Εμφάνιση 1-4 από 4
  1. #1
    Εγγραφή
    27-07-2006
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    8
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Έχω ένα ασύρματο ADSL router (USR 9108) και τον χρησιμοποιώ για να μοιράζω ασύρματα το internet σε δύο φορητούς υπολογιστές (και οι δύο τρέχουν XP pro). Λειτουργεί άψογα, χάρη στις πολύ κατατοπιστικές οδηγίες του forum!

    Η τωρινή μου ερώτησή μου είναι εάν με τη βοήθεια του ανωτέρω router μπορώ να στήσω ένα απλό ασύρματο οικιακό δίκτυο, ώστε να μπορώ να εκτελώ ιδιαίτερα απλές εργασίες, π.χ. να στέλνω αρχεία από τόν ένα φορητό στον άλλο, να χρησιμοποιώ τον εκτυπωτή και από το δεύτερο pc για να εκτυπώνω κλπ.

    Προσπάθησα να το στήσω με τον wizard των ΧP αλλά δεν τα κατάφερα. Επίσης στο forum δεν μπόρεσα να βρω κάποιο σχετικό How to. Αν υπάρχει κάτι τέτοιο, θα μπορούσατε να μου δώσετε το σχετικό link? Αν δεν υπάρχει, θα μπορούσατε να με βοηθήσετε με κάποιες οδηγίες-συμβουλές, για το πώς γίνεται το -απλό φαντάζομαι- εγχείρημα που περιγράφω πιο πάνω?

    Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

  2. #2
    Εγγραφή
    17-07-2005
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Ηλικία
    54
    Μηνύματα
    509
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    1024/256
    ISP
    Vivodi
    Router
    U.S.Robotics 9106
    Ακολούθησε τις οδηγίες εδώ.

  3. #3
    Εγγραφή
    31-03-2006
    Περιοχή
    Πυλαία
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    592
    Downloads
    15
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    8192/384
    ISP
    Conn-x OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΑΝΟΡΑΜΑ
    Router
    Bautec
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jadal74
    Έχω ένα ασύρματο ADSL router (USR 9108) και τον χρησιμοποιώ για να μοιράζω ασύρματα το internet σε δύο φορητούς υπολογιστές (και οι δύο τρέχουν XP pro). Λειτουργεί άψογα, χάρη στις πολύ κατατοπιστικές οδηγίες του forum!

    Η τωρινή μου ερώτησή μου είναι εάν με τη βοήθεια του ανωτέρω router μπορώ να στήσω ένα απλό ασύρματο οικιακό δίκτυο, ώστε να μπορώ να εκτελώ ιδιαίτερα απλές εργασίες, π.χ. να στέλνω αρχεία από τόν ένα φορητό στον άλλο, να χρησιμοποιώ τον εκτυπωτή και από το δεύτερο pc για να εκτυπώνω κλπ.

    Προσπάθησα να το στήσω με τον wizard των ΧP αλλά δεν τα κατάφερα. Επίσης στο forum δεν μπόρεσα να βρω κάποιο σχετικό How to. Αν υπάρχει κάτι τέτοιο, θα μπορούσατε να μου δώσετε το σχετικό link? Αν δεν υπάρχει, θα μπορούσατε να με βοηθήσετε με κάποιες οδηγίες-συμβουλές, για το πώς γίνεται το -απλό φαντάζομαι- εγχείρημα που περιγράφω πιο πάνω?

    Ευχαριστώ εκ των προτέρων!
    Aν δεν τα καταφέρεις γράψε να σου πούμε. Έχω το 9108 με 1 laptop και 1 desktop

  4. #4
    Εγγραφή
    10-10-2006
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    821
    Downloads
    34
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    6144/1024
    ISP
    HOL
    DSLAM
    HOL - ΓΥΜΝΑΣΤΗΡΙΟ
    Router
    fritzbox 7140
    φίλε zeibekis εχω ενα desktop κ ένα laptop.μπορείς να με βοηθήσεις με τις συνδέσεις?

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 8
    Τελευταίο Μήνυμα: 21-02-09, 00:29
  2. ερωτηση σχετικα με ασυρματο οικιακο δικτυο
    Από manthoulis στο φόρουμ Wireless Networking
    Μηνύματα: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 23-05-07, 00:01
  3. απλό (?) οικιακό δίκτυο reloaded!
    Από sofia στο φόρουμ Networking
    Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 03-04-05, 13:06

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας