Σελ. 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12
Εμφάνιση 16-25 από 25
  1. #16
    Εγγραφή
    13-12-2006
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    171
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ OTE
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Conn-x OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΑΛΑΜΑΤΑ
    Router
    Baudtec wifi
    SNR / Attn
    9(dB) / 18(dB)
    Πέφτω απ'τα σύννεφα...
    Δεν αρκεί να αμφισβητήσεις την ιδέα της βαρύτητας για να μην πνιγείς, πρέπει να μάθεις και να κολυμπάς

  2. #17
    Εγγραφή
    15-04-2007
    Περιοχή
    ΧΑΝΙΑ ΚΡΗΤΗΣ/ΝΕΑ ΧΩΡΑ
    Μηνύματα
    224
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    99976/9998 kbps
    ISP
    Nova
    DSLAM
    Forthnet - ΚΥΔΩΝΑΣ
    Router
    ZTE ZXHN H267N
    Αυτό το ξέραμε κανά άλλο νέο υπάρχει;
    ΔΥΣΤΥΧΩΣ είμαι από αυτούς που είναι ακόμα μέσα λόγο των παιχνιδιών και για κανά άλλο λόγο.

  3. #18
    Εγγραφή
    29-12-2005
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    4.542
    Downloads
    18
    Uploads
    0
    ISP
    Inalan
    Περα απο την αδηφαγία των εταιριών και την προσπάθεια να γιγαντώσουν τα κέρδη τους με κάθε τρόπο υπάρχει και η ανοησία των χρηστών που μοιράζουν αφειδώς πληροφορίες που δεν χρειάζεται.

    Το facebook κατα την ταπεινή μου γνώμη θα πρέπει να χρησιμοποιείται απλώς ως ένας κατάλογος ετσι ωστε να μπορείς να βρείς κάποιον ή να σε βρουν εσενα εαν το θέλουν, οπως λίγο πολυ ο τηλεφωνικός κατάλογος....

    Δεν χρειάζεται ούτε πρέπει να δηλώσεις τα θρησκευτικά και πολιτικά πιστευω (εδω κάναμε αμαν να τα βγάλουμε απο τις αστυνομικές ταυτότητες).

    Αντίστοιχα δεν χρειάζονται ουτε like ουτε ξεlike σε προϊοντα, τραγούδια κλπ κλπ και όλες αυτες οι δραστηριοτητες που διαμορφώνουν το καταναλωτικό προφιλ σας και το οποιο ειναι το άγιο δισκοπότηρο των διαφημιστικών εταιριών.

    Προσωπικά πέρα άπο τις default εφαρμογές δεν έχω εγκαταστήσει καμία άλλη,εχω τις λιγότερες δυνατες πληροφορίες που θα μπορούσαν να βρεθούν με μια απλή ερώτηση ή και στον τηλεφωνικό κατάλογο, έχω ρυθμίσει στον πιο παρανοϊκό βαθμό τις ρυθμίσεις ασφαλείας και φυσικά δεν δημοσιεύω καμία δραστηριότητά μου.

    Υ.Γ διαβάστε και τον οδηγό που έχω στην υπογραφή μου
    "Από την άλλη ακούω: ου δύνασθε Θεώ δουλεύειν και μαμωνά. […]. Οταν ένας πολιτισμός αφήνει το Θεό και βάζει το μαμωνά (παντού το βλέπομε) για ανώτατο αγαθό, summum bonum, καταλαβαίνετε τι πολιτισμός πρέπει να είναι αυτός. Διαλέξαμε, φαίνεται, τον πολιτισμό που μας άξιζε. […]"

    Ζ.Λορεντζάτος,
    COLLECTANEA

  4. #19
    Εγγραφή
    24-06-2007
    Περιοχή
    τρικαλα
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    289
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL HOL Full
    Ταχύτητα
    16384/1024
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΤΡΙΚΑΛΑ
    Σημειώνεται επίσης πως το Facebook προσπάθησε να πάρει αποστάσεις και να διαχωρίσει την θέση του από τις 25 εταιρείες που χρηρσιμοποίησαν τα δεδομένα των χρηστών.
    μάκρυά απο τον κ@λο μας και όπου θέλει ας είναι......

  5. #20
    Εγγραφή
    09-11-2006
    Μηνύματα
    2.252
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΓ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ
    Router
    Speedport Plus 2
    SNR / Attn
    26(dB) / 2(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Δεν έχω ασχοληθεί ποτέ με facebook και δεν πρόκειται να ασχοληθώ στο μέλλον. Υπάρχουν καλύτεροι τρόποι για να κάψω τον εγκέφαλο μου.

    Όσοι ασχολούνται μόνο για να κάνουν την δουλειά τους (να βρούνε κάνα φίλο από παλιά κλπ όπως αναφέρθηκε) κάνοντας πολύ light χρήση και χωρίς να δίνουν αέρα-πατέρα τα προσωπικά τους στοιχεία, συνιστώ να προσέχουν πολύ.

    Όσοι/όσες είναι όλη την μέρα στο facebook όπως πολλοί που -δυστυχώς και αναγκαστικά- γνωρίζω το μόνο που θα τους πω είναι "Get a Life"

    facebook.... η χαρά του social engineering

  6. #21
    Εγγραφή
    20-08-2007
    Περιοχή
    Μαρούσι
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    2.779
    Downloads
    11
    Uploads
    2
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    ΟΤΕ
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΜΑΡΟΥΣΙ
    καλα εδω να πω κατι : εγω το χρησιμοποιω λιγο μιας και ποτε δε με ενθουσιασε σε βαθμο οτι κανω να γραφεται εκει αλλα περιστασιακα ναι κανω πραγματακια και καμια εφαρμογουλα μεχρι να τη βαρεθω...
    και ναι οσο ειμαι στο νετ ειναι online αλλα οχι γιατι ειμαι κολλημενος αλλα οπως και το messenger ειναι συνεχως εκει ετσι και αυτο για αντιστοιχη χρηση και κανα refresh που και που...
    υπαρχουν πολλοι ανθρωποι που ειναι ετσι και το χρησιμοποιουν νορμαλ χωρις ακροτητες του στυλ ολη την ωρα και να φαινεται ολη τους η ζωη εκει....
    http://www.adslgr.com/forum/signaturepics/sigpic48706_4.gif

  7. #22
    Εγγραφή
    10-10-2009
    Περιοχή
    Θεσσαλονικη
    Ηλικία
    33
    Μηνύματα
    3.631
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Άρθρα
    1
    Τύπος
    WiFi
    Ταχύτητα
    20Mb/4Mb
    ISP
    GR Telecom
    Router
    PowerBeam M5-300
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kami84gr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ πριν απο κανά χρόνο "τράβηξα την πρίζα" στο εν λογο site όπως επίσης και σε κανά 2 άλλα, και ομολογώ πως ήταν απο τι καλύτερες αποφάσεις που έχω πάρει. Το προτείνω και στους υπολοιπους...θα νιώσετε πολύ καλύτερα...πιστέψτε με
    ναι ναι ξέρω .... θυμάμαι το hi5 έχει καταντήσει τσόντα

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από manuel Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δυστυχώς έχει καεί πολύς κόσμος με το FaceBook

    άλλο απλά να είσαι μέλος για να κρατάς επαφή με κάποιους που ίσως δεν μπορείς να βλέπεις τόσο συχνά και άλλο να είσαι 18 ώρες Online και να ενημερώνεις το status σου ανά 30 λεπτά
    ε τι να πεις 18 ώρες μέσα εγώ δεν ξέρω τι να κάνω ούτε 10 λεπτά και κάθε 3-4 μέρες μπαίνω .


    Πάντως το email μου έχει καταντήσει σπαμαδικο και τώρα που το λέμε το Facebook μπορεί να φταίει που έχω κάθε μέρα 30 άγνωστα email και οσο και να τα κάνεις αποκλεισμό δεν καταλαβαίνουν

  8. #23
    Εγγραφή
    02-04-2008
    Περιοχή
    Αθηνα
    Ηλικία
    34
    Μηνύματα
    207
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΣ
    Καλησπέρα και από εμένα.. Εχω η αλήθεια είναι λογαριασμό στο φασεμπουκ..

    Κανείς από τους 2 δεν έχει το αληθινό μου όνομα.. Ο ένας είναι ο κύριος που έχω ορισμένες επαφές και φίλους, και ο άλλος είναι για τα παιχνίδια καθώς δεν εμπιστεύομαι την κάθε χρήση που κάνει το φασεμπουκ και όποιο φασεμπουκ..

    Σε τέτοια σόσιαλ νετγουόρκινκς ΠΟΤΕ το αληθινό όνομα και εκτενείς πληροφορίες του ποιος είσαι και τι κάνεις..

    Έτσι για την ιστορία:
    Basic info Hometown: Xilitla, Hidalgo, Mexico
    Political Views: Spartiaths
    Religious views: kampala
    Biο: Hazard!
    Όλα τα privacy settings στο κάστομ με αποτέλεσμα η σελίδα να φαίνεται κάπως έτσι.
    Και να μήν έχουν όλοι προσβαση στα προσωπικά σου δεδομένα..


    ΔΥΣΤΗΧΩΣ πάρα πολλά άτομα δεν γνωρίζουν τα βασικά και τους κινδύνους που παραμονεύουν..
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails fatsempoukl2.jpg  


  9. #24
    Το avatar του μέλους DaveMurray
    DaveMurray Guest
    βσκ, ψιλουποκρισια το όλο θέμα, από πολλούς.... σε όποιο θέμα/είδηση "facebook" ανεβάζουν οι καημένοι οι moderators, admins, και λοιποί, εγω δεν το χρησιμοποιώ, το facebook εκείνο, το facebook το άλλο, και την ίδια στιγμή, μέσα από πολλά sites, μετρήσεις, στατιστικές κτλ κτλ, το facebook, έχει μεγάλη επισκεψιμότητα από τους ελληνες.... Καλό θα ήταν κάποια στιγμή, να μην κοροιδεύουμε το εαυτό μας, (και ενδεχομένως και τους "γύρω μας") και την ίδια στιγμή να παίζομε "farmville" και να ανανεωνουμε το status μας, η να ανεβάζουμε φωτογραφίες μας..... Είναι απλά να απορείς....
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος DaveMurray : 19-10-10 στις 23:32.

  10. #25
    Εγγραφή
    09-11-2006
    Μηνύματα
    2.252
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΓ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ
    Router
    Speedport Plus 2
    SNR / Attn
    26(dB) / 2(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Ίσως από κάποιους αλλά όχι από όλους. Προσωπικά με απωθεί σε τεράστιο βαθμό. Και γνωρίζω -μεταξύ άλλων- αρκετούς που δεν έχουν καμία σχέση. Συνειδητά πάντα.Αλλά σίγουρα είναι η μειοψηφία.

Σελ. 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 184
    Τελευταίο Μήνυμα: 12-09-09, 00:57
  2. Εξωτερικός σκληρος έχασε τα δεδομένα του!!
    Από HateBreeder στο φόρουμ Σκληροί δίσκοι, αποθηκευτικά μέσα και λοιπά περιφερειακά
    Μηνύματα: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 02-02-09, 11:25
  3. Διαφημιστικές καμπάνιες παρόχων
    Από vonglower στο φόρουμ Nova
    Μηνύματα: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 27-10-07, 05:12
  4. Μπορώ να σώσω τα δεδομένα του PRTG 4; Πως;
    Από terper στο φόρουμ Broadband Software
    Μηνύματα: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 31-01-05, 06:30

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας