Εμφάνιση 1-9 από 9
  1. #1
    Εγγραφή
    02-04-2009
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    550
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    10240/1024
    ISP
    Wind
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΙΠΠΟΔΡΟΜΟΣ
    Χαίρεται παιδιά! Αγόρασα ένα παιχνίδι στρατηγικής, Warcraft 3: Reign of fire+Frozen throne, και το έκανα εγκατάσταση. Όταν είναι για να παίξω μου ζητάει το dvd. Το να κάνεις συνέχεια βάλε-βγάλε ένα dvd, εκτός απο ΠΟΛΥ βαρετό, θορυβώδες, άσκοπη σπατάλη ενέργειας και ζόρισμα του dvd drive μειώνεις σίγουρα και τον χρόνο ζωής του ίδιου του δίσκου. Ξέρετε... γδαρσίματα, χαραγματιές, θαμπώματα κτλ με αποτέλεσμα μετά απο κάποια χρόνια ή να κολλάει, ή να μην παίζει καθόλου. Τώρα η ερώτησή μου... υπάρχει κάποιος τρόπος να το κάνω να παίζει χωρίς το dvd. Δοκίμασα να το αντιγράψω με ένα πρόγραμα στον σκληρό μου δίσκο και το έκανα iso και μετά mount στην εικονική συσκευή. Αλλά και πάλι μου βγάζει μήνυμα να βάλω το αυθεντικό dvd. Ξέρει κανείς τι μπορεί να γίνει σε αυτή την περίπτωση? Τι άλλο μπορώ να κάνω? Έψαξα στο ίντερνετ και βρήκα κάτι "no cd crack programs" τα οποία δεν μπόρεσα να καταλάβω, αλλά και πάλι θέλω κάτι νόμιμο. Κάτι που δεν θα προκαλέσει καμία βλάβη στο σύστημα επειδή θα έχει πειράξει το registry ή δεν ξέρω κι εγώ τι άλλο...
    Σας ευχαριστώ προκαταβολικά για τον χρόνο σας.

  2. #2
    Εγγραφή
    22-11-2002
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    4.198
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    17500/1024
    DSLAM
    Tellas - ΚΟΛΟΝΟΣ
    gamecopyworld κ ψάξε για mini images . Λογικά αν κάνεις update στην τελευταία έκδοση δεν πρέπει να το ζητάει
    Χρησιμοποιώ Arch Linux. Εσύ; Δοκίμασε το δεν χάνεις και τίποτα :)
    Live CDs χωρίς να βγάλεις τα Windows: Ubuntu, OpenSUSE, Fedora.
    Για πιο ολοκληρωμένη άποψη συνιστάται εγκατάσταση και αρκετή χρήση. Το Linux ΔΕΝ είναι Windows :)
    Τί είναι το Linux ; δες εδώ και εδώ

    Paintball team Last Chancers

  3. #3
    Εγγραφή
    06-02-2006
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    6.151
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    16280/920
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΛΥΣΙΔΑ
    Router
    Asus DSL-N66U
    SNR / Attn
    9(dB) / 13.5(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Τα no cd cracks δεν είναι καθόλου νόμιμα, αν δεν έχει επιτρέψει η ίδια η εταιρεία να μπορεί να εκτελείται η εφαρμογή της χωρίς την ύπαρξη DVD στο drive. Αυτό που κάνουν κάποιες εταιρείες (πχ Bioware) είναι το εξής : ΑΦΟΥ έχεις αγοράσει τη νόμιμη DVD έκδοση (που ζητάει δηλαδή το DVD), έχεις τη δυνατότητα να κατεβάσεις μέσω ενός free utility (πχ EA Download Manager) μια έκδοση του προιόντος που δεν απαιτεί DVD για να εκκινήσει (κάνοντας authenticate το CD key σου και δημιουργώντας ένα απλό account). Χωρίς να είμαι 100% σίγουρος νομίζω ότι και η Blizzard έχει κάνει κάτι παρόμοιο (τουλάχιστον στο WoW, για το War3 και το TFT δεν θυμάμαι αν προσφέρει standalone client χωρίς CD/DVD check).

    Στη θέση σου δεν θα ζητούσα no cd crack εδώ, αντιβαίνει τους κανόνες του forum, εφόσον έμμεσα σχετίζεται με την παραβίαση προστασίας από αντιγραφή.
    CPU: i7-6700k || MB: Asus Maximus VIII Hero || RAM: Kingston HyperX Fury 16GB 2400mhz cl15 || GPU: Asus GTX 970 Strix || CPU cooler: Noctua NH-D15 || HDD: Samsung 850 EVO 250GB, WD 1TB Caviar Black || PSU: Seasonic 700W || Monitor: LG M2762D/1080p || Speakers: Harman Kardon SoundSticks III || Case: Silverstone Temjin TJ07

  4. #4
    Εγγραφή
    28-05-2009
    Περιοχή
    Γιαννιτσά
    Μηνύματα
    284
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Forthnet Full
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΓΙΑΝΝΙΤΣΑ
    Router
    Siemens CL-110
    SNR / Attn
    5.6(dB) / 29.0(dB)
    Το παιχνίδι Warcraft 3: Reign Of Chaos καθώς και το expansion frozen throne μπορούν να παίξουν χωρίς το CD αν κατεβάσεις το τελευταίο patch του παιχνιδιού. Βάλε το cd του παιχνιδιού (αυθεντικό) στο drive και μπές στο reign οf chaos και μετα μπες στο στην επιλογή battle.net που βρίσκεται κάτω από την επιλογή single player. Τότε το battle.net θα ελέγξει την έκδοση του παιχνιδιού και κατεβάσει και θα εγκαταστήσει την τελευταία αν δεν είναι εγκατεστημένη. Μετά από αυτό θα σου ζητήσει να κάνεις restart το παιχνίδι, πατα restart και είσαι έτοιμος να παίξεις χωρίς το CD!!!. Νομίζω ότι πρέπει να κάνεις την ίδια διαδικασία και το frozen throne. Αν σε αφήσει να μπείς κατευθείαν (θα το καταλάβεις θα σε βγάλει κάπου που θα σου ζητήσει Αcount name και password) τότε είσαι OK και με το frozen throne.

    Ελπίζω να βοήθησα

  5. #5
    Εγγραφή
    02-04-2009
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    550
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    10240/1024
    ISP
    Wind
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΙΠΠΟΔΡΟΜΟΣ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Banditgr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τα no cd cracks δεν είναι καθόλου νόμιμα, αν δεν έχει επιτρέψει η ίδια η εταιρεία να μπορεί να εκτελείται η εφαρμογή της χωρίς την ύπαρξη DVD στο drive. Αυτό που κάνουν κάποιες εταιρείες (πχ Bioware) είναι το εξής : ΑΦΟΥ έχεις αγοράσει τη νόμιμη DVD έκδοση (που ζητάει δηλαδή το DVD), έχεις τη δυνατότητα να κατεβάσεις μέσω ενός free utility (πχ EA Download Manager) μια έκδοση του προιόντος που δεν απαιτεί DVD για να εκκινήσει (κάνοντας authenticate το CD key σου και δημιουργώντας ένα απλό account). Χωρίς να είμαι 100% σίγουρος νομίζω ότι και η Blizzard έχει κάνει κάτι παρόμοιο (τουλάχιστον στο WoW, για το War3 και το TFT δεν θυμάμαι αν προσφέρει standalone client χωρίς CD/DVD check).

    Στη θέση σου δεν θα ζητούσα no cd crack εδώ, αντιβαίνει τους κανόνες του forum, εφόσον έμμεσα σχετίζεται με την παραβίαση προστασίας από αντιγραφή.
    Εντάξει φίλε μου! Ευχαριστώ για την πληροφορία για το no cd crack αν και για να πω την αλήθεια δεν ήξερα οτι είναι παράνομο. Αλλά δεν νομίζω να μην μπορούμε να μιλαμε για αυτό. Είναι λίγο υπερβολή. Μήπως θα προτιμούσαν δηλαδή οι αρμόδιοι να το λέμε:"Those we don't speak of..." ??? Πως θα μάθουμε δηλαδή εμείς που δεν ξέρουμε. Θα μου λέγανε σε άλλα forum:"Nα... υπάρχει κάτι, αλλά... να μωρέ... δεν ξέρω... και... δεν μπορώ να σου το πώ... μη με φέρνεις σε δύσκολη θέση... και δεν πρέπει... περιέγραψέ μου το εσύ να σου πω αν βρήκες τι σκέφτομαι..." δηλαδή ας μην είμαστε ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΟΙ. Πως θα μάθει ο κόσμος??? Για αυτό δεν υποτίθεται οτι υπάρχει αυτό το forum??? Δεν σου τη λέω εσένα φίλε μου... Προς θεού. Σε ευχαριστώ για την απάντησή σου!

    ........Auto merged post: knbsep πρόσθεσε 10 λεπτά και 59 δευτερόλεπτα αργότερα ........

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Giorgos1996 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το παιχνίδι Warcraft 3: Reign Of Chaos καθώς και το expansion frozen throne μπορούν να παίξουν χωρίς το CD αν κατεβάσεις το τελευταίο patch του παιχνιδιού. Βάλε το cd του παιχνιδιού (αυθεντικό) στο drive και μπές στο reign οf chaos και μετα μπες στο στην επιλογή battle.net που βρίσκεται κάτω από την επιλογή single player. Τότε το battle.net θα ελέγξει την έκδοση του παιχνιδιού και κατεβάσει και θα εγκαταστήσει την τελευταία αν δεν είναι εγκατεστημένη. Μετά από αυτό θα σου ζητήσει να κάνεις restart το παιχνίδι, πατα restart και είσαι έτοιμος να παίξεις χωρίς το CD!!!. Νομίζω ότι πρέπει να κάνεις την ίδια διαδικασία και το frozen throne. Αν σε αφήσει να μπείς κατευθείαν (θα το καταλάβεις θα σε βγάλει κάπου που θα σου ζητήσει Αcount name και password) τότε είσαι OK και με το frozen throne.

    Ελπίζω να βοήθησα
    Σε ευχαριστώ πάρα πολύ φίλε μου! Θα το κοιτάξω. Αν και για να είμαι ειλικρινής μέσα στις οδηγίες του Frozen Throne στη δεύτερη σελίδα γράφει κάτι για ένα patch το οποίο πρέπει να το κάνω επικόλληση μέσα σε ένα φάκελο. Πιο συγκεκριμένα λέει: To install the Warcraft III: The Frozen Throne 1.18 patch, you must copy the file "War3TFT_118aEnglish" from the "Patch" folder on "The Frozen Throne" CD into the directory on your computer where Warcraft III: The Frozen Throne was installed and launch it. Καταλαβαίνει κανείς τίποτα? Γιατί να χρησιμοποιήσω ένα τέτοιο patch που μου δίνει το ίδιο το cd? Μήπως είναι αυτό που ζητάω?
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος knbsep : 27-08-10 στις 17:08. Αιτία: auto merged post

  6. #6
    Εγγραφή
    15-07-2007
    Μηνύματα
    508
    Downloads
    18
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΑΖΙΝΟΣ
    Router
    Speedport Plus
    SNR / Attn
    11(dB) / 11(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από knbsep Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εντάξει φίλε μου! Ευχαριστώ για την πληροφορία για το no cd crack αν και για να πω την αλήθεια δεν ήξερα οτι είναι παράνομο. Αλλά δεν νομίζω να μην μπορούμε να μιλαμε για αυτό. Είναι λίγο υπερβολή. Μήπως θα προτιμούσαν δηλαδή οι αρμόδιοι να το λέμε:"Those we don't speak of..." ??? Πως θα μάθουμε δηλαδή εμείς που δεν ξέρουμε. Θα μου λέγανε σε άλλα forum:"Nα... υπάρχει κάτι, αλλά... να μωρέ... δεν ξέρω... και... δεν μπορώ να σου το πώ... μη με φέρνεις σε δύσκολη θέση... και δεν πρέπει... περιέγραψέ μου το εσύ να σου πω αν βρήκες τι σκέφτομαι..." δηλαδή ας μην είμαστε ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΟΙ. Πως θα μάθει ο κόσμος??? Για αυτό δεν υποτίθεται οτι υπάρχει αυτό το forum??? Δεν σου τη λέω εσένα φίλε μου... Προς θεού. Σε ευχαριστώ για την απάντησή σου!

    ........Auto merged post: knbsep πρόσθεσε 10 λεπτά και 59 δευτερόλεπτα αργότερα ........



    Σε ευχαριστώ πάρα πολύ φίλε μου! Θα το κοιτάξω. Αν και για να είμαι ειλικρινής μέσα στις οδηγίες του Frozen Throne στη δεύτερη σελίδα γράφει κάτι για ένα patch το οποίο πρέπει να το κάνω επικόλληση μέσα σε ένα φάκελο. Πιο συγκεκριμένα λέει: To install the Warcraft III: The Frozen Throne 1.18 patch, you must copy the file "War3TFT_118aEnglish" from the "Patch" folder on "The Frozen Throne" CD into the directory on your computer where Warcraft III: The Frozen Throne was installed and launch it. Καταλαβαίνει κανείς τίποτα? Γιατί να χρησιμοποιήσω ένα τέτοιο patch που μου δίνει το ίδιο το cd? Μήπως είναι αυτό που ζητάω?
    Εννοεί να αντιγράψεις το patch War3TFT_118aEnglish από το φάκελό του και να το βάλεις στη διαδρομή που είναι εγκατεστημένο το Warcraft 3. C/Program Files/xxxxxxxxx/

  7. #7
    Εγγραφή
    28-05-2009
    Περιοχή
    Γιαννιτσά
    Μηνύματα
    284
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Forthnet Full
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΓΙΑΝΝΙΤΣΑ
    Router
    Siemens CL-110
    SNR / Attn
    5.6(dB) / 29.0(dB)
    Δεν χρειαζεται να αντιγραψεις τίποτα κάνε αυτό που σου λέω παραπάνω. Εμένα που παίζω dota δούλεψε.

  8. #8
    Εγγραφή
    20-07-2010
    Μηνύματα
    100
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ισχύει. Είχα το ίδιο πρόβλημα. Απλά πρέπει να είναι Up t o date.

  9. #9
    Εγγραφή
    02-04-2009
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    550
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    10240/1024
    ISP
    Wind
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΙΠΠΟΔΡΟΜΟΣ
    Eντάξει παιδιά! Σας ευχαριστώ πάρα πολύ! Με το τελευταίο update παίζει χωρίς το dvd. Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας.

Παρόμοια Θέματα

  1. Προβλημα στο παιχνιδι μεσα!
    Από XpRiSe στο φόρουμ Alcatel Thomson ADSL modems και routers
    Μηνύματα: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 17-11-07, 13:45
  2. Προβλημα στο παιχνιδι μεσα!
    Από XpRiSe στο φόρουμ Nova
    Μηνύματα: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 12-11-07, 00:34
  3. Μηνύματα: 9
    Τελευταίο Μήνυμα: 23-06-07, 18:55
  4. [Crypto] Και η Crypto στο παιχνίδι!
    Από JohnGR στο φόρουμ ADSL & Broadband Hardware, routers και modems...
    Μηνύματα: 38
    Τελευταίο Μήνυμα: 19-07-04, 17:30

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας