις τίποτε πίσω.

    Να ξέρεις ότι εκτός κι αν ο δίσκος έχει ηλικία < 30 ημέρες, θα παραλάβεις δίσκο refurbished, ενδεχομένως διαφορετικό μοντέλο από αυτόν που στέλνεις με ίδια ή μεγαλύτερη χωρητικότητα, στροφές, cache. Επίσης παίζει να έχει εγγύηση μόνο 90 ημερών και όχι όλο το υπόλοιπο της εγγύησης του χαλασμένου... διάβασε προσεχτικά τα ψιλά γράμματα.

    Ότι άλλο θέλεις.... δώσε και κανένα λινκ με τα κείμενα που σε προβληματίζουν.

    -Κ.

  3. #3
    Εγγραφή
    19-10-2004
    Περιοχή
    Ανάμεσα σε Sentry Gun και Dispenser
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    3.444
    Downloads
    14
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10
    ISP
    Vodafone
    Router
    FRITZ!Box 7530
    Χωρίς να έχω μπροστά μου τους όρους, νομίζω ότι η εγγύηση του νέου είναι το μεγαλύτερο από τα "3 μήνες" και "όση έμενε στον παλιό".
    And how can we win, when fools can be kings ISO-approved?
    [MUSE: Knights of Cydonia]

  4. #4
    Εγγραφή
    20-04-2003
    Μηνύματα
    648
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    ISP
    COSMOTE
    Κατ αρχάς σας ευχαριστώ και πάλι για τις απαντήσεις.

    Πρώτον θέλω να μου εξηγήσεις 2 σημεία:


    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από frap
    Μη ξοδευτείς για απόδειξη παραλαβείς, γιατί εκεί (Γερμανία) τα παραλαμβάνουν μάλλον bulk και δεν πρόκειται να πάρεις τίποτε πίσω.
    Απόδειξη παραλαβής;
    Το έστειλες από το κλασσικό ταχυδρομείο; Γιατί ρώτησα στις ταχυμεταφορές των ΕΛΤΑ και δεν το ασφαλίζουν επειδή λέει είναι εύθραυστο!
    Πόσες μέρες χρειάστηκε για να φτάσει αν το έστειλες με το κλασσικό ταχυδρομείο;


    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από frap
    Να ξέρεις ότι εκτός κι αν ο δίσκος έχει ηλικία < 30 ημέρες, θα παραλάβεις δίσκο refurbished, ενδεχομένως διαφορετικό μοντέλο από αυτόν που στέλνεις με ίδια ή μεγαλύτερη χωρητικότητα, στροφές, cache. Επίσης παίζει να έχει εγγύηση μόνο 90 ημερών και όχι όλο το υπόλοιπο της εγγύησης του χαλασμένου... διάβασε προσεχτικά τα ψιλά γράμματα.
    Οι απορίες που έχω σχετικά με τα όσα αναφέρονται στο site, εντοπίζονται στα παρακάτω σημεία:

    # International Customers: As a convenience to you, the Proforma invoice/packing list provided may be used as a Proforma Invoice for Customs purposes. Please sign and date the form (when applicable) and include with your shipment. WD pays any duties/taxes incurred at Customs for the replacement product. Customer pays any duties/taxes incurred at Customs when shipping direct to WD.

    # Customs Requirements:

    1. Commercial Invoice/packing slip (It can be hand written)
    2. Return Material Authorization Number (RMA)
    3. Estimated Value per Hard Drive = $200.00
    4. Description (i.e. Model Number)
    5. Harmonized Tariff Schedule Number (HTS) = 8471.70.4065
    6. The words: "In Warranty Replacement" are printed on the proforma. This acknowledges to customs that the drive is a replacement and not 'new'.
    7. Country of Origin. Country of Origin can be determined by matching the first two digits of the serial number with the chart below
    Τι είναι αυτό το Proforma, είναι μήπως το rma μαζί με τα στοιχεία μου; Και το συμπεριλαμβάνω στο κουτί που στέλνω;

    Note: WD pays any duties/taxes incurred at Customs for the replacement product. Customer pays any duties/taxes incurred at Customs when shipping direct to WD.
    Εδώ αναφέρει ότι οι φόροι προς τον πελάτη πληρώνονται από την εταιρεία και οι τυχόν φόροι για τον χαλασμένο σκληρό που θα στείλω πληρώνονται από μένα. σωστα;

    Why is the warranty on the replacement drive shorter than the warranty on my original drive? Answer In an Advance RMA, the replacement drives are shipped with a 90-day warranty. If the remaining warranty on the defective drive is more than 90 days, the remaining warranty will be applied to the replacement drive after we have received the defective product. For example, if the defective drive’s warranty expires on February 21, 2004 and the replacement drive was shipped on August 1, 2003, the current warranty on the replacement drive will be 90 days from August 1, 2003 until we receive the defective product. Once we received the defective drive, the warranty on the replacement drive is updated to February 21, 2004. If the remaining warranty of the defective drive is less than 90 days, the warranty on the replacement drive is 90 days from the date the drive was shipped.
    3ο και τελευταίο σημείο. Λογικά η εγγυήση για το νέο δίσκο θα είναι πχ 2 χρόνια και θα αρχίσει να μετράει από την στιγμή που θα τον στείλουν ή θα τον παραλάβω. Δηλαδή θεωρητικά από όσο γνωρίζω ανανεώνεται αυτόματα για το νέο προϊόν.

    Στο παραπάνω όμως τι ακριβώς λένε;

    Υ.Γ. Έγραψες κάπου μια ένδειξη "replacement" ή κάτι ανάλογο γιατί κάπου το διάβασα και αυτό στην knowledge base που έχουν.

    Σόρρυ αν σας κουράζω απλά θέλω να ξεκαθαρίσω κάποια πράγματα πριν ξεκινήσω τη διαδικασία.

  5. #5
    Εγγραφή
    24-04-2002
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    2.727
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    Router
    ZTE H288A
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ndan_gr
    Απόδειξη παραλαβής;
    Το έστειλες από το κλασσικό ταχυδρομείο; Γιατί ρώτησα στις ταχυμεταφορές των ΕΛΤΑ και δεν το ασφαλίζουν επειδή λέει είναι εύθραυστο!
    Πόσες μέρες χρειάστηκε για να φτάσει αν το έστειλες με το κλασσικό ταχυδρομείο;
    Όχι ταχυμεταφορές (καλύτερα να έπαιρνα καινούριο δίσκο ), συστημένο δέμα. Μπορείς να το στείλεις και απλό, αλλά δεν θα έχεις tracking. ~11 ευρώ μου είχε έρθει, αλλά είχα στείλει κουτί με 2 δίσκους. Για το κουτί του ενός, θα πρέπει να είναι γύρω στα 7-8 ευρά. Σε 3-5 μέρες το πολύ είναι εκεί.

    Δεν τίθεται θέμα εύθραυστου γιατί η συσκευασία που θα χρησιμοποιήσεις αντέχει να το πετάξεις από το δεύτερο όροφο... που λέει ο λόγος. Όταν τη δεις θα καταλάβεις. Οπότε μην το αναφέρεις καθόλου.

    Τι είναι αυτό το Proforma, είναι μήπως το rma μαζί με τα στοιχεία μου; Και το συμπεριλαμβάνω στο κουτί που στέλνω;
    Proforma Invoice είναι ένα προ-τιμολόγιο (εικονικό) απλά για τη βεβαίωση της αξίας του αντικειμένου. Όλα όσα γράφονται στις γραμμές που επισυνάπτεις αφορούν τη γενική περίπτωση που θα σταλεί το αντικείμενο σε άλλη χώρα. Χάρη στην ΕΕ και το hub/εργοστάσιο της WD στη Γερμανία, όλα αυτά εμάς μας αφήνουν παγερά αδιάφορους... Απλά μην δίνεις σημασία. Ούτε φόροι, ούτε τίποτε.

    [B]3ο και τελευταίο σημείο. Λογικά η εγγυήση για το νέο δίσκο θα είναι πχ 2 χρόνια και θα αρχίσει να μετράει από την στιγμή που θα τον στείλουν ή θα τον παραλάβω. Δηλαδή θεωρητικά από όσο γνωρίζω ανανεώνεται αυτόματα για το νέο προϊόν.
    Έτσι ακριβώς όπως το γράφεις το λένε κι αυτοί. Κάπου είχα διαβάσει το ανάποδο γι'αυτό σου είπα να το προσέξεις.

    Στο παραπάνω όμως τι ακριβώς λένε;
    Ότι ο δίσκος που θα σου στείλουνε, αρχικά, θα έχει 90 μέρες εγγύηση. Μέχρι τη στιγμή που θα παραλάβουν το ελαττωματικό κομάτι που τους έχεις στείλει. Από τότε και στο εξής, η εγγύηση του νέου drive που θα έχεις θα επεκταθεί στο υπόλοιπο που είχε το ελαττωματικό. Διάβασε ξανά το παράδειγμα που δίνει.

    Υ.Γ. Έγραψες κάπου μια ένδειξη "replacement" ή κάτι ανάλογο γιατί κάπου το διάβασα
    και αυτό στην knowledge base που έχουν.
    Μάλλον εννοείς το refurbished. Σημαίνει επισκευασμένο. Συνήθως drives που εστάλησαν από άλλους χρήστες πριν απο εσένα, επισκευάστηκαν και πέρασαν τα standard τεστ της γραμμής παραγωγής της WD. Όχι ότι αποκλείεται να σου έρθει και κανένα καινούριο αλλά τις περισσότερες φορές τέτοιο θα πάρεις.

    Ελπίζω να βοήθησα. Αλήθεια, γιατί δεν το επιστρέφεις εκεί που το αγόρασες και μπαίνεις στη διαδικασία αυτή;

    -Κ.

  6. #6
    Εγγραφή
    20-04-2003
    Μηνύματα
    648
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    ISP
    COSMOTE
    Τα φοβάμαι τα ΕΛΤΑ γιατί θα δέματα ειδικά τα πετάνε από εδώ και από εκεί.

    Ρώτησα σε κούριερ και μου είπαν 50€!! Ε μέχρι 20€ να δώσω μιας και θα προσεχθεί και θα πάει άμεσα, αλλά όχι και 50, με άλλα τόσα πέρνω καινούργιο.

    Δεν το επιστρέφω στο κατάστημα (Πλαίσιο), γιατί μου είπαν ότι θα πρέπει να το αφήσω να το κοιτάξει τεχνικός και ΑΝ εντοπιστεί πρόβλημα θα γίνει η αντικατάσταση..τρέχα γύρευε δηλαδή.

    Το πρόβλημα εμφανίζεται αν ζοριστεί πολύ ο σκληρός δίσκος, αλλιώς φαίνεται ότι λειτουργεί κανονικά.

    Ελπίζω να μην έχω πρόβλημα με το επισκευασμένο.

    Μια τελευταία ερώτηση εκτός από το RMA μέσα στη συσκευασία γράφω και τίποτα άλλο σε κάποιο χαρτι;

    Ήσουν κατατοπιστικότατος

    Χίλια ευχαριστώ για όλα.

  7. #7
    Εγγραφή
    24-04-2002
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    2.727
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    Router
    ZTE H288A
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ndan_gr
    Τα φοβάμαι τα ΕΛΤΑ γιατί θα δέματα ειδικά τα πετάνε από εδώ και από εκεί.
    Μη φοβάσαι λέμε... Τα συστημένα δεν τα κακομεταχειρίζονται πολύ
    Για να ησυχάσεις κάπως, το νέο δίσκο αυτοί σου τον στέλνουν με courier

    Δεν το επιστρέφω στο κατάστημα (Πλαίσιο), γιατί μου είπαν ότι θα πρέπει να το αφήσω να το κοιτάξει τεχνικός και ΑΝ εντοπιστεί πρόβλημα θα γίνει η αντικατάσταση..τρέχα γύρευε δηλαδή.

    Το πρόβλημα εμφανίζεται αν ζοριστεί πολύ ο σκληρός δίσκος, αλλιώς φαίνεται ότι λειτουργεί κανονικά.
    Tρέξε τα διαγνωστικά της WD επαναλαμβανόμενα στο δίσκο, ή κάπως σιγουρέψου ότι φταίει όντως ο δίσκος...

    Αλλιώς κινδυνεύεις να σου χρεώσουν την κάρτα που θα βάλεις ως εχέγγυο για το advance RMA.

    Μια τελευταία ερώτηση εκτός από το RMA μέσα στη συσκευασία γράφω και τίποτα άλλο σε κάποιο χαρτι;
    Toν αριθμό RMA θα το γράψεις και στο εξωτερικό της συσκευασίας, τουλάχιστον σε 3 διαφορετικές πλευρές του δέματος (μήπως και σβηστεί, αλλοιωθεί κάποια). Αλλιώς, αν δεν υπάρχει/δεν μπορούν να τον διαβάσουν δεν το παραλαμβάνουν, θα το δεις στις οδηγίες.

    Όταν προχωρήσεις στο site για την έκδοση αριθμού RMA, δώσεις διευθύνσεις κλπ, στο τέλος θα σου βγάλει μια σελίδα να εκτυπώσεις και να βάλεις μέσα στη συσκευασία. Καλό θα είναι να βάλεις επίσης και τα αποτελέσματα από τα διαγνωστικά.

    Στη σελίδα αυτή επίσης, θα σου λέει τη διεύθυνση όπου θα στείλεις τον χαλασμένο δίσκο (γιατί μπορεί ο νέος δίσκος να σου έρθει από αλλού).

    -Κ.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος frap : 28-06-06 στις 01:06.

  8. #8
    Εγγραφή
    20-04-2003
    Μηνύματα
    648
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    ISP
    COSMOTE
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από frap
    Tρέξε τα διαγνωστικά της WD επαναλαμβανόμενα στο δίσκο, ή κάπως σιγουρέψου ότι φταίει όντως ο δίσκος...

    Αλλιώς κινδυνεύεις να σου χρεώσουν την κάρτα που θα βάλεις ως εχέγγυο για το advance RMA.
    Ωπ! Αυτό δε μου άρεσε
    Τι εννοείς ότι αν παραλάβουν το δίσκο και ελένξουν και δεν βρούν κάτι, θα με χρεώσουν στην κάρτα;

    Τα διαγνωστικά τα έτρεξα και δεν εμφάνισαν κάτι, θα το κάνω ξανά βέβαια.
    Αλλά μίλησα με έναν από την εταιρεία με mail και μου ανέφερε οτι ο δίσκος έχει σίγουρα πρόβλημα, ενώ εγώ τον ρωτούσα μήπως παίζει να είναι τπτ άλλο που το προκαλεί.

  9. #9
    Εγγραφή
    24-04-2002
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    2.727
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    Router
    ZTE H288A
    Το καλύτερο σε κάθε περίπτωση είναι να έχεις κωδικό σφάλματος από τα διαγνωστικά.

    Τώρα αν έχεις e-mail από κάποιον επώνυμο από το support της WD που σου συστείνει να στείλεις τον δίσκο για αντικατάσταση, εκτύπωσέ το, βάλε και highlighter στο σχετικό σημείο και βάλτο μέσα κι αυτό. Αλίμονο αν σου πούνε τίποτε...

    -Κ.

  10. #10
    Εγγραφή
    31-01-2004
    Περιοχή
    Αθηνα
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    197
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Forthnet Full
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - Ν. ΚΟΣΜΟΣ
    Παντως εγω θα προτεινα να το γυρισεις στο Πλαισιο, τονιζοντας τους οτι πρεπει να κανουν γρηγορα λογω RMA. Συνηθως δεν καθονται να το ψαξουν πολυ, τουλαχιστον απο προσωπικη εμπειρια (Πλαισιο Καλλιθεας).

    Μην σε παρω ομως και στο λαιμο μου, ε;

  11. #11
    Εγγραφή
    20-04-2003
    Μηνύματα
    648
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    ISP
    COSMOTE
    Και εγώ στην Καλλιθέας τα πηγαίνω είναι το κοντινότερο όχι για κάποιο άλλο λόγο.

    Το περίεργο όμως είναι ότι έκανα τα διαγνωστικά τέστ για ακόμα μια φορά και δεν βρίσκει κάποιο πρόβλημα (ούτε στο extended).

    Μήπως το πρόβλημα το προκαλεί η PCI κάρτα που έχω για να βγάζει Sata θύρες?

    Αν είναι να την επιστρέψω και να πάρω κάποια άλλη, αλλά ποια?

  12. #12
    Εγγραφή
    16-10-2008
    Μηνύματα
    3.278
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    ISP
    -
    Λοιπόν ξεθάβω αυτό το τόπικ γιατί υπάρχει ένας σκληρός προς αντικατάσταση χωρίς αποδείξεις παρελκόμενα κλπ. Τα δεδομένα έχουν ως εξής:

    α) Seagate 500GB 3.5" - Δε παιρνάει ούτε το short test από το SeaTools.
    β) Δεν υπάρχει απόδειξη, ούτε παρελκόμενα.
    γ) Έχει εγγύηση από τη Seagate μέχρι σεπτ. 2013

    Ακολούθησα βήμα βήμα όλη τη διαδικασία που λέει η Seagate.

    Έχω όλες τις απαραίτητες πληροφορίες/διευθύνσεις, έχω κανονικά RMA κωδικό και είμαι έτοιμος ουσιαστικά να στείλω το δίσκο.

    Αλλά:

    α) Δε ξέρω πως να συσκευάσω τον σκληρό (με καλό αντικραδασμικό τρόπο).
    β) Δεν έχω το power cable που αναφέρει σαν παρελκόμενα (δεν είναι δικός μου ο δίσκος) ώστε να στείλω πίσω. Να τον στείλω σκέτο η θα έχουν θέμα;

    Αν κάποιος έχει κάνει χρήση του RMA της Seagate ας μας πει για την εμπειρία του.

    Thanks!

  13. #13
    Εγγραφή
    02-05-2008
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Ηλικία
    51
    Μηνύματα
    10.635
    Downloads
    28
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    ~11000/890
    ISP
    conn-x(home) - HOL(work)
    DSLAM
    HOL - ΠΑΥΛΟΥ ΜΕΛΑ
    Router
    H108NS & DGN2200
    SNR / Attn
    9,9(dB) / 28,5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Εγώ πριν κάνα μήνα, τον έναν τον έστειλα στη Seagate (μόνο τον δίσκο) σε απλό φάκελο με φούσκες και τον δεύτερο, με τη συσκευασία που έστειλαν τον αντικαταστάτη του πρώτου.
    Τώρα περιμένω να μου έρθει ο δεύτερος και να στείλω έναν τρίτο.
    Ξέρω, ξέρω... Το ξέσκισα, αλλά τι να κάνω.
    Να είμαστε καλά, να γινόμαστε χάλια!!!
    Ε ψηλός είμαι, ότι θέλω λέω ;)

    Τώρα και σε ανέκδοτο

  14. #14
    Εγγραφή
    16-10-2008
    Μηνύματα
    3.278
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    ISP
    -
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Seitman Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ πριν κάνα μήνα, τον έναν τον έστειλα στη Seagate (μόνο τον δίσκο) σε απλό φάκελο με φούσκες και τον δεύτερο, με τη συσκευασία που έστειλαν τον αντικαταστάτη του πρώτου.
    Τώρα περιμένω να μου έρθει ο δεύτερος και να στείλω έναν τρίτο.
    Ξέρω, ξέρω... Το ξέσκισα, αλλά τι να κάνω.
    Χαχα όμορφα. Οι αντικαταστάσεις είναι refurbished όπως λένε;

    Επέλεξα τη 1η τοποθεσία που μου έβγαλε για να τον στείλω, στην Ολλανδία.
    Σκέφτηκα να βάλω UK αλλά τελικά το άφησα όπως ήταν. Εσύ πού τα στέλνεις και πόσο περίπου παίρνει η διαδικασία του πάρε δώσε;

    Ήταν ένας συμπληρωματικός γύρος ερωτήσεων

    Thanks πάντως

  15. #15
    Εγγραφή
    02-05-2008
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Ηλικία
    51
    Μηνύματα
    10.635
    Downloads
    28
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    ~11000/890
    ISP
    conn-x(home) - HOL(work)
    DSLAM
    HOL - ΠΑΥΛΟΥ ΜΕΛΑ
    Router
    H108NS & DGN2200
    SNR / Attn
    9,9(dB) / 28,5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Και εγώ Ολλανδία τους έστειλα. Περίπου στις 2 εβδομάδες διαρκεί η διαδικασία. Εμένα μου ήρθε καινούργιος δίσκος πάντως.
    Να είμαστε καλά, να γινόμαστε χάλια!!!
    Ε ψηλός είμαι, ότι θέλω λέω ;)

    Τώρα και σε ανέκδοτο

Σελ. 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Βοήθεια από κάποιον που ξέρει Γερμανικά
    Από Doxaios στο φόρουμ Εκτός θέματος
    Μηνύματα: 18
    Τελευταίο Μήνυμα: 19-02-09, 22:37
  2. Ζημιά σε εξωτερικο σκληρό Western Digital
    Από archville14 στο φόρουμ Σκληροί δίσκοι, αποθηκευτικά μέσα και λοιπά περιφερειακά
    Μηνύματα: 8
    Τελευταίο Μήνυμα: 17-06-08, 13:27
  3. Η Western Digital αποκαλύπτει σκληρό δίσκο 750GB
    Από aria στο φόρουμ Ειδήσεις
    Μηνύματα: 41
    Τελευταίο Μήνυμα: 16-06-07, 16:27
  4. Μηνύματα: 12
    Τελευταίο Μήνυμα: 13-10-06, 23:19
  5. Μηνύματα: 18
    Τελευταίο Μήνυμα: 27-02-05, 21:50

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας