Σελ. 2 από 6 ΠρώτηΠρώτη 1234 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 16-30 από 80
  1. #16
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Serk Εμφάνιση μηνυμάτων
    πολύ κακή κίνηση πιστευω..δεν αλλάζεις μια πετυχημένη εμπορική ονομασία με μία που οι περισσότεροι εχουν συνδυάσει με χαμηλότερης ποιότητας προϊόντα.. χωρίς να το θέλουν θα κάνουν την NVIDIA να φανεί σαν την Intel του χώρου.
    Θα έλεγα μια απο το ίδιο και εγω, δεν μου αρέσουν οι amd επεξεργαστές, ενώ είμαι φανατικός με την Ατι,
    τώρα θα πρέπει να το γυρίσω σε nvidia

  2. #17
    Εγγραφή
    22-11-2002
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    4.198
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    17500/1024
    DSLAM
    Tellas - ΚΟΛΟΝΟΣ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Θα έλεγα μια απο το ίδιο και εγω, δεν μου αρέσουν οι amd επεξεργαστές, ενώ είμαι φανατικός με την Ατι,
    τώρα θα πρέπει να το γυρίσω σε nvidia
    περίεργη λογική :
    Θα σταματήσω να αγοράζω ΑΤΙ (διόρθωση AMD :P) επείδη μόνο κ μόνο άλλαξε όνομα σε κάτι στο οποίο της ανήκει αλλά δεν μου αρέσει το όνομα της μαμάς ;

    Πιστεύω ότι η τσέπη μας , και η δικιά μου μαζί όταν θα έρθει η ώρα να αγοράσουν μία GPU δεν θα το σκεφτούν και πολύ .
    Εξάλλου είμαι σίγουρος ότι με λίγο marketing κάπου μπορούν να κολλήσουν το σηματάκι της Ati για τους καταναλωτές
    Χρησιμοποιώ Arch Linux. Εσύ; Δοκίμασε το δεν χάνεις και τίποτα :)
    Live CDs χωρίς να βγάλεις τα Windows: Ubuntu, OpenSUSE, Fedora.
    Για πιο ολοκληρωμένη άποψη συνιστάται εγκατάσταση και αρκετή χρήση. Το Linux ΔΕΝ είναι Windows :)
    Τί είναι το Linux ; δες εδώ και εδώ

    Paintball team Last Chancers

  3. #18
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από JediMasterMANIAC Εμφάνιση μηνυμάτων
    περίεργη λογική :
    Θα σταματήσω να αγοράζω ΑΤΙ (διόρθωση AMD :P) επείδη μόνο κ μόνο άλλαξε όνομα σε κάτι στο οποίο της ανήκει αλλά δεν μου αρέσει το όνομα της μαμάς ;

    Πιστεύω ότι η τσέπη μας , και η δικιά μου μαζί όταν θα έρθει η ώρα να αγοράσουν μία GPU δεν θα το σκεφτούν και πολύ .
    Εξάλλου είμαι σίγουρος ότι με λίγο marketing κάπου μπορούν να κολλήσουν το σηματάκι της Ati για τους καταναλωτές
    είναι κάποια κολλήματα που μπορεί να έχει ο καθένας, δεν είπα οτι δεν μπορώ να αλλάξω, αλλά θέλει λίγο χρόνο.

  4. #19
    Εγγραφή
    05-03-2007
    Μηνύματα
    393
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Θα έλεγα μια απο το ίδιο και εγω, δεν μου αρέσουν οι amd επεξεργαστές, ενώ είμαι φανατικός με την Ατι,
    τώρα θα πρέπει να το γυρίσω σε nvidia
    Ακριβός καλύτερα με τους προδότες παρά με τους ηλίθιους

    Απορώ πώς μερικοί επιμένουν ότι έχει μεγάλο όνομα η AMD στα consumer pc's και στους servers. Για κάντε μια γύρα στο νετ να δείτε τι "πουλάει" περισσότερο στα data centers για παράδειγμα. Επίσης για κάντε μια γύρα στα oc sites. Για να μη πούμε οτι το νέο trend της αγοράς, το σαπιόμηλο παίζει σχεδόν αποκλειστικά με intel cpuς και στην συντριπτική πλειοψηφία με intel chipset

  5. #20
    Εγγραφή
    29-09-2005
    Περιοχή
    GR
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    1.023
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    ISP
    -
    με τα λίνουξ τί θα γίνει;

  6. #21
    Εγγραφή
    27-08-2004
    Περιοχή
    internet
    Μηνύματα
    23.373
    Downloads
    58
    Uploads
    17
    Άρθρα
    9
    Ταχύτητα
    49999 / 4999
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΟΥΝΟΥΠΙΔΙΑΝΩΝ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από themaxx Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ακριβός καλύτερα με τους προδότες παρά με τους ηλίθιους

    Απορώ πώς μερικοί επιμένουν ότι έχει μεγάλο όνομα η AMD στα consumer pc's και στους servers. Για κάντε μια γύρα στο νετ να δείτε τι "πουλάει" περισσότερο στα data centers για παράδειγμα. Επίσης για κάντε μια γύρα στα oc sites. Για να μη πούμε οτι το νέο trend της αγοράς, το σαπιόμηλο παίζει σχεδόν αποκλειστικά με intel cpuς και στην συντριπτική πλειοψηφία με intel chipset
    Αν έκανες μια «γύρα» όμως στα ίδια site πριν 4-5 χρόνια η κατάσταση θα ήταν αντίστροφη.

    Η AMD είναι μια χαρά εταιρεία, όμως στις ΗΠΑ η Intel έχει απίστευτο μάρκετινγκ. Ξοδεύει απίστευτα ποσά για αυτό και πραγματικά έχει υπνωτίσει τους Αμερικάνους. Έχει τύχει να μιλήσω με άτομα από ΗΠΑ την εποχή που οι AMD ήταν πολύ μπροστά σε επιδόσεις και αρνούνταν καν να ακούσουν το όνομα, θεωρούσαν πως η Intel ήταν η μόνη εταιρεία επεξεργαστών και πως οι υπόλοιποι ήταν απατεώνες / κινέζικα αντίγραφα ή κάτι!

    Τέλος μην ξεχνάμε πως η AMD αγόρασε την ATi. Αν η ATi ήταν καλύτερη μάλλον αυτή θα αγόραζε την AMD...
    Gentoo Linux: mess with the best and you might learn something
    δικτυακή παράσταση | twitter | within specifications
    Αν φτάσω τα 100 και με ρωτήσουν το μυστικό της μακροζωίας θα πω: Πάντα είχα 3 ποτήρια μπροστά μου· ένα με νερό, ένα με καφέ & ένα με αλκοόλ.

  7. #22
    Εγγραφή
    18-08-2003
    Περιοχή
    3491
    Μηνύματα
    5.151
    Downloads
    19
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    16000/800
    ISP
    Conn-x OTE/Otenet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΡΗΣ
    Router
    C876
    SNR / Attn
    9(dB) / 8(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Υποθέτω πριν κάνουν κάποια κίνηση σαν αυτή, θα κάνανε έρευνες για τα αποτελέσματά της. Ελπίζω να τους βγει σε καλό.

    Γιατί εδώ και χρόνια - ως AMD - έχει ένα εξαιρετικό όνομα στον corporate / server / UNIX χώρο λόγω των Opteron.
    Αυτά είναι περασμένα μεγαλεία. Στο IDC μάλιστα λέγανε για 6.5% marketshare της amd στο server χώρο. Biased πηγή μεν, αλλά δε θυμάμαι την τελευταία φορά που είδα κάποιον σχετικά μεγάλο ( hp/dell/κτλ ) να προωθεί σοβαρά opteron-based servers. Ακόμα και το Magny-Cours , που δεν έχει και τόσο άσχημο value-for-money στον τομέα του , δε δείχνει να μπορεί να αντιστρέψει την τεράστια κατηφόρα της amd στο server market.
    In theory, practice is the same as theory.
    In practice, it isn't.

  8. #23
    Εγγραφή
    02-11-2003
    Περιοχή
    Επαναπατρισθείς στην Αθήνα
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    56.427
    Downloads
    64
    Uploads
    73
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nlkrio Εμφάνιση μηνυμάτων
    με τα λίνουξ τί θα γίνει;
    Ό,τι γινόταν τόσα χρόνια -> τίποτα.
    Επιτέλους το ελάχιστο δυνατό, ευέλικτο, και ψηφιακό κράτος. Με διαρκή αξιολόγηση.

  9. #24
    Εγγραφή
    29-06-2005
    Μηνύματα
    7.517
    Downloads
    56
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΓ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ
    Router
    Speedport Plus
    SNR / Attn
    11.7(dB) / 34.0(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από mrsaccess Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τέλος μην ξεχνάμε πως η AMD αγόρασε την ATi. Αν η ATi ήταν καλύτερη μάλλον αυτή θα αγόραζε την AMD...
    Αυτό δεν λέει τίποτε. Η AMD μπορεί τη δεδομένη στιγμή να είχε $$$ αλλά την ίδια στιγμή είχε και μια καθαρά φθίνουσα δυναμική. Αφού λοιπόν δεν την έκαψε την ATi, η τελευταία καθαρά από μόνη της κατάφερε όχι μόνο να ανακάμψει αλλά και να ταΐζει την AMD. Όπως ανέφερα και πριν, ξαναέγραψα παλαιότερα για τα οικονομικά αποτελέσματα και μερικά κολπάκια που έκανε η AMD.

    ........Auto merged post: manicx πρόσθεσε 0 λεπτά και 47 δευτερόλεπτα αργότερα ........

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nlkrio Εμφάνιση μηνυμάτων
    με τα λίνουξ τί θα γίνει;
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος manicx : 30-08-10 στις 22:53. Αιτία: auto merged post

  10. #25
    Εγγραφή
    23-01-2005
    Μηνύματα
    3.810
    Downloads
    33
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    95500/10996
    ISP
    Cosmote
    Router
    FritxBox 530
    SNR / Attn
    9.1(dB) / 17(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Δεν μ'αρεσει ο αποκλεισμος του ονοματος Ati ,για πολλους παικτες σημαινει κατι ,
    Θα προτιμουσα αναφορα του ονοματος και νεο logo ας πουμε ΑTI powered by AMD ,τελος παντων
    Συμφωνω με τον manicx
    Phanteks P600S -Corsair RM850x -MPG X570S EDGE MAX Wifi -Ryzen 5700X -Kingston Fury Renegade 32Gb@3600@cl16 -XFX RX6600 -Samsung 980Pro & 970Evo 2*500gb

  11. #26
    Εγγραφή
    27-08-2004
    Περιοχή
    internet
    Μηνύματα
    23.373
    Downloads
    58
    Uploads
    17
    Άρθρα
    9
    Ταχύτητα
    49999 / 4999
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΟΥΝΟΥΠΙΔΙΑΝΩΝ
    Επίσης πρέπει να γνωρίζετε πως η Intel ξεκίνησε αυτό το είδος marketing που καταδικάζετε. Η Intel μυρίστηκε από νωρίς πως ένα τσιπάκι κρυμμένο μέσα σε ένα κουτί δεν πρόκειται να συγκινήσει κανένα και πλήρωσε αδρά για να μπει πάνω στο κουτί το logo Intel Inside.

    Χωρίς αυτή τη καμπάνια σήμερα δεν θα μας απασχολούσε τόσο η μάρκα της CPU. Για αυτό όπως ακούγεται σήμερα Intel CPU, Intel Graphics, Intel Chipset, Intel WiFi, Intel SSD κοκ θέλει και η AMD να ακούγεται AMD CPU, AMD Chipset, AMD Graphics κλπ.
    Gentoo Linux: mess with the best and you might learn something
    δικτυακή παράσταση | twitter | within specifications
    Αν φτάσω τα 100 και με ρωτήσουν το μυστικό της μακροζωίας θα πω: Πάντα είχα 3 ποτήρια μπροστά μου· ένα με νερό, ένα με καφέ & ένα με αλκοόλ.

  12. #27
    Εγγραφή
    29-06-2005
    Μηνύματα
    7.517
    Downloads
    56
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΓ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ
    Router
    Speedport Plus
    SNR / Attn
    11.7(dB) / 34.0(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Μα είναι ήδη AMD Graphics. Το ATi είναι ένα κλικ παρακάτω και γι'αυτό είπα ότι θα έπρεπε όταν αναφέρονται σε GPUs και μόνο, να χρησιμοποιούν το ATi. Εγώ στο Markham, όταν πήγα παντού AMD έβλεπα σαν logo στα κτίρια. Αλλά στο θέμα των καρτών γραφικών, μόνο ATi.

  13. #28
    Εγγραφή
    08-05-2007
    Περιοχή
    /Greece/Athens/Home
    Ηλικία
    34
    Μηνύματα
    3.539
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    85000/9997
    ISP
    Wind
    Router
    ZTE ZXHN H268N
    SNR / Attn
    9,4(dB) / 9,5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    πιο εύκολα θα αγοράσω amd κάρτα γραφικών αντί για ati κι ας μην υπάρχει άλλη αλλαγή πέρα του ονόματος.

    Απλώς η ati έχει άσχημη προϊστορία στο linux, οπότε μου έχει μείνει ψυχολογικό

    Πέρα από το κομμάτι της πλάκας, για μένα αυτό που έγραψα έχει μια δόση αλήθειας. Σαν φίρμα εμπιστεύομαι πολύ περισσότερο την amd μιας και τα προϊόντα της ήταν άψογα ενώ με την ati είχε κάποια προβλήματα
    Lenovo ThinkPad T470- Huawei P20 Pro

  14. #29
    Εγγραφή
    16-07-2004
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Ηλικία
    55
    Μηνύματα
    2.065
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    PSTN
    Ταχύτητα
    20480/1024
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    ZTE w300i
    Path Level
    Interleaved
    Φαντάσου λοιπόν αύριο να αγοράσει η intel την nvidia και να την μετονομάσει
    Όλα τα παιχνίδια android που έχω φτιάξει περιγράφονται και κατεβαίνουν
    από εδώ: https://play.google.com/store/apps/d...=Carbon+People

  15. #30
    Εγγραφή
    24-04-2009
    Περιοχή
    Heraklion
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    454
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΑΡΙΑΔΝΗ
    Router
    Alcatel Thomson TG585v7
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nlkrio Εμφάνιση μηνυμάτων
    με τα λίνουξ τί θα γίνει;
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από WAntilles Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ό,τι γινόταν τόσα χρόνια -> τίποτα.

    Γνωστης του linux δεν ειμαι αλλα ξερω οτι αφαιρεσα την πρωτη μου διανομη ubuntu λογω ΑΤΙ. ποσο δυσκολο μπορει να ειναι να κατσουν τον κω..@ τους κατω οι προγραμματιστες της ΑΤΙ για ενα δυο μηνες και να φτιαξουν μια καρτα που να ειναι plug n play στο λινουξ (και απο hardware και απο software-drivers)??? τοσες πωλησεις χανει και ειναι αιτια αυτο. μαλλον το δεν υπαρχει δεν μπορω...υπαρχει δε θελω ισχυει και εδω



    Ισως τωρα με το νεο ονομα αποφασισουν οτι θελουν...(γτ σιγουρα μπορουν).

Σελ. 2 από 6 ΠρώτηΠρώτη 1234 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Bρετανία: Τίτλοι τέλους για την Tiscali UK
    Από nm96027 στο φόρουμ Ειδήσεις
    Μηνύματα: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 11-01-10, 16:59
  2. Τίτλοι Τέλους
    Από leros2004 στο φόρουμ Games και Online Gaming
    Μηνύματα: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 06-10-08, 13:43
  3. Αντιδρά η ΕΚΠΟΙΖΩ στην αύξηση του ανταποδοτικού τέλους για την ΕΡΤ
    Από chrand στο φόρουμ Πολιτική, Κοινωνικά Θέματα, Επιστήμες και Aθλητισμός
    Μηνύματα: 19
    Τελευταίο Μήνυμα: 22-12-05, 14:45
  4. Μηνύματα: 30
    Τελευταίο Μήνυμα: 23-02-05, 15:20

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας