Εμφάνιση 1-5 από 5
  1. #1
    Εγγραφή
    23-10-2006
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    1.593
    Downloads
    53
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Wind
    Router
    siemens
    SNR / Attn
    8.6(dB) / 25.5(dB)
    Γεια σας,εχω τα win 7 prof. και μου χρειαστηκε να κανω μια επαναφορα συστηματος,κ διαπιστωσα οτι δεν ειχε παρει restore points.. Μονο για περισυ εχει ενα που ειχα κανει κατι αντιγραφα ασφαλειας μετα το φορματ..
    Μηπως ξερετε τι παιζει?γτ δε βρισκω ακρη,δε μπορω να βρω αυτες τις ρυθμισεις ή δεν υπαρχουν??
    Στα αντιγραφα ασφαλειας και ασφαλεια παω,δε ξερω που αλλου μπορει ναναι (ειναι κ η 1η φορα που εχω λειτουργικο στα ελληνικα,μου ταδωσαν αυθεντικα κ τι να εκανα..κ με μπερδευει). μου λεει για δημιουργια αντιγραφων ασφαλειας κ τετοια,αλλα δε νομιζω οτι ειναι αυτο που ψαχνω..
    pc1
    case:coolermaster Silencio 550RC,psu: thermaltake 650watt, cpu: intel i7 2600k, m/b: Gigabyte Z68XP-UD4, Ram: 16GB-> Corsair XMS3 4x4GB DDR3-1600, vga: saphire ATI 6850 @2GB ram, SSD: Samsung 850pro 512GB, Hdd: 1TB WD
    pc2:
    case: Coolermaster n300,psu: Seasonic 620w bronze,cpu:i3 4160 3.6ghz,mb: Gigabyte GA-Z97-D3H,ram 1x8gb,vga: asus 9600GT 512mb Nvidia.Ssd: Samsung 840pro 256GB,160GB WD

  2. #2
    Εγγραφή
    16-09-2004
    Περιοχή
    Αθήνα,Ζωγράφου
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    174
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ OTE
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    OTEnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΟΙ
    Router
    CL110-I
    SNR / Attn
    8.1(dB) / 25.5(dB)
    Άλλο το αντίγραφο ασφαλείας των windows και άλλο το system restore. Εσυ τι ακριβώς ψάχνεις? Να δείς πως θα ενεργοποιήσεις το system restore?

  3. #3
    Εγγραφή
    23-10-2006
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    1.593
    Downloads
    53
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Wind
    Router
    siemens
    SNR / Attn
    8.6(dB) / 25.5(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από aristos87 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Άλλο το αντίγραφο ασφαλείας των windows και άλλο το system restore. Εσυ τι ακριβώς ψάχνεις? Να δείς πως θα ενεργοποιήσεις το system restore?
    Αυτο το ξερω,γιαυτο κ γω μπερδευτικα και δεν βρισκω το system restore,και το μονο που βρισκω ειναι το αντιγραφο ασφαλειας κ επαναφορα αντιγραφου κτλ..κατι που δε με ενδιαφερει τωρα..
    το restore λοιπον που ειναι???υπαρχει??
    pc1
    case:coolermaster Silencio 550RC,psu: thermaltake 650watt, cpu: intel i7 2600k, m/b: Gigabyte Z68XP-UD4, Ram: 16GB-> Corsair XMS3 4x4GB DDR3-1600, vga: saphire ATI 6850 @2GB ram, SSD: Samsung 850pro 512GB, Hdd: 1TB WD
    pc2:
    case: Coolermaster n300,psu: Seasonic 620w bronze,cpu:i3 4160 3.6ghz,mb: Gigabyte GA-Z97-D3H,ram 1x8gb,vga: asus 9600GT 512mb Nvidia.Ssd: Samsung 840pro 256GB,160GB WD

  4. #4
    Εγγραφή
    25-11-2009
    Περιοχή
    /home/pixel
    Μηνύματα
    1.817
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Du
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Nikos_Mpl Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γεια σας,εχω τα win 7 prof. και μου χρειαστηκε να κανω μια επαναφορα συστηματος,κ διαπιστωσα οτι δεν ειχε παρει restore points.. Μονο για περισυ εχει ενα που ειχα κανει κατι αντιγραφα ασφαλειας μετα το φορματ..
    Μηπως ξερετε τι παιζει?γτ δε βρισκω ακρη,δε μπορω να βρω αυτες τις ρυθμισεις ή δεν υπαρχουν??
    Στα αντιγραφα ασφαλειας και ασφαλεια παω,δε ξερω που αλλου μπορει ναναι (ειναι κ η 1η φορα που εχω λειτουργικο στα ελληνικα,μου ταδωσαν αυθεντικα κ τι να εκανα..κ με μπερδευει). μου λεει για δημιουργια αντιγραφων ασφαλειας κ τετοια,αλλα δε νομιζω οτι ειναι αυτο που ψαχνω..
    Λοιπόν, απλά:
    System Restore = Επαναφορά Συστήματος
    Windows Backup & Restore = Αντίγραφα Ασφαλείας

    Εάν είχες απενεργοποιήσει το System Restore, τότε τα Windows σταμάτησαν να κάνουν Restore Points. Πολύ απλά, τα σημεία επαναφοράς που ψάχνεις, δεν υπάρχουν. Τα αντίγραφα ασφαλείας που λες, είναι ένα component του λειτουργικού που κάνει back-up στα αρχεία σου, εκτός και αν το έχεις απενεργοποιήσει. Ωστόσο, η ενέργεια αυτή, γίνεται μετά από δική σου παρότρυνση. Αν δηλαδή δεν έχεις χρησιμοποιήσει ποτέ το Windows Backup & Restore απ' τον Πίνακα Ελέγχου, τότε δεν υπάρχουν ούτε αντίγραφα ασφαλείας... Το ένα (System Restore) δεν έχει σχέση με το άλλο (Backup & Restore), αν και η Επαναφορά Συστήματος βρίσκεται (τοπολογικά) μέσα στα Αντίγραφα Ασφαλείας των Windows. Σε κάθε περίπτωση, ενεργοποίησε το System Restore (εκτός κι αν έχεις σημαντικό θέμα χώρου στο δίσκο), ώστε να "κρατάς πισινές" για περιπτώσεις προβλημάτων με το σύστημα. Τώρα, αναφορικά με τα αντίγραφα ασφαλείας, προφανώς δε χρειάζεσαι κάποιο προχωρημένο πρόγραμμα γι' αυτή τη δουλειά - την κάνεις και μόνος...

    Υ.Γ.: Αν και ξέρω πως η δυνατότητα εναλλαγής γλώσσας του UI, υπάρχει μόνο στην έκδοση Ultimate των Windows 7, έχω δει πως μερικές OEM προεγκατεστημένες εκδόσεις σε PC, υποστηρίζουν τη δυνατότητα ακόμα και σε έκδοση Professional (συγκεκριμένα ο πατέρας μου έχει αγορασμένα Windows 7 Pro με νέο υπολογιστή και η δυνατότητα υπάρχει - δε φαντάζομαι να είναι "πειραγμένη" έκδοση, εκτός αν θέλετε να αρχίσουμε να κατηγορούμε την Πλαίσιο Α.Ε. πως βάζει "σπασμένες" εκδόσεις...), κοίταξε και εσύ μήπως την έχεις. Συγκεκριμένα, πήγαινε: Πίνακας Ελέγχου->Ώρα, γλώσσα και περιοχή->Περιοχή και Γλώσσα και στο παράθυρο που θα ανοίξει, πήγαινε στην 3η καρτέλα (Πληκτρολόγια και Γλώσσες). Εάν, πέραν του πρώτου πλαισίου, σου βγάζει και ένα δεύτερο κάτω με δυνατότητα αλλαγής γλώσσας, άλλαξέ την στα αγγλικά.
    (Ζητώ συγγνώμη εάν οι ονομασίες των Windows components είναι διαφορετικές απ' ό,τι δεις, αλλά έχω αγγλικά Windows και δοκίμασα μια... ανορθόδοξη μετάφραση στα ελληνικά...!)
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος PiXel : 18-10-10 στις 17:27.

  5. #5
    Εγγραφή
    23-10-2006
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    1.593
    Downloads
    53
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Wind
    Router
    siemens
    SNR / Attn
    8.6(dB) / 25.5(dB)
    Φιλε μου σευχαριστω για την αναλυση αλλα τη διαφορα την ξερω,κ το αντιργραφο το πηρα οταν εστησα τον υπολογιστη,να υπαρχει μην τυχον χασω το dvd..
    απο εκει κ περα εγω δεν εβρισκα την επαναφορα,system restore που λεμε,κ επειδη 1η φορα χρησιμοποιω ελληνικα,κ δεν το ειχα ψαξει στα 7, εκει που πηγαινα βασει λογικης το μονο που μου εβγαζε ηταν η επαναφορα συστηματος αλλα απο αντιγραφο ασφαλειας,που δεν ειναι αυτο που ηθελα..
    τελικα το βρηκα το restore,ετσι οπως τοχαν δε πηγε το μυαλο μου αμεσως,αποκατασταση το αναφερει στο μενου
    pc1
    case:coolermaster Silencio 550RC,psu: thermaltake 650watt, cpu: intel i7 2600k, m/b: Gigabyte Z68XP-UD4, Ram: 16GB-> Corsair XMS3 4x4GB DDR3-1600, vga: saphire ATI 6850 @2GB ram, SSD: Samsung 850pro 512GB, Hdd: 1TB WD
    pc2:
    case: Coolermaster n300,psu: Seasonic 620w bronze,cpu:i3 4160 3.6ghz,mb: Gigabyte GA-Z97-D3H,ram 1x8gb,vga: asus 9600GT 512mb Nvidia.Ssd: Samsung 840pro 256GB,160GB WD

Παρόμοια Θέματα

  1. windows 7 & επαναφορά συστήματος
    Από kostis38 στο φόρουμ Windows
    Μηνύματα: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 12-02-10, 19:25
  2. Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 21-12-09, 17:41
  3. Windows XP:Αναμονή συστήματος & επαναφορά
    Από johnyb98 στο φόρουμ Κάρτες ήχου, γραφικών, ηχεία και οθόνες
    Μηνύματα: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 06-10-09, 21:24
  4. Μηνύματα: 9
    Τελευταίο Μήνυμα: 02-03-09, 20:13
  5. chkdsk σε windows vista ή επαναφορα συστηματος
    Από teodgeor στο φόρουμ Windows
    Μηνύματα: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 16-01-09, 22:06

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας