Σελ. 1 από 3 123 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1-15 από 34
  1. #1
    Εγγραφή
    09-09-2005
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    809
    Downloads
    19
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    49.998/4.996
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΓΕΡΑΚΑΣ
    Καλησπέρα,

    έκοψα την αναβολή πριν τον Αυγουστο και παρουσιάζομαι 16/11 στην Θήβα.
    Ωστόσο μεσολάβησαν γεγονότα που με κάνουν να σκέφτομαι να ζητήσω εκ νέου αναβολή τουλάχιστον για
    3 μήνες. Ο λόγος είναι οτι έγινα δεκτός σε ένα μεταπτυχιακό που δεν το περίμενα ωστόσο το θέλω πολύ.
    Επίσης στο προπτυχιακό μου ένας καθηγητής δεν λέει να με περάσει για μισό βαθμό στο τελευταιο μου
    μαθημα οπότε δεν μπορώ να γραφτώ στο μεταπτυχιακό αν δεν το έχω περασει το μαθημα μεχρι 23 Δεκεμβριου.
    Ο καθηγητης μου ειπε οτι θα μου δώσει εξτρα εξεταση μετα τις 17 Νοεμβριου.Θεμα να τον πείσω για νωριτερα ή να με περάσει
    δεν τιθεται γτ δεν ειναι καθολου μα καθολου συνενοησημος. Επειδη λοιπον δεν θελω να χασω την θεση
    στο μεταπτυχιακο σκεφτομουν να ζητησω αναβολη 3μηνη τουλαχιστον για να μπορεσω να τελειωσω με το
    προπτυχιακο.
    Μπορει να γινει αυτο? Πρεπει πρωτα να παρουσιαστω στη Θηβα και να το ζητήσω απο εκει? Είναι δυνατον
    με την δικαιολογια που εχω να γινει δεκτο το αίτημα μου?

  2. #2
    Εγγραφή
    06-03-2005
    Περιοχή
    @ Copenhagen, DK
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    15.569
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Άρθρα
    1
    ISP
    Οtenet
    χαρτια ερχονται και παρερχονται...

    Δεν ειμαι ειδικός, αλλα αν η αναβολη σου ισχυει, μπορεις να τα αγνοήσεις τα χαρτια...

    Και αν δεν ισχυει, θα ανανεωθει μετά το μεταπτυχιακο σου.

  3. #3
    Εγγραφή
    09-09-2005
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    809
    Downloads
    19
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    49.998/4.996
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΓΕΡΑΚΑΣ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από KLG Εμφάνιση μηνυμάτων
    χαρτια ερχονται και παρερχονται...

    Δεν ειμαι ειδικός, αλλα αν η αναβολη σου ισχυει, μπορεις να τα αγνοήσεις τα χαρτια...

    Και αν δεν ισχυει, θα ανανεωθει μετά το μεταπτυχιακο σου.
    Μα την έκοψα από μόνος μου την αναβολή γτ ηθελα να παρουσιαστω τωρα τον Νοεμβρη. Δεν περιμενα οτι θα με δεχτουν στο μεταπτυχιακο. Οποτε τωρα προτιμώ να σιγουρεψω την θέση μου στο μεταπτυχιακο (το οποίο απαιτει να περασω και το τελευταιο μου μαθημα στο προπτυχιακο).

    Αρα τωρα θελω να παω να τους ζητησω αναβολη τουλάχιστον 3μηνη για να μπορεσω να κανω τα παραπανω. Αυτο ρωταω αν ειναι εφικτο να παρω αναβολη τωρα πια που μου εχει ερθει το χαρτι οτι παρουσιαζομαι Νοεμβρη...

  4. #4
    Εγγραφή
    14-03-2005
    Περιοχή
    Γλυφάδα
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    258
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Θα πάρεις πολύ εύκολα μια τρίμηνη για "κοινωνικούς λόγους".Πιο συγκεκριμένα θα πάρεις απο την σχολή σου μια βεβαίωση οτι είσαι ακόμα φοιτητής,θα την καταθέσεις στην στρατολογία και τουλάχιστον την τρίμηνη θα στην χορηγήσουν την επόμενη μέρα.

  5. #5
    Εγγραφή
    09-09-2005
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    809
    Downloads
    19
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    49.998/4.996
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΓΕΡΑΚΑΣ
    Αυτό σημαίνει οτι θα παρουσιαστώ τον Φλεβάρη ή θα λήξει η αναβολη τον Φλεβάρη και θα μπω τον Μάη?

  6. #6
    Εγγραφή
    12-02-2003
    Περιοχή
    Συκιές - Θεσσαλονίκης
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    513
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1G/1G
    ISP
    Inalan
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΒΑΡΝΑΣ
    Router
    Mikrotik RB5009US
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από humanious Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτό σημαίνει οτι θα παρουσιαστώ τον Φλεβάρη ή θα λήξει η αναβολη τον Φλεβάρη και θα μπω τον Μάη?
    Λογικά Μάη. Για την ΕΣΩ του Φλεβάρη η αναβολή θα έπρεπε να κοπεί μέχρι 1 Νοέμβρη. Εγώ τουλάχιστον που μπαίνω Φλεβάρη την έχω κόψει εδώ και 1 μήνα κοντά
    Working from home

  7. #7
    Εγγραφή
    12-02-2007
    Ηλικία
    71
    Μηνύματα
    1.506
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    COSMOTE
    Τα παραπάνω είναι υποθέσεις, πήγαινε το γρηγορότερο, αύριο, στην στρατολογία και συζήτησε αναλύοντας καλά τι σε απασχολεί με κάποιον από εκεί, αν δεν πάρεις απάντηση που να σε ικανοποιεί ζήτησε να μιλήσεις και με τον διοικητή. Οι διατάξεις για τη στράτευση αλλάζουν τα τελευταία χρόνια πολύ συχνά.
    Μπορεί βέβαια ο φάκελος σου να έχει ήδη φύγει από τη στρατολογία για τη μονάδα σου.

  8. #8
    Εγγραφή
    13-12-2009
    Μηνύματα
    294
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Απλα μην πας τον Νοεμβρη. Μην κανεις τιποτα απολυτως. Τιποτα δεν θα συμβει. Κανε τις δουλειες σου και αποφασισε μετα, οταν σε βολευει. Κανενας δεν θα σε ενοχλησει, ειδικα για λιγους μηνες. Αλλους δεν τους εχουν ενοχλησει εδω και χρονια...

  9. #9
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ntoremi Εμφάνιση μηνυμάτων
    Απλα μην πας τον Νοεμβρη. Μην κανεις τιποτα απολυτως. Τιποτα δεν θα συμβει. Κανε τις δουλειες σου και αποφασισε μετα, οταν σε βολευει. Κανενας δεν θα σε ενοχλησει, ειδικα για λιγους μηνες. Αλλους δεν τους εχουν ενοχλησει εδω και χρονια...
    Αυτό αν το κάνει, θα κηρυχτεί ανυπότακτος, θα έχει και φυλακή μετά, καλύτερα να κάνει ότι είναι να κάνει πριν την ημερομηνία παρουσίασης

  10. #10
    Εγγραφή
    08-05-2004
    Περιοχή
    Νομός Αττικής
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    21.025
    Downloads
    43
    Uploads
    2
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30 Mbps
    ISP
    COSMOTE
    Router
    Arcadyan Speedport Smart
    Επαυξάνω σε όσα ανέφερε ο Μανώλης. Γενικά είναι εύκολο να πάρεις ξανά αναβολή, αλλά πρέπει να ενημερώνεις για ΚΑΘΕ σου κατάσταση τη στρατολογία. Διαφορετικά θα βρεθείς με ποινή επιπλέον θητείας. Ξέρω πολλές τέτοιες περιπτώσεις, που αμέλησαν να ενημερώσουν τη στρατολογία (μερικές ώρες χρειάζεσαι μόνο) και βρέθηκαν να οφείλουν 3-6 μήνες επιπλέον θητεία (εξαγοράσιμη μεν, αλλά γιατί να δώσεις χρήματα που μπορείς να γλιτώσεις ενημερώνοντας; ).
    Προπληρωμένες κάρτες ........... 2 savings 4 safety

    Τι εστί IBAN, BIC, OUR, SHA, BEN;
    "Yesterday is History, Tomorrow a Mystery, Today is a Gift, Thats why it's called the Present."

  11. #11
    Εγγραφή
    06-03-2005
    Περιοχή
    @ Copenhagen, DK
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    15.569
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Άρθρα
    1
    ISP
    Οtenet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτό αν το κάνει, θα κηρυχτεί ανυπότακτος, θα έχει και φυλακή μετά, καλύτερα να κάνει ότι είναι να κάνει πριν την ημερομηνία παρουσίασης
    Είναι πριν ή μετα αφου τον βάλουν στο μηχανημα του Προκρουστη, μετα του κόψουν τα χερια και στο τελος θα τον πασαλείψουν με ψιχουλακια και τον ριξουν στην Κοτζια να τον φάνε τα περιστέρια?

  12. #12
    Εγγραφή
    24-04-2002
    Περιοχή
    Νέα Χαλκηδόνα (Αττική)
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    7.854
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    COSMOTE
    Router
    Speedport plus 2
    Δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα φίλε, να πας στην στρατολογία να τους εξηγήσεις, μαζί με μια βεβαίωση ότι είσαι φοιτητής ακόμα.

    Εδώ μετά από 5 μήνες μέσα στο στρατό παίρνανε άτομα αναβολή, είναι εύκολο να πάρεις μην φοβάσαι τίποτα.

  13. #13
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από KLG Εμφάνιση μηνυμάτων
    Είναι πριν ή μετα αφου τον βάλουν στο μηχανημα του Προκρουστη, μετα του κόψουν τα χερια και στο τελος θα τον πασαλείψουν με ψιχουλακια και τον ριξουν στην Κοτζια να τον φάνε τα περιστέρια?
    Δεν ξέρω, δεν δοκίμασα τέτοιο μηχάνημα,

  14. #14
    Εγγραφή
    09-09-2005
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    809
    Downloads
    19
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    49.998/4.996
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΓΕΡΑΚΑΣ
    Πήγα σήμερα και κατέθεσα τα χαρτιά. Βεβαίωση σχολής και υπεύθηνη δήλωση που περιγράφω το λογο αναβολής. Μου είπαν οτι θα εξεταστεί από το πρώτο γραφείο ή κάτι τέτοιο και θα με πάρουν τηλ να μου πουν αν γίνεται δεκτό το αίτημα.
    Ελπίζω να γίνει δεκτό με βάση και τα λεγόμενά σας διαφορετικά bye bye μεταπτυχιακό!!

  15. #15
    Εγγραφή
    27-08-2004
    Περιοχή
    internet
    Μηνύματα
    23.371
    Downloads
    58
    Uploads
    17
    Άρθρα
    9
    Ταχύτητα
    49999 / 4999
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΟΥΝΟΥΠΙΔΙΑΝΩΝ
    Αν δεν γίνει προχώρησε στο μέτρο έκτακτης ανάγκης του να μην παρουσιαστείς. Το πιο πιθανό είναι πως όταν παρουσιαστείς θα σου σβήσουν όποια ποινή υπάρχει (νομίζω 6 μήνες εξαγοράσιμοι) λόγω καλής διαγωγής.

    Δεν υπάρχει λόγος να χαλάσεις τη ζωή σου όπως την έχει προγραμματίσει για το στρατό.
    Gentoo Linux: mess with the best and you might learn something
    δικτυακή παράσταση | twitter | within specifications
    Αν φτάσω τα 100 και με ρωτήσουν το μυστικό της μακροζωίας θα πω: Πάντα είχα 3 ποτήρια μπροστά μου· ένα με νερό, ένα με καφέ & ένα με αλκοόλ.

Σελ. 1 από 3 123 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Σιδερότυπο χαρτί
    Από RyDeR στο φόρουμ Εκτός θέματος
    Μηνύματα: 7
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-06-12, 12:14
  2. Αναβολή Στράτευσης
    Από chat1978 στο φόρουμ Εκτός θέματος
    Μηνύματα: 94
    Τελευταίο Μήνυμα: 04-05-10, 11:05
  3. Αναβολή Στρατευσης
    Από DarkPassenger στο φόρουμ Εκτός θέματος
    Μηνύματα: 10
    Τελευταίο Μήνυμα: 27-07-09, 17:27
  4. Χαρτί millimetre !!!!
    Από demotapa στο φόρουμ Windows
    Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 02-10-06, 15:08
  5. Αναβολή Στρατού....
    Από trypokaridos στο φόρουμ Εκτός θέματος
    Μηνύματα: 82
    Τελευταίο Μήνυμα: 06-08-06, 18:45

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας