Σελ. 5 από 15 ΠρώτηΠρώτη ... 3456710 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 61-75 από 213
  1. #61
    Εγγραφή
    21-10-2007
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    224
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από apomat1982 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σωστη η παρατηρηση του φιλου μας για την οψη των Pellets!!!
    Οντως χρησιμοποιουνται ως τροφη για κουνελια και αλογα.
    Δεν ειναι τιποτα περισσοτερο απο συμπιεσμενο ξυλο ή πριονίδια. Σαφώς για να παραμεινουν σε αυτη την συμπιεσμενη κατασταση θα πρεπει να εχει καποια συγκολλητικη ουσια, που σαφως κανενας δε λεει τι ειναι αυτη και τη παραγει κατα την καυση της.
    Οσο για τα τζακια χωρις καμιναδα, σε καμια περιπτωση δε θα ηθελα κατι μεσα στο σπιτι μου το ποιο θα τραβαει το οξυγονο που αναπνεω για να το κανει διοξειδιο του ανθρακα.
    Ειμαι κι εγω στην ερευνα για τον τυπο του τζακιου που θα χρησιμοποιησω. Αν βαλει καποιος τα νουμερα κατω και τα υπολογισει θα δει οτι σαφως και συμφερει το ενεργειακο τζακι. Και λεγοντας ενεργειακο εννοουμε αυτο που εχει τις λιγοτερες δυνατον ενεργειακες απωλειες απο την καυση του ξυλου. Τα συμβατικα τζακια εχουν αποδοση περιπου στο 15% και τα ενεργειακα φτανουν στο 75-80%.
    Αν τωρα καψω 8 τονους με 120€ τον τονο, τοτε θα χρειαστω 960€. Σε πετρελαιο αν χρειαζομουν 4 τονους με 650€ τον τόνο τοτε θα ξοδευα 2600€. Συμφωνα παντα με τα νουμερα που μας εδωσε ο φιλος μας παραπανω. Ο καθενας μπορει να συμπερανει τι κερδος θα εχει.
    Προσωπικα σκοπευω να συνδεσω το ενεργειακο τζακι - καλορφερ, με την θερμανση του σπιτιου και ταυτοχρονα θα εχω και ζεστο νερο χρησης.
    Και αν απο το νεο ετος διπλασιαστει η τιμη του πετρελαιου και αυξηθουν τα τιμολογια της ΔΕΗ τοτε μαλλον θα μπορεσω να κανω και ταχυτερα αποσβεση στην εγκατασταση.
    δεν υπάρχει συγκολλητική ουσία στα pellets. Η πρέσσα είναι ειδική και πρεσάρει το υλικό που με τη θερμότητα το ξύλο κολλάει. Εχει υγρασία 10 % μόνο.
    Centos 6.4 !

  2. #62
    Εγγραφή
    04-10-2007
    Μηνύματα
    1.421
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    27500/1800
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΜΑΡΟΥΣΙ
    Παιδια εγω εχω μια ερωτηση.Αν ενα δεντρο εχει πεσει επειδη ξεραθηκε και ειναι σε δημοσιο χωρο επιτρεπεται να κοψουμε ξυλα απο εκει?

    Και επισης ποιο ειναι το καλυτερο ξυλο για μικρη φωτια και για λιγο.Πχ να το αναψεις λιγο το βραδυ και να εχει σβησει σε 2-3 ωρες?

    Ευχαριστω!

  3. #63
    Εγγραφή
    26-09-2003
    Μηνύματα
    17.713
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    200/20 Mbps
    ISP
    Cosmote
    SNR / Attn
    9(dB) / 7(dB)
    Path Level
    Interleaved
    @Lagman: αν έχει fast path το τζάκι σου, δεν είναι ενεργειακό διότι γίνεται γρηγορότερα η καύση. Το τζάκι forthnet-fireplace είναι ίσως το καλύτερο, βάζεις το ξύλο σήμερα και καίγεται για 2 βδομάδες.

  4. #64
    Εγγραφή
    04-06-2010
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    0
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από DJman Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παιδια εγω εχω μια ερωτηση.Αν ενα δεντρο εχει πεσει επειδη ξεραθηκε και ειναι σε δημοσιο χωρο επιτρεπεται να κοψουμε ξυλα απο εκει?

    Και επισης ποιο ειναι το καλυτερο ξυλο για μικρη φωτια και για λιγο.Πχ να το αναψεις λιγο το βραδυ και να εχει σβησει σε 2-3 ωρες?

    Ευχαριστω!
    Δεν επιτρεπεται οχι! Αναλογα με τ συνθηκες ομως, μπορει και να μην σ ενοχλησει κανεις, μπορει να σ πουν και μπραβο, μπορει και να σ κανει κανενας περιεργος μυνηση. Παντως αν ειναι φανερη η πραξη σου κ οντως νεκρο δεν θα εχεις κ σοβαρες κυρωσεις. Εγω οπου δω θα το παρω! Φωτο πρωτα ομως ωστε σ περιπτωση καμιας στραβης να μπορω να αποδειξω οτι ηταν ξερο..

    ........Auto merged post: stelios2 πρόσθεσε 33 λεπτά και 10 δευτερόλεπτα αργότερα ........

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από psyxakias Εμφάνιση μηνυμάτων
    @Lagman: αν έχει fast path το τζάκι σου, δεν είναι ενεργειακό διότι γίνεται γρηγορότερα η καύση. Το τζάκι forthnet-fireplace είναι ίσως το καλύτερο, βάζεις το ξύλο σήμερα και καίγεται για 2 βδομάδες.

    Τι ειναι αυτα παλι που ειπες? (οι ξενες λεξεις)..
    Κοιταξτε.. ειμαι τζακας με την εννοια οτι ξερω να χτισω τζακι. Επισης κανω φουρνους για πιτσαριες, ταβερνες κτλ. Δεν υπαρχει κατι να μην το ξερω γυρω απ το τζακι κ τ λειτουργια του. Αν βαλεις ενα ξυλο η θα καει σε λιγες (ελαχιστες) ωρες σαν τσιγαρο (εφ οσον ειναι καταξερο) και θα παρεις την ζεστρη.. ενος τσιγαρου, η θα σβησει. Σαν να βαζεις 10 φορες μικροτερο μπεκ στ καυστηρα σου και να περιμενεις να ζεσταθεις. Οι αποδοσεις που ακουτε ειναι ΨΕΥΤΙΚΑ ΠΑΡΑΠΛΑΝΗΤΙΚΑ ΝΟΥΜΕΡΑ και τιποτα αλλο. Η Θερμογονος δυναμη του ξυλου πρακτικα (υπολογιζοντας την λανθανουσα θερμοκρασια λογω ατμοποιησης της υγρασιας του) ειναι περιπου 3500 θερμιδες ανα κιλο. Επι 80% (υπερβολικο νουμερο αυτο) μας κανει 2800 θερμιδες στ χωρο. Αυτα ανα ωρα. 8 κιλα ξυλα την ωρα θελει λοιπον ενα τζακι ενεργειακο για να θερμανει ενα σπιτι που απαιτει 20000 θερμιδες. 100 κιλα την ημερα δηλαδη κ ολα αυτα σε ιδανικες συνθηκες λειτουργιας.
    Ειναι δυνατον να ανναψεις τζακι κ να καιει ενα ξυλο για ωρες?? ΔΕΝ ΑΝΝΑΒΕΙ, ΝΟΜΙΖΕΙΣ ΟΤΙ ΘΑ ΑΝΝΑΒΕΙ..
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος stelios2 : 11-10-10 στις 20:56. Αιτία: auto merged post

  5. #65
    Εγγραφή
    04-06-2010
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    0
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Path Level
    Interleaved
    Ενεργειακο ειναι απλα μια λεξη της μοδας σημερα. Ενεργειακες λαμπες, ψυγεια, κτλ ε.. να μην εχουμε και τζακια τετοια? Αναγκαστικα χρησιμοποιω κ εγω τον ορο πλεον τωρα. Οικονομικο εννοουμε, οχι οπως το εθεσε παρα πανω ο φιλος (να καιει ενα ξυλο γ ωρες) αλλα με την εννοια οτι υπαρχει ενας ΣΟΒΑΡΟΣ ενναλακτης θερμοτητας ο οποιος απορροφα την θερμοτητα πριν φυγει χαμενη απο την καμιναδα και επισης να μην πετα θερμο αερα του χωρου εξω (το αδυνατο σημειο εως τωρα του τζακιου). Για να συμβουν αυτα τα δυο χρειαζονται αρκετες αλλες προυποθεσεις στ κατασκευη. Κατα βαση ομως αυτα επιδιωκουμε. Αυτη τ στιγμη εγω μπορω να στησω τζακι χωρις πορτα και να ναι πιο αποδοτικο απο τ περισσοτερα ενεργειακα της αγορας. Πως?? Με ΣΟΒΑΡΟ εναλακτη και τροφοδοσια εξωτερικου αερα γ την φωτια πανω απ τον θαλαμο καυσης (κατω απ το πρεκι, στο επανω μερος της εστιας δηλαδη) δημιουργειτε μια ΑΕΡΟΚΟΥΡΤΙΝΑ και ο κυριος ογκος αερα που απορροφα η καμιναδα προερχεται απο κει. Ο εξωτερικος αερας, βαρυς, κανει κυριολεκτικα βουτια προς τα κατω κ στην συνεχεια γυριζει προς την καμιναδα. Ακομα και χωρις πορτα δηλαδη οι απωλειες του χωρου μειωνονται κατω απ το μισο.. Δεν ειναι τοσο απλο στην πραξη φυσικα. Οποιος καταλαβε κ νομιζει οτι μπορει ας το εφαρμοσει. Σε απλο τζακι η αποδοση θα ανεβει στο διπλασιο τουλαχιστον!

  6. #66
    Εγγραφή
    27-10-2006
    Ηλικία
    36
    Μηνύματα
    728
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Forthnet Full
    Ταχύτητα
    8192/512
    ISP
    HOL
    Router
    FRITZ box
    SNR / Attn
    6(dB) / 35(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από stelios2 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ενεργειακο ειναι απλα μια λεξη της μοδας σημερα. Ενεργειακες λαμπες, ψυγεια, κτλ ε.. να μην εχουμε και τζακια τετοια? Αναγκαστικα χρησιμοποιω κ εγω τον ορο πλεον τωρα. Οικονομικο εννοουμε, οχι οπως το εθεσε παρα πανω ο φιλος (να καιει ενα ξυλο γ ωρες) αλλα με την εννοια οτι υπαρχει ενας ΣΟΒΑΡΟΣ ενναλακτης θερμοτητας ο οποιος απορροφα την θερμοτητα πριν φυγει χαμενη απο την καμιναδα και επισης να μην πετα θερμο αερα του χωρου εξω (το αδυνατο σημειο εως τωρα του τζακιου). Για να συμβουν αυτα τα δυο χρειαζονται αρκετες αλλες προυποθεσεις στ κατασκευη. Κατα βαση ομως αυτα επιδιωκουμε. Αυτη τ στιγμη εγω μπορω να στησω τζακι χωρις πορτα και να ναι πιο αποδοτικο απο τ περισσοτερα ενεργειακα της αγορας. Πως?? Με ΣΟΒΑΡΟ εναλακτη και τροφοδοσια εξωτερικου αερα γ την φωτια πανω απ τον θαλαμο καυσης (κατω απ το πρεκι, στο επανω μερος της εστιας δηλαδη) δημιουργειτε μια ΑΕΡΟΚΟΥΡΤΙΝΑ και ο κυριος ογκος αερα που απορροφα η καμιναδα προερχεται απο κει. Ο εξωτερικος αερας, βαρυς, κανει κυριολεκτικα βουτια προς τα κατω κ στην συνεχεια γυριζει προς την καμιναδα. Ακομα και χωρις πορτα δηλαδη οι απωλειες του χωρου μειωνονται κατω απ το μισο.. Δεν ειναι τοσο απλο στην πραξη φυσικα. Οποιος καταλαβε κ νομιζει οτι μπορει ας το εφαρμοσει. Σε απλο τζακι η αποδοση θα ανεβει στο διπλασιο τουλαχιστον!
    Μπορει να εφαρμοστει σε κανονικο τζακι? θελει πολλα μερεμετια?

  7. #67
    Εγγραφή
    04-10-2007
    Μηνύματα
    1.421
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    27500/1800
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΜΑΡΟΥΣΙ
    Εχω την εντυπωση πως για να γινει αυτο που λεει ο stelios2 πρεπει να εχεις πισω απο το τζακι σου κενο χωρο που να βγαινει σε εξωτερικο μερος.πχ αυλη-κηπος για να κανεις τρυπες και να παιρνει απο εκει αερα.

  8. #68
    Εγγραφή
    04-06-2010
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    0
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από DJman Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εχω την εντυπωση πως για να γινει αυτο που λεει ο stelios2 πρεπει να εχεις πισω απο το τζακι σου κενο χωρο που να βγαινει σε εξωτερικο μερος.πχ αυλη-κηπος για να κανεις τρυπες και να παιρνει απο εκει αερα.
    Ακριβως.. Τα περισσοτερα τζακια ομως σ εξωτερικους τοιχους εφαπτονται. Αυτο εχει καλα και κακα ομως. Αν <ακουμπα> σ εσωτερικο τοιχο εχει πλεονακτημα οτι η καμιναδα (Εφ οσον υπαρχει σκεπη) ειναι ελαχιστα εκτεθειμενη στ κρυο και εχει κ ωραια εικονα στο συνολο του σπιτιου. Επισης στ περιπτωση αεροθερμου τζακιου ειναι ευκολο να παει ο ζεστος αερας και σ αλλους χωρους. Δεν μπορεις ομως συνηθως σ αυτην τ περιπτωση να δωσεις εξωτερικο αερα για την καυση ομως..

    ........Auto merged post: stelios2 πρόσθεσε 2 λεπτά και 17 δευτερόλεπτα αργότερα ........

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από JERY Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μπορει να εφαρμοστει σε κανονικο τζακι? θελει πολλα μερεμετια?
    Γινεται αν ξηλωσεις ολο το επανω μερος (απο ταζερα κ επανω) ωστε να φροντισεις να ανοιξει αυτη η διοδος.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος stelios2 : 22-10-10 στις 23:49. Αιτία: auto merged post

  9. #69
    Εγγραφή
    25-05-2005
    Περιοχή
    Control Plane
    Μηνύματα
    7.144
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΔΑΦΝΗ
    Path Level
    Interleaved
    Ρε παιδιά πήγα σε αυτόν δίπλα από τα multirama δίνει τον τόνο 180 με μεταφορά για ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ.Ρωτησα και αλλού και μου είπανε 200ευρω ο τόνος ... Υπολόγιζα 130 να μου κοστίζει ο τόνος.. Δεν υπάρχει περίπτωση να βρω φθηνότερα ; Το τζάκι είναι ενεργειακό και κάνει γρήγορη καύση σε fastpath lol

  10. #70
    Εγγραφή
    27-10-2006
    Ηλικία
    36
    Μηνύματα
    728
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Forthnet Full
    Ταχύτητα
    8192/512
    ISP
    HOL
    Router
    FRITZ box
    SNR / Attn
    6(dB) / 35(dB)
    Αυτος ειναι κλεφτεις γιατι ειναι ολα βρεγμενα.
    Πηγαινε σε αυτον που ειναι λιγο πιο κατω απο τη πυροσβεστικη της δαφνης, διπλα απο το κλειστο γηπεδο της δαφνης.Δεν εχω παει φετος
    Ειναι και ενας αλλος στη πλατεια του ΙΚΑ στην ηλιουπολη αλλα δεν εχω ρωτησει, αυτη βδομαδα θα κανω ερευνα αγορας
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος JERY : 23-10-10 στις 19:52.

  11. #71
    Εγγραφή
    04-06-2010
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    0
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Lagman Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ρε παιδιά πήγα σε αυτόν δίπλα από τα multirama δίνει τον τόνο 180 με μεταφορά για ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ.Ρωτησα και αλλού και μου είπανε 200ευρω ο τόνος ... Υπολόγιζα 130 να μου κοστίζει ο τόνος.. Δεν υπάρχει περίπτωση να βρω φθηνότερα ; Το τζάκι είναι ενεργειακό και κάνει γρήγορη καύση σε fastpath lol
    Ενεργειακο θα πει κανει οικονομια. Οχι και να καιει ενα ξυλο γ ωρες αλλα να <ρυθμιζεις> εως ενος σημειου την καυση. Μαλλον απλα εχει μια πορτα και στο εδωσαν βαφτισμενο για ενεργειακο.
    Ολα μαζι τα καυσιμα που προοριζονται για τ ιδιο σκοπο ( θερμανση στ περιπτωση μας) ειναι αλληλενδετα στ τιμη. Ανεβαινει τ πετρελαιο θ ανεβουν και τ αλλα. Μην μιλατε καθολου εκει κατω εσεις. Σε διαμερισματα ΔΕΝ ΣΥΜΦΕΡΕΙ το τζακι καταλαβετε το. Απλα αν ειναι ενεργειακο, κανεις το γουστο σου (οταν θες να γουσταρεις) κ εχεις κ καποια αποδοση αλλα μεχρι εκει..

  12. #72
    Εγγραφή
    25-05-2005
    Περιοχή
    Control Plane
    Μηνύματα
    7.144
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΔΑΦΝΗ
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από JERY Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτος ειναι κλεφτεις γιατι ειναι ολα βρεγμενα.
    Πηγαινε σε αυτον που ειναι λιγο πιο κατω απο τη πυροσβεστικη της δαφνης, διπλα απο το κλειστο γηπεδο της δαφνης.Δεν εχω παει φετος
    Ειναι και ενας αλλος στη πλατεια του ΙΚΑ στην ηλιουπολη αλλα δεν εχω ρωτησει, αυτη βδομαδα θα κανω ερευνα αγορας
    Πήρα απο εκεί τελικά γιατί ήταν ο ποιο φθηνός, τα ξύλα ήταν μια χαρά.

  13. #73
    Εγγραφή
    04-10-2007
    Μηνύματα
    1.421
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    27500/1800
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΜΑΡΟΥΣΙ
    Παιδια ωστοσο εγω ξερω πολυ θεωρια απο τζακια αλλα πραξη τπτ.Επειδη ομως φετος θα αναψω το δικο μου ηθελα να ρωτησω αν υπαρχουν τπτ κανονες γενικα.Εχω τζακι στο υπογειο αλλα δεν εχει αναψει ποτε εδω και 9 χρονια.Φετος μετακομισα ομως κατω και θα κανω τα εγκαινια

    Ξερω οτι πρεπει να εχεις καποιο παραθυρο λιγο ανοιχτο για να μπαινει αερας.
    Κατι αλλο?

  14. #74
    Εγγραφή
    27-10-2006
    Ηλικία
    36
    Μηνύματα
    728
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Forthnet Full
    Ταχύτητα
    8192/512
    ISP
    HOL
    Router
    FRITZ box
    SNR / Attn
    6(dB) / 35(dB)
    αν δεν ειναι καλο το τζακι και καπνιζει πρεπει να εχεις κατι ανοιχτο, αλλα κανονικα δεν χρειαζεται.
    Αν η καμιναδα δεν ειναι απο τζιμετολιθους προσεχε τη μεγαλη φωτια μην σκασει.
    Μην πολυ ψηνεις γιαιτι πιανει λιπη η καμιναδα
    Οταν φευγεις βαζε προστατευτικο,
    μην ριξεις νερο για να σβησεις τη φωτια , μπορει να σπασουν τα πυροτουβλα
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος JERY : 25-10-10 στις 02:10.

  15. #75
    Εγγραφή
    24-01-2008
    Περιοχή
    Χαλάνδρι
    Ηλικία
    59
    Μηνύματα
    1.880
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    95/11 Mbps
    ISP
    Vodafone
    SNR / Attn
    10.3(dB) / 16.7(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από JERY Εμφάνιση μηνυμάτων
    αν δεν ειναι καλο το τζακι και καπνιζει πρεπει να εχεις κατι ανοιχτο, αλλα κανονικα δεν χρειαζεται.
    Το αν χρειάζεται ανοιχτό παράθυρο ή όχι δεν έχει να κάνει με την ποιότητα του τζακιού, αλλά των κουφωμάτων! Το τζάκι χρειάζεται από κάπου να τραβάει αέρα, αυτό είναι δεδομένο. Αυτό το "κάπου" στη συντριπτική πλειοψηφία των περιπτώσεων (πλην αυτής με τον ειδικό αεραγωγό που αναφέρει ο stelios2), είναι ο χώρος που βρίσκεται το τζάκι. Και επειδή ως γνωστόν ο χώρος δεν παράγει αέρα, αυτός από κάπου πρέπει να μπει. Στα παλιότερα σπίτια με τα ξύλινα κουφώματα που έμπαζαν από παντού, το μπάσιμο εξυπηρετούσε μια χαρά αυτή την ανάγκη. Με τα σημερινά στεγανά αλουμίνια κλπ κουφώματα, δυστυχώς πρέπει να αφήνεις κάτι ανοιχτό για να μπαίνει ο απαιτούμενος αέρας, αν δεν υπάρχει η πρόνοια που λέγαμε για τον αερισμό του τζακιού.

Σελ. 5 από 15 ΠρώτηΠρώτη ... 3456710 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Πρόβλημα με ενεργειακό τζακι στο σπίτι..
    Από stefp στο φόρουμ Εκτός θέματος
    Μηνύματα: 279
    Τελευταίο Μήνυμα: 23-11-23, 21:00
  2. Μηνύματα: 8
    Τελευταίο Μήνυμα: 14-05-17, 18:58
  3. Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 12-04-10, 22:12
  4. Ενεργειακό, προβλήματα, πιθανές λύσεις και απόψεις
    Από kennyyy στο φόρουμ Γεγονότα και Απόψεις
    Μηνύματα: 325
    Τελευταίο Μήνυμα: 11-01-09, 21:22
  5. Μηνύματα: 10
    Τελευταίο Μήνυμα: 10-05-07, 10:34

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας