Σελ. 1 από 22 12361121 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1-15 από 325
  1. #1
    Εγγραφή
    11-03-2009
    Περιοχή
    In a parallel Universe.
    Μηνύματα
    258
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    ISP
    Columbia Internet
    Router
    Cisco 8000 series
    Φαντάζομαι πως πολλοί από εσάς θα έχετε παρατηρήσει τις τελευταίες "προσφορές" του Πλαισίου στη σελίδα του.Εκτός από αυτά που βρίσκονται στο stock house,πρόλαβε ή βρήκε κανείς να πάρει κάτι από τα προϊόντα τα οποία-υποτιθέμενα-είναι διαθέσιμα στα καταστήματα;

  2. #2
    Εγγραφή
    12-09-2007
    Περιοχή
    far away from where my mind is...
    Μηνύματα
    13.771
    Downloads
    31
    Uploads
    2
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    14000/1021
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    ST585-ZTE ZXV10 W300 v5.2
    SNR / Attn
    9.5(dB) / 16(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Δες από εδώ και κάτω.
    I'm lazy. But it's the lazy people who invented the wheel and the bicycle because they didn't like walking or carrying things.

  3. #3
    Εγγραφή
    24-12-2006
    Περιοχή
    Νότια Φινλανδία
    Μηνύματα
    47.081
    Downloads
    22
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    17640/1020
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΒΥΖΑΝΤΙΟ
    Router
    Asus DSL-N17U
    SNR / Attn
    1.0(dB) / 20.2(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Εγώ, όχι.
    Δές εδώ.
    Runtime Erro
    Τον Ken Lee, τον ξέρετε ;
    Με τη βοήθεια του θεού, λεφτά υπάρχουν.

  4. #4
    Εγγραφή
    06-02-2009
    Περιοχή
    σερρες
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    1.463
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Forthnet Full
    Ταχύτητα
    19905 kbit/s, 1020kbit
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΣΙΔΗΡΟΚΑΣΤΡΟ
    Router
    thomson TG585V7
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από RoyBatty Εμφάνιση μηνυμάτων
    Φαντάζομαι πως πολλοί από εσάς θα έχετε παρατηρήσει τις τελευταίες "προσφορές" του Πλαισίου στη σελίδα του.Εκτός από αυτά που βρίσκονται στο stock house,πρόλαβε ή βρήκε κανείς να πάρει κάτι από τα προϊόντα τα οποία-υποτιθέμενα-είναι διαθέσιμα στα καταστήματα;
    εμεις με τα λεφτα μας και αυτοι με τα πραγματα τους αν δεν σε συμφερει κατι δεν το παιρνεις εγω πιο μπροστα που εφτιχνα μια συνθεση για ενα παιδι απο το eshop καθος εβαζα τα πραγματα μες στο καλαθι ενο ειχα επιλεξει 8 πραματα βλεπω οτι εχει μεσα 7 πραματα ελειπε η μητρικη που ειχα διαλεξει ξαναπαταω επιλογη να την επιλεξω και την ειχαν αφαιρεση απο το site και ειχαν μια που ηταν πιο ακριβη 10€ αρα τη περιμενεις αφτι βλεπουν και αναλογως κανουν μαλον βρισκουν και κανουν τυχεο δεν νομιζω 11888 χαχαχα δεν κανω διαφημηση μη με παρεξηγειτε

  5. #5
    Εγγραφή
    08-07-2006
    Μηνύματα
    3.212
    Downloads
    17
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    προκειτε για καθαρη απατη παραπλανησης με σκοπο να σε βαλει μεσα στο μαγαζι
    και σου παρει τα λευτα απο αλλα προιοντα και οχι απο αυτα που εχει στη σελιδα που δεν υπαρχουνε.
    Ο γερμανος για ιδιο ατοπημα εφαγε χοντρο καμπανιδι.. πρεπει να γινει το ιδιο και στην περιπτωση του πλαισιου για ισονομια και κυριως για να μην το ξανακανει επισης αυτο θα λειτουργησει και ως παραδειγματισμος για ανερχομενους πονηρουληδες απατεωνισκους.
    Οποιος εκανε τον τζαμπα ποδαροδρομο και εχασε την ωρα του ας κανει ενα τηλεφωνο στο 1520 να το καταγγειλει δινοντας και τα λινκς απο τα φορουμς με τις αναφορες/καταγγελιες

  6. #6
    Εγγραφή
    16-01-2008
    Περιοχή
    3ος Γαλαξίας μπροστά, 4ος πλανήτης αριστερά, Planet Krypton.
    Μηνύματα
    300
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    10240/1024
    ISP
    HOL
    Router
    HUAWEI
    Εγώ συνήθως αγοράζω από το ΠΛΑΙΣΙΟ και θα ήθελα να πω την γνώμη μου σε κάτι που λογικά συμβαίνει και αλλού. Βλέπω στο ίντερνετ να πουλάνε κάτι σε ξένα sites π.χ. 500 δολάρια και το ίδιο πράγμα να το πουλάνε ΕΔΩ 500 ευρώ, μπορεί και παραπάνω. Εφόσον το δολάριο με το ευρώ δεν έχει την ίδια αξία, γιατί το κάνουν; Γιατί η κοροϊδία; Ποιός επιβλέπει κάτι τέτοια και γιατί δεν κάνει κάτι; Η συμβαίνει κάτι που δεν ξέρω εγώ και κάνω λάθος; Αλλιώς είναι καθαρή κλεψιά.

  7. #7
    Εγγραφή
    08-07-2006
    Μηνύματα
    3.212
    Downloads
    17
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Scorpios77 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ συνήθως αγοράζω από το ΠΛΑΙΣΙΟ και θα ήθελα να πω την γνώμη μου σε κάτι που λογικά συμβαίνει και αλλού. Βλέπω στο ίντερνετ να πουλάνε κάτι σε ξένα sites π.χ. 500 δολάρια και το ίδιο πράγμα να το πουλάνε ΕΔΩ 500 ευρώ, μπορεί και παραπάνω. Εφόσον το δολάριο με το ευρώ δεν έχει την ίδια αξία, γιατί το κάνουν; Γιατί η κοροϊδία; Ποιός επιβλέπει κάτι τέτοια και γιατί δεν κάνει κάτι; Η συμβαίνει κάτι που δεν ξέρω εγώ και κάνω λάθος; Αλλιώς είναι καθαρή κλεψιά.
    εχει ξανασυζητηθει αυτο το πραγμα και ειναι καθαρα θεμα κλεψιας και αισχροκερδιας

  8. #8
    Εγγραφή
    22-09-2009
    Μηνύματα
    617
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    24576/1024
    Εγώ προσπάθησα να κλείσω κάποιο προιον μέσο τηλεφώνου αλλά δεν υπήρχε πουθενά διαθέσιμο. Μάλιστα απο τα περισσότερα καταστήματα με ενημερώσανε μέσω τηλεφώνου ότι τα στείλανε ήδη στην Μεταμόρφωση στο stock. Και τους κάνω την ερώτηση: Δηλαδή ήταν μεταχειρισμένα? Και μου απαντάει: Φυσικά. Πάντως εγώ δεν είδα πουθενά στο site την αναγραφή ότι είναι μεταχειρισμένα

  9. #9
    Εγγραφή
    24-12-2006
    Περιοχή
    Νότια Φινλανδία
    Μηνύματα
    47.081
    Downloads
    22
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    17640/1020
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΒΥΖΑΝΤΙΟ
    Router
    Asus DSL-N17U
    SNR / Attn
    1.0(dB) / 20.2(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Scorpios77 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Βλέπω στο ίντερνετ να πουλάνε κάτι σε ξένα sites π.χ. 500 δολάρια και το ίδιο πράγμα να το πουλάνε ΕΔΩ 500 ευρώ, μπορεί και παραπάνω. Εφόσον το δολάριο με το ευρώ δεν έχει την ίδια αξία, γιατί το κάνουν; Γιατί η κοροϊδία; Ποιός επιβλέπει κάτι τέτοια και γιατί δεν κάνει κάτι; Η συμβαίνει κάτι που δεν ξέρω εγώ και κάνω λάθος; Αλλιώς είναι καθαρή κλεψιά.
    Σκορπιέ, δεν νομίζω οτι μπαίνει θέμα αισχροκέρδιας ή κλεψιάς.
    Ελεύθερη αγορά έχουμε, όσο θέλει πουλάει ο καθένας.
    Θα μπορούσε να σου πεί κάποιος «αγόρασε απ' έξω».
    Runtime Erro
    Τον Ken Lee, τον ξέρετε ;
    Με τη βοήθεια του θεού, λεφτά υπάρχουν.

  10. #10
    Εγγραφή
    06-06-2006
    Μηνύματα
    5.607
    Downloads
    92
    Uploads
    0
    Άρθρα
    1
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    14/1 | 8/1
    ISP
    Wind | Cyta
    Router
    Fritz 7170 |NetfasterIAD2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από mpetou Εμφάνιση μηνυμάτων
    προκειται για καθαρη απατη παραπλανησης με σκοπο να σε βαλει μεσα στο μαγαζι
    και σου παρει τα λεφτα απο αλλα προιοντα και οχι απο αυτα που εχει στη σελιδα που δεν υπαρχουνε.

    Ο γερμανος για ιδιο ατοπημα εφαγε χοντρο καμπανιδι.. πρεπει να γινει το ιδιο και στην περιπτωση του πλαισιου για ισονομια και κυριως για να μην το ξανακανει επισης αυτο θα λειτουργησει και ως παραδειγματισμος για ανερχομενους πονηρουληδες απατεωνισκους.
    Οποιος εκανε τον τζαμπα ποδαροδρομο και εχασε την ωρα του ας κανει ενα τηλεφωνο στο 1520 να το καταγγειλει δινοντας και τα λινκς απο τα φορουμς με τις αναφορες/καταγγελιες

    Οπως τα λες,
    παραπλάνηση και μονο,
    απο εμενα εφυγε καταγγελια σε ινκα και τους εδωσα και τα link απο εδω και απο ενα αλλο φορουμ για να δουν.

  11. #11
    Εγγραφή
    29-04-2007
    Μηνύματα
    5.328
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    ISP
    wind
    Router
    3g
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από mpetou Εμφάνιση μηνυμάτων
    για να μην το ξανακανει επισης αυτο θα λειτουργησει και ως παραδειγματισμος για ανερχομενους πονηρουληδες απατεωνισκους.
    ετσι ακριβως αλλα δεν σταματανε αυτοι με τιποτα,θα το κανουν και θα το ξανακανουν
    γιατι δεν υπαρχει κρατος.
    http://www.fuelprices.gr/GetGeography
    1.αυτα ειναι, να παρακαλαμε να πληρωσουμε αυτο που παραγγειλαμε.
    ο ξεπεσμος στο μεγαλειο του.
    2.ντε ειμαι ξανθια αλλα οδευω

  12. #12
    Εγγραφή
    11-04-2007
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    729
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    12288/1024
    ISP
    OTEnet
    Router
    netgear 834G v2
    SNR / Attn
    9(dB) / 21(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από mpetou Εμφάνιση μηνυμάτων
    εχει ξανασυζητηθει αυτο το πραγμα και ειναι καθαρα θεμα κλεψιας και αισχροκερδιας
    Καμμία σχέση.

    Ο λόγος είναι πως κάθε πόλη και πολιτεία επιβάλλει τους δικούς της φόρους (για αυτό βλέπεις στις διαφημίσεις 'CA residents add 3.6% sales tax' π.χ.).
    Αν αγοράσεις μέσα στο μαγαζί στη Ν.Υόρκη, υπάρχει φόρος της πολιτείας και φόρος της πόλης.
    Αυτοί ΔΕΝ χρεώνονται αν παραγγείλεις εξ αποστάσεως (mail order) με παράδοση σε άλλη πολιτεία.

    Για αυτό το λόγο, οι τιμές ΗΠΑ είναι χωρίς φόρο πολιτείας ή πόλης (το σύνολο της επιβάρυνσης μπορεί να φτάσει το 15%+).

    Οι τιμές Ελλάδας περιλαμβάνουν τον ΦΠΑ, οι τιμές ΗΠΑ ΔΕΝ τον περιλαμβάνουνε.

    Ν.Φ.

  13. #13
    Εγγραφή
    11-01-2008
    Περιοχή
    Μπουγατσούπολη
    Μηνύματα
    1.626
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    24άρα
    ISP
    Forthnet
    Router
    Pirelli Ανελαστι
    Path Level
    Interleaved
    Κλασσική περίπτωση υποτίμησης της καταναλωτικής νοημοσύνης(!)....

    Το τελευταίο διάστημα τόσο στο Πλαίσιο όσο και σε άλλα καταστήματα, βάζουν απειροελάχιστο απόθεμα κράχτη, μαζέυεται μπόλικος κόσμος στα φόρα να ψάχνει προσφορές, ανεβαίνει η επισκεψιμότητα του site, αυξάνεται η κοσμοσυρροή στα καταστήματα και μάλιστα υπάρχουν αρκετοί που επισκέπτονται 2-3 καταστήματα μπας και πιάσουν την ευκαιρία... και που θα πάει ένα στα 10 κορόιδα δεν θα φύγει με άδεια χέρια, κι αυτό κέρδος τους θα ναι....


    Ολα αυτά ξεκίνησαν με το που ήρθαν τα γερμανικά καταστήματα Saturn mediamarkd. Εκείνα βάζαν απόθεμα 50-100 τεμάχια σε κάθε κατάστημα που ανοιγε. Παρόμοια πολιτική έχουν σαν προσφορές τατά καιρούς και τα Carrefour, Electroworld.
    Τούτοι εδώ βάζουν στην λίστα της επίσημης ιστοσελίδας τους προιόντα που υπάρχουν σε 2 τεμάχια σε όλη την Ελλάδα κα ισυνήθως τα έχουν καβατζώσει για πάρτυ τους ή για μεταπώληση-δώρα οι ίδιοι οι υπάλληλοι...



    Σε κάθε περίπτωση όμως θεωρώ εξευτελιστικό το τρόπο αντιμετώπισης των πελατών. Μικρα αποθέματα ώστε οι πελάτες να κοντοστέκονται σε ουρές από το πρωί ή στην συγκεκριμένη περίπτωση του Πλαισιου να σε αναγκάζει να πας στο κατάστημα ΜΠΑΣ και υπάρχει το προιόν.

    Στην δική μου υπόληψη τουλάχιστον πέφτουν από την λίστα των σοβαρών μαγαζιών κι ειδικά παό την στιγμή που παραπλανούν τους πελάτες, τοποθετώντας στην ίδια λίστα μεταχειρισμένα προιόντα stock, προιόντα που υπάρχουν μόνο σε ένα υποκατάστημα στην Κρήτη, μαζί με τα υπολειπα ετοιμοπαράδοτα προιόντα....

    Ετσι σαμποτάρουν άλλα καταστήματα με εικονικά καλύτερες τιμές στο scroutz...

  14. #14
    Εγγραφή
    24-12-2006
    Περιοχή
    Νότια Φινλανδία
    Μηνύματα
    47.081
    Downloads
    22
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    17640/1020
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΒΥΖΑΝΤΙΟ
    Router
    Asus DSL-N17U
    SNR / Attn
    1.0(dB) / 20.2(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Το καλό όνομα που έφτιαξε το Πλαίσιο με το πολύ καλό (στις περισσότερες περιπτώσεις) σέρβις του, προσπαθεί (για ακατανόητο σε μένα λόγο) να το ξεφορτωθεί όσο γίνεται γρηγορότερα.
    Runtime Erro
    Τον Ken Lee, τον ξέρετε ;
    Με τη βοήθεια του θεού, λεφτά υπάρχουν.

  15. #15
    Εγγραφή
    12-09-2007
    Περιοχή
    far away from where my mind is...
    Μηνύματα
    13.771
    Downloads
    31
    Uploads
    2
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    14000/1021
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    ST585-ZTE ZXV10 W300 v5.2
    SNR / Attn
    9.5(dB) / 16(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Ακατανόητο; Μάλλον το τμήμα marketing θα ξέρει περισσότερα...
    I'm lazy. But it's the lazy people who invented the wheel and the bicycle because they didn't like walking or carrying things.

Σελ. 1 από 22 12361121 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Τρέξτε να προλάβετε τις προσφορές που κάνει το πλαίσιο στις κάρτες γραφικών !!!!!
    Από johnmaroudas στο φόρουμ Κάρτες ήχου, γραφικών, ηχεία και οθόνες
    Μηνύματα: 14
    Τελευταίο Μήνυμα: 16-01-10, 17:43
  2. ΠΡΟΣΟΧΗ ΑΠΑΤΗ!!!!!!!!!!!!
    Από mgkillme στο φόρουμ Εκτός θέματος
    Μηνύματα: 23
    Τελευταίο Μήνυμα: 22-07-09, 09:39
  3. απάτη σε ebay
    Από kirmis στο φόρουμ Internet, web surfing και online υπηρεσίες
    Μηνύματα: 40
    Τελευταίο Μήνυμα: 12-03-08, 16:40
  4. Απάτη με τα μεταχειρισμένα στο Πλαίσιο Μεταμόρφωσης!
    Από pelasgian στο φόρουμ Internet, web surfing και online υπηρεσίες
    Μηνύματα: 90
    Τελευταίο Μήνυμα: 12-07-05, 05:32

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας