Σελ. 1 από 4 123 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1-15 από 60
  1. #1
    Εγγραφή
    31-10-2003
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    13.346
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Wind Hellas
    Η WIND ΕΛΛΑΣ Τηλεπικοινωνίες Α.Ε.Β.Ε ανακοινώνει την από 20/9/2010 τροποποίηση της ελάχιστης διάρκειας κλήσεων προς όλους τους εθνικούς προορισμούς για τους συνδρομητές καρτοκινητής F2G.

    Πιο συγκεκριμένα, η ελάχιστη διάρκεια εθνικών κλήσεων αυξάνεται από 30 δευτερόλεπτα σε 45 δευτερόλεπτα.

    Πηγή: Ανακοίνωση Wind

  2. #2
    Εγγραφή
    31-10-2003
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    13.346
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Δεν διευκρινίζεται αν επηρεάζονται και τα μη εμπορικά διαθέσιμα προγράμματα (F2G 1, F2G 2), αν και κάτι μου λέει ότι θα επηρεάζονται...

  3. #3
    Εγγραφή
    21-03-2008
    Ηλικία
    36
    Μηνύματα
    9.892
    Downloads
    8
    Uploads
    2
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Nova
    Router
    VMG8623-T50B & Debian
    Μπράβο, πάντα τέτοια.
    Στο πνεύμα της εποχής.
    - Κάνετε τη δουλειά σας γρήγορα, αξιόπιστα, με ασφάλεια, χωρίς τεχνητούς περιορισμούς και δωρεάν με το Linux.
    - Οι δίσκοι χαλάνε! Σκεφτείτε τα αρχεία σας πριν την πατήσετε. Κάνετε τακτικά backup.

  4. #4
    Εγγραφή
    09-12-2007
    Περιοχή
    Planet earth
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    366
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    400/40
    ISP
    Ziggo-Vodafone
    Εύγε! Και εις ανώτερα...
    "Δεν ελπίζω τίποτα. Δε φοβάμαι τίποτα. Είμαι λέφτερος."
    Ν. Καζαντζάκης

  5. #5
    Εγγραφή
    02-02-2008
    Μηνύματα
    408
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    ISP
    Cosmote
    Πάμε γερά

  6. #6
    Το avatar του μέλους junior21
    junior21 Guest
    Απ το κακό στο χειρότερο...Ούτε συννενοημένες να ήταν...

  7. #7
    Εγγραφή
    25-02-2007
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    645
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    12.366 / 990
    ISP
    HOL
    DSLAM
    HOL - ΓΕΡΑΚΑΣ
    Router
    Net Faster
    SNR / Attn
    11(dB) / 27,5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Άντε και μέσα στην βδομάδα να βγει και η ανακοίνωση της Vodafone. Αναρρωτιέμαι γιατί δεν βγάζουν κοινές. Τσάμπα χαρτί χαλάνε.

    Αυτό που δεν καταλαβαίνω είναι γιατί δεν παρεμβαίνει καποιος? Μιλάμε για καθαρότατο καρτέλ, ενώ ο ανταγωνισμός δεν τους ενδιαφέρει καθόλου. Σαν να έχουν αποδεκτεί ότι ο καθένας έχει έναν συγκεκριμένο αριθμό συνδρομητών, και πλέον κάνουν καρμπόν αυξήσεις. Άθλιοι όλοι τους.

  8. #8
    Εγγραφή
    19-04-2006
    Μηνύματα
    1.003
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49999/4999
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    Asus N17U
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από DJD Εμφάνιση μηνυμάτων
    Απ το κακό στο χειρότερο...Ούτε συννενοημένες να ήταν...
    συννενοημένες ??? προς θεού!!!! υπάρχει τέτοια περίπτωση???!!!

  9. #9
    Το avatar του μέλους junior21
    junior21 Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tsiouficto Εμφάνιση μηνυμάτων
    Άντε και μέσα στην βδομάδα να βγει και η ανακοίνωση της Vodafone. Αναρρωτιέμαι γιατί δεν βγάζουν κοινές. Τσάμπα χαρτί χαλάνε.

    Αυτό που δεν καταλαβαίνω είναι γιατί δεν παρεμβαίνει καποιος? Μιλάμε για καθαρότατο καρτέλ, ενώ ο ανταγωνισμός δεν τους ενδιαφέρει καθόλου. Σαν να έχουν αποδεκτεί ότι ο καθένας έχει έναν συγκεκριμένο αριθμό συνδρομητών, και πλέον κάνουν καρμπόν αυξήσεις. Άθλιοι όλοι τους.

    Μα δεν καταλαβαίνουν ότι έτσι χάνουν κόσμο...

  10. #10
    Το avatar του μέλους [DSL]MANOS
    [DSL]MANOS Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ariadgr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν διευκρινίζεται αν επηρεάζονται και τα μη εμπορικά διαθέσιμα προγράμματα (F2G 1, F2G 2), αν και κάτι μου λέει ότι θα επηρεάζονται...
    Αφού σε εμάς είναι 1" και όχι 30".

    ........Auto merged post: [DSL]MANOS πρόσθεσε 4 λεπτά και 20 δευτερόλεπτα αργότερα ........

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tsiouficto Εμφάνιση μηνυμάτων
    Άντε και μέσα στην βδομάδα να βγει και η ανακοίνωση της Vodafone. Αναρρωτιέμαι γιατί δεν βγάζουν κοινές. Τσάμπα χαρτί χαλάνε.

    Αυτό που δεν καταλαβαίνω είναι γιατί δεν παρεμβαίνει καποιος? Μιλάμε για καθαρότατο καρτέλ, ενώ ο ανταγωνισμός δεν τους ενδιαφέρει καθόλου. Σαν να έχουν αποδεκτεί ότι ο καθένας έχει έναν συγκεκριμένο αριθμό συνδρομητών, και πλέον κάνουν καρμπόν αυξήσεις. Άθλιοι όλοι τους.
    Ο κόσμος φταίει. Η wind με το f2g2 είχε τις καλύτερες χρεώσεις από όλους και παρόλα αυτά οι περισσότεροι δεν το επέλεξαν. Οπότε βλέποντας οι εταιρίες ότι οι περισσότεροι πελάτες δεν πολυενδιαφέρονται για τις τιμές, τις ανεβάζουν αβέρτα. Για να καταλάβεις από όλους τους γνωστούς μου είμαι ο μοναδικός που έχει f2g2. Οι υπόλοιποι δεν γούσταραν να αλλάξουν σε f2g2 ή απλώς δεν ενδιαφέρονταν να κοιτάξουν τις τιμές για να βρουν την οικονομικότερο πρόγραμμα.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος [DSL]MANOS : 23-08-10 στις 13:40. Αιτία: auto merged post

  11. #11
    Εγγραφή
    30-07-2007
    Περιοχή
    Χαλάνδρι
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    301
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    10240/1024
    ISP
    HOL
    DSLAM
    HOL - ΑΡΗΣ
    Απαράδεκτο...

    Μα την αλήθεια αν ισχύσει και για τα παλιά μη διαθέσιμα προγράμματα θα οργανώσω κίνημα για μαζική καταγγελία των συνδέσεων μας. Νομίζουν ότι δεν έχουμε δύναμη, όμως η κινητοποίηση μέσω του adslgr πολλές φορές φέρνει εκπληκτικά αποτελέσματα

    Ο κόσμος φταίει. Η wind με το f2g2 είχε τις καλύτερες χρεώσεις από όλους και παρόλα αυτά οι περισσότεροι δεν το επέλεξαν. Οπότε βλέποντας οι εταιρίες ότι οι περισσότεροι πελάτες δεν πολυενδιαφέρονται για τις τιμές, τις ανεβάζουν αβέρτα. Για να καταλάβεις από όλους τους γνωστούς μου είμαι ο μοναδικός που έχει f2g2. Οι υπόλοιποι δεν γούσταραν να αλλάξουν σε f2g2 ή απλώς δεν ενδιαφέρονταν να κοιτάξουν τις τιμές για να βρουν την οικονομικότερο πρόγραμμα.
    Δυστυχώς έχεις δίκιο φίλε μου.
    Όμως δεν είμαστε και τόσοι λίγοι στα μη εμπορικά διαθέσιμα προγράμματα ώστε να μην τους ενδιαφέρει αυτό το κομμάτι της πίτας.... Και επειδή είμαστε και οι πιο ψαγμένοι θεωρώ, πρέπει να γνωρίζουν ότι σε τέτοιου είδους απαράδεκτες κινησεις θα είμαστε οι πρώτοι που θα αντιδράσουμε εγκαταλείποντας την εταιρία.

  12. #12
    Εγγραφή
    25-05-2004
    Περιοχή
    POTS & Mobile γωνια
    Μηνύματα
    2.214
    Downloads
    19
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    ~11700 / 775
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΦΑΛΗΡΟΥ
    Router
    TP-Link TD-W8960N
    Path Level
    Interleaved
    Μου έλεγαν ότι ο ανταγωνισμός κάνει καλό στην τσέπη του καταναλωτή και δεν το πίστευα.

  13. #13
    Το avatar του μέλους [DSL]MANOS
    [DSL]MANOS Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Art2007 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δυστυχώς έχεις δίκιο φίλε μου.
    Όμως δεν είμαστε και τόσοι λίγοι στα μη εμπορικά διαθέσιμα προγράμματα ώστε να μην τους ενδιαφέρει αυτό το κομμάτι της πίτας.... Και επειδή είμαστε και οι πιο ψαγμένοι θεωρώ, πρέπει να γνωρίζουν ότι σε τέτοιου είδους απαράδεκτες κινησεις θα είμαστε οι πρώτοι που θα αντιδράσουμε εγκαταλείποντας την εταιρία.
    +1 Αν αλλάξουν οι τιμές εγώ θα πάω στη vodafone που εδώ έχει καλύτερο σήμα από την wind + το πρόγραμμα 1 ευρώ / μέρα για το internet.

  14. #14
    Εγγραφή
    31-10-2003
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    13.346
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από [DSL]MANOS Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αφού σε εμάς είναι 1" και όχι 30".
    Good point.

  15. #15
    Εγγραφή
    16-10-2005
    Περιοχή
    Thespies(Viotic)
    Μηνύματα
    1.120
    Downloads
    100
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ OTE
    Ταχύτητα
    21.706 /1.020
    ISP
    πOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΘΕΣΠΙΕΣ
    Router
    Thomson 585 v7
    SNR / Attn
    9.5(dB) / 20.5(dB)
    Μετα τις αύξησεις που έκανε στο f2g στην αρχή του μήνα έβαλε και ελάχιστη χρέωση τα 30'' και κατάργησε όλα τα f2g1,f2g2 ...κτλ. Και εφάρμοσε τις νέες χρεώσεις σε όλα τα f2g ανεξάρτητος προγράματος.

    Τώρα αυτό είναι η χαριστική βολή..

Σελ. 1 από 4 123 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 12
    Τελευταίο Μήνυμα: 07-07-10, 14:47
  2. Μηνύματα: 71
    Τελευταίο Μήνυμα: 03-07-10, 16:14
  3. Μηνύματα: 126
    Τελευταίο Μήνυμα: 03-11-09, 23:27
  4. Μηνύματα: 138
    Τελευταίο Μήνυμα: 21-10-09, 19:03

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας