Σελ. 881 από 1375 ΠρώτηΠρώτη ... 861871876879880881882883886891901 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 13.201-13.215 από 20612
  1. #13201
    Εγγραφή
    11-07-2005
    Περιοχή
    Λουξεμβούργο
    Ηλικία
    58
    Μηνύματα
    12.570
    Downloads
    6
    Uploads
    1
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500Μ Download/260M Uploa
    ISP
    Διάφοροι. Ολο
    Router
    Fritzbox!7490
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από mrsaccess Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το G5 πάντως τρώει το πολύ 1% / ώρα με την οθόνη πάντα ανοιχτή. Αξίζει τόσο και παραπάνω. Κινητό χωρίς μόνιμα ανοιχτή οθόνη μου φαίνεται παλαιολιθικό πλέον.
    Πάρε ένα yotaphone

  2. #13202
    Εγγραφή
    27-08-2004
    Περιοχή
    internet
    Μηνύματα
    23.371
    Downloads
    58
    Uploads
    17
    Άρθρα
    9
    Ταχύτητα
    49999 / 4999
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΟΥΝΟΥΠΙΔΙΑΝΩΝ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από anon Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πάρε ένα yotaphone
    Δεν μπορώ. Αυτό το κινητό πάντα το ακουμπάς πάνω στην οθόνη του, χτυπάει το OCD.
    Gentoo Linux: mess with the best and you might learn something
    δικτυακή παράσταση | twitter | within specifications
    Αν φτάσω τα 100 και με ρωτήσουν το μυστικό της μακροζωίας θα πω: Πάντα είχα 3 ποτήρια μπροστά μου· ένα με νερό, ένα με καφέ & ένα με αλκοόλ.

  3. #13203
    Εγγραφή
    12-01-2006
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    541
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    OTEnet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Gordito Εμφάνιση μηνυμάτων
    Tα εκανες ολα εναν αχταρμα.
    ......
    Δηλαδη οτι το android το βραδυ τρωει 10%, συμβαλλει στην "καλη λειτουργια του"; ΟΧΙ
    2 με 3% max να φάει από τις 1 το βράδυ που πάω για ύπνο (συνήθως) μέχρι τις 7 το πρωί.

    Με όλα ανοιχτά (απλά επειδή έχει WiFi δουλεύει αυτό , έστω και αν έχω ενργοποιημένα και τα δεδομένα), χωρίς "λειτουργίες πτήσης", εξοικονόμηση μπαταρίας και λοιπές χαζομάρες.

    Και συνήθως το πρωί βλέπω να έχουν γίνει και μερικές ενημρώσεις εφαρμογών αυτόματα.

    Redmi Note 3Pro.

    Αν χάνει σε σενα 10% κάτι πάει στραβά.

  4. #13204
    Εγγραφή
    14-11-2007
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    10.035
    Downloads
    39
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ArchAngel Εμφάνιση μηνυμάτων

    Αν χάνει σε σενα 10% κάτι πάει στραβά.
    Μην του λες τέτοια και πάρει κανένα iPhone

  5. #13205
    Εγγραφή
    23-11-2006
    Περιοχή
    Κατερίνη
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    1.233
    Downloads
    14
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΚΑΤΕΡΙΝΗ
    Router
    Vodafone H300s
    Path Level
    Interleaved
    OFFTOPIC...

    Ως κάτοχος πλέον Lumia 950XL έχω να πω ότι δεν έχω κανένα θέμα με viber (επειδή διάβασα αρκετά). Συχνές ενημερώσεις, σωστά notifications και πάντα στην ώρα τους, το μόνο feature που λείπει είναι το hide a chat. Σε σχέση με ότι χρησιμοποιούσα στο Android δεν μπορώ να πω ότι μου λείπει κάτι σε σημείο deal breaker. Μιλάω πάντα με βάση τις προσωπικές μου ανάγκες προφανώς. Το μόνο πρόβλημά μου είναι το Spotify, ported προφανώς από κάποιο άλλο λογισμικό με προβλήματα σε σχέση με ότι είχα συνηθίσει με Android.
    Κινητό: Samsung Galaxy A52s



    Νίκος Χανδόλιας

  6. #13206
    Εγγραφή
    17-11-2003
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    8.071
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    ISP
    Εξωτερικό
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nikosmelt Εμφάνιση μηνυμάτων
    OFFTOPIC...

    Ως κάτοχος πλέον Lumia 950XL έχω να πω ότι δεν έχω κανένα θέμα με viber (επειδή διάβασα αρκετά). Συχνές ενημερώσεις, σωστά notifications και πάντα στην ώρα τους, το μόνο feature που λείπει είναι το hide a chat. Σε σχέση με ότι χρησιμοποιούσα στο Android δεν μπορώ να πω ότι μου λείπει κάτι σε σημείο deal breaker. Μιλάω πάντα με βάση τις προσωπικές μου ανάγκες προφανώς. Το μόνο πρόβλημά μου είναι το Spotify, ported προφανώς από κάποιο άλλο λογισμικό με προβλήματα σε σχέση με ότι είχα συνηθίσει με Android.
    Μπορείς να περιγράψεις την σύμπεριφορα εισερχόμενης κλίσης; Τελευταία φορά που το είδα, νομίζω πέρσι ή προ πέρυσι, έπρεπε να φορτώσει όλη η εφαρμογή. Εν τω μεταξύ ο άλλος περιμένει.
    Αν τα djmixes2k και tranceaddict σου μιλάνε βαθιά στην ψυχή σου, pleaaaaase πμ.

  7. #13207
    Το avatar του μέλους Gordito
    Gordito Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από chat1978 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ο καθένας δικαιούται την άποψη του για να μην σχολιάσω περισσότερα για τον τρόπο που συχνά απαξιώνεις τις απόψεις άλλων. Ξέρεις πολλά για Android και modding και εκτιμώ την άποψη σου, όμως άλλοι είναι χρήστες και κάποιοι άλλοι οι μηχανικοί του λογισμικού. Και λίγο σεβασμός δεν βλάπτει.
    Δεν ημουν ασεβης, τα συκα συκα λεω.
    Αχταρμα τα εκανες πριν, και χαιρομαι που σου εδωσα το πατημα να γινεις πιο αναλυτικος.

    Επί του θέματος τώρα αν και είμαστε εκτός θέματος.
    Εσύ γιατί πιστεύεις ότι δεν είχε εφαρμογές; Και με αυτές που είχε, η εμπειρία δεν συγκρίνοταν. Δεν ξέρω αν την γνωρίζεις, αλλά η αρχιτεκτονική του WP ήταν λάθος καθώς δεν άφηνε κανένα περιθώριο στον προγραμματιστή. Όταν επιτέλους κατάλαβαν και άνοιξαν λίγο το SDK είχαν ήδη περάσει 3 με 4 χρόνια.
    Δεν ειμαι Φανερος Πρακτωρ, ενας πρωην αλουμινας ειμαι, οποτε θα μιλησω με βαση τις απλες εμπειριες μου.
    Ενα 930 ειχα καποτε και μεχρι προσφατα ενα 640.

    Παλια που ειχα το 930 ηταν απλα τρισαθλιο, ουτε notifications δεν ειχες σωστα.
    Οταν πηρα το 640, η κατασταση ηταν σαφως βλετιωμενη, αλλα και παλι πολλες σκαλες πιο κατω απο το android. Μου θυμισε εποχες gingerbread.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από chat1978 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όπως και να έχει δεν αρκεί να λες δεν είχε εφαρμογές. Πρέπει να σκέφτεσαι γιατί δεν είχε εφαρμογές. Οι εφαρμογές δεν αναπτύσσονται σε πλατφόρμες που δεν μπορούν να στηρίξουν την επιδιωκόμενη λειτουργικότητα. Σύμφωνα με τους UX designer και product owners ή minimum viable product ή τίποτα. Για παράδειγμα, έχεις το Viber που προσπαθεί να αντικαταστήσει την συμβατική επικοινωνία του τηλεφώνου. Τα καταφέρνει εξαιρετικά στο Android εδώ και πολλά χρόνια ενώ μέχρι και πέρυσι στα WP δεν πέρναγε από κοντά σε σημείο που έκανε κακό στην υπηρεσία γιατί οι χρήστες δεν μπορούσαν να καταλάβουν γιατί ήταν τόσο χάλια σε WP.

    Είναι πολύ εύκολο να χαρακτηρίσουμε μία εφαρμογή κακογραμμένη ειδικά όταν δεν γνωρίζουμε την διαδικασία δημιουργίας λογισμικού. Δεν το λέω σε σένα αλλά γενικά μιλάω. Και αν είναι "κακογραμμένη" τότε συχνά πυκνά υπάρχει λόγος. Δεν θα επεκταθω περισσότερο αλλά τις περισσότερες φορές νικάει η εμπειρία χρήστη και από αυτή την σκοπιά η εφαρμογή μάλλον είναι πάρα κακογραμμένη.

    Αυτά τα ολίγα.
    Συμφωνω με αυτο που λες αλλα μπορω να φανταστω πολλου ειδους εφαρμογες που δεν υπαρχουν ποιοτικες λυσεις στα wm, οπως πχ το spotify που λεει ο αλλος ή καμια 100στη παιχνιδια.

    Γιατι να κατσει ο dev να σκοτιστει οταν αφορα το 2-3% του κοσμου; Θα κατσει να αφιερωσει το χρονο του στο 99% που εχει ios και android.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ArchAngel Εμφάνιση μηνυμάτων
    2 με 3% max να φάει από τις 1 το βράδυ που πάω για ύπνο (συνήθως) μέχρι τις 7 το πρωί.

    Με όλα ανοιχτά (απλά επειδή έχει WiFi δουλεύει αυτό , έστω και αν έχω ενργοποιημένα και τα δεδομένα), χωρίς "λειτουργίες πτήσης", εξοικονόμηση μπαταρίας και λοιπές χαζομάρες.

    Και συνήθως το πρωί βλέπω να έχουν γίνει και μερικές ενημρώσεις εφαρμογών αυτόματα.

    Redmi Note 3Pro.

    Αν χάνει σε σενα 10% κάτι πάει στραβά.
    δεν εχω μετρησει προσφατα, αλλα στο lg g4 και στο nexus 5x που θυμαμαι, τοσο ηταν περιπου.

    Και εσυ δεν αποκλινεις πολυ απο το νουμερο, μιας και εχεις σαφως υποδεεστερη συσκευη και σαφως πιο πολλα mah.

  8. #13208
    Εγγραφή
    17-11-2003
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    8.071
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    ISP
    Εξωτερικό
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Gordito Εμφάνιση μηνυμάτων


    Δεν ειμαι Φανερος Πρακτωρ, ενας πρωην αλουμινας ειμαι, οποτε θα μιλησω με βαση τις απλες εμπειριες μου.
    Ενα 930 ειχα καποτε και μεχρι προσφατα ενα 640.

    Παλια που ειχα το 930 ηταν απλα τρισαθλιο, ουτε notifications δεν ειχες σωστα.
    Οταν πηρα το 640, η κατασταση ηταν σαφως βλετιωμενη, αλλα και παλι πολλες σκαλες πιο κατω απο το android. Μου θυμισε εποχες gingerbread.



    Συμφωνω με αυτο που λες αλλα μπορω να φανταστω πολλου ειδους εφαρμογες που δεν υπαρχουν ποιοτικες λυσεις στα wm, οπως πχ το spotify που λεει ο αλλος ή καμια 100στη παιχνιδια.

    Γιατι να κατσει ο dev να σκοτιστει οταν αφορα το 2-3% του κοσμου; Θα κατσει να αφιερωσει το χρονο του στο 99% που εχει ios και android
    Όταν μία πλατφόρμα δεν παρέχει ούτε τα βασικά, τότε κανείς δεν θα κάτσει να αναπτύξει εφαρμογή. Μετά από χρόνια θα λέμε ότι δεν έχει εφαρμογές. Συμφωνούμε γενικά αλλά εγώ επιμένω ότι το πρόβλημα ήταν και θα είναι το SDK. Διόρθωση, τώρα δεν γνωρίζω το γίνεται καθώς με το 625 που σταμάτησα γέλαγε το παρδαλο κατσίκι. Για να είμαστε και δίκαιο, μόνο στις low budget συσκευές πήγε καλά όπου αγόραζες τηλέφωνο και λίγο υπολογιστή. Κοντεύει δεκαετία η πλατφόρμα και ακόμα δεν μπορεί να παρέχει τα βασικά. Σιγά μην αποκτήσει ποτέ εφαρμογές.

    Πάντως για να επανέλθω στο θέμα και ο λόγος που έχω γράψει αυτά για τα wp είναι για να αντιπαραθεσω αντίλογο στο κράξιμο του Android. Από την μία πετάμε την σκούφια μας για το πόσο ευέλικτο είναι και από την άλλη κράζουμε την ίδια του την ευεξία γιατί η μπαταρία γιουβέτσι.

    Το Android αν και περιορισμένο είναι λειτουργικό σύστημα υπολογιστή και όχι κινητού με βάση τις προσφέρει. Είναι αξιοθαύμαστο πως έπιασε στην consumeer αγορά. Κατά την γνώμη το Android και Firefox είναι γροθιά στο στομάχι των ux θρησκευομενων καθώς δείχνουν με τον καλύτερο τρόπο ότι η λειτουργικότητά έχει μεγαλύτερη αξία από τον προορισμό και έλεγχο του χρήστη συνδυασμένο με το θεοκρατικό "εμείς ξέρουμε καλύτερα για τον χρήστη".
    Αν τα djmixes2k και tranceaddict σου μιλάνε βαθιά στην ψυχή σου, pleaaaaase πμ.

  9. #13209
    Εγγραφή
    23-11-2006
    Περιοχή
    Κατερίνη
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    1.233
    Downloads
    14
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΚΑΤΕΡΙΝΗ
    Router
    Vodafone H300s
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από chat1978 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μπορείς να περιγράψεις την σύμπεριφορα εισερχόμενης κλίσης; Τελευταία φορά που το είδα, νομίζω πέρσι ή προ πέρυσι, έπρεπε να φορτώσει όλη η εφαρμογή. Εν τω μεταξύ ο άλλος περιμένει.

    Να σου πω την αλήθεια δεν ξέρω πως συμπεριφέρεται σε υποδεέστερες συσκευές, πάντως στο 950XL άμεσα ανοίγει, χωρίς να δείχνει ότι φορτώνει πάλι την εφαρμογή. Γενικά από ταχύτητα είναι άψογο, δεν έχω παράπονο. Και σε παιχνίδια που δοκίμασα πάει άψογα. Μείον για τη δική μου πάντα χρήση, η έλλειψη τραπεζικών εφαρμογών (όλα τα κάνω από τον edge όσα γίνονται), το τραγικό Spotify (όπως προανέφερα) και η έλλειψη tapatalk (υπάρχει το mtalk, αλλά είναι σαφώς υποδεέστερο). Viber, WhatsApp, Twitter, Skype που χρησιμοποιώ συχνά δεν έχω κανένα θέμα. Facebook δεν χρησιμοποιώ. Η δε φωτογραφική είναι εξαιρετική, καμία σχέση με τα Android αντίστοιχης τιμής.
    Κινητό: Samsung Galaxy A52s



    Νίκος Χανδόλιας

  10. #13210
    Εγγραφή
    17-11-2003
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    8.071
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    ISP
    Εξωτερικό
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nikosmelt Εμφάνιση μηνυμάτων
    Να σου πω την αλήθεια δεν ξέρω πως συμπεριφέρεται σε υποδεέστερες συσκευές, πάντως στο 950XL άμεσα ανοίγει, χωρίς να δείχνει ότι φορτώνει πάλι την εφαρμογή. Γενικά από ταχύτητα είναι άψογο, δεν έχω παράπονο. Και σε παιχνίδια που δοκίμασα πάει άψογα. Μείον για τη δική μου πάντα χρήση, η έλλειψη τραπεζικών εφαρμογών (όλα τα κάνω από τον edge όσα γίνονται), το τραγικό Spotify (όπως προανέφερα) και η έλλειψη tapatalk (υπάρχει το mtalk, αλλά είναι σαφώς υποδεέστερο). Viber, WhatsApp, Twitter, Skype που χρησιμοποιώ συχνά δεν έχω κανένα θέμα. Facebook δεν χρησιμοποιώ. Η δε φωτογραφική είναι εξαιρετική, καμία σχέση με τα Android αντίστοιχης τιμής.
    Αυτά είναι καλά νέα.
    Αν τα djmixes2k και tranceaddict σου μιλάνε βαθιά στην ψυχή σου, pleaaaaase πμ.

  11. #13211
    Το avatar του μέλους tzelen
    tzelen Guest
    Υπάρχει πληκτρολόγιο, το οποίο για να μπούν οι τόνοι (στα ελληνικά), πρέπει να πατάς πλήκτρα όπως σε κανονικό (ερωτηματικό και φωνήεν) και όχι παρατεταμένα;

  12. #13212
    Εγγραφή
    27-08-2004
    Περιοχή
    internet
    Μηνύματα
    23.371
    Downloads
    58
    Uploads
    17
    Άρθρα
    9
    Ταχύτητα
    49999 / 4999
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΟΥΝΟΥΠΙΔΙΑΝΩΝ
    hacker's keyboard
    Gentoo Linux: mess with the best and you might learn something
    δικτυακή παράσταση | twitter | within specifications
    Αν φτάσω τα 100 και με ρωτήσουν το μυστικό της μακροζωίας θα πω: Πάντα είχα 3 ποτήρια μπροστά μου· ένα με νερό, ένα με καφέ & ένα με αλκοόλ.

  13. #13213
    Το avatar του μέλους tzelen
    tzelen Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από mrsaccess Εμφάνιση μηνυμάτων
    hacker's keyboard
    Thanks! - θα το μεταφέρω σε αυτόν που το χρειάζεται

  14. #13214
    Εγγραφή
    04-05-2007
    Περιοχή
    ΚΥΠΡΟ
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    14.374
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    CYTA CYPRUS
    Router
    Technicolor TG799vn v2
    Path Level
    Interleaved
    Περί αποστολή SMS μέσω ίντερνετ.

    Χρησιμοποιώ VOIP και την εφαρμογή Mobevoip, αλλά τώρα τελευταία δεν λειτουργεί σωστά.
    Αρκετά sms σε ελληνικά νούμερα δεν παραδίνονται, ενώ δεν δουλεύει και το caller id, που έχω δηλωμένο ένα ελληνικό νούμερο.

    Έχετε να προτείνετε κάποια αξιόπιστη εναλλακτική λύση;
    Ryzen PC:3600x@4.550Ghz, Gigabyte Aorus x570 mobo, MSI 6700xt, G.Skill Trident Z 3733 15-14-14-1T
    Oneplus 9 Pro 8/128gb: Rooted, OOS Android 14
    OnePlus WATCH 2: WEAR OS 4
    Blackview Tab 11 Tablet 8/128gb: Android 11
    Amazon Firestick: 4k max

  15. #13215
    Εγγραφή
    11-10-2005
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    7.307
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΝΙΚΑΙΑ
    Router
    Technicolor TG789vac v2
    Path Level
    Fastpath
    Viva Καλό ήταν όσο δούλευε, τώρα όμως δεν θα την πρότεινα ούτε στον χειρότερο εχθρό μου.
    hnesne

Σελ. 881 από 1375 ΠρώτηΠρώτη ... 861871876879880881882883886891901 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 24
    Τελευταίο Μήνυμα: 10-08-15, 15:45
  2. iOS σε Android
    Από elminster στο φόρουμ iOS
    Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 08-02-15, 13:45

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας