Σελ. 1342 από 1376 ΠρώτηΠρώτη ... 13221332133713401341134213431344134713521362 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 20.116-20.130 από 20629
  1. #20116
    Εγγραφή
    28-03-2006
    Περιοχή
    KV G434
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    42.360
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    310/31
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΡΜΟΥ
    Router
    RB4011iGS+5 ONT: G-010G-R
    Εδώ και λίγες εβδομάδες είχα κολλήματα στο youtube με revanced.
    Οπότε λέω να περάσω την νέα έκδοση.
    Ξεκινάω όλη την διαδικασία από την αρχή και βλέπω ότι το revanced manager δεν έδινε κανένα patch.
    Αναβάθμιση ξήλωμα και πέρασμα από την αρχή, δοκιμή με παλιότερες εκδόσεις yt app και revanced (με αυτές που είχα κρατήσει όταν είχα patchάρει την εφαρμογή), επανεκκίνηση.... τίποτε.

    Η λύση τελικά είναι, και την αφήνω εδώ γιατί είδα πάρα πολλές αναρτήσεις στο δίκτυο που αναφερόταν σε αυτό το θέμα,
    μετά την αναβάθμιση του revanced ή την επανεγκατάσταση
    να γίνει clear cache/data.
    Όλα δούλεψαν κανονικότατα.
    Μάλιστα είδα ότι υποστηρίζεται και το tw και πλέον γλύτωσα από όλα τα εκεί ads.
    | "Anyone can build a fast CPU.
    | The trick is to build a fast system."
    |____________Seymour Cray...

  2. #20117
    Εγγραφή
    27-05-2006
    Περιοχή
    Άγιοι Ανάργυροι
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    13.193
    Downloads
    21
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10 - 600/120
    ISP
    Cosmote VDSL - 5G
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Router
    UntangleVM on esxi
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jim_p Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μιας και περιμενουμε παλι κακοκαιρια, και βγαζοντας στην ακρη τον κουβα που πηγανε ολες οι εφαρμογες του ειδους την προηγουμενη φορα, να ρωτησω κατι σημαντικοτερο. Στο wewow, ασχετως ποιον provider θα επιλεξω, εχει μια προειδοποιηση οτι εδω να περιμενουμε καταιγιδες απο τις 11 το πρωι ως τις 12 τα μεσανυχτα. Σαν να το λεει η ιδια η εφαρμογη. Την ιδια στιγμη, κανενας provider δεν λεει για βροχες στη διαρκεια της ημερας, ή αν λεει θα λεει πχ light rain για το μεσημερι. Ποιον να πιστεψω τωρα?!

    Εκτος απο τα παραπανω, τι χρειαζομαι για να ανοιξω telegram account, ποια εφαρμογη να προτιμησω για να τα βλεπω ολα απο το desktop και πως μπορω να το ορισω να μην με ανακοινωσει παντου? Θα με βολευε να μην ανακοινωθει οτι εκανα telegram στις... 2-3 ακομα επαφες μου που ισως εχουν και αυτες.
    Από οτι φαίνεται το wewow ειχε δίκιο τελικα, στις 12 στους Αγίους έγινε χαμός.
    There's no substitute for experience
    CorollaClub

  3. #20118
    Εγγραφή
    08-03-2007
    Μηνύματα
    23.527
    Downloads
    25
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Αρα η ειδοποιηση του ειναι για ολη τη χωρα και οχι για μια περιοχη μονο? Εδω περιμενω να δω τι θα γινει το μεσημερι που λεει για light rain.
    ديميتريس

  4. #20119
    Εγγραφή
    29-12-2005
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    4.542
    Downloads
    18
    Uploads
    0
    ISP
    Inalan
    Για βόλο παντως η εφαρμογή που εχω μου βγαζει μόνο συννεφια για σημερα
    Ωραιο νημα για την χαλαρη, δημοσιευει καποιος μια περιοχη και ενα χρονικό παραθυρο και δημοσιευουμε τις προβλεψεις των εφαρμογών για να δουμε ποια πεφτει μεσα

  5. #20120
    Εγγραφή
    04-05-2007
    Περιοχή
    ΚΥΠΡΟ
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    14.380
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    CYTA CYPRUS
    Router
    Technicolor TG799vn v2
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jim_p Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μιας και περιμενουμε παλι κακοκαιρια, και βγαζοντας στην ακρη τον κουβα που πηγανε ολες οι εφαρμογες του ειδους την προηγουμενη φορα, να ρωτησω κατι σημαντικοτερο. Στο wewow, ασχετως ποιον provider θα επιλεξω, εχει μια προειδοποιηση οτι εδω να περιμενουμε καταιγιδες απο τις 11 το πρωι ως τις 12 τα μεσανυχτα. Σαν να το λεει η ιδια η εφαρμογη. Την ιδια στιγμη, κανενας provider δεν λεει για βροχες στη διαρκεια της ημερας, ή αν λεει θα λεει πχ light rain για το μεσημερι. Ποιον να πιστεψω τωρα?!

    Εκτος απο τα παραπανω, τι χρειαζομαι για να ανοιξω telegram account, ποια εφαρμογη να προτιμησω για να τα βλεπω ολα απο το desktop και πως μπορω να το ορισω να μην με ανακοινωσει παντου? Θα με βολευε να μην ανακοινωθει οτι εκανα telegram στις... 2-3 ακομα επαφες μου που ισως εχουν και αυτες.
    Τι θα πει ποια εφαρμογή να προτιμήσεις για telegram ;
    Σε χαλάει η εφαρμογή της εταιρείας δηλαδή;
    Μια χαρά δουλεύει σε κινητό και desktop.
    Ryzen PC:3600x@4.550Ghz, Gigabyte Aorus x570 mobo, MSI 6700xt, G.Skill Trident Z 3733 15-14-14-1T
    Oneplus 9 Pro 8/128gb: Rooted, OOS Android 14
    OnePlus WATCH 2: WEAR OS 4
    Blackview Tab 11 Tablet 8/128gb: Android 11
    Amazon Firestick: 4k max

  6. #20121
    Εγγραφή
    08-03-2007
    Μηνύματα
    23.527
    Downloads
    25
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Δεν εχω δει ακομα καμια εφαρμογη, αλλα ρωτησα επειδη ξερω οτι υπαρχουν διαφορετικοι clients για telegram για οποιον δεν γουσταρει την επισημη εφαρμογη. Το ιδιο και για το desktop. Τουλαχιστον σε desktop παρεχει και προσβαση μεσω browser με qr code οπως το whatsapp.

    Γινεται να μην εμφανιστει οτι εκανα telegram στις επαφες μου?
    ديميتريس

  7. #20122
    Εγγραφή
    03-09-2011
    Μηνύματα
    3.279
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    Όσο πιάνει
    ISP
    Cosmote-LTE
    Router
    Mikrotik Chateau LTE18
    Χρησιμοποιω το yowindow, που εχει και πληθωρα widgets, τα παει αρκετα καλα στη προγνωση.
    Άλλα Ντάλλα....

  8. #20123
    Εγγραφή
    04-05-2007
    Περιοχή
    ΚΥΠΡΟ
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    14.380
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    CYTA CYPRUS
    Router
    Technicolor TG799vn v2
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jim_p Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν εχω δει ακομα καμια εφαρμογη, αλλα ρωτησα επειδη ξερω οτι υπαρχουν διαφορετικοι clients για telegram για οποιον δεν γουσταρει την επισημη εφαρμογη. Το ιδιο και για το desktop. Τουλαχιστον σε desktop παρεχει και προσβαση μεσω browser με qr code οπως το whatsapp.

    Γινεται να μην εμφανιστει οτι εκανα telegram στις επαφες μου?
    Πες μας κιόλας να ξέρουμε, τι λόγοι υπάρχουν να μη χρησιμοποιείς την επίσημη εφαρμογή;
    Και για να καταλάβω.
    Το ίδιο κάνεις και για WhatsApp, viber κλπ; Χρησιμοποιείς τρίτες εφαρμογές και όχι τις επίσημες;
    Ryzen PC:3600x@4.550Ghz, Gigabyte Aorus x570 mobo, MSI 6700xt, G.Skill Trident Z 3733 15-14-14-1T
    Oneplus 9 Pro 8/128gb: Rooted, OOS Android 14
    OnePlus WATCH 2: WEAR OS 4
    Blackview Tab 11 Tablet 8/128gb: Android 11
    Amazon Firestick: 4k max

  9. #20124
    Εγγραφή
    08-03-2007
    Μηνύματα
    23.527
    Downloads
    25
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Για αρχη, με ενδιαφερει μονο το κομματι του instant messaging, οποτε το να εχω κατι που κανει μονο αυτο θα με βολευε επειδη ακριβως το πρωτοκολλο του ειναι ανοιχτο. Ειδα πως το telegram εχει και δευτερη επισημη εφαρμογη, την telegram x, γραμμενη με διαφορετικο κωδικα και με επιπλεον features.
    https://old.reddit.com/r/Telegram/co...s_telegram_on/

    Για τα αλλα im clients που λες.
    Whatsapp δεν χρησιμοποιω, αλλα αν χρησιμοποιουσα σιγουρα θα εμπαινα απο το web.whatsapp.com, μιας και οτι ανεπισημη εφαρμογη υπαρχει ειναι πρακτικα η παραπανω σελιδα ανοιγμενη σε electron ή καποιο αντιστοιχο toolkit, πχ της qt5. Σε αντιθεση με το telegram, το whatsapp ειναι κλειστο πρωτοκολλο, οποτε δεν γινεται να φτιαχτουν clients για αυτο χωρις να εινια πρακτικα η παραπανω σελιδα ανοιγμενη σε browser.
    Having said that, θα το ειχα οπως εχω το skype να ανοιγει σε ενα παραθυρο του chromium ετσι, απο τοτε που εγινε η σαπια εφαρμογη σε electron
    Κώδικας:
    chromium --incognito --disk-cache-dir=/tmp/cache  --window-size=800,600 --app=https://web.skype.com
    Για το viber τι να πρωτοπω? Οτι ειναι η επιτομη της σαβουρας? Κλειστο πρωτοκολλο, χωρις προσβαση μεσω browser και μονιμως με καποιο προβλημα στην λινουξοεκδοση της "εφαρμογης" του, που ειναι απλα μια σελιδα ανοιγμενη στο qt5/6 web toolkit. Τα προηγουμενα χρονια ο επισημος client για desktop ηταν απλα προβληματικος γιατι τον χτιζανε με παλιες εξαρτησεις. Απο περυσι (2022) με τη 18, που αποφασισανε να τον χτισουν σε qt6 ας πουμε οτι το και ψοφησε! Αν θες να δεις τι θεματα ειχε και εχει, ριξε ματια στο aur.

    Για το messenger (κλειστο πρωτοκολλο, προσβαση μονο μεσω web κλπ), που ειναι αυτο που χρησιμοποιω περισσοτερο, χρησιμοποιω την τελευταια επισημη lite εκδοση του που δεν πεταει το μηνυμα για μεταβαση στο κανονικο. Και μπραβο σε οποιον χρηστη του reddit εκανε την ανακαλυψη. Οταν σταματησει να δουλευει θα βαλω μια "revanced" εκδοση του κανονικου για να μην βλεπω τη σαβουρα του.

    Αλλες αποριες περι αυτων? Καμια απαντηση για το οτι δεν θελω να φανει στις επαφες μου οτι εκανα telegram?

    Για τον καιρο τωρα. Αυριο περιμενω να δω ποσο heavy θα ειναι η βροχη που λενε ολα τα api/site (εκτος απο την ΕΜΥ). Αν πανε παλι κουβα, θα ανοιξω νεο θεμα να το συζητησουμε αφου ετσι θελετε. Απλα πειτε μου σε ποιο κομματι του φορουμ να το κανω, γιατι οντως δεν θα ηταν ασχημο για το χαλαρη κουβεντουλα.
    Να πω πως χτες το απογευμα το openweathermap ελεγε για βροχη σε 30-45 λεπτα οταν το κοιταξα και 20 λεπτα αργοτερα που το ξανακοιταξα ειχε διωξει την παραπανω ειδοποιηση.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jim_p Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εδω περιμενω να δω τι θα γινει το μεσημερι που λεει για light rain.
    Για αυτο εδω να πω οτι εβρεξε κανονικα, μονο light δεν ηταν.

    - - - Updated - - -

    Telegraher: Telegram fork with blackjack and hookers
    https://github.com/nikitasius/telegraher

    Χαχαχαχαχαχαχα!
    ديميتريس

  10. #20125
    Εγγραφή
    04-11-2006
    Μηνύματα
    2.113
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49998/4997
    ISP
    Φιλοθέη/Γλυφά
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΛΥΦΑΔΑ
    Router
    ZTE H168N
    SNR / Attn
    17,1(dB) / 13,5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Θα στενοχωρήσω μερικούς συμφορουμίτες με το θέμα που με απασχολεί, αλλά πρέπει να βρω λύση στο πρόβλημα.
    Πριν από λίγους μήνες αγόρασα το Poco M4 για τη σύζυγο, είχα μερικά προβλήματα μεταφοράς από το προηγούμενο (Motorola), ειδικά με τα μηνύματα του Viber, και από τότε με βασανίζει το πρόβλημα αυτό.
    Συγκεκριμένα, τα μηνύματα που της στέλνουν φίλες της και στέλνει σε άλλους/ες είναι τα γνωστά με φωτο και σχόλια, που αρχειοθετούνται αφενός στο Viber που είναι λογικό και αναμενόμενο, αφετέρου στη Συλλογή ως εικόνες, που είναι το μεγάλο πρόβλημα.
    Τα διαγράφει από το Viber αλλά παραμένουν στη Συλλογή και πρέπει να τα διαγράφει και από εκεί.
    Στην προσπάθεια να βρω λύση στο πρόβλημα, παρατήρησα ότι στις Ρυθμίσεις του Viber/ Μέσα υπάρχουν τσεκαρισμένες 3 επιλογές (Αποθήκευση σε Γκάλερι, Υδατογράφημα Viber και Αυτόματη αναπαραγωγή βίντεο που είναι τσεκαρισμένες και στο δικό μου κινητό (Xiaomi RN 7) αλλά δεν παρουσίασε ποτέ μέχρι τώρα το ίδιο πρόβλημα.

    Η ερώτηση είναι πως μπορεί να απαλλαγεί από το πρόβλημα της διπλής αποθήκευσης στο Viber και στη Συλλογή?

  11. #20126
    Εγγραφή
    16-07-2004
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Ηλικία
    55
    Μηνύματα
    2.059
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    PSTN
    Ταχύτητα
    20480/1024
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    ZTE w300i
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από makfil Εμφάνιση μηνυμάτων
    Θα στενοχωρήσω μερικούς συμφορουμίτες με το θέμα που με απασχολεί, αλλά πρέπει να βρω λύση στο πρόβλημα.
    Πριν από λίγους μήνες αγόρασα το Poco M4 για τη σύζυγο, είχα μερικά προβλήματα μεταφοράς από το προηγούμενο (Motorola), ειδικά με τα μηνύματα του Viber, και από τότε με βασανίζει το πρόβλημα αυτό.
    Συγκεκριμένα, τα μηνύματα που της στέλνουν φίλες της και στέλνει σε άλλους/ες είναι τα γνωστά με φωτο και σχόλια, που αρχειοθετούνται αφενός στο Viber που είναι λογικό και αναμενόμενο, αφετέρου στη Συλλογή ως εικόνες, που είναι το μεγάλο πρόβλημα.
    Τα διαγράφει από το Viber αλλά παραμένουν στη Συλλογή και πρέπει να τα διαγράφει και από εκεί.
    Στην προσπάθεια να βρω λύση στο πρόβλημα, παρατήρησα ότι στις Ρυθμίσεις του Viber/ Μέσα υπάρχουν τσεκαρισμένες 3 επιλογές (Αποθήκευση σε Γκάλερι, Υδατογράφημα Viber και Αυτόματη αναπαραγωγή βίντεο που είναι τσεκαρισμένες και στο δικό μου κινητό (Xiaomi RN 7) αλλά δεν παρουσίασε ποτέ μέχρι τώρα το ίδιο πρόβλημα.

    Η ερώτηση είναι πως μπορεί να απαλλαγεί από το πρόβλημα της διπλής αποθήκευσης στο Viber και στη Συλλογή?
    To Gallery ψάχνει ΚΑΙ μόνο του για πολυμέσα στο κινητό και τα εμφανίζει στις λίστες, δεν περιμένει από το χρήστη κάτι.

    Αν θέλετε κάποιος/κάποιοι φάκελοι να εξαιρούνται από το σκανάρισμα, πρέπει να μπει ένα αρχείο .nomedia μέσα στον
    κάθε φάκελλο.

    Ακόμα και από το PC μπορείς να φτιάξεις ένα αρχείο .nomedia χωρίς περιεχόμενο δηλαδή 0 bytes (ΤΟ ΟΝΟΜΑ ακριβώς έτσι)
    και να το κάνεις copy-paste σε κάθε vibero-φάκελο που θέλεις να αποκρύψεις από το gallery.
    Όλα τα παιχνίδια android που έχω φτιάξει περιγράφονται και κατεβαίνουν
    από εδώ: https://play.google.com/store/apps/d...=Carbon+People

  12. #20127
    Εγγραφή
    04-11-2006
    Μηνύματα
    2.113
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49998/4997
    ISP
    Φιλοθέη/Γλυφά
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΛΥΦΑΔΑ
    Router
    ZTE H168N
    SNR / Attn
    17,1(dB) / 13,5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από zardoz Εμφάνιση μηνυμάτων
    To Gallery ψάχνει ΚΑΙ μόνο του για πολυμέσα στο κινητό και τα εμφανίζει στις λίστες, δεν περιμένει από το χρήστη κάτι.

    Αν θέλετε κάποιος/κάποιοι φάκελοι να εξαιρούνται από το σκανάρισμα, πρέπει να μπει ένα αρχείο .nomedia μέσα στον
    κάθε φάκελλο.

    Ακόμα και από το PC μπορείς να φτιάξεις ένα αρχείο .nomedia χωρίς περιεχόμενο δηλαδή 0 bytes (ΤΟ ΟΝΟΜΑ ακριβώς έτσι)
    και να το κάνεις copy-paste σε κάθε vibero-φάκελο που θέλεις να αποκρύψεις από το gallery.
    Ευχαριστώ, αλλά γιατί το πρόβλημα δεν υπάρχει στο δικό μου κινητό?

  13. #20128
    Εγγραφή
    27-05-2006
    Περιοχή
    Άγιοι Ανάργυροι
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    13.193
    Downloads
    21
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10 - 600/120
    ISP
    Cosmote VDSL - 5G
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Router
    UntangleVM on esxi
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από makfil Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ευχαριστώ, αλλά γιατί το πρόβλημα δεν υπάρχει στο δικό μου κινητό?
    Εμένα πάντως σε Samsung τις βρίσκει από το φάκελο του Viber το Samsung ανεξαιρέτως των επιλογών του Viber. Όπως είπαν και οι προηγούμενοι, μόνο με .nomedia στο φάκελο αποθήκευσης του viber θα μπορέσεις να μην τις εμφανίζει που δεν ξέρω αν έχει κάποιος πρόσβαση εκεί αν δεν είναι root.
    There's no substitute for experience
    CorollaClub

  14. #20129
    Εγγραφή
    16-07-2004
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Ηλικία
    55
    Μηνύματα
    2.059
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    PSTN
    Ταχύτητα
    20480/1024
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    ZTE w300i
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από makfil Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ευχαριστώ, αλλά γιατί το πρόβλημα δεν υπάρχει στο δικό μου κινητό?
    Το οικοσύστημα του Android είναι (αντίθετα από του IOS) αχανές. Άπειρες εκδόσεις κυκλοφορούν, ακόμα περισσότερο κάθε
    κατασκευαστής κάνει μικρο-μεγαλο-αλλαγές πάνω στο vanilla Android. Αυτό επηρεάζει το που/πως αποθηκεύουν οι εφαρμογές.

    Πχ στο δικό μου κινητό (Samsung ONE Ui 6.0) το viber αποθηκεύει (επειδή μπορεί) στη θέση \εσωτερικός\viber\media\Viber Images
    και Viber Videos. Με ένα .nomedia και ΔΙΧΩΣ root χάνονται μια χαρά απο το gallery.

    Ομοίως το έχει "καπνίσει" να σώζει ΚΑΙ στο \εσωτερικός\Pictures\Viber οπότε ομοίως και εκεί χρειάζεται ένα .nomedia

    Σε άλλους συνδυασμούς android/vendor μπορεί να του κάτσει αλλού να γράφει.
    Όλα τα παιχνίδια android που έχω φτιάξει περιγράφονται και κατεβαίνουν
    από εδώ: https://play.google.com/store/apps/d...=Carbon+People

  15. #20130
    Εγγραφή
    04-05-2007
    Περιοχή
    ΚΥΠΡΟ
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    14.380
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    CYTA CYPRUS
    Router
    Technicolor TG799vn v2
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jim_p Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για αρχη, με ενδιαφερει μονο το κομματι του instant messaging, οποτε το να εχω κατι που κανει μονο αυτο θα με βολευε επειδη ακριβως το πρωτοκολλο του ειναι ανοιχτο. Ειδα πως το telegram εχει και δευτερη επισημη εφαρμογη, την telegram x, γραμμενη με διαφορετικο κωδικα και με επιπλεον features.
    https://old.reddit.com/r/Telegram/co...s_telegram_on/

    Για τα αλλα im clients που λες.
    Whatsapp δεν χρησιμοποιω, αλλα αν χρησιμοποιουσα σιγουρα θα εμπαινα απο το web.whatsapp.com, μιας και οτι ανεπισημη εφαρμογη υπαρχει ειναι πρακτικα η παραπανω σελιδα ανοιγμενη σε electron ή καποιο αντιστοιχο toolkit, πχ της qt5. Σε αντιθεση με το telegram, το whatsapp ειναι κλειστο πρωτοκολλο, οποτε δεν γινεται να φτιαχτουν clients για αυτο χωρις να εινια πρακτικα η παραπανω σελιδα ανοιγμενη σε browser.
    Having said that, θα το ειχα οπως εχω το skype να ανοιγει σε ενα παραθυρο του chromium ετσι, απο τοτε που εγινε η σαπια εφαρμογη σε electron
    Κώδικας:
    chromium --incognito --disk-cache-dir=/tmp/cache  --window-size=800,600 --app=https://web.skype.com
    Για το viber τι να πρωτοπω? Οτι ειναι η επιτομη της σαβουρας? Κλειστο πρωτοκολλο, χωρις προσβαση μεσω browser και μονιμως με καποιο προβλημα στην λινουξοεκδοση της "εφαρμογης" του, που ειναι απλα μια σελιδα ανοιγμενη στο qt5/6 web toolkit. Τα προηγουμενα χρονια ο επισημος client για desktop ηταν απλα προβληματικος γιατι τον χτιζανε με παλιες εξαρτησεις. Απο περυσι (2022) με τη 18, που αποφασισανε να τον χτισουν σε qt6 ας πουμε οτι το και ψοφησε! Αν θες να δεις τι θεματα ειχε και εχει, ριξε ματια στο aur.

    Για το messenger (κλειστο πρωτοκολλο, προσβαση μονο μεσω web κλπ), που ειναι αυτο που χρησιμοποιω περισσοτερο, χρησιμοποιω την τελευταια επισημη lite εκδοση του που δεν πεταει το μηνυμα για μεταβαση στο κανονικο. Και μπραβο σε οποιον χρηστη του reddit εκανε την ανακαλυψη. Οταν σταματησει να δουλευει θα βαλω μια "revanced" εκδοση του κανονικου για να μην βλεπω τη σαβουρα του.

    Αλλες αποριες περι αυτων? Καμια απαντηση για το οτι δεν θελω να φανει στις επαφες μου οτι εκανα telegram?

    Για τον καιρο τωρα. Αυριο περιμενω να δω ποσο heavy θα ειναι η βροχη που λενε ολα τα api/site (εκτος απο την ΕΜΥ). Αν πανε παλι κουβα, θα ανοιξω νεο θεμα να το συζητησουμε αφου ετσι θελετε. Απλα πειτε μου σε ποιο κομματι του φορουμ να το κανω, γιατι οντως δεν θα ηταν ασχημο για το χαλαρη κουβεντουλα.
    Να πω πως χτες το απογευμα το openweathermap ελεγε για βροχη σε 30-45 λεπτα οταν το κοιταξα και 20 λεπτα αργοτερα που το ξανακοιταξα ειχε διωξει την παραπανω ειδοποιηση.

    - - - Updated - - -


    Για αυτο εδω να πω οτι εβρεξε κανονικα, μονο light δεν ηταν.

    - - - Updated - - -

    Telegraher: Telegram fork with blackjack and hookers
    https://github.com/nikitasius/telegraher

    Χαχαχαχαχαχαχα!
    Βρήκα αυτό;
    Το δοκίμασες;
    https://www.quora.com/How-can-you-jo...egram%E2%80%9D.
    Ryzen PC:3600x@4.550Ghz, Gigabyte Aorus x570 mobo, MSI 6700xt, G.Skill Trident Z 3733 15-14-14-1T
    Oneplus 9 Pro 8/128gb: Rooted, OOS Android 14
    OnePlus WATCH 2: WEAR OS 4
    Blackview Tab 11 Tablet 8/128gb: Android 11
    Amazon Firestick: 4k max

Σελ. 1342 από 1376 ΠρώτηΠρώτη ... 13221332133713401341134213431344134713521362 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 24
    Τελευταίο Μήνυμα: 10-08-15, 15:45
  2. iOS σε Android
    Από elminster στο φόρουμ iOS
    Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 08-02-15, 13:45

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας