Σελ. 11 από 13 ΠρώτηΠρώτη ... 6910111213 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 151-165 από 186
  1. #151
    Εγγραφή
    06-03-2005
    Περιοχή
    @ Copenhagen, DK
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    15.569
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Άρθρα
    1
    ISP
    Οtenet
    Λαζογερμάνια 4ever maik

    Aπορώ πως ξέχασα τα καράβια... Εκεί είναι το χειρότερο, γιατί έχουν και χώρο και όλο τρέχουν...
    Αλλά απο την άλλη, εκει που ξαφνικά το βλέπεις να έρχεται, απλώνεις τα πόδια κλείνεις τα μάτια, ανόιγεις το στόμα ...(και καλά κοιμάσαι) και ακους το βντουπ... και κάνεις που ξυπνας. Ένας σπόρος λιγότερος, και ο ένας γονιός να ζητάει συγγνώμη, ο άλλος να προσπαθεί να κάνει το σποράκι να το βουλώσει, και μύξες και κλάματα οικογενειακές στιγμές

    δε σε χάλασε σποράκι...θα ξανατρέξεις τώρα...?

  2. #152
    Εγγραφή
    27-09-2005
    Περιοχή
    σπιτι μου!
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    228
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ On Telecoms Full
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    On Telecoms
    Ετσι ομως, δε γκαριζει ο σπορος περισσοτερο απ οτι πριν? Διοτι, εχω παρατηρησει, οτι τα πιτσιρικια οταν γκρεμοτσακιστουν συνεχιζουν να κλαινε-γκαριζουν μεχρι να κοκκινησουν απ το σκασιμο χωρις να πονανε!

  3. #153
    Εγγραφή
    06-03-2005
    Περιοχή
    @ Copenhagen, DK
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    15.569
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Άρθρα
    1
    ISP
    Οtenet
    Καιρός να ξεμουδιάσεις, κάνεις μια βολτα, στήνεσαι ένα τρίωρο για τον πιο ακριβό καφε+σαντουιτς στον πλανήτη και όταν γυρνας θα λείπει.

    Αλλά βασικά έχεις δικιο, και τα σπόρια έχουν άγνοια κινδύνου, οπότε θα συνεχίσει να πέφτει όσες φορές βάζεις το πόδι σου, και μετά την 2-3 θα σε πάρουν χαμπάρι και οι γονείς.

    Τουλάχιστων θα το έχεις φχαριστηθεί...

  4. #154
    Εγγραφή
    27-09-2005
    Περιοχή
    σπιτι μου!
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    228
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ On Telecoms Full
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    On Telecoms
    Χμμ.. αν τα βαλεις να καθισουν στοργικα διπλα σου και τους πεις την ιστορια εκεινου του θαυμασιου ανθρωπου.. του ηρωα μας... ΤΟΥ ΗΡΩΔΗ!! Μετα δε θα βγαζουν τσιμουδια! Απ την αλλη βεβαια, σκεφτομαι κ τους γονεις που απ τη μια λες μα καλα γιατι δεν τα μαζευουν τα σιχαματα τους, αλλα απ την αλλη προσπαθω να τους δικαιολογησω τυπου τα εχουν 24ωρες το 24ωρο στο κεφαλι τους.. Αλλα επειδη ειμαι κακος ανθρωπος φευγει η δικαιολογια κ το μονο που λεω ειναι: εγω, τι φταιω? μαζεψε τα

  5. #155
    Εγγραφή
    06-03-2005
    Περιοχή
    @ Copenhagen, DK
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    15.569
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Άρθρα
    1
    ISP
    Οtenet
    Μπα, ουτε αυτό πιάνει... Γιατι νομίζεις μαθαίνουν για τον ?Ηρώδη στην Γ΄Δημοτικού?

  6. #156
    Εγγραφή
    30-03-2006
    Περιοχή
    Πάτρα
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    573
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΠΕΛΟΠΑΣ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από KLG Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γιατι νομίζεις μαθαίνουν για τον ?Ηρώδη στην Γ΄Δημοτικού?

  7. #157
    Εγγραφή
    24-01-2003
    Περιοχή
    αρβανιτοχωριον
    Ηλικία
    69
    Μηνύματα
    15.364
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    ISP
    cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΜΑΡΟΥΣΙ
    Router
    speedport entry 2i
    Αυτο ηταν το αγαπημενο ρητο απο τοτε που απεκτησα δικα τσιριδονια
    Γιατι βρε Ηρωδη να πεθανεις τοσο νωρις?
    Απορια μου: ενοχλουνται περισσοτερο αυτοι που δεν εχουν δικα τους παιδια
    ή
    γενικα μερικους τους ενοχλουν οι τσιριδες και οι γκρινιες των πιτσιρικιων δικων τους και ξενων?
    Τα πέντε "Α" του Μανόλη Γλέζου:
    Αγανάκτηση
    , Αμφισβήτηση, Αυτογνωσία, Αλληλεγγύη, Αντίσταση.

    Μένανδρος:
    Όσοι δεν έχουν
    δικά τους προσόντα, καταφεύγουν στους ενδόξους προγόνους και παππούδες τους, με άλλα λόγια, σε τάφους και μνήματα.

  8. #158
    Εγγραφή
    26-06-2005
    Περιοχή
    Ηλιούπολη
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    2.090
    Downloads
    39
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Net One Full
    Ταχύτητα
    10240/1024
    ISP
    Net One
    DSLAM
    Net One - ΔΑΦΝΗΣ
    Router
    Speedtouch 780WL
    Παιδικός σταθμός "Ο Ηρώδης"

  9. #159
    Εγγραφή
    12-09-2004
    Ηλικία
    56
    Μηνύματα
    1.041
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    9388/861
    ISP
    ΟΤΕ
    DSLAM
    Ο.Τ.Ε. - ΙΛΙΟΝ
    Router
    Zte
    SNR / Attn
    9,4(dB) / 33,9(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από manoulamou Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτο ηταν το αγαπημενο ρητο απο τοτε που απεκτησα δικα τσιριδονια
    Γιατι βρε Ηρωδη να πεθανεις τοσο νωρις?
    Απορια μου: ενοχλουνται περισσοτερο αυτοι που δεν εχουν δικα τους παιδια
    ή
    γενικα μερικους τους ενοχλουν οι τσιριδες και οι γκρινιες των πιτσιρικιων δικων τους και ξενων?
    Yποθετω οτι αυτοι που εχουν δικα τους παιδια αφ'ενος το εχουν επιλεξει και αφετερου το εχουν συνηθισει. Απο την αλλη αυτοι που δεν εχουν -και πιστευουν οτι αν ειχαν τα δικα τους παιδια θα ηταν προφανως μουγκα- εχουν συνηθισει την ησυχια τους.
    Για τα καραβια.. Αντιμετωπιζω ολα τα λοξα βλεμματα των συνεπιβατων μου την ωρα που επιβιβαζομαι με δυο σκυλια. Βρισκω μια γωνιτσα με σχετικη σκια και ησυχια, προσπαθω να τους ηρεμησω απο το βουητο της μηχανης του πλοιου μεχρι να ξεκινησουμε -οι γωνιτσες για τα σκυλια ειναι παντα διπλα στις μηχανες- και μετα εχω να αντιμετωπισω τις ορδες των πιτσιρικιων των συνεπιβατων μου -οι οποιοι προφανως καπου πινουν τον καφε τους και εστειλαν τα βλασταρια τους βολτα στο πλοιο- οι οποιες αναλογα με το επιπεδο εξοικιωσης και τους τροπους τους, η θα καθονται απεναντι μου φωναζοντας και χαζευοντας -το λιγοτερο ενοχλητικο- η θα προσπαθουν να ταισουν,παιξουν,τραβηξουν ουρες,χαιδεψουν δυο σκυλια εξαντλημενα απο τη ζεστη και το ταξιδι, φοβισμενα απο το πλοιο, που προσπαθουν να χωθουν κατω απο το καθισμα και τα ποδια μου για να γλιτωσουν...

    my lost prince!

  10. #160
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από KLG Εμφάνιση μηνυμάτων
    Λαζογερμάνια 4ever maik

    Aπορώ πως ξέχασα τα καράβια... Εκεί είναι το χειρότερο, γιατί έχουν και χώρο και όλο τρέχουν...
    Αλλά απο την άλλη, εκει που ξαφνικά το βλέπεις να έρχεται, απλώνεις τα πόδια κλείνεις τα μάτια, ανόιγεις το στόμα ...(και καλά κοιμάσαι) και ακους το βντουπ... και κάνεις που ξυπνας. Ένας σπόρος λιγότερος, και ο ένας γονιός να ζητάει συγγνώμη, ο άλλος να προσπαθεί να κάνει το σποράκι να το βουλώσει, και μύξες και κλάματα οικογενειακές στιγμές

    δε σε χάλασε σποράκι...θα ξανατρέξεις τώρα...?
    Σκέψου να δουλέυεις σε ταβέρνα σε παραλιά και να έχουν πάρτυ γενεθλιών καμιά 40 μικρά απο 2-5 χρόνων

    Βέβαια θα μου πείς εκεί ήρθαν για να παίξουν, αλλά όσο και να προετοιμαστείς ψυχολογικά πάλι χαμένος θα είσαι

    Απο την άλλη, δεν με ενοχλούν τόσο πολύ (οταν είναι ενα με δυο), αλλά μερικές φορές μπορούν να σε τρελάνουν, ειδικά όταν θέλεις να ηρεμήσεις λίγο πχ σε τρένο ή σε αεροπλάνο, αλλά ανακάλυψα οτι η ευγένεια "σκοτώνει" γυρνάς πίσω με το χαμόγελο και λές στον γονιό, "μήπως θα σας ήταν έυκολο να μην χτυπάτε την καρέκλα μου", ο καημένος το πέρνει οτι αναφέραι σε αυτόν και κράταει το μικρό στην θέση του

  11. #161
    Εγγραφή
    26-06-2005
    Περιοχή
    Ηλιούπολη
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    2.090
    Downloads
    39
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Net One Full
    Ταχύτητα
    10240/1024
    ISP
    Net One
    DSLAM
    Net One - ΔΑΦΝΗΣ
    Router
    Speedtouch 780WL
    Έτρωγα με τη κοπέλα μου σε μία ταβέρνα και από κάτω είχε κάτσει ένα γατάκι. Βλέπωντας το λοιπόν 2 συμπαθέστατα παιδάκια είχαν τη φαϊνή ιδέα να αρχίζουν να του πετάνε κρέατα κάτω από το τραπέζι μας. Τα αγριοκοιτάξαμε λίγο και σταματήσανε για κανα 10λεπτο ώσπυ δεν αντέξανε και ξαναήρθαν. Εν τω μεταξύ καθ' όλη τη διάρκεια η μάνα τους τα έβλεπε και δεν έλεγε τίποτα. Ώσπου τα πήρα και της είπα με ευγενικώς εκνευρισμένο τρόπο αν μπορεί να τα μαζέψει και γυρνάει και τους λέει "Παιδιά ελάτε εδώ γιατί ενοχλούνται τα παιδιά..." με υφάκι. Τι να πεις. Από ζώα..

  12. #162
    Το avatar του μέλους hemlock
    Το μέλος hemlock δεν είναι συνδεδεμένο Τι εννοείς δεν ξέρεις πως το deadline ειναι ΑΥΡΙΟ?
    Εγγραφή
    13-05-2006
    Περιοχή
    ΑΧΑΡΝΑΙ -ΑΤΤΙΚΗΣ(ΜΕΝΙΔΙ)
    Μηνύματα
    10.044
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/512
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΑΧΑΡΝΩΝ
    @sdikr
    Εχεις σκεφτει, αντι να καταναλωνεις σαλιο ,να βαλεις καμια τρικλοποδια στο πιτσιρικι*???
    Σε εμενα επιασε πολλες φορες, και το πιτσιρικι-διαβολακι-δαιμονισμενο συμμαζευτικε ,μεχρι και οι γονεις πηραν δρομο.

    *Το πιτσιρικι που αναφερω εκανε μια πολυ ωραια και εφεντζιδικη βουτια σε πισινα.Οι γονεις του δε ,επειδη ειχε καταλυφθει (possesed), μολις το εβγαλαν απο την πισινα του εριζαν και ενα χερι ξυλο επειδη δεν προσεχε που πατουσε και βρεθηκε μακρια απο αυτους και μεσα στην πισινα!!!
    ΚΑΙ 50.000 ΚΡΟΎΣΜΑΤΑ ΤΗΝ ΜΈΡΑ Κ ΤΙ ΈΓΙΝΕ? ΤΣΆΜΠΑ ΡΑΜΠΙΤ = ΣΟΒΙΕΤΙΚΗ ΕΝΩΣΗ.
    ΑΥΤΟ ΘΈΛΕΤΕ, ΤΟΝ ΣΤΆΛΙΝ? ΤΕΛΟΣ ΤΑ ΜΝΗΜΌΝΙΑ, ΖΩΉ ΜΑΓΙΚΉ.
    ΓΙΑ ΤΟ ΚΑΤΥΝ ΚΟΥΒΈΝΤΑ ΈΤΣΙ, ΜΟΝΌ ΓΙΑ ΤΙΣ ΜΕΘ ΛΈΤΕ. ΞΥΔΑΚΙ ΜΑΔΟΥΡΙΑ.

  13. #163
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από hemlock Εμφάνιση μηνυμάτων
    @sdikr
    Εχεις σκεφτει, αντι να καταναλωνεις σαλιο ,να βαλεις καμια τρικλοποδια στο πιτσιρικι*???
    Σε εμενα επιασε πολλες φορες, και το πιτσιρικι-διαβολακι-δαιμονισμενο συμμαζευτικε ,μεχρι και οι γονεις πηραν δρομο.

    *Το πιτσιρικι που αναφερω εκανε μια πολυ ωραια και εφεντζιδικη βουτια σε πισινα.Οι γονεις του δε ,επειδη ειχε καταλυφθει (possesed), μολις το εβγαλαν απο την πισινα του εριζαν και ενα χερι ξυλο επειδη δεν προσεχε που πατουσε και βρεθηκε μακρια απο αυτους και μεσα στην πισινα!!!
    οχι, γιατί μπορεί να χτυπήσει και κάτι τέτοιο δεν ειναι το ζητούμενο, να μου πείς να βάλω τρικλοποδιά στους γονείς ...... θα το σκεφτώ!

  14. #164
    Το avatar του μέλους hemlock
    Το μέλος hemlock δεν είναι συνδεδεμένο Τι εννοείς δεν ξέρεις πως το deadline ειναι ΑΥΡΙΟ?
    Εγγραφή
    13-05-2006
    Περιοχή
    ΑΧΑΡΝΑΙ -ΑΤΤΙΚΗΣ(ΜΕΝΙΔΙ)
    Μηνύματα
    10.044
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/512
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΑΧΑΡΝΩΝ
    Βουτιξε το τοτε στην πισινα χωρις κολπα!!!
    Παρεπιπτοντως ειναι η μονη λυση στην παραλια,για την αμμεση απομακρυνση καθε ξαναμενου τυπα-τυπισσας
    ΚΑΙ 50.000 ΚΡΟΎΣΜΑΤΑ ΤΗΝ ΜΈΡΑ Κ ΤΙ ΈΓΙΝΕ? ΤΣΆΜΠΑ ΡΑΜΠΙΤ = ΣΟΒΙΕΤΙΚΗ ΕΝΩΣΗ.
    ΑΥΤΟ ΘΈΛΕΤΕ, ΤΟΝ ΣΤΆΛΙΝ? ΤΕΛΟΣ ΤΑ ΜΝΗΜΌΝΙΑ, ΖΩΉ ΜΑΓΙΚΉ.
    ΓΙΑ ΤΟ ΚΑΤΥΝ ΚΟΥΒΈΝΤΑ ΈΤΣΙ, ΜΟΝΌ ΓΙΑ ΤΙΣ ΜΕΘ ΛΈΤΕ. ΞΥΔΑΚΙ ΜΑΔΟΥΡΙΑ.

  15. #165
    Το avatar του μέλους Viktor
    Viktor Guest
    Oι Ελληνιδες που ειναι γεματες κυταριτιδα μεχρι τον εγκεφαλο.
    Αισχος η κατασταση.

Σελ. 11 από 13 ΠρώτηΠρώτη ... 6910111213 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 8
    Τελευταίο Μήνυμα: 30-08-08, 20:06
  2. Την βοηθεια σας παρακαλω και την πειρα σας!
    Από digenis στο φόρουμ Συνθέσεις Η/Υ και αναβαθμίσεις
    Μηνύματα: 12
    Τελευταίο Μήνυμα: 14-12-07, 01:55
  3. Μηνύματα: 20
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-04-06, 14:09
  4. Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 04-08-04, 05:31

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας