Σελ. 4 από 14 ΠρώτηΠρώτη ... 234569 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 46-60 από 209
  1. #46
    Εγγραφή
    20-11-2005
    Περιοχή
    Π. Φάληρο
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    2.583
    Downloads
    17
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    16.300/1023
    ISP
    On Telecoms
    DSLAM
    On Telecoms - ΚΑΛΑΜΑΚΙ
    Router
    Linksys WAG120
    SNR / Attn
    7(dB) / 23(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από AUGalos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παίδες μάλλον ο μόνος τρόπος να αλλάζεις το όνομα πλέον είναι μέσω του Windows Live. Κάνεις login και αλλάζεις όνομα από τα Details του Profile.
    Και εγω αν θελω να βαλω κατι ασχετο απο το ονομα μου για να εχω msn και με αγνωστα ατομα που να μην θελω να μαθουν τα στοιχεια μου, και παραλληλα να εχω ενα mail που να στελνω για δουλεια, δεν μπορω να το εχω...

    Φαντασου να θελω να πειραξω κανενα φιλο και να βαλω ονομα "ο ταδε ειναι βλακας" και την επομενη μερα να στειλω mail για δουλεια και να το παει mail του αλλου με ονοματεπωνυμο "ο ταδε ειναι βλακας". Αυτη η ms αντι να βαζει πραγματα τα βγαζει... το ιδιο και με τα winmo7
    TechManiacs.gr για λάτρεις της τεχνολογίας
    Μην λογομαχείς με έναν ηλίθιο, θα σε ρίξει στο επίπεδο του και θα σε νικήσει λόγω πείρας!!!

  2. #47
    Το avatar του μέλους Mimisss
    Mimisss Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από mob Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μια γενική παρουσίαση του a-patch εδώ: http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=360602

    Κατά τα λοιπά κατεβάζω με την ιλιγγιώδη ταχύτητα των 50kb/s τον offline installer
    πολύ ωραίο το a-patch , δεν το είχα υπόψη μου.

    πραγματικά το download του offline installer ξεχύνεται θα μπορούσα να πω, καλπάζει!

    ........Auto merged post: Mimisss πρόσθεσε 48 λεπτά και 21 δευτερόλεπτα αργότερα ........

    Εγκαταστάθηκε. Πολύ βαρύ μου φαίνεται (σε i3, 3GB ram, win 7 64). Αρχικά πήρα μια τρομάρα μέχρι να βρω το compact view. Λείπει το πολύ ωραίο toolbar icon για τα options/settings (το more options είναι κακώς τοποθετημένο κάτω απο το όνομα).

    Το όνομα αλλά και τα privacy settings είναι μέσα απο το profile και αλλάζουν μέσω της ιστοσελίδας. Από τη μια χρειαζόταν μια ομογενοποίηση και παστερίωση γιατί είχε χαθεί η μπάλα ειδικά αμα μπαίνεις απο πολλά διαφορετικά pcs αλλά απο την άλλη έχει τα προβλήματα που προανέφεραν τα παιδιά. Προσωπικά, η υποχρεωτική εισαγωγή επωνύμου μου τη σπάει περισσότερο.

    Για όσους το χρησιμοποιούν: και το Live Writer έγινε update κανονικά χωρίς πρόβλημα.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Mimisss : 01-10-10 στις 22:44. Αιτία: auto merged post

  3. #48
    Εγγραφή
    24-08-2006
    Μηνύματα
    420
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Forthnet Full
    Ταχύτητα
    24576/512
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΗΡΑΚΛΕΙΟ
    Router
    Linksys wag200g
    SNR / Attn
    (dB) / 32(dB)
    επίσης κάτι που δεν αναφέρθηκε είναι πως πλέον δεν μπορούμε να στείλουμε offline messages.όταν προσπαθήσεις θα σου πει να μπεις online έστω για τον φίλο αυτό και μόνο έτσι στέλνεις... :@ ααα άλλαξαν και τα emoticon..προσωπικά μου φαίνονται γελοία

  4. #49
    Εγγραφή
    05-01-2008
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    1.580
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    35000/3000
    ISP
    Cyta Hellas
    DSLAM
    Cyta Hellas - ΤΟΥΜΠΑ
    Router
    TG788 / TP-LINK C7
    SNR / Attn
    10(dB) / 15.6(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dim12 Εμφάνιση μηνυμάτων
    επίσης κάτι που δεν αναφέρθηκε είναι πως πλέον δεν μπορούμε να στείλουμε offline messages.όταν προσπαθήσεις θα σου πει να μπεις online έστω για τον φίλο αυτό και μόνο έτσι στέλνεις... :@ ααα άλλαξαν και τα emoticon..προσωπικά μου φαίνονται γελοία
    Για εμένα είναι η χειρότερη αλλαγή αυτή.. Θα το συνηθίσουμε όμως.. Δεν είναι τίποτα...
    مفاجأة

  5. #50
    Το avatar του μέλους Mimisss
    Mimisss Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dim12 Εμφάνιση μηνυμάτων
    επίσης κάτι που δεν αναφέρθηκε είναι πως πλέον δεν μπορούμε να στείλουμε offline messages.όταν προσπαθήσεις θα σου πει να μπεις online έστω για τον φίλο αυτό και μόνο έτσι στέλνεις... :@ ααα άλλαξαν και τα emoticon..προσωπικά μου φαίνονται γελοία
    έτσι οπως το έγραψες θα νομίσουν οτι δεν υπάρχουν καθόλου τα μηνύματα προς τις offline επαφές.

    Τα offline μηνύματα υπάρχουν αλλά έχεις δίκιο οτι το status του αποστολέα πρέπει να είναι online.

  6. #51
    Εγγραφή
    05-02-2008
    Περιοχή
    Trust me,It's Paradise
    Μηνύματα
    654
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    HOL
    Path Level
    Interleaved
    Θελει αναγκαστικα το sliverlight για να λειτουργει?....μου το εκανε install.

  7. #52
    Εγγραφή
    19-04-2006
    Περιοχή
    Ζωγράφου
    Ηλικία
    35
    Μηνύματα
    2.896
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300000/30000
    ISP
    Cosmote
    Router
    Speedport Plus
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από DJTaurus Εμφάνιση μηνυμάτων
    Θελει αναγκαστικα το sliverlight για να λειτουργει?....μου το εκανε install.
    Σωστός, δεν το είχα παρατηρήσει!
    Έφαγε άμεσο ψήλωμα!

    Παλιά τουλάχιστον ρωτάγανε άμα θέλεις να το εγκαταστήσεις μέσω του Live Essentials, τώρα το περνάνε ετσιθέλικα;;
    i5-12600K + Arctic Freezer 34 Duo || MSI Pro Z690-A DDR4 || G.Skill Ripjaws V 2x16GB 3600MHz || Gigabyte GeForce RTX 3060 12GB GDDR6 Gaming OC || Samsung 970 Evo Plus 500GB || Dell S2721DGFA IPS HDR Gaming Monitor 27" QHD || Logitech G502 Proteus

  8. #53
    Εγγραφή
    05-02-2008
    Περιοχή
    Trust me,It's Paradise
    Μηνύματα
    654
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    HOL
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από AUGalos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παίδες μάλλον ο μόνος τρόπος να αλλάζεις το όνομα πλέον είναι μέσω του Windows Live. Κάνεις login και αλλάζεις όνομα από τα Details του Profile.
    Nαι αλλα εκει θελει να συπληρωσεις και επωνυμο...ελεος δλδ m$crosoft ουτε nickname δεν μας αφηνει να βαλουμε.Κατσε να βγει το chrome os θα τα ξηλωσω ολα τα windows....αει σιχτιρ με τους .....

    ........Auto merged post: DJTaurus πρόσθεσε 7 λεπτά και 55 δευτερόλεπτα αργότερα ........

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ardi21 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μessenger plus δεν εχει βγει ακομα για το νεο msn
    Δεν σου χρειαζεται πλεον...το mns11 λειτουργει με καρτελες στις συνομιλιες.Και γενικως παρατηρω αρκετο λαγκαρισμα οταν ανοιγω παραθυρα.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος DJTaurus : 01-10-10 στις 23:56. Αιτία: auto merged post

  9. #54
    Εγγραφή
    20-11-2002
    Περιοχή
    Greece,Salonica
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    1.095
    Downloads
    43
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    Router
    ZTE H288A
    Παιδια δεν παρατηρήσατε και το πιο σημαντικό. Οτι ουσιαστικά η επιλογή block έχει ενοποιηθεί με την appear offline. Ουσιαστικά το appear offline to this person είναι το block στις προηγούμενες εκδόσεις και δεν μπορείς ούτε να μιλήσεις στον άλλον ούτε να σου μιλήσει αν δεν τον κάνεις appear online που ουσιαστικά γίνεσαι online κανονικά. Δηλαδή πλεον δεν μπορείς να εισαι οffline και να μιλάς σε άλλους όπως γινόνταν μέχρι τώρα. Πιστεύω τραγική παραφωνία αν δεν αλλάξει μέχρι την τελική έκδοση, αλλιώς το appear offline δεν έχει κάποιο νόημα και είναι τελείως άχρηστο με τον τρόπο που το έχουν κάνει implement... Πραγματικά δεν έχω καταλάβει γιατι βάλαν αυτό το feature...

  10. #55
    Εγγραφή
    27-06-2009
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    40
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΝΤΕΛΗ
    Στην εγκατάσταση σε ρωτάει άμα θες να τα εγκαταστήσεις όλα ή εάν θες να επιλέξεις τι θα εγκατασταθεί. Εκεί έχει επιλογή για το silverlight. Έλπίζω το appear offline να μη φαίνεται γιατί ήδη το χρησιμοποίησα για ένα άτομο και θα έχουμε μπλεξίματα!!

  11. #56
    Εγγραφή
    11-06-2003
    Περιοχή
    Καμίνια
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    712
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    Gprs/3G
    ISP
    Cosmote LTE
    Router
    MikroTik Chateau lte12
    προσωπικα ξενερωσα με τη μη δυνατοτητα nickname (η λυση μεσω windows live ειναι παραπληγικη) οποτε θα μεινω στην build 14.X για παντα

  12. #57
    Εγγραφή
    05-02-2008
    Περιοχή
    Trust me,It's Paradise
    Μηνύματα
    654
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    HOL
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από CptBill Εμφάνιση μηνυμάτων
    προσωπικα ξενερωσα με τη μη δυνατοτητα nickname (η λυση μεσω windows live ειναι παραπληγικη) οποτε θα μεινω στην build 14.X για παντα
    Δεν πανε καλα στην ms....εχω επιλεξει offline & μου πεταει στο κατω μερος μηνυμα οτι φαινομαι στους περισσοτερους φιλους offline και να μπω online

  13. #58
    Εγγραφή
    19-05-2008
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    217
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Εξακολουθω να το βρισκω ιδιαίτερα bloated σε συγκrιση με το Skype.

  14. #59
    Εγγραφή
    20-11-2002
    Περιοχή
    Greece,Salonica
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    1.095
    Downloads
    43
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    Router
    ZTE H288A
    Ρε παιδιά αφού σας είπα είναι απάτη αυτή η επιλογή. Το appear offline είναι ουσιαστικά το block. Και δεν μπορείς ούτε να στείλεις ούτε να σου στείλουν. Απο την άλλη αν κάνεις appear online μπαίνεις online κανονικά και σε βλέπουν όλοι, εκτός και αν τους έχεις στην επιλογή appear offline οπότε δεν σε βλέπει κανένας online αλλά δεν μπορείς να μιλήσεις ή να σου μιλήσει κάποιος... Πιστεύω τώρα να έγινα κατανοητός. Μα καλά ποια τζιμάνια σκέφτηκαν να κάνουν αυτήν την επιλογή να δουλεύει έτσι... Όταν απο τις πρώτες εκδόσεις του ICQ θυμάμαι υπήρχε αυτή η επιλογή και δούλευε κανονικά εδώ και μια δεκαετία σχεδόν.

    ........Auto merged post: Nick2k2 πρόσθεσε 26 λεπτά και 16 δευτερόλεπτα αργότερα ........

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από DJTaurus Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν πανε καλα στην ms....εχω επιλεξει offline & μου πεταει στο κατω μερος μηνυμα οτι φαινομαι στους περισσοτερους φιλους offline και να μπω online
    E ναι αυτό εξήγησα πριν. Οffline φαίνεσαι σε όλους και αν κάνεις την επιλογή appear online τους κάνεις unblock ουσιαστικά και σε βλέπουν online. Aλλά αν δεν τους κάνεις appear online δεν μπορείς να μιλήσεις και να σου μιλήσει κανένας. Υπάρχει σοβαρό πρόβλημα με αυτή την επιλογή με τον τρόπο που δουλεύει δλδ, ουσιαστικά μετονόμασαν το block σε appear offline στην νέα έκδοση, και το appear offline είναι πρακτικά άχρηστο αφου δεν μπορείς να κάνεις τίποτα.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Nick2k2 : 02-10-10 στις 00:47. Αιτία: auto merged post

  15. #60
    Εγγραφή
    05-02-2008
    Περιοχή
    Trust me,It's Paradise
    Μηνύματα
    654
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    HOL
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Nick2k2 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μα καλά ποια τζιμάνια σκέφτηκαν να κάνουν αυτήν την επιλογή να δουλεύει έτσι... Όταν απο τις πρώτες εκδόσεις του ICQ θυμάμαι υπήρχε αυτή η επιλογή και δούλευε κανονικά εδώ και μια δεκαετία σχεδόν.
    Μπαινω κανα μισαωρο την ημερα online γιατι μιλαω offline με αυτους που θελω....με λιγα λογια ειναι σα να μου λενε κανε uninstall και βαλε την προηγουμενη εκδοση.

    Η μπαρα search contacts οr the web δεν φευγει?

Σελ. 4 από 14 ΠρώτηΠρώτη ... 234569 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 65
    Τελευταίο Μήνυμα: 02-10-10, 00:30
  2. Μηνύματα: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 22-07-10, 13:57
  3. Μηνύματα: 19
    Τελευταίο Μήνυμα: 26-06-10, 15:30
  4. Μηνύματα: 41
    Τελευταίο Μήνυμα: 29-09-09, 19:14
  5. Μηνύματα: 35
    Τελευταίο Μήνυμα: 24-07-09, 22:36

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας