Εμφάνιση 1-6 από 6
  1. #1
    Εγγραφή
    30-12-2004
    Περιοχή
    Γαλάτσι και Μαραθώνα
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    43
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    4096/256
    ISP
    OTEnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΤΥΜΒΟΣ ΜΑΡΑΘΩΝΑ
    Router
    USR 9108
    Καλησπέρα,

    Έχω ένα Alcatel Thomson tg585v7 το οποίο κάνει 3-4 επανεκκινήσεις την ημέρα.

    Πήγα μετά από 1.5 χρόνο στην Forthnet η οποία και μου το προμήθευσε για να το στείλω για επισκευή.

    Μου είπε η κοπέλα στο Forthnet SHOP από το οποίο και το είχα πάρει πως δεν πρέπει να το πάω εκεί διότι! δεν είμαι πια ενεργός συνδρομητής τους.
    Έγινε λίγο χαμός! της εξήγησα πως το ΔΕΛΤΙΟ ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ είναι από τα χεράκια της και πως πρέπει τουλάχιστον να μου δώσει τα στοιχεία της αντιπροσωπείας. τίποτα όμως.

    Κάλεσα σήμερα την Alcatel Lucent, η οποία είναι και στην Ελλάδα και με στέλνουν πίσω στην Forthnet.

    Θα ήθελα λίγη βοήθεια πάνω σε αυτό το θέμα τι πρέπει να κάνω;

  2. #2
    Εγγραφή
    28-03-2006
    Περιοχή
    KV G434
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    42.334
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    310/31
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΡΜΟΥ
    Router
    RB4011iGS+5 ONT: G-010G-R
    Δεν έχει καμία σημασία αν είσαι ή όχι πελάτης της forthnet.
    Τα forthnet shop δεν πουλάνε μόνο στους πελάτες της forthnet.
    Αν είναι μέσα στην εγγύηση θα πρέπει να σου αντικαταστήσουν.
    | "Anyone can build a fast CPU.
    | The trick is to build a fast system."
    |____________Seymour Cray...

  3. #3
    Εγγραφή
    30-12-2004
    Περιοχή
    Γαλάτσι και Μαραθώνα
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    43
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    4096/256
    ISP
    OTEnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΤΥΜΒΟΣ ΜΑΡΑΘΩΝΑ
    Router
    USR 9108
    Το αρνούνται επειδή πολύ απλά μου το παρείχαν με την σύνδεση. και το χειρότερο αρνούνται να μου υποδείξουν αντιπρόσωπο.

    Τους έστειλα το εξής e-mail.

    Καλησπέρα,

    Ονομάζομαι Βxxxxxx Αxxxxxx και επικοινωνώ για την παλαιά συνδρομή στον αριθμό 2xxxxxxxxx.


    Από το κατάστημα Πατησίων με την συνδρομή Forthnet την οποία έκανα πριν 1 χρόνο και 9 μήνες, παρέλαβα ένα Modem/router Thomson 585. Ένα χρόνο μετά άλλαξα πάροχο. Το modem αυτό έχει αποκτήσει κάποιο πρόβλημα και κάνει επανεκκινήσεις τακτικές, με αποτέλεσμα να υπάρχει πρόβλημα με την λειτουργία του.
    Επισκεπτόμενος το κατάστημα σας, αρνήθηκαν να το παραλάβουν για επισκευή, με μια απάντηση θράσους και αναίδειας: και τι μου το λέτε εμένα franchise είμαι.
    Τουλάχιστον θα έπρεπε να υπάρχει στοιχειώδης ευγένεια. (μην αναφερθώ για την εκπαίδευση που κάνουν τα franchise, πάνω σε αυτό, και να μην μας κοροϊδεύουν.)


    ΕΠΙΣΗΣ Αρνήθηκαν να μου υποδείξουν τον υπεύθυνο εγγύησης μιας και δεν είμαι πλέων συνδρομητής σας.

    Εφόσον δεν φέρεται καμία ευθύνη για κάτι που μου προμηθεύσατε, παρακαλώ ενημερώστε με άμεσα για τα στοιχεία εγγύησης της συσκευής και υποδείξετε μου τον Αντιπρόσωπο που πρέπει να απευθυνθώ.

    Αναμένω νέα σας το συντομότερο δυνατό (άμεσα).

  4. #4
    Εγγραφή
    28-03-2006
    Περιοχή
    KV G434
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    42.334
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    310/31
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΡΜΟΥ
    Router
    RB4011iGS+5 ONT: G-010G-R
    Την απόδειξη παραλαβής την έχεις;
    Από την ημερομηνία που έχει πάνω φαίνεται αν είσαι σε μέσα στην εγγύηση ή όχι.
    | "Anyone can build a fast CPU.
    | The trick is to build a fast system."
    |____________Seymour Cray...

  5. #5
    Εγγραφή
    30-06-2008
    Περιοχή
    Αλεξανδρούπολη
    Μηνύματα
    1.306
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49999/4997
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗ
    Router
    FritzBox 7430
    SNR / Attn
    6(dB) / 18(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Οταν υπέγραφες την σύμβασή σου :
    4.2. Ο Συνδρομητής έχει τη διακριτική ευχέρεια να επιλέξει τη Forthnet ή τρίτον για την προμήθεια του
    απαραίτητου τερματικού Εξοπλισμού. Η Forthnet για τον παρεχόμενο Εξοπλισμό εξασφαλίζει την
    παρεχόμενη από τον κατασκευαστή ή αντιπρόσωπο ή μεταπωλητή εγγύηση διάρκειας ενός (1) έτους.
    Εντούτοις, η Forthnet δεν φέρει καμία ευθύνη και δεν παρέχει καμία εγγύηση ως προς την κατασκευαστική
    ποιότητα, τη λειτουργικότητα, την καταλληλότητα και την αρχική ή επιγενόμενη έλλειψη ιδιοτήτων τις
    οποίες είχαν τυχόν υποσχεθεί οι κατασκευαστές και οι εισαγωγείς του Εξοπλισμού.
    4.3. Στην περίπτωση που ο Συνδρομητής επιλέξει την ενεργοποίηση δεύτερης τηλεφωνικής γραμμής, είναι
    απαραίτητη για τη λειτουργία της η χρήση πρόσθετου, ειδικά παραμετροποιημένου Εξοπλισμού της
    Forthnet. Συμφωνείται ότι η Forthnet παραχωρεί τη χρήση του εν λόγω ειδικού Εξοπλισμού χωρίς
    αντάλλαγμα υπό τον όρο ότι η υπηρεσία της δεύτερης τηλεφωνικής γραμμής δεν θα τερματιστεί πριν τη
    συμπλήρωση δώδεκα (12) μηνών από την ενεργοποίησή της. Εάν για οποιονδήποτε λόγο ο Συνδρομητής
    διακόψει την υπηρεσία της δεύτερης γραμμής πριν τη συμπλήρωση δώδεκα (12) μηνών από την
    ενεργοποίηση της δεύτερης τηλεφωνικής γραμμής, ο Συνδρομητής οφείλει, πέραν της εξόφλησης των
    λοιπών τελών που βαρύνουν την Υπηρεσία, να καταβάλει επίσης στην Forthnet το ποσό των 25,84€ που
    αντιστοιχεί στο σταθμισμένο ισοδύναμο τέλος για την παραχώρηση της χρήσης του πρόσθετου ειδικού
    Τηλεπικοινωνιακού Εξοπλισμού. hστόσο, σε περίπτωση που ο Συνδρομητής, πριν το πέρας δώδεκα (12)
    μηνών από την ενεργοποίηση της υπηρεσίας Forthnet, διακόψει τόσο την κύρια γραμμή της υπηρεσίας,
    όσο και το επιπλέον χαρακτηριστικό της δεύτερης τηλεφωνικής γραμμής, ο Συνδρομητής επιβαρύνεται
    μόνο με το σχετικό τέλος διακοπής της υπηρεσίας, όπως περιγράφεται στην παράγραφο 7.13 της
    παρούσας, απαλλασσόμενος από το ως άνω τέλος για την παραχώρηση του πρόσθετου ειδικού
    Τηλεπικοινωνιακού Εξοπλισμού.
    4.4. Το σύνολο του Τηλεπικοινωνιακού Εξοπλισμού που παρέχεται από την Forthnet παραμένει στην
    κυριότητα της Forthnet καθ’ όλη τη διάρκεια ισχύος της παρούσας και επιστρέφεται στην Forthnet χωρίς
    φθορές πέραν των δικαιολογημένων από τη συνήθη χρήση και τη φθορά από τον χρόνο, αμέσως μόλις η
    παρούσα παύσει να ισχύει για οποιονδήποτε λόγο.
    4.5. Η Forthnet δεν φέρει καμία ευθύνη, ούτε εγγυάται την ομαλή λειτουργία της Υπηρεσίας σε περίπτωση
    που ο Συνδρομητής παρέμβει με οποιοδήποτε τρόπο στον παρεχόμενο από την Forthnet Eξοπλισμό.
    4.6. Σε περίπτωση που ο Συνδρομητής επιλέξει να προμηθευτεί Τηλεπικοινωνιακό Εξοπλισμό από τρίτον,
    τότε ευθύνεται πλήρως και αποκλειστικά για την συμβατότητα του εν λόγω Εξοπλισμού με το δίκτυο του
    ΟΤΕ και της Forthnet, την εγκατάσταση και συντήρησή του, την άρση οποιωνδήποτε προβλημάτων
    οφείλονται στον εν λόγω εξοπλισμό και την ενεργοποίησή του.
    4.7. Ο Συνδρομητής οφείλει να εξασφαλίζει την πρόσβαση σε εξουσιοδοτημένο τεχνικό προσωπικό της
    Forthnet στα πλαίσια της συντήρησης, ελέγχου και αποκατάστασης της σύνδεσης ή/και του Εξοπλισμού
    που ο Συνδρομητής έχει προμηθευτεί από τη Forthnet.
    4.8. Η Forthnet δεν φέρει ευθύνη σε περίπτωση βλάβης στην πρόσβαση και/ή στη λειτουργία γραμμής
    ADSL και στην τηλεφωνική γραμμή του Συνδρομητή που οφείλεται σε επέμβαση ή ρύθμιση του
    εξοπλισμού ή σε οποιαδήποτε άλλη πράξη ή παράλειψη του Συνδρομητή ή τρίτου (συμπεριλαμβανομένου
    και του ΟΤΕ) ή σε περίπτωση βλάβης που εμπίπτει στην περιοχή ευθύνης του ΟΤΕ.
    4.9. Ο Συνδρομητής οφείλει να κάνει καλή χρήση του Τηλεπικοινωνιακού Εξοπλισμού σύμφωνα με τις
    οδηγίες που παραδίδονται σε αυτόν. Η Forthnet ουδεμία ευθύνη φέρει για οποιαδήποτε ζημία προκληθεί
    από την κακή ή πλημμελή χρήση του Εξοπλισμού.
    4.10. Για την αποκατάσταση βλαβών ή δυσλειτουργιών στον Τηλεπικοινωνιακό Εξοπλισμό και στην παροχή
    της υπηρεσίας, η Forthnet διατηρεί το δικαίωμα απομακρυσμένης πρόσβασης και διαχείρισης δεδομένων
    στον Τηλεπικοινωνιακό Εξοπλισμό που χρησιμοποιείται από τον Συνδρομητή για την υλοποίηση της
    υπηρεσίας.

  6. #6
    Εγγραφή
    29-06-2005
    Μηνύματα
    7.517
    Downloads
    56
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΓ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ
    Router
    Speedport Plus
    SNR / Attn
    11.7(dB) / 34.0(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Ωραία με το κατεβατό, υποδείξτε του αντιπροσωπία/κατάστημα για service. Αυτό ζητάει ο άνθρωπος.

Παρόμοια Θέματα

  1. Forthnet & Thomson 585v7
    Από antonis556 στο φόρουμ Nova
    Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 12-06-10, 21:52
  2. Thomson TG585v7 & Forthnet 2play
    Από Dieselakos στο φόρουμ Alcatel Thomson ADSL modems και routers
    Μηνύματα: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 07-06-10, 13:47
  3. Περιπετεια με vodafon-forthnet
    Από geopro64 στο φόρουμ Σταθερή & Κινητή Τηλεφωνία
    Μηνύματα: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 05-07-08, 20:20
  4. Forthnet & Προβληματικό Upload στο MSN
    Από oekab1992 στο φόρουμ Nova
    Μηνύματα: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 21-01-08, 02:09
  5. Zyxel Zywall 10W & Alcatel (Thomson) 500 series
    Από atav στο φόρουμ Alcatel Thomson ADSL modems και routers
    Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 05-10-05, 16:09

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας